همه چیز دباره آزمون SAT

همه چیز در مورد آزمون sat [سال ۲۰۲۰]


SAT چیست؟

آزمون SAT در سال ۱۹۰۱ شروع به فعالیت کرد و در سال ۱۹۲۶ اولین بار در کشور آمریکا توسط کالج برد برگزار شد و بعد نامش دستخوش تغییر و تحولاتی شد . کالج برد یک انجمن خصوصی و غیر انتفاعی در آمریکا هست. این آزمون یک آزمون ورودی میباشد که توسط بیشتر دانشگاهها و دانشکده ها برای گرفتن پذیرش دانشجواقدام میکند. این نظریه ایجاد یک معیار عادی برای مقایسه در خواست کنندگان می باشد. در این صورت میتوان عنوان کرد که از فاکتورهای مهم اخذ پذیرش دانشجویان است. هدف از برگزاری آزمون اس ای تی ، تعیین و تشخیص استعداد تحصیلی دانش آموزان میباشد.

آزمون SAT چیست

 این آزمون به معنی استعداد تحصیلی و یک آزمون استاندارد میباشد و به زبان انگلیسی برگزار میشود و پیش نیازی است برای گرفتن پذیرش دانشجویان در دانشگاههای کشورهایی همچون : آمریکا ، انگلیس ، کانادا ، استرالیا ، نروژ ، و در مقطع کارشناسی پذیرش دارد. آزمون اس ای تی در کشور آمریکا سالانه  ۷ مرتبه  و در کشورهای خارج از آمریکا سالانه  ۶ مرتبه در ماههای ( آگوست ، اکتبر ،  نوامبر، دسامبر ، مارس ، می ، ژوئن) و برای دانش آموزان بین المللی سالانه ۴ بار در خارج از آمریکا در ماههای (  اکتبر ، دسامبر ، مارس ، می ) برگزار میشود.

برای دریافت مشاوره آزمون اس ای تی و قبولی در این آزمون می توانید با شماره زیر تماس بگیرید

 

قبولی 100 درصد در آزمون SAT

در آمریکا آزمون اس ای تی در تاریخ ۱۵ اسفند یا ۵ مارس برگزار میشود. اون عده از دانش آموزانی که میخواهند آزمون اس ای تی بدهند می بایست طوری برای دروس خود برنامه ریزی کنند تا برای اسفند ماه آمادگی کامل داشته باشند. در دیگر کشورهای دنیا در ۱۸ اردیبهشت یا ۸ می و ۱۵ خرداد یا ۱۴ ژوئن می باشد. مدت زمان پاسخگویی به این آزمون حدود ۳ ساعت و ۴۵  دقیقه معادل ( ۲۲۵ دقیقه) است . این آزمون  برای دانش آموزان دبیرستانی پایه یازدهم و دوازدهم و کسانی که مدرک دیپلم دبیرستان دارند اختصاص دارد و محدودیت سنی برای این آزمون نیست.

آزمون اس ای تی بر دو بخش اس ای تی کلی و اس ای تی موضوعی تقسیم میشود. اس ای تی کلی به دانش آموزانی اختصاص دارد که قصد پذیرش از مراکز آموزشی را دارند و اس ای تی موضوعی  مختص دانشجویانی است که از دانشگاههای معتبر قصد پذیرش دارند. هزینه این آزمون برای هر نفر معادل ۵۰ دلار میباشد.

آزمون سات از چند بخش تشکیل شده است ؟

در این آزمون باید به دروس ۱- ریاضی ، ۲- درک مطلب و ۳- انشاء پاسخ داده شود.

۱- بخش ریاضی از (جبر – توانایی حل مساله – تجزبه و تحلیل اطلاعات ) تشکیل شده است که دو قسمت حدود ۲۵ دقیقه و یک قسمت حدود ۲۰ دقیقه زمان میبرد. توانایی حل مساله : در این بخش به ۲۰ سوال ۴ گزینه ای حدود ۲۵ دقیقه و ۳۸ سوال ۴ گزینه ای حدود ۵۵ دقیقه وقت لازم است، در ۲۰ سوالی نیازی به ماشین حساب نیست اما در ۳۸ سوالی ماشین حساب مجاز میباشد. این بخش دارای ۵۸ سوال است، در این بخش نمره منفی برای سوالات ۴ گزینه ای لحاظ نمیگردد . میانگین نمره برای این بخش ۵۱۳ میباشد.

بخش ریاضی آزمون اس ای تی

۲- بخش درک مطلب: ترکیبی از سوالات تستی و تشریحی است که تعداد سوالات تستی به مراتب بیشتر از سوالات تشریحی میباشد، و این بخش بیشتر دایره لغات دانش آموز را آزمایش میکند و مثل درس ریاضی دو بخشش حدود ۲۵ دقیقه و یک بخشش حدود ۲۰ زمان میبرد و حدودا ۵۲ سوال دارد که باید در عرض ۶۵ دقیقه جواب داده شود و همه سوالات این بخش چند گزینه ای میباشند و از متن های گوناگون طراحی شده اند.

متن های این بخش حدود ۵ متن میباشد و هر متن حدود ۱۱-۱۰ متن دارد که نمره اش از ۸۰۰-۲۰۰ میباشد، مباحث متون مربوطه معمولا از این منابع میباشند: ( متون ادبی کلاسیک، زیست شناسی، جامعه شناسی، روانشناسی، اقتصاد، زمین شناسی، فیزیک، شیمی ، جدول ، نمودار، ). میانگین نمره برای این درس ۴۹۷ میباشد. دراین بخش نمره منفی برای پاسخ های غلط منظور نمیگردد.

۳- بخش نگارش ( انشاء) : این بخش سوالات چند گزینه ای و مقاله میباشد که متقاضیان باید مقاله را تمام کنند و نمره مقاله از عوامل نمره نهایی به شمار میرود. بخش انشاء در آزمون SAT اختیای میباشد و بعضی دانشگاهها زیاد به نمره اهمیت میدهند و دانشجو می بایست درس انشاء را در رزومه زبانی خود قرار دهد. انشا بر ۳ روش صورت میگیرد: ۱- درک مطلب ۲- تحلیل متن ۳ – نگارش، مدت زمان پاسخگویی به سوالات این بخش حدود ۵۰ دقیقه و نمره هر یک از این بخش ها از ۴-۱ میباشد و این نمره ، میانگین نمره نهایی دانشجو محسوب میشود.

دو مصحح برای بخش انشاء در نظر گرفته میشود برای درس انشاء نمره ای که در کارنامه درج میشود از ۸-۲ میباشد. نمرات ۵.۵ یا ۶ نمره قابل قبول برای بیشتر دانشگاهها به شما میرود. آن چیزی که در این بخش مهم است سه عامل شاهد – استدلال و آرایه های ادبی هستند و زبان آموز باید طبق این عوامل متن را نقد و بررسی کند.

بخش نگارش آزمون اس ای تی

منابع آزمون SAT :

از منابع اصلی آزمون های عمومی و موضوعی در آزمون SAT میتوان به کتابهای موسسه کالج بورد که برگزار کننده این آزمون میباشد اشاره کرد، برای آزمون موضوعی میتوان به کتاب راهنمای مطالعه برای همه آزمون موضوع SAT و برای آزمون عمومی راهنمای مطالعه رسمی اس ای تی، مرجع های مهم و عمده این آزمون بشمار میروند. انتشارات کاپلان و بارونز از منابع آزمون SAT در بخش های ریاضی – درک مطلب – انشاء بشمار میرود.

برای دریافت مشاوره آزمون اس ای تی و قبولی در این آزمون می توانید با شماره زیر تماس بگیرید

 

قبولی 100 درصد در آزمون SAT

نتایج آزمون اس ای تی ۳ هفته بعد از برگزاری آزمون اعلام میگردد .
آزمون SAT برای دانشجویان بین المللی : کشور آمریکا حدودا ۲۰۰۰ کالج دارد و دانشجویان می بایست طی ۴ سال در آنجا مشغول به تحصیل باشند و رشته ها و برنامه های گوناگون در این کالج ها وجود دارند . هر دانشگاه در این کشور شرایط خاص و منحصر بفرد خودش را دارد ، در این دانشگاه ها رقابت برای دانشجویان مشکل می باشد. بعضی د انشگاهها حدودا ۱۵% از دانشجویان را خارج از کشور می پذیرند .

دانشگاههایی مانند: استنفورد – اموری -شیکاگو – نوتردام – وندربیلت – دوک – جان هاپینکز – آزمون اس ای تی را قبول دارند . مدارک لازم برای درخواست به آزمون اس ای تی شامل نمرات آزمون – توصیه نامه – مقالات میباشد.

آن عده از دانش آموزانی که میخواهند در سال ۲۰۲۰ در آزمون SAT شرکت کنند می بایست به دریافت نمونه سوالات آزمون اس ای تی اقدام نمایند ، و عده ای از داوطلبانی که در آن آزمون قبلا شرکت نموده اند از نحوه تست زنی – افزایش سرعت عمل خود – و سوالات آزمون اطلاعات دقیقی بدست آورده اند، در اینصورت داوطلبینی که شرکت نکرده اند دراین آزمون میتوانند از اینها کمک بگیرند.

آزمون SAT ترکیه چیست؟

ترکیه جزء کشورهایی می باشد که برخی از دانشگاه های آن با آزمون sat دانشجو می پذیرند. آزمون سات در کشور ترکیه از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است و دانشگاه های معتبری از این طریق دانشجو جذب می کنند. در حالت کلی ۸۱ دانشگاه خصوصی و دولتی در ترکیه با آزمون اس ای تی پذیرش دارند. از معروفترین این دانشگاه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد. 

 • دانشگاه کوچ 
 • دانشگاه حاجت تپه
 • دانشگاه آنکارا
 • دانشگاه آتاتورک
 • دانشگاه سلیمان دمیرل
 • دانشگاه فنی خاورمیانه
 • دانشگاه بغازیچی
 • دانشگاه قاضی
 • دانشگاه بیلکنت
 • دانشگاه سابانچی
 • دانشگاه ۹ ایلول
 • دانشگاه الوداغ
 • دانشگاه آک دنیز
 • دانشگاه ساکاریا
 • دانشگاه ۱۹ مایس

از آنجایی که ترکیه کشور همسایه ایران می باشد دانشجویان و متقاضیان ایرانی در اکثر موارد برای شرکت در آزمون SAT به کشور ترکیه می روند. این آزمون در شهرهای ارزروم – ازمیر – آنتالیا – استانبول – آنکارا برگزار می شود که نزدیکترین شهر به مرز ایران ارزروم می باشد. به این نکته مهم هم باید اشاره کرد که تفاوتی ندارد شما در کدام کشور و یا کدام حوزه برای آزمون ثبت نام نمایید، اگر نمره قبولی بیاورید می توانید در تمامی دانشگاه هایی که از طریق آزمون SAT دانشجو جذب می کنند، پذیرش بگیرید.  

شهر های برگزار کننده SAT

چگونه برای آزمون SAT خود را آماده کنیم؟ 

بسیاری از متقاضیان با ما تماس می گیرند و سوالاتی درباره نحوه آمادگی برای آزمون سات را می پرسند؟ 

سولات آزمون SAT تماما به زبان انگلیسی می باشد و آمادگی سطح بالایی را در تسلط به زبان انگلیسی را می خواهد. سوالات بخش ریاضی آزمون نسبتا برای متقاضیان ایرانی راحت است و اگر دوره دبیرستان ریاضیات را به خوبی فراگرفته باشید، سوالات چالشی برای شما نخواهد داشت به جز چند سوال سخت که برای شناسایی دانشجویان نخبه می باشد. شما می توانید با تهیه کتاب SAT official Study Guide و تمرین تست های آن به سوالات ریاضی آزمون تسلط کامل داشته باشید. ( برای خرید کتاب تماس بگیرید )

سوالات بخش درک مطلب و نگارش تماما به مهارت و تسلط شما در زبان انگلیسی مربوط می شود. اگر یکی از مدرک های تافل یا آیلتس را با نمره خوب و قابل قبول داشته باشید، احتمالا بتوانید به سوالات این آزمون نیز به خوبی پاسخ دهید. اما اگر سحط زبانتان متوسط یا ضعیف است باید وقت بسیار زیادی برای آمادگی خود بگذارید و از کلاس های تقویتی و دوره های مختلف برای آمادگی سریع تر خود بهره ببرید. البته یک راه دیگر هم شرکت در دوره های ویژه دپارتمان بورس تاپ می باشد. برای اطلاعات بیشتر می توانید عنوان بعدی را مطالعه فرمایید.

قبولی ۱۰۰ درصد تضمینی در آزمون SAT :

دپارتمان بورس تاپ با گردآوری مجموعه از استادان متخصص و توانمند از سرتاسر کشور و بررسی آزمون های SAT پانزده سال گذشته دوره ای فوق ویژه برای آن دسته از عزیزانی که می خواهند به صورت ۱۰۰ درصد تضمینی در دانشگاه های ترکیه در رشته ی دلخواهشان مانند پزشکی و دندانپزشکی قبول شوند آماده کرده است. برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره هایی که در سایت قرار داده ایم تماس حاصل فرمایید.

کارنامه های که در ادامه آورده ایم نمونه ای از چندین دانش آموزانی هستند که در دوره های ویژه ما شرکت کردند. کارنامه های دانش آموزانی که در آزمون SAT خرداد ۹۹ شرکت خواهند کرد را نیز خواهیم گذاشت.

برخی از قبولی های دپارتمان بورس تاپ در آزمون SAT : 

نتایج درخشانی دانش آموزان ما که در چند سال گذشته کسب کرده اند. سعی ما در این است که بتوانیم تمامی عواملی که می تواند شما را در کسب نمره بالا آزمون SAT یاری نماید را فراهم کنیم. کارنامه های زیر فقط چشمه کوچکی از دریای موفقیت های دپارتمان بورس تاپ می باشد. شما نیز می توانید با شرکت در دوره های ویژه آزمون SAT دپارتمان بورس تاپ چنین نتایجی را به دست آورید. 

نتایج آزمون Satنتیجه های آزمون SAtنتایج آزمون ساتنتیجه های آزمون ساتنمره بالا در اس ای تی قبولی تضمینی در آزمون اس ای تی نتایج بورس تاپ در آزمون SATنتایج آزمون اس ای تی بورس تاپنتاج بورس تاپ در آزمون اس ای تی

توجه : چهار تصویر آخر کارنامه های جدید موسسه کالج بورد می باشد . جهت بزرگ نمایی تصاویر می توانید بر روی آن ها کلیک نمایید .

برای دریافت مشاوره آزمون اس ای تی و قبولی در این آزمون می توانید با شماره زیر تماس بگیرید

 

قبولی 100 درصد در آزمون SAT

سوالات متداول

آزمون سات در چه شهرهایی از ترکیه برگزار می شود؟

ارزروم – ازمیر – آنتالیا – استانبول – آنکارا

چند بار میتوان در آزمون SAT شرکت نمود؟

بیش از یک بار ، ولی نتیجه آزمون قبلی در آزمون بعدی دخیل نمی باشد و محاسبه نمیشود.

به جز مقطع لیسانس در آزمون اس ای تی میتوان در مقاطع دیگر ثبت نام کرد ؟

این آزمون برای مقاطع لیسانس و رشته هایی در زمینه پزشکی – داروسازی – دندان پزشکی کاربرد دارد .

مدت زمان اعتبار این آزمون در کشورهای ترکیه و دیگر کشورها چقدر میباشد؟

برای کشور ترکیه حدودا ۲ سال و برای سایر کشورها ۵ سال است.

میتوان با آزمون اس ای تی در همه دانشگاههای ترکیه ثبت نام نمود؟

فقط در دانشگاههایی که هر سال از طریق وزارت علوم کشور ترکیه اعلام میگردد میتوان ثبت نام نمود.

All Comments:

 1. سینا رضایی

  ۱۰/۱۰/۱۳۹۸

  سلام منابع برای آزمون اس ای تی چی دارید؟ و اینکه برای همه شهر ها می فرستید ؟

  • fathi97

   ۰۹/۱۲/۱۳۹۸

   سلام دوست عزیز بله تمامی منابع آزمون اس ای تی منابع آزمون اس ای تی در دپارتمان بورس تاپ موجود می باشد و به تمامی نقاط کشور ارسال می شود .

  • محمدامین

   ۲۶/۰۷/۱۳۹۹

   سلام خسته نباشید ببخشید میخواستم بیشتر راجب آزمون SAT کلی بدونم و اینکه ایا آزمون بصورت آنلاین برگزار می‌شود؟ یا اینکه متقاضیان ندر ایران باید به محلی برای برگزاری آزمون رجوع کنند؟ و اینکه اگر ممکنه از SAT آمریکا بیشتر بگید

   • fathi97

    ۲۶/۰۸/۱۳۹۹

    سلام دوست عزیز. آزمون ست به هیچ عنوان آنلاین برگزار نمیشه. در زمان کورنا صحبت هایی از برگزاری آنلاین آزمون شد اما هیچ موقع انجام نگرفت و آزمون ها تاخیر خوردند تا شهریور. برای آزمون راحت ترین کشور ترکیه می باشد که به ویزا و هزینه زیاد نیاز ندارد. و به زودی اطلاعات تکمیلی از SAT آمریکا در همین صفحه قرار میگیریم.

 2. علی

  ۰۵/۱۲/۱۳۹۸

  نزدیک ترین آزمون کی قراره برگزار بشه؟

  • fathi97

   ۰۸/۱۲/۱۳۹۸

   نزدیک ترین آزمون ۲۴ اسفند ماه برگزار میشه ، اما ما به شما توصیه می کنیم به خاطر کنترل مرز ها توسط کشور ترکیه جهت جلوگیری از همه گیری ویروس کورنا برای اردیبهشت ماه ثبت نام نمایید.

  • امیر

   ۱۲/۰۵/۱۳۹۹

   تضمین بالای ۱۵۰۰ در موسسه شما چه طوری هستش ؟ یعنی در صورت عدم دستیابی به نمره ی مد نظر استرداد میکنین مبلغ رو ؟؟ یا بخشی از اون رو ؟؟

   • fathi97

    ۱۲/۰۵/۱۳۹۹

    سلام دوست عزیز، برای اطلاع بیشتر بهتره به واتس آپ شماره ۰۹۲۱۴۶۴۰۰۳۵ پیام بدید. در مورد سوالتون اگر نتوانید به هر دلیلی نمره بالای ۱۵۰۰ کسب کنید در آزمون بعدی به صورت رایگان در دوره ما شرکت داده خواهید شد.

   • ارین

    ۲۴/۰۵/۱۳۹۹

    سلام؛ ایا ازمون SAT فقط مخصوص برای تحصیل در رشته های پزشکی هستش یا خیر؟

    • fathi97

     ۰۲/۰۶/۱۳۹۹

     سلام دوست عزیز با شرکت در این آزمون در تمامی رشته های می توانید تحصیل نمایید.

     • اشکان

      ۰۹/۰۸/۱۳۹۹

      از کجا لیست دانشگاه های اروپایی به غیر از ترکیه که نمره SAT رادرگزینش قبول دارند وبورسیه می پذیرند را په دست آوریم !؟

     • fathi97

      ۲۶/۰۸/۱۳۹۹

      سلام دوست عزیز . ایده بسیار خوبی دادید حتما به زودی در سایت قرار داده میشه .

 3. AcLalune

  ۰۸/۱۲/۱۳۹۸

  سلام. شرط سنی برای شرکت در آزمون sat زیر چند سال هست؟

  • fathi97

   ۰۹/۱۲/۱۳۹۸

   سلام دوست عزیز . شرایط سنی برای شرکت در آزمون اس ای تی ۱۸ سال می باشد.

  • امیرحسین

   ۱۷/۰۴/۱۳۹۹

   درود ببخشید دوره های شما برای دانشگاه های امریکا هم است؟ ویا فقط قبولی صد درصد شما مختص دانشگاه های ترکیه است؟

   • fathi97

    ۱۰/۰۵/۱۳۹۹

    سلام دوست عزیز. دوره ما نمره بالای ۱۵۰۰ در آزمون SAT رو برای شما تضمین میکنه و شما با نمره این آزمون در تمامی دانشگاه هایی که با آزمون اس ای تی پذیرش دارند می توانید ثبت نام نمایید.

 4. AcLalune

  ۱۰/۱۲/۱۳۹۸

  مرسی از پاسختون ولی بعد از اینکه این سوال رو گذاشتم کلی تحقیق کردم و متوجه شدم شرط سنی نداره.

  • fathi97

   ۲۱/۱۲/۱۳۹۸

   درسته دوست عزیز ولی باید بالای ۱۸ سال باشید تا بتوانید ثبت نام کنید .

 5. Sadaf

  ۲۰/۱۲/۱۳۹۸

  بعد از اردیبهشت دیگه کی میشه ثبت نام کرد؟!

  • fathi97

   ۲۱/۱۲/۱۳۹۸

   سلام دویت عزیز 🌹
   نزدیکترن آزمون بعد از اردیبهشت ۱۷ خرداد می باشد.

 6. حسین

  ۲۳/۱۲/۱۳۹۸

  سلام ، آیا متقاضیان‌ ایرانی در ترکیه میتوانند در هر ۶ امتحان سال ۲۰۲۰ شرکت کنند؟

  • fathi97

   ۲۳/۱۲/۱۳۹۸

   بله دوست عزیز . متقاضیان می توانند در هر ۶ آزمون SAT سال ۲۰۲۰ شرکت نمایند. دپارتمان آرتان بورس تاپ می تواند تمامی مراحل اعم از ثبت نام، تور شرکت در آزمون، پذیرش در دانشگاه و … برای شما انجام دهد برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره قرار داده شده تماس حاصل فرمایید.

 7. danyal amami

  ۲۳/۱۲/۱۳۹۸

  ba salam aya mishe man dar aznmun khordad mah sat sabt nam konam??

  • fathi97

   ۲۵/۱۲/۱۳۹۸

   بله دوست عزیز می شود . این آزمون در روز ۱۳ خرداد برگزار خواهد شد.

 8. حسین

  ۲۳/۱۲/۱۳۹۸

  ممنونم از پاسختون، البته‌ پسر من الان آنکاراست و تو کالج پوزا آماده امتحان میشه، در ضمن یکسری از پایگاههای امتحان فردای sat ، امتحان فردا رو کنسل کردن و یه سری نه، ممکنه فردا امتحان باشه یا نباشه، آیا برای امتحان بعدی میتونیم از شما کمک بگیریم؟

  • fathi97

   ۲۴/۱۲/۱۳۹۸

   بله ما کامل در خدمتتون هستیم . اگر چند روز قبل به ما خبر داده بودید می توانستیم با تغییر حوزه پسرتون رو در آزمون اسفند شرکت دهیم . اگر مایل باشید ما می توانیم پسر شما را در آزمون اردیبهشت ماه ثبت نام کرده و حمایت کنیم .

 9. حسین

  ۲۵/۱۲/۱۳۹۸

  سلام ، دوباره مزاحمتون شدم، خوشبختانه حوزه امتحان پسرم ، امتحانشونو کنسل نکرده بود و ایشون تونست تو امتحان شرکت کنه در ضمن تو امتحان اردیبهشت هم ثبت نام کرده، میشه بفرمائید چه کمکی برای تقویت ریدینگ و آمادگی برای امتحان اردیبهشت ماه میتونید به ایشون انجام دهید، ممنونم

  • fathi97

   ۲۵/۱۲/۱۳۹۸

   دوست عزیز برای اطلاعات بیشتر درباره دوره های ویژه آزمون SAT و طرح های حمایتی ما با شماره ۰۹۰۳۲۰۳۰۰۸۵ تماس حاصل فرمایید. نتایجی که در تصاویر بالا مشاهده می کنید در دوره های ویژه دپارتمان ما ثبت نام کرده بودند.

   • حسین

    ۰۳/۰۶/۱۳۹۹

    شما نمره بالای ۱۵۰۰ رو برای دانش اموزای خودتون که بهشون دارید در ازمون اس ای تی کمک میکنید تضمین میکنید؟ یعنی نگراتی برای ازمون نباشه؟

    • fathi97

     ۰۸/۰۶/۱۳۹۹

     سلام بله دوست عزیز ما نمره بالای ۱۵۰۰ رو برای شما تضمین میکنیم و شما هیچ نگرانی از کسب نمره بالا در آزمون نخواهید داشت و هزینه دوره را بعد از این که شما نمره بالا کسب کردید از شما تقبل خواهیم کرد.

  • Mohi

   ۱۸/۰۳/۱۳۹۹

   سلام خسته نباشید ایا برای قبولی در دانشگاه حاجت تپه در رشته وکالت هم باید ازمون satبدهیم یا فقط برای پزشکی هست؟

   • fathi97

    ۲۷/۰۳/۱۳۹۹

    سلام دوست عزیز
    برای دانشگاه حاجت تپه کلا معیار پذیرش آزمون SAT می باشد. در تمامی رشته ها

 10. A

  ۲۸/۱۲/۱۳۹۸

  سلام
  کسی که آزمون SAT رو میده نیاز هست که آزمون MCAT رو هم بده و یا برعکس؟

  • fathi97

   ۲۸/۱۲/۱۳۹۸

   آزمون SAT برای ورود به دانشگاه می باشد. آزمون MCAT توسط انجمن کالج های پزشکی آمریکا گرفته می شود جهت ادامه تحصیل در رشته پزشکی در برخی از دانشگاه های آمریکا ، استرالیا و کانادا می باشد. عموما پس از سه سال تحصیل در رشته پزشکی این آزمون از دانشجویان گرفته می شود. البته به این نکته باید اشاره کرد در آمرکیا و کانادا برای ادامه تحصیل پزشکی این آزمون ضروری می باشد. فعالیت دپارتمان بورس تاپ فقط در کشور ترکیه می باشد اگر قصد تحصیل پزشکی در ترکیه را دارید نیازی به شرکت در آزمون ام کت نداردید .

 11. سارا

  ۰۴/۰۱/۱۳۹۹

  سلام ببخشید برای ورود به رشته های هنر مثلا انیمیشن در مقطع لیسانس، چه آزمونی رو باید بدیم؟
  و اینکه من دیپلم رشته فتو-گرافیک دارم . اینکه رشته ی فنی هستم مشکل ایجاد نمیکنه؟

  • fathi97

   ۰۵/۰۱/۱۳۹۹

   سلام وقتتون بخیر، باید در یکی از آزمون های یوس یا SAT شرکت نمایید.البته به عنوان راه سوم میتونید پذیرش بدون آزمون هم بگیرین

   در مورد سوال دوم : نه هیچ مشکلی نداره

   • سارا

    ۰۵/۰۱/۱۳۹۹

    راه سوم رو میشه بگید چجوری؟
    و اینکه توی این مقطع بورسیه هم میکنن؟ اگه آره ، شرایطشو میفرمایید؟
    ببخشید اینقدر سوال میپرسم 🙁

 12. مبینا

  ۱۱/۰۱/۱۳۹۹

  سلام.ببخشید دانشگاه چارلز جمهوری چک هم sat میپذیره.باتشکر

  • fathi97

   ۱۴/۰۱/۱۳۹۹

   سلام دوست عزیز ، حوزه فعالیت های دپارتمان بورس تاپ فقط کشور ترکیه می باشد. و اطلاع دقیقی از سایر دانشگاه ها ندارد ولی تا جایی که می دانم دانشگاهی که شما فرمودید فکر کنم با آزمون SAT دانشجو نمی پذیرد .

 13. Ahmadreza Azimifar

  ۲۰/۰۱/۱۳۹۹

  سلام، آزمون ای‌اس‌تی‌ای که در ترکیه برگذار می‌شود توسط دانشگاه‌های آمریکایی هم معتبر شناخته می‌شود؟

  • fathi97

   ۲۰/۰۱/۱۳۹۹

   سلام دوست عزیز . بله شما می توانید با شرکت در آزمون sat در کشور ترکیه می توانید از تمامی دانشگاه هایی که با این آزمون دانشجو می پذیرند پذیرش بگیرید.

 14. zand

  ۰۱/۰۲/۱۳۹۹

  سلام برای رشته فیزیوتراپی با شرکت در آزمون sat توی کدوم کشور اروپایی میتونم پذیرش بگیرم و آیا در ترکیه امکان بورسیه تحصیلی وجود داره؟

  • fathi97

   ۰۴/۰۲/۱۳۹۹

   سلام بله شما می توانید با شرکت در آزمون SAT و کسب نمرات بالای ۱۵۰۰ در رشته فزیوتراپی بورسیه بشید برای اطلاعات بیشتر حتما با شماره های ما تماس حاصل فرمایید .

   • M

    ۲۷/۰۲/۱۳۹۹

    ببخشید تو سایتتون نوشته اعتبار آزمون sat در ترکیه دو ساله….
    بعد از این دو سال مشکلی پیش نمیاد برا دانشجو؟….آیا دوباره باید آزمون بده؟!

    • Nili

     ۰۳/۰۵/۱۳۹۹

     سلام. من لیسانسم رو تو ایران گرفتم و الان ۲۴ سالمه. آیا مبتونم تو این آزمون شرکت کنم مشکلی نداره؟؟؟ و اینکه اگه قبول بشم چه رشته ای میتونم بخونم پزشکی میشه ؟؟!

     • fathi97

      ۱۰/۰۵/۱۳۹۹

      سلام دوست عزیز .
      آزمون ست شرط سن برای شرکت در آزمون نداره و همچنین شما با شرکت در این آزمون و کسب نمره بالا در هر رشته و دانشگاهی که بخواهید می توانید تحصیل نمایید.

 15. ثریا

  ۱۳/۰۲/۱۳۹۹

  با عرض سلام و خسته نباشید، من ۳۳ سالمه و معدل دبیرستانم ۱۰ هست، آیا امیدی به قبولی در رشته دندانپزشکی ترکیه هست؟ شما برای من آزمون یوس را پیشنهاد میکنید یا آزمون سات ؟

  • fathi97

   ۲۱/۰۲/۱۳۹۹

   سلام و وقت بخیر
   بهتره با شماره ۰۹۲۲۹۳۲۹۲۰۰ تماس حاصل فرمایید تا راهنمایی کامل را خدمت شما عرض کنند.

 16. M

  ۱۵/۰۲/۱۳۹۹

  سلام
  من دانش آموز سال یازدهم هستم
  آیا میتونم تو آزمونsat شرکت کنم؟!

  • fathi97

   ۲۱/۰۲/۱۳۹۹

   سلام بله دوست عزیز شما می تونید در آزمون SAT شرکت کنید برای اطلاعات بیشتر می تونید با شماره های قرار داده شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

 17. M

  ۲۷/۰۲/۱۳۹۹

  ببخشید تو سایتتون نوشته اعتبار آزمون sat در ترکیه دو ساله….
  بعد از این دو سال مشکلی پیش نمیاد برا دانشجو؟….آیا دوباره باید آزمون بده؟!

  • fathi97

   ۰۵/۰۳/۱۳۹۹

   اعتبار دوسال است یعنی متقاضی فرصت دارد تا دوسال پس از آزمون با نتیجه آزمون در یکی از دانشگاه هایی که آزمون sat را قبول دارند ثبت نام نماید.

 18. reyhan

  ۲۷/۰۳/۱۳۹۹

  باتوجه به وجود تحریم ها آیا یک دانش آموز ایرانی می تونه از طریق تحصیل در دانشگاه های ترکیه به آمریکا مهاجرت تحصیلی کنه یعنی ویزای تحصیلی بگیره؟در هنگام تحصیل در ترکیه هنوز شهروند ایرانی هستیم وترامپ مهاجرت تحصیلی را برای ایرانی ها دشوار تر کرده
  آیا این سختی شامل دانشجویان اهل ایران که در ترکیه تحصیل کردند شامل میشه؟

  • fathi97

   ۲۸/۰۳/۱۳۹۹

   از آینده نمیشه سخن گفت ولی برای تحصیل فکر کنم بشه. اگر نمرات و رزومه خوبی داشته باشید و در آزمون های کشور آمریکا نمرات خوبی کسب کنید نباید مانعی باشه.

 19. reyhan

  ۲۷/۰۳/۱۳۹۹

  سلام استاد دوره های آزمون ست آنلاین هستن؟ آخه من نمی تونم برای جلسه هی بیا تهران یا آنکارا اینا؟

  • fathi97

   ۲۸/۰۳/۱۳۹۹

   امسال دپارتمان آرتان بورس تاپ قصد داره دوره های آمادگی آزمون SAT رو آنلاسن برگزار کنه . برای اطلاعات بیشتر بهتره در کانال تلگرام و یا پیج اینستاگرام آرتان بورس تاپ عصو شوید.

   • Azad

    ۲۱/۰۴/۱۳۹۹

    سلام.
    من آزاد هستم.امسال سال آخر مدرسه ام است و قرار است بخیر امتحان تافل و یا ایلتس هر کدوم که نیاز بود را امتحان بدم و همین طور چند وقتی میشه که تصمیم گرفتم تا امتحان SATرا هم بدم اما به دلیل قرنطنه و نبود صنف خواستم بپرسم مو پول ام را صرف هزینه چه نوع کتاب SAT کنم چون انواع و اقسام کتاب های مختلف و جود دارند ولی من که بتوانم خودم بخوانم اش چه نوع کتل خواهی بود.
    خوشحال میشم اگر بتوانید برایم یک نوع منبع قوی خود آموز Sat را معرفی کنید

    • fathi97

     ۱۰/۰۵/۱۳۹۹

     سلام دوست عزیز ما ۶ کتاب این آزمون با چند نمونه سوال را به قیمت ۵۰ هزارتومن برای شما ارسال می کنیم. در بین این کتاب ها می توان به barrons new sat و the official sat study guide اشاره کرد.

     • Maya

      ۲۰/۰۷/۱۳۹۹

      سلام.ببخشید هزینه ۶کتاب چقدر هست؟ و چگونه میشود سفارش داد؟

     • fathi97

      ۲۶/۰۸/۱۳۹۹

      برای هزینه ها و سفارش میتونید با مشاوران ما در تماس باشید.

     • Maya

      ۲۱/۰۷/۱۳۹۹

      سلام .ببخشید هزینه هر کتاب چقدره؟ چطوری میتونیم سفارش بدیم؟

     • fathi97

      ۲۶/۰۸/۱۳۹۹

      سلام دوست عزیز هزینه ها چون دائما در حال تغییر هستند لطفا با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید تا شما را کامل راهنمایی کنند .

   • Y

    ۲۱/۰۴/۱۳۹۹

    سلام ازمون شرط معدل و نمره نداره،

    • fathi97

     ۱۰/۰۵/۱۳۹۹

     سلام دوست عزیز.
     خیر شرط معدل و نمره نداره

 20. Mehran

  ۰۵/۰۵/۱۳۹۹

  سلام ببخشید حداقل نمره برای قبولی در دندانپزشکی چنده؟؟🙏🙏

  • fathi97

   ۱۰/۰۵/۱۳۹۹

   سلام دوست عزیز
   حداقل نمره برای رشته دندانپزشکی بستگی به دانشگاه دارد. برای مثال در دانشگاه حاجت تپه حداقل باید ۱۵۰۰ نمره داشته باشید تا در این رشته قبول شوید اما در دانشگاه های سطح پایین شاید با نمره ۱۳۵۰ بتوانید در این رشته قبول شوید.

 21. حبیب الله

  ۲۲/۰۶/۱۳۹۹

  سلام. میشه بگید که این آزمون توی کشور افغانستان در چه ماه هایی از سال برگزار میشه؟

  • fathi97

   ۲۴/۰۸/۱۳۹۹

   سلام دوست عزیز فرقی نداره در تمامی دنیا در زمان مشخصی از سال برگزار میشه. آزمون های آینده در ۱۵ آذر و ۲۳ اسفند سال ۹۹ برگزار خواهند شد.

 22. مهریار

  ۰۶/۰۷/۱۳۹۹

  سلام و درود بر سایت.یه سوال دارم که واقعا حدود۳-۴سال فکر منو به خودش در گیر کرده ببخشید میخواستم بدونم با۱-۱.۵سال که بنده برای مطالعه وقت دارم آیا برای آزمون YOS ترکیه بخونم بهتره یا برای SATآمریکا!!!!کدومشون بیشترین جواب و شانس قبولی رو دارن؟
  فرقی هم نمیکنه داروسازی فیزیوتراپی یا هرچیزی که بشه در آمریکا خوند رو میخونم.من۱۹سالمهودارم به شدت رو زبانم کار میکنم!
  و سوال دیگه اینه که شرط معدل (برا دانشگاه ها ترکیه مهم تره آیا آمریکا)
  ممنون میشم جواب بدید

  • fathi97

   ۲۶/۰۸/۱۳۹۹

   سلام وقت بخیر، آزمون یوس نسبت به آزمون ست آسون تر می باشد اما باید به این نکته توجه کنید که در آزمون یوس تعداد متقاضیان بسیار بیشتری نسبت به آزمون اس ای تی وجود دارد و همچنین به یاد داشته باشید اعتبار آزمون یوس در دانشگاه های ترکیه از اس ای تی کمی بیشتر است. برای مثال دانشگاه آتاتورک ارزروم ابتدا با سوی دانشجو می پذیرد سپس با اس ای تی تکمیل ظرفیت می کند.

 23. Vida

  ۱۲/۰۷/۱۳۹۹

  سلام ببخشید برای رشته های هنر یا موسیقی در دانشگاهای دولتی ازمیر هم‌باید ازمون ست داده بشه؟

  • fathi97

   ۲۶/۰۸/۱۳۹۹

   سلام ازمیر ۵ دانشگاه داره دانشگاه اگه ( فقط یوس)، دانشگاه کاتب چلبی (یوس و اس ای تی)، دانشگاه ازمیر دموکراسی (یوس و اس ای تی)، دوکوز ایلول (یوس و اس ای تی)، ازمیر باکیرچای (یوس و اس ای تی)، ازمیر یوکسک تکنولوژی (یوس و اس ای تی) هر کدام این دانشگاه ها با روش هایی که جلوی آنها نوشته ایم دانشجو می پذیرد.

 24. پویا زمردی

  ۲۰/۰۷/۱۳۹۹

  سلام خسته نباشید . یه سوال داشتم . من در حال حاظر در رشته ی ریاضی و فیزیک در دیرستان در حال تحصیل هستم . میخواستم بدونم که اگر بعد از کنکور و ورود به دانشگاه های ایران باز هم میتونم این ازمون رو بدم یا خیر ؟ و اگر بتونم نمره مطلوبی رو بیارم میتونم در رشته های پزشکی تحصیل کنم (با این که در دبیرستان ریاضی خوندم)؟؟؟

  • fathi97

   ۲۶/۰۸/۱۳۹۹

   سلام بله میتونید در آزمون شرکت کنید و هر رشته ای (حتی پزشکی و دندانپزشکی) را در دانشگاه های ترکیه تحصیل کنید. اما مشکل اینجاست اگه در دانشگاه های ایران ثبت نام کنید اصل مدارک شما را تحویل نمی دهند.

 25. الهام

  ۲۲/۰۷/۱۳۹۹

  سلام وقت بخیر، با نمره اس ای تی کلی (نه موضوعی) به جز ترکیه برای کشورهای دیگه هم میشه اقدان کرد برای رشته دندانپزشکی؟ کشورهایی مثل انگلیس، کانادا یا سوئد و …؟
  ممنونم.

  • fathi97

   ۲۶/۰۸/۱۳۹۹

   سلام دوست عزیز . بله میشه اقدام کرد ولی در برخی از کشور ها تعداد دانشگاه هایی که با SAT جنرال دانشجو پذیرش می کنند، بسیار کم است به زودی لیست این دانشگاه ها را در این صفحه قرار خواهیم داد.

دیدگاه شما:

نوشته های مرتبط

همه چیز درباره تحصیل پزشکی بدون کنکور

۰۹

فروردین
دانشگاه های ترکیه

پزشکی بدون کنکور ترکیه

رشته پزشکی را می توان به جرئت پرمتقاضی ترین رشته در ایران و تقریبا در کل جهان دانست. از این رو متقاضیان رشته پزشکی روز به روز بیشتر از قبل می شود، ظرفیت های موجود پر شده و قبولی در این رشته سخت تر از قبل می شود. از این رو برخی از متقاضیان به دنبال قبولی […]

پذیرش بدون کنکور در دانشگاه های ترکیه

۰۳

فروردین
دانشگاه های ترکیه

پذیرش بدون کنکور در ترکیه

آیا می دانید برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه از چه راه هایی می توان اقدام کرد؟ شما می توانید از ۳ طریق آزمون YOS ، آزمون SAT و پذیرش بدون آزمون ترکیه در دانشگاه های دولتی و خصوصی کشور ترکیه تحصیل نمایید. در این مقاله سعی خواهیم کرد راه سوم تحصیل در کشور ترکیه یعنی پذیرش[…]