بورس تاپ

دانشگاه دوغوش

اگر می‌خواهید در شهر استانبول تحصیل کنید و به دنبال یک دانشگاه خوب می‌گردید که کیفیت آموزشی بالایی داشته باشد و برای پذیرش آن، نیازی به آزمون ورودی نباشد، حتماً چند دقیقه وقت بگذارید و مقاله پیش رو را مطالعه کنید. دانشگاه دوغوش جز دانشگاه‌های پایه است که برنامه‌های پایه علاوه بر دوره‌های تحصیلی معمول ارائه می‌دهد. در اینجا ما دانشگاه دوغوش را معرفی می‌کنیم و همه اطلاعاتی که باید درباره آن بدانید را در اختیارتان قرار می‎‌دهیم.

لوگوی دانشگاه دوغوش
نام دانشگاه

دانشگاه دوغوش (Dogus University)

نوع دانشگاه

خصوصی

شهر

استانبول

سال تاسیس

۱۹۹۷ میلادی

مورد تایید ایران:

مورد تایید ایران نیست

مورد تایید اروپا و آمریکا

مورد تایید است

نحوه پذیرش

بدون آزمون

رتبه در ترکیه

۶۵

برنامه تبادل دانشجویی

آراسموس پلاس

تعداد دانشکده

۵

زبان آموزشی

ترکی - انگلیسی

مقاطع تحصیلی

کارشناسی - کارشناسی ارشد - دکتری

پذیرش باز است

آنچه در این مطلب خواهید خواند

تاریخچه دانشگاه دوغوش ترکیه

دانشگاه دوغوش یک دانشگاه خصوصی است که در سال ۱۹۹۷ توسط بنیاد آموزش دوغوش در استانبول تأسیس شد. هدف دانشگاه توسعه کشور در زمینه‌های علمی، فنی، هنری و فرهنگی و انجام مطالعات به نفع جامعه است. دانشگاه دوغوش در مدت کوتاهی با پیشرفت در عرصه علمی – آموزشی خیلی زود موفق به ارتقای جایگاه خود در آموزش عالی ترکیه شد. دانشگاه دوغوش با ۳۲ برنامه کارشناسی در ۵ دانشکده، ۳۱ برنامه کاردانی در مدارس حرفه‌ای، ۱۷ برنامه کارشناسی ارشد و ۷ برنامه دکتری در مؤسسات تحصیلات تکمیلی، در تمام سطوح آموزش عالی، به تعلیم و تربیت دانشجویان می‌پردازد.

دانشگاه دوغوش استانبول با توسعه زیرساخت‌های فناوری و تفکر نوآورانه، آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های بسیاری را در زمینه‌های مختلف در دسترس دانشجویان قرار داده است. دانشجویان می‌توانند با استفاده از این امکانات، مهارت‌های فردی خود را توسعه دهند و از همه آنچه آموخته‌اند در مطالعات و تحقیقاتشان استفاده کنند.

همان‌طور که دانشگاه دوغوش  ادعا دارد، کیفیت آموزشی آن ضامن اعتبار  و جایگاه آن است به‌طوری‌که با موفقیت‌هایی که کسب کرده است توانسته در سیستم‌های رنکینگ جهانی دانشگاه‌ها، رتبه خود را ارتقا دهد. به عنوان نمونه دانشگاه دوغوش  در سال‌های اخیر به یکی از سه دانشگاه برتر در شهر استانبول تبدیل شده است.  همچنین فارغ‌التحصیلان دانشگاه دوغوش نه تنها در ترکیه بلکه در خارج از کشور نیز چه در عرصه‌های علمی و چه حرفه‌ای به موفقیت‌های زیادی دست یافتند.

نکات بیشتردانستنی‌ها:
برنامه پایه یک دوره یک ساله است که هدف آن توسعه مهارت‌ها و دانش مورد نیاز برای اخذ مدرک تحصیلی است. برنامه‌های پایه گاهی اوقات برنامه “دروازه” یا “سال صفر” نامیده می‌شوند. این دوره‌ها بر مهارت‌های آکادمیک و دانش موضوعی خاصی که ممکن است برای دوره تحصیلی انتخابی خود نیاز داشته باشید، تمرکز دارند.

مزایای دانشگاه دوغوش استانبول

پیش‌تر اشاره کردیم که دانشگاه دوغوش جز دانشگاه‌های برتر استانبول است که به طور مستمر به رشد و توسعه کیفی خود ادامه می‌دهد. طبیعتاً این برتری را مدیون خدمات علمی – آموزشی سطح بالایی است که ارائه می‌دهد. در ادامه چند مورد از خدمات شاخص این دانشگاه را توضیح می‌دهیم؛

دفتر انتقال فناوری

دانشگاه دوغوش ترکیه گرچه جز دانشگاه‌های تازه تأسیس نیست اما همیشه سعی کرده که فعالیت‌های خود را گسترش دهد؛ برای نمونه می‌توان به دفتر انتقال فناوری دانشگاه اشاره کرد که در سال ۲۰۱۵ تأسیس شد. مأموریت این نهاد دانشگاهی پاسخگویی به نیازهای دانشجویان در جهت اجرای پروژه‌های کارآفرینی است تا از این طریق از  افکار و ایده‌های خلاقانه دانشجویان پشتیبانی کند.

امکان تحصیل در ۲ رشته اصلی و فرعی

برنامه مینور یا رشته فرعی، برنامه‌ای است که در آن دانشجویان می‌توانند در کنار واحدهای درسی رشته اصلی خود، تعدادی واحد از رشته مرتبط بر رشته اصلی را دریافت کنند و پس از پاس کردن این واحدها یک گواهینامه هم دریافت کنند که برای استخدام، مزیت بزرگی محسوب می‌شود.

برنامه های تبادل دانشجویی دانشگاه دوغوش

برنامه تبادل دانشجویی اراسموس پلاس

دانشگاه دوغوش یکی از اولین دانشگاه‌هایی است که از سال ۲۰۰۵ در برنامه اراسموس شرکت کرد. ۱۶۳ قرارداد اراسموس با ۷۹ مؤسسه مختلف در ۲۱ کشور وجود دارد. به لطف همکاری‌های دوجانبه و مشارکت در پروژه‌های علمی، دانشگاه دوغوش توانسته است روابط خوبی با دانشگاه‌های ممتاز دنیا شکل دهد. به همین خاطر سالانه میزبان کنفرانس‌ها و سمینارهای بین‌المللی زیادی است. همچنین برگزاری نمایشگاه‌های متنوع، طیف گسترده‌ای از فرصت‌ها را برای دانشجویان فراهم می‌آورد تا تجربیات جدید کسب کنند و دید خود را گسترش دهند.

رتبه و رنکینگ دانشگاه دوغوش

داده‌های “Web of Science” و گزارش‌های “URAP” نشان می‌دهند که دانشگاه دوغوش در بین ۲۰۰۰ دانشگاه برتر جهان و در بین ۳ دانشگاه پایه (بدون دانشکده پزشکی) برتر در استانبول رتبه‌بندی شده است.  در جدول زیر بر اساس اطلاعات سایت رتبه دهی “edurank.org” رتبه جهانی و ملی دانشگاه دوغوش آورده شده است؛

سطح رتبه دهیرتبه
رتبه  جهانی۳۵۰۸
رتبه  داخل ترکیه۶۲

شرایط پذیرش دانشگاه دوغوش استانبول

شرط اولیه اخذ پذیرش از دانشگاه خصوصی دوغوش داشتن مدرک دیپلم دبیرستان است و شما هیچ نیازی به آزمون ورودی ندارید. پس به راحتی تنها با افزایش مهارت‌های زبانی خود مبتنی بر زبان آموزشی رشته (انگلیسی یا ترکی) می‌توانید پذیرش این دانشگاه را بگیرید. همچنین اگر رتبه و کیفیت دانشگاه برای شما خیلی مهم هست، می‌توانید وارد صفحه دانشگاه های خصوصی ترکیه شوید و دانشگاه‌های خصوصی دیگر را با هم مقایسه و بهترین گزینه را انتخاب کنید.

نکات بیشترخبر خوب:
دانشجویانی که هیچ‌کدام از مدارک زبان را ندارند، می‌توانند در دانشگاه دوغوش پذیرش شوند و در دوره‌های آموزش زبان شرکت کنند و سپس تحصیل خود را ادامه دهند.

شرایط پذیرش کارشناسی ارشد در دانشگاه دوغوش

برای اینکه بتوانید در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه دوغوش پذیرش بگیرید، شما نیازمند تهیه مدارکی هستید که ما در این قسمت به شما معرفی می‌کنیم؛

 • مدرک یا گواهی فارغ‌التحصیلی کارشناسی
 • کارنامه سوابق مقطع کارشناسی
 • کپی پاسپورت
 • نتیجه آزمون مهارت زبان (در صورت وجود)

شرایط پذیرش دکتری در دانشگاه دوغوش

دانشگاه دوغوش ۷ برنامه آموزشی در مقطع دکتری ارائه می‌دهد. اگر شما قصد تحصیل در مقطع دکتری این دانشگاه را دارید، باید مدارک زیر را داشته باشید؛

 • مدرک یا گواهی فارغ‌التحصیلی کارشناسی ارشد
 • کارنامه سوابق مقطع کارشناسی ارشد
 • کپی پاسپورت
 • نتیجه آزمون مهارت زبان (در صورت وجود)

نکات بیشتر  نکته:
دانشجویان تحصیلات تکمیلی توجه داشته باشند که نتایج آزمون پذیرفته شده برای مهارت انگلیسی عبارت‌اند از TOEFL IBT: (72) – PTE Academic: (55) – CAE: (C) – KPDS/ÜDS/YDS: (60) و دانشجویانی که برای برنامه‌های زبان ترکی درخواست میکنند، باید مدرک TÖMER: (B2) یا نتیجه آزمون ALES را برای اثبات مهارت ترکی خود ارائه دهند.

مدارک ثبت نام دانشگاه دوغوش

تا این جا با شرایط پذیرش در سه مقطع تحصیلی دانشگاه دوغوش آشنا شدید. در ادامه می‌خواهیم مدارکی را که پس از پذیرش، باید برای ثبت نام دانشگاه داشته باشید را به شما بگوییم که شامل ثبت نام اولیه و نهایی است؛

مدارک مورد نیاز جهت ارسال جهت ثبت نام اولیه:

 • دیپلم دبیرستان یا گواهی فارغ‌التحصیلی
 • کارنامه دبیرستان
 • گواهی معادل‌سازی مدرک تحصیلی
 • کپی پاسپورت
 • نتیجه آزمون مهارت زبان (در صورت وجود)

مدارک مورد نیاز جهت ارسال جهت ثبت نام نهایی:

 • اصل دیپلم دبیرستان
 • کارنامه دبیرستان
 • گواهی معادل‌سازی
 • کپی پاسپورت
 • ۴ عکس پاسپورتی رنگی
 • نتیجه آزمون مهارت زبان (در صورت وجود)

آزمون‌های لازم برای پذیرش در دوغوش

دانشگاه دوغوش از جمله دانشگاه‌های غیرانتفاعی ترکیه به حساب می‌آید که برای پذیرش دانشجویان خود شرط آزمون ورودی ندارد. تنها دانشجو باید به غیر از مدارک تحصیلی مقطع پایین‌تر، مهارت‌های زبانی خود را اثبات کند. البته گفتنی است که داشتن مدرک قبولی آزمون‌ (YOS) و یا  قبولی در یکی از آزمون‌های بین‌المللی مزیت خوبی محسوب می‌شود.

بورسیه دانشگاه دوغوش استانبول

این بخش مخصوص کسانی است که می‌خواهند در یک دانشگاه خوب تحصیل کنند و در عین حال به دنبال راه‌هایی برای کاهش هزینه‌های خود هستند. پس لازم است شما با ۵ برنامه بورسیه دانشگاه دوغوش آشنا شوید؛

 1. بورسیه استعدادهای درخشان
 2. بورسیه تخفیف در شهریه کلاس‌های آمادگی اختیاری
 3. بورسیه شایستگی تحصیلی درون دانشگاهی
 4. بورسیه هنر و فرهنگ
 5. بورسیه تحصیلی دوره تحصیلات تکمیلی (ارشد و دکتری)

شرایط بورسیه دانشگاه دوغوش

دانشجویانی که به دنبال کاهش هزینه‌های تحصیلی خود هستند حتماً به این بخش توجه کنند و ببینند یا واجد شرایط بورسیه دانشگاه دوغوش هستند؟ یا اینکه می‌توانند این شرایط را فراهم کنند. در ادامه شرایط هرکدام از بورسیه‌های دانشگاه را شرح می‌دهیم؛

بورسیه استعدادهای درخشان

به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که در آزمون بورسیه برگزار شده برای رشته‌هایی که در آن پیش‌تر، دانشجویان با آزمون استعدادهای درخشان پذیرفته شده باشند و در حدنصاب تعیین شده موفقیت چشمگیری داشته باشند، ۱۰۰% شهریه را پوشش می‌دهد. البته این تخفیف‌ها، شهریه اختیاری کلاس مقدماتی انگلیسی را برای دانشجویانی که در برنامه‌های کلاس مقدماتی غیراجباری که زبان آموزشی آنها ترکی است، پوشش نمی‌دهد، یعنی کلاس مقدماتی انگلیسی شامل این تخفیف نمی‌شود.

بورسیه تخفیف در شهریه کلاس‌های آمادگی اختیاری

دانشجویانی که در برنامه‌هایی قرار می‌گیرند که زبان آموزشی آنها ترکی است و کلاس مقدماتی‌شان اجباری نیست، می‌توانند بنا به درخواست خود به صورت اختیاری در مدرسه مقدماتی شرکت کنند. در سال تحصیلی ۲۰۲۲-۲۰۲۳، هزینه تحصیل سالانه ۲۰,۰۰۰ لیر برای برنامه مقدماتی انگلیسی کلیه مدارس فنی حرفه‌ای، کالج‌ها و دانشکده‌ها می‌باشد. هزینه مشخص شده فقط برای ۱ سال در کلاس آمادگی اختیاری معتبر است.

بورسیه شایستگی تحصیلی درون دانشگاهی

 • دانشجویان مدارس حرفه‌ای، کالج و دانشکده‌ها می‌توانند از این بورسیه بهره‌مند شوند. اما دانشجویان دارای بورسیه تحصیلی کامل، دانشجویان کلاس مقدماتی انگلیسی، دانشجویان سال اول کارشناسی و کاردانی و دانشجویانی که دوره عادی تحصیل را گذرانده‌اند نمی‌توانند از این بورسیه بهره‌مند شوند.
 • دانشجویانی که مجازات انضباطی دریافت کرده‌اند نمی‌توانند از آن بهره‌مند شوند.
 • دانشجو باید کلیه دروس نشان داده شده در برنامه آموزشی مربوطه را گذرانده باشد و دارای میانگین معدل ۳٫۵ از ۴ و بالاتر باشد. در خصوص دانشجویانی که معدل یکسانی دارند، اولویت با کسانی است که میزان ساعات و واحدهای بیشتری گذرانده باشند.
 • دانشجویانی که با انتقال عمودی و افقی می‌آیند، یعنی یا از مقطع پایین‌تر می‌آیند یا از همان مقطع به دانشگاه می‌آیند؛ پس از تحصیل حداقل ۲ ترم در مقطع کارشناسی یا کاردانی که به آن منتقل شده‌اند، می‌توانند مشمول دریافت بورسیه پیشرفت تحصیلی درون دانشگاهی شوند.
 • دانشجو باید کلیه دروس برنامه آموزشی مربوطه را تا پایان ترم بهاره با موفقیت گذرانده باشد.
 • در صورتی که دانشجو مشمول اخذ بورسیه موفقیت از دانشگاه خارج شود، حق بورسیه او قابل انتقال به دانشجوی دیگری نیست و پول نقد هم قابل درخواست نیست.
 • دانشجویانی که مستحق دریافت بورسیه پیشرفت تحصیلی درون دانشگاهی هستند، ۵۰ درصد بورسیه تحصیلی برای کسر از شهریه سال تحصیلی بعد دریافت می‌کنند.

بورسیه هنر و فرهنگ

 • سالانه به دانشجویانی اعطا می‌شود که با ورود به سه رتبه اول در سطح بین‌المللی در یکی از شاخه‌های هنر در دانشگاه به موفقیت رسیده باشند.
 • دانشجویانی که تنبیه انضباطی می‌شوند نمی‌توانند از این بورسیه بهره‌مند شوند.
 • دانشجویان مشمول دریافت بورسیه فرهنگ و هنر با حداکثر ۵۰% تخفیف جهت کسر از شهریه سال تحصیلی بعد، می‌توانند اقدام می‌کنند.
 • به فارغ‌التحصیلان هنرستان ۱۰ درصد تخفیف در شهریه‌ای که برای سال تحصیلی مربوطه پرداخت خواهند کرد، داده می‌شود.
 • بورسیه توسعه پروژه به دانشجویانی اعطا می‌شود که دارای پروژه‌هایی هستند که مورد تأیید کمیسیون مربوطه مرکز تحقیقات، کاربرد نوآوری و کاربرد فناوری پیشرفته باشد. لیست دانشجویانی که طرح‌های آنها مورد حمایت قرار می‌گیرند توسط اداره بهداشت، فرهنگ و خدمات ورزشی بررسی و جهت ارائه گزارش به کمیسیون بورسیه، تخفیف و حمایت به ریاست دانشگاه ارجاع داده می‌شود. با پیشنهاد ریاست و تأیید هیئت امنا به دانشجویان مشمول، بورسیه توسعه پروژه در مدت و نرخ تعیین شده توسط هیئت امنا بورسیه تعلق می‌گیرد.

از دیگر دانشگاه‌های خوب ترکیه که بورسیه فرهنگ و هنر را دارد، دانشگاه کنت استانبول است که اگر شرایط شما با این نوع بورسیه همخوانی دارد، می‌توانید شرایط آن  به همراه سایر اطلاعات این دانشگاه را هم بررسی کنید.

بورس تحصیلی دوره تحصیلات تکمیلی (ارشد و دکتری)

به دانشجویانی که با پایان‌نامه حق تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه ما را دارند طبق اصول تعیین شده توسط شورای آموزش عالی و مجلس سنا، سهمیه بورسیه ۱۰۰% اعطا می‌شود. این دانشجویان در طول دوره تحصیلی خود هیچ هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند.

شهریه دانشگاه دوغوش

در اینجا شما می‌توانید لیست شهریه رشته‌های مهم دانشگاه دوغوش را ببینید تا پیش از اپلای برای این دانشگاه خصوصی، قادر به محاسبه هزینه‌های خود باشید؛

مهندسی کامپیوتر

لیسانس مهندسی کامپیوتر (Bachelor of Computer Engineering)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۳٫۳۳۵ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۳٫۳۳۵ دلار در سال
مهندسی برق و الکترونیک

لیسانس مهندسی برق و الکترونیک (Bachelor of Electrical and Electronic Engineering)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲٫۸۷۵ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۲٫۸۷۵ دلار در سال
مهندسی صنایع (انگلیسی)

لیسانس مهندسی صنایع (Bachelor of industrial engineering)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۳٫۳۳۵ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۳٫۳۳۵ دلار در سال
مهندسی صنایع (ترکی)

لیسانس مهندسی صنایع (Bachelor of industrial engineering)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲٫۸۷۵ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۲٫۸۷۵ دلار در سال
مهندسی عمران

لیسانس مهندسی عمران (Bachelor of civil engineering)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲٫۸۷۵ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۲٫۸۷۵ دلار در سال
مهندسی مکانیک (انگلیسی)

لیسانس مهندسی مکانیک (Bachelor of mechanical engineering)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۳٫۳۳۵ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۳٫۳۳۵ دلار در سال
مهندسی مکانیک (ترکی)

لیسانس مهندسی مکانیک (Bachelor of mechanical engineering)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲٫۸۷۵ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۲٫۸۷۵ دلار در سال
مهندسی نرم افزار

لیسانس مهندسی نرم افزار (Bachelor of software engineering)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲٫۸۷۵ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۲٫۸۷۵ دلار در سال
حقوق

لیسانس حقوق(Bachelor of Law)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۴٫۰۲۵ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۴٫۰۲۵ دلار در سال
علوم ارتباطات

لیسانس علوم ارتباطات(Bachelor of Communication Sciences)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲٫۸۷۵ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۲٫۸۷۵ دلار در سال
روانشناسی

لیسانس روانشناسی(Bachelor of Psychology)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۳٫۳۳۵ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۳٫۳۳۵ دلار در سال
جامعه شناسی

لیسانس جامعه شناسی(Bachelor of Sociology)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲٫۸۷۵ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۲٫۸۷۵ دلار در سال
روانشناسی

لیسانس کسب و کار(Bachelor of Business)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۳٫۳۳۵ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۳٫۳۳۵ دلار در سال
کسب و کار

لیسانس کسب و کار(Bachelor of Business)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲٫۸۷۵ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۲٫۸۷۵ دلار در سال
اقتصاد (ترکی)

لیسانس اقتصاد(Bachelor of Economy)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲٫۸۷۵ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۲٫۸۷۵ دلار در سال
اقتصاد (انگلیسی)

لیسانس اقتصاد(Bachelor of Economy)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۳٫۳۳۵ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۳٫۳۳۵ دلار در سال
طراحی بازی دیجیتال

لیسانس طراحی بازی دیجیتال(Bachelor of Digital game design)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲٫۸۷۵ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۲٫۸۷۵ دلار در سال
طراحی صنعتی

لیسانس طراحی صنعتی(Bachelor of Industrial Design)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲٫۸۷۵ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۲٫۸۷۵ دلار در سال
غذا و هنر آشپزی

لیسانس غذا و هنر آشپزی(Bachelor of Food and culinary art)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲٫۸۷۵ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۲٫۸۷۵ دلار در سال
گرافیک

لیسانس گرافیک(Bachelor of Graphics)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲٫۸۷۵ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۲٫۸۷۵ دلار در سال
گرافیک

لیسانس گرافیکBachelor of Graphics)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۳٫۳۳۵ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۳٫۳۳۵ دلار در سال
طراحی ارتباط بصری

لیسانس طراحی ارتباط بصری(Bachelor of Visual communication design)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲٫۸۷۵ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۲٫۸۷۵ دلار در سال
معماری داخلی

لیسانس معماری داخلی(Bachelor of Interior Architecture)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲٫۸۷۵ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۲٫۸۷۵ دلار در سال
نساجی و طراحی مد

لیسانس نساجی و طراحی مد(Bachelor of Textile and fashion design)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲٫۸۷۵ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۲٫۸۷۵ دلار در سال
معماری

لیسانس معماری (Bachelor of Architecture)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲٫۸۷۵ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۲٫۸۷۵ دلار در سال
معماری بازیگری

لیسانس بازیگری(Bachelor of Acting)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲٫۸۷۵ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۲٫۸۷۵ دلار در سال

دانشکده های دانشگاه دوغوش

دانشگاه دوغوش با داشتن ۵ دانشکده، در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، برنامه‌های آموزشی خود را ارائه می‌دهد، این دانشکده‌ها عبارت‌اند از:

 1. دانشکده علوم و ادبیات
 2. دانشکده اقتصاد و علوم اداری
 3. دانشکده حقوق
 4. دانشکده مهندسی
 5. دانشکده هنر و طراحی

رشته های دانشگاه دوغوش

در اینجا برخی از پرطرفدارترین رشته‌های دانشگاه دوغوش  را به شما معرفی می‌کنیم؛

 • مهندسی کامپیوتر
 • مهندسی برق و الکترونیک
 • مهندسی صنایع
 • مهندسی عمران
 • مهندسی مکانیک
 • علوم ارتباطات
 • زبان و ادبیات انگلیسی
 • مترجمی انگلیسی
 • روان‌شناسی
 • جامعه‌شناسی

امکانات رفاهی دانشگاه دوغوش استانبول

در ابتدای مقاله درباره مزایای دانشگاه دوغوش صحبت کردیم، اما در اینجا می‌خواهیم فهرستی از امکانات این دانشگاه را به شما معرفی کنیم تا خیالتان از بابت خدمات رفاهی در طول دوره تحصیلتان راحت شود. این فهرست از این قرار است؛

 • بانک
 • پارکینگ ماشین
 • سینما
 • استخر
 • مرکز پزشکی
 • سالن غذاخوری
 • سالن اجتماعات
 • خوابگاه دانشجویی
 • استودیو رادیو
 • سالن ورزش
 • زمین تنیس
 • تالار رقص
 • کافه تریا
 • کتابخانه

خوابگاه دانشگاه دوغوش

دانشگاه دوغوش خوابگاه اختصاصی ندارد اما در اطراف دانشگاه، خوابگاه و آپارتمان‌های خصوصی وجود دارد که در صورت تمایل می‌توانید از دانشگاه برای پیدا کردن محل اسکان خود کمک بگیرید. دانشگاه دوغوش شما را برای پیدا کردن محل مناسب راهنمایی خواهد کرد.

آدرس دانشگاه دوغوش

پردیس اصلی دانشگاه واقع در عمرانیه – دودوللو Ümraniye – Dudullu، در فاصله چند قدمی ایستگاه‌های مترو، اتوبوس و مینی‌بوس قرار دارد. همچنین یک ایستگاه İMES متصل به خط مترو Dudullu –  Bostancı وجود دارد. در نظر داشته باشید که شهر استانبول دانشگاه‌های فوق‌العاده‌ای دارد که بهتر است قبل از نهایی کردن انتخاب خود، با سایر دانشگاه‌های این شهر پرجاذبه آشنا شوید. پس پیشنهاد می‌کنیم سری به صفحه لیست دانشگاه‌های استانبول بزنید و اطلاعات این دانشگاه‌ها را به دست آورید.

آدرس: استانبول، عمرانیه ۳۴۷۷۵، مسیر ناتو جاده ش: ۲۶۵، محله اوبی دودوللو، اسنکنت

جمع بندی

دانشگاه دوغوش، یک مؤسسه آموزش عالی خصوصی است که در شهر استانبول قرار دارد. ما سعی کردیم تا اطلاعاتی کاربردی برای همه دانشجویانی فراهم کنیم که در شرف مهاجرت تحصیلی به ترکیه هستند. دانشجویان با مطالعه و بررسی شرایط، شهریه، مزایا و… دانشگاه دوغوش، می‌توانند آن را جز گزینه‌های اپلای خود در نظر بگیرند و یا آن را در کنار سایر دانشگاه‌های خوب ترکیه قرار داده و مقایسه کنند.

سؤالات متداول کاربران درباره دانشگاه بیلکنت

شهریه رشته‌های مختلف دانشگاه دوغوش را در جدولی در بخش شهریه این مقاله نمایش داده‌ایم. می‌توانید به آن رجوع کنید و از شهریه‌ها آگاهی کسب کنید.

خیر. اما دانشگاه دوغوش ۱۶۳ قرارداد اراسموس با ۷۹ مؤسسه در ۲۱ کشور دنیا دارد که در بخش مزایا به آن اشاره کردیم.

رتبه دانشگاه دوغوش در میان سایر دانشگاه‌های ترکیه ۶۲ می‌باشد.

برخی از رشته‌های محبوب دانشگاه دوغوش را در بخش رشته‌ها نام بردیم مانند: مهندسی کامپیوتر، مهندسی عمران، جامعه‌شناسی، اقتصاد، علوم ارتباطات.

خیر. در اطراف دانشگاه دوغوش خوابگاه و آپارتمان‌های خصوصی قرار دارد که دانشجویان برای اطلاع از آن‌ها می‌توانند از دانشگاه کمک بگیرند.

دانشگاه دوغوش در شهر استانبول قرار دارد.

اگر از میان دانشگاه‌های استانبول، دانشگاه دوغوش را انتخاب کرده‌اید، می‌توانید برای اینکه از نحوه گرفتن پذیرش این دانشگاه مطلع شوید با مجموعه بورس تاپ ارتباط برقرار کنید تا تنها صفر تا صد اطلاعات لازم درباره اپلای این دانشگاه را در اختیارتان بگذارند، بلکه شرایط شما را هم بررسی کنند و بهترین گزینه‌ها را به شما پیشنهاد دهند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

۵/۵ – (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک در
اطلاع از
guest
۰ نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

ارتباط با مشاوران بورس تاپ

مشاوران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند

پیشنهاد می‌کنم مقالات زیر رو هم ببینید

لوگوی دانشگاه دوغوش
دانشگاه دوغوش
پذیرش باز است

نام دانشگاه به زبان انگلیسی:
Dogus University

نوع دانشگاه:
خصوصی

نحوه پذیرش:
بدون آزمون

برنامه تبادل دانشجویی:
اراسموس پلاس

رتبه در میان دانشگاه های ترکیه:
۶۵

زبان آموزشی:
ترکی – انگلیسی

مورد تایید ایران:
مورد تایید ایران نیست

مورد تایید اروپا و آمریکا:
مورد تایید است

تعداد دانشکده:
۵

مقالات به‌روز شده