همه چیز درباره تحصیل پزشکی بدون کنکور

پزشکی بدون کنکور ترکیه

رشته پزشکی را می توان به جرئت پرمتقاضی ترین رشته در ایران و تقریبا در کل جهان دانست. از این رو متقاضیان رشته پزشکی روز به روز بیشتر از قبل می شود، ظرفیت های موجود پر شده و قبولی در این رشته سخت تر از قبل می شود. از این رو برخی از متقاضیان به دنبال قبولی از طریق پزشکی بدون کنکور می باشند. اگر همین الان در گوگل سرچ کنید می بینید که وبسایت های بسیاری از پزشکی بدون کنکور در دانشگاه های ایران نوشته و تبلیغ کرده اند. در این مقاله می خواهیم به طور کامل بررسی کنیم آیا می توان در دانشگاه های ایران بدون شرکت در کنکور رشته پزشکی را تحصیل کرد یا خیر؟ و همچنین بررسی خواهیم کرد که از چه راه هایی می توان رشته پزشکی را با تضمین قبولی ۱۰۰ درصد تحصیل کرد با ما همراه باشید.

پزشکی بدون کنکور

آیا در ایران می توان بدون کنکور رشته پزشکی قبول شد؟

رشته پزشکی در ایران به هیچ عنوان از طریق پذیرش بدون کنکور دانشجو نمی پذیرد و برای صحت این ادعا می توانید به مطلب زیر که جناب دکتر حمید اکبری قائم مقام وزارت بهداشت در مورد پذیرش بدون کنکور رشته پزشکی گفته است توجه نمایید.

پزشکی بدون کنکور در ایران

قائم مقام وزارت بهداشت ایران دکتر حمید اکبری با رد تبلیغات فضای مجازی و وبسایت های اینترنتی به این موضوع صراحتا اشاره کرد که هیچ کدام از رشته های پزشکی پذیرش بدون کنکور در ایران وجود ندارند. ایشان اضافه کرد رشته هایی در ایران بدون کنکور پذیرش دارند که داوطلب از ظرفیت کمتر باشد و یا تناسب داشته باشند که این مسئله به هیچ عنوان در مورد رشته های علوم پزشکی به خصوص رشته پزشکی صدق نمی کند.

وی افزود: تمامی کانال ها و سایت هایی که در فضای مجازی اقدام به پذیرش در رشته پزشکی در برخی از دانشگاه های دولتی و یا پردیس های خودگردان می نمایند کلاهبرداری بوده و این تبلیغات به طور کامل دروغ می باشد. هیچ رشته پزشکی در هیچ مقطع تحصیلی در کشور ایران از طریق پذیرش بدون آزمون دانشجو نمی پذیرد.

همانطور که خواندید هیچکدام از دانشگاه های سراسری، آزاد، پردیس خودگران به صورت پذیرش بدون کنکور ترکیه برای رشته های پزشکی ندارند.

چگونه می توان در رشته پزشکی بدون کنکور تحصیل کرد؟

اما آیا اصلا راهی برای تحصیل رشته پزشکی بدون شرکت در آزمون های ورودی وجود دارد؟ جواب این سوال بله است اما نه در کشور ایران. برخی از کشور ها در سطح جهان هستند که متقاضیان بسیار محدودی را با شرایط خاص بدون آزمون ورودی می پذیرند. برای مثال می توان به دانشگاه های کشور ترکیه اشاره کرد که در ادامه به صورت کامل تر توضیح خواهم داد.

شرایط و مدارک مورد نیاز برای پذیرش در هر کشور و هر دانشگاه کاملا متفاوت است و ممکن است برای برخی نمره تافل اولویت داشته باشد و برای برخی دیگر نمره آیلتس. از آنجایی دپارتمان بورس تاپ فقط در زمینه تحصیل در ترکیه اطلاع رسانی می کند، شرایط تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه را به شما خواهیم گفت.

پزشکی بدون کنکور در دانشگاه های ترکیه

پزشکی بدون کنکور در ترکیه

تحصیل پزشکی بدون کنکور در کشور ترکیه به دو صورت مختلف انجام می شود: پذیرش بدون کنکور در دانشگاه های دولتی، پذیرش بدون کنکور در دانشگاه های خصوصی

شرایط پذیرش در هرکدام از اینها متفاوت است و اقدامات خاص خود را می طلبد. برای مثال اگر بخواهید پذیرش از دانشگاه های خصوصی کشور ترکیه بگیرید مهمترین شرایط آن معدل و داشتن مدرک زبان است. از آنجایی که تحصیل پزشکی بدون کنکور ۲۰۲۰ ترکیه به زبان فارسی نخواهد بود شما باید یکی از مدرک های زبان ترکی و یا انگلیسی را داشته باشید. در حالت کلی ظرفیت دانشگاه های خصوصی کشور ترکیه بیشتر از دانشگاه های دولتی می باشد و پذیرش بدون آزمون در دانشگاه های خصوصی به مراتب آسان تر می باشد.

دانشگاه های ترکیه در برخی از موارد خاص به دانشجویان خود بورسیه تحصیلی اعطا می کنند (دپارتمان بورس تاپ می تواند در اخذ بورسیه تحصیل ۲۰ الی ۱۰۰ درصد از دانشگاه های کشور ترکیه به شما کمک کند). اگر شما بتوانید علاوه بر پذیرش بدون کنکور دردانشگاه بورسیه شوید، هزینه هایتان بسیار کاهش می یابد و کمک بسیاری از سوی دانشگاه برای پرداخت شهریه، هزینه خوابگاه، تغذیه و زندگی شما در کشور ترکیه پرداخت خواهد شد. دپارتمان بورس تاپ از طریق شرکت Taymazyol با عقد قرارداد با تمامی دانشگاه های خصوصی و دولتی کشور ترکیه هم اکنون می تواند تمامی امور مربوط به پذیرش بدون کنکور در دانشگاه دلخواه شما را انجام دهد برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید : همه چیز درباره آزمون SAT

هزینه پذیرش بدون کنکور رشته پزشکی ترکیه

هزینه های پذیرش در رشته پزشکی بدون شرکت در آزمون ورودی یکی از نکاتی است که اغلب باعث نگرانی متقاضیان و داوطلبان می شود. باید بگوییم که خوشبختانه شهریه ها در کشور ترکیه نسبت به دیگر کشور ها بسیار کمتر می باشد (البته دانشگاه های دولتی). اما علاوه بر این ها دانشجویان در ترکیه از تخفیف ها و امتیازات خاصی برخوردا می شوند که می توان به پرداخت هزینه ۵۰ درصدی حمل نقل اشاره کرد. در هفته های آینده هزینه های سالیانه هر دانشگاه را برای رشته پزشکی کاملا تفکیک شده قرار خواهیم داد.

هزینه پذیرش رشته بدون کنکور

هزینه های اولیه پذیرش نیز در دانشگاه های مختلف نسبت به سطح دانشگاه کاملا متفاوت است. اما عموما هزینه پذیرش دانشگاه های دولتی از دانشگاه های خصوصی بیشتر می باشد. اما هزینه های سالیانه تدریس در دانشگاه های خصوصی بسیار بیشتر از دانشگاه های دولتی می باشد.

از چه راه های دیگری میتوان ۱۰۰ درصد در رشته پزشکی قبول شد؟ 

راه های دیگر برای پذیرش قطعی و ۱۰۰ درصدی شما در رشته پزشکی در دانشگاه های ترکیه شرکت در آزمون SAT و یا آزمون YOS می باشد. دپارتمان بورس تاپ در سال های گذشته نتایج بسیار درخشانی در آزمون های یوس و SAT به دست آورده است. افراد بسیار زیادی با شرکت در دوره های ویژه آزمون YOS و دوره های ویژه آزمون SAT دپارتمان بورس تاپ توانسته اند در رشته پزشکی از بهترین دانشگاه های ترکیه قبول بشوند. با به شما تضمین ۱۰۰ درصد می دهیم که شما با ثبت نام در دوره های ویژه دپارتمان بورس تاپ با شرکت در آزمون های یوس و SAT در رشته پزشکی از بهترین دانشگاه های کشور ترکیه پذیرش خواهید گرفت برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید : هزینه آزمون یوس ترکیه

قبولی 100 درصد در آزمون SAT

نتیجه گیری

تحصیل پزشکی بدون کنکور کشور ترکیه بهترین پیشنهاد برای متقاضیان ایرانی است که نمی خواهند در آزمون های ورودی شرکت کنند. دلیل آن هم بسیار واضح است، کشور ترکیه علاوه بر این که همسایه نزدیک ایران است از لحاظ شرایط فرهنگی و رفتارهای اجتماعی نیز به مردم ایران بسیار نزدیک می باشد. علاوه بر این ها دانشگاه های کشور ترکیه از رنکینگ های خوبی در سطح جهانی برخوردار هستند و امکانات بسیار مناسبی را در اختیار دانشجویان قرار می دهند. برای مشاهده ویدیو های دانشگاه های ترکیه می توانید به لینکی که در آخر صفحه قرار داده ایم مراجعه کنید و یا اینستاگرام دپارتمان بورس تاپ را فالوو کنید. همچنین از لحاظ هزینه ها دانشگاه های کشور ترکیه نسبت به دانشگاه های دیگر ارزان تر می باشد. با تمام این اوصاف بهترین گزینه برای تحصیل رشته پزشکی بدون شرکت در آزمون ورودی کشور ترکیه می باشد.

جهت اطلاع از شرایط پذیرش بدون کنکور رشته پزشکی در ترکیه – هزینه تحصیل در این کشور و اطلاع از مراحل اقدام جهت پذیرش پزشکی بدون کنکور در دانشگاه های کشور ترکیه با مرکز مشاوره تحصیلی دپارتمان بورس تاپ تماس بگیرید.

 شماره ۰۹۲۲۹۳۲۹۲۰۰ جهت مشاوره پذیرش بدون کنکور در ترکیه پاسخگویی از ۹ صبح الی ۸ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه شما:

نوشته های مرتبط

پذیرش بدون کنکور در دانشگاه های ترکیه

۰۳

فروردین
دانشگاه های ترکیه

پذیرش بدون کنکور در ترکیه

آیا می دانید برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه از چه راه هایی می توان اقدام کرد؟ شما می توانید از ۳ طریق آزمون YOS ، آزمون SAT و پذیرش بدون آزمون ترکیه در دانشگاه های دولتی و خصوصی کشور ترکیه تحصیل نمایید. در این مقاله سعی خواهیم کرد راه سوم تحصیل در کشور ترکیه یعنی پذیرش […]

شرایط اخذ پذیرش تحصیلات تکمیلی در ترکیه

۱۶

بهمن
دانشگاه های ترکیه

کار شناسی ارشد و دکتری در دانشگاه های ترکیه

کار شناسی ارشد ودکترا در دانشگاه های ترکیه مقاطع کار شناسی ارشد ودکتری در جهت تحصیل در دانشگاههای ترکیه جهت اخذ پذیرش از دانشگاههای ترکیه در مقاطع بالاتر از لیسانس هریک از دانشگاهها شرایطی متفاوت اعلام می نمایند و این تفاوتها حتی در رشته مختلف نیز بعضا اعمال میگردد. نهادی که مسولیت آموزش عالی را در درون[…]