همه چیز دباره آزمون SAT

همه چیز در مورد آزمون SAT [سال ۲۰۲۰]

SAT چیست؟

آزمون SAT در سال ۱۹۰۱ شروع به فعالیت کرد و در سال ۱۹۲۶ اولین بار در کشور آمریکا توسط کالج برد برگزار شد و بعد نامش دستخوش تغییر و تحولاتی شد . کالج برد یک انجمن خصوصی و غیر انتفاعی در آمریکا هست. این آزمون یک آزمون ورودی میباشد که توسط بیشتر دانشگاهها و دانشکده ها برای گرفتن پذیرش دانشجواقدام میکند. این نظریه ایجاد یک معیار عادی برای مقایسه در خواست کنندگان می باشد. در این صورت میتوان عنوان کرد که از فاکتورهای مهم اخذ پذیرش دانشجویان است. هدف از برگزاری آزمون اس ای تی ، تعیین و تشخیص استعداد تحصیلی دانش آموزان میباشد.

 

آزمون SAT چیست

 این آزمون به معنی استعداد تحصیلی و یک آزمون استاندارد میباشد و به زبان انگلیسی برگزار میشود و پیش نیازی است برای گرفتن پذیرش دانشجویان در دانشگاههای کشورهایی همچون : آمریکا ، انگلیس ، کانادا ، استرالیا ، نروژ ، و در مقطع کارشناسی پذیرش دارد. آزمون اس ای تی در کشور آمریکا سالانه  ۷ مرتبه  و در کشورهای خارج از آمریکا سالانه  ۶ مرتبه در ماههای ( آگوست ، اکتبر ،  نوامبر، دسامبر ، مارس ، می ، ژوئن) و برای دانش آموزان بین المللی سالانه ۴ بار در خارج از آمریکا در ماههای (  اکتبر ، دسامبر ، مارس ، می ) برگزار میشود.

 

برای دریافت مشاوره آزمون اس ای تی و قبولی در این آزمون می توانید با شماره زیر تماس بگیرید

 

قبولی 100 درصد در آزمون SAT

در آمریکا آزمون اس ای تی در تاریخ ۱۵ اسفند یا ۵ مارس برگزار میشود. اون عده از دانش آموزانی که میخواهند آزمون اس ای تی بدهند می بایست طوری برای دروس خود برنامه ریزی کنند تا برای اسفند ماه آمادگی کامل داشته باشند. در دیگر کشورهای دنیا در ۱۸ اردیبهشت یا ۸ می و ۱۵ خرداد یا ۱۴ ژوئن می باشد. مدت زمان پاسخگویی به این آزمون حدود ۳ ساعت و ۴۵  دقیقه معادل ( ۲۲۵ دقیقه) است . این آزمون  برای دانش آموزان دبیرستانی پایه یازدهم و دوازدهم و کسانی که مدرک دیپلم دبیرستان دارند اختصاص دارد و محدودیت سنی برای این آزمون نیست.

آزمون اس ای تی بر دو بخش اس ای تی کلی و اس ای تی موضوعی تقسیم میشود. اس ای تی کلی به دانش آموزانی اختصاص دارد که قصد پذیرش از مراکز آموزشی را دارند و اس ای تی موضوعی  مختص دانشجویانی است که از دانشگاههای معتبر قصد پذیرش دارند. هزینه این آزمون برای هر نفر معادل ۵۰ دلار میباشد.

در این آزمون باید به دروس ۱- ریاضی ، ۲- درک مطلب و ۳- انشاء پاسخ داده شود.

۱- بخش ریاضی از (جبر – توانایی حل مساله – تجزبه و تحلیل اطلاعات ) تشکیل شده است که دو قسمت حدود ۲۵ دقیقه و یک قسمت حدود ۲۰ دقیقه زمان میبرد. توانایی حل مساله : در این بخش به ۲۰ سوال ۴ گزینه ای حدود ۲۵ دقیقه و ۳۸ سوال ۴ گزینه ای حدود ۵۵ دقیقه وقت لازم است، در ۲۰ سوالی نیازی به ماشین حساب نیست اما در ۳۸ سوالی ماشین حساب مجاز میباشد. این بخش دارای ۵۸ سوال است، در این بخش نمره منفی برای سوالات ۴ گزینه ای لحاظ نمیگردد . میانگین نمره برای این بخش ۵۱۳ میباشد.

 

بخش ریاضی آزمون اس ای تی

۲- بخش درک مطلب: ترکیبی از سوالات تستی و تشریحی است که تعداد سوالات تستی به مراتب بیشتر از سوالات تشریحی میباشد، و این بخش بیشتر دایره لغات دانش آموز را آزمایش میکند و مثل درس ریاضی دو بخشش حدود ۲۵ دقیقه و یک بخشش حدود ۲۰ زمان میبرد و حدودا ۵۲ سوال دارد که باید در عرض ۶۵ دقیقه جواب داده شود و همه سوالات این بخش چند گزینه ای میباشند و از متن های گوناگون طراحی شده اند.

متن های این بخش حدود ۵ متن میباشد و هر متن حدود ۱۱-۱۰ متن دارد که نمره اش از ۸۰۰-۲۰۰ میباشد، مباحث متون مربوطه معمولا از این منابع میباشند: ( متون ادبی کلاسیک، زیست شناسی، جامعه شناسی، روانشناسی، اقتصاد، زمین شناسی، فیزیک، شیمی ، جدول ، نمودار، ). میانگین نمره برای این درس ۴۹۷ میباشد. دراین بخش نمره منفی برای پاسخ های غلط منظور نمیگردد.

۳- بخش نگارش ( انشاء) : این بخش سوالات چند گزینه ای و مقاله میباشد که متقاضیان باید مقاله را تمام کنند و نمره مقاله از عوامل نمره نهایی به شمار میرود. بخش انشاء در آزمون SAT اختیای میباشد و بعضی دانشگاهها زیاد به نمره اهمیت میدهند و دانشجو می بایست درس انشاء را در رزومه زبانی خود قرار دهد. انشا بر ۳ روش صورت میگیرد: ۱- درک مطلب ۲- تحلیل متن ۳ – نگارش، مدت زمان پاسخگویی به سوالات این بخش حدود ۵۰ دقیقه و نمره هر یک از این بخش ها از ۴-۱ میباشد و این نمره ، میانگین نمره نهایی دانشجو محسوب میشود.

دو مصحح برای بخش انشاء در نظر گرفته میشود برای درس انشاء نمره ای که در کارنامه درج میشود از ۸-۲ میباشد. نمرات ۵.۵ یا ۶ نمره قابل قبول برای بیشتر دانشگاهها به شما میرود. آن چیزی که در این بخش مهم است سه عامل شاهد – استدلال و آرایه های ادبی هستند و زبان آموز باید طبق این عوامل متن را نقد و بررسی کند.

 

بخش نگارش آزمون اس ای تی

از منابع اصلی آزمون های عمومی و موضوعی در آزمون SAT میتوان به کتابهای موسسه کالج بورد که برگزار کننده این آزمون میباشد اشاره کرد، برای آزمون موضوعی میتوان به کتاب راهنمای مطالعه برای همه آزمون موضوع SAT و برای آزمون عمومی راهنمای مطالعه رسمی اس ای تی، مرجع های مهم و عمده این آزمون بشمار میروند. انتشارات کاپلان و بارونز از منابع آزمون SAT در بخش های ریاضی – درک مطلب – انشاء بشمار میرود.

 

برای دریافت مشاوره آزمون اس ای تی و قبولی در این آزمون می توانید با شماره زیر تماس بگیرید

 

قبولی 100 درصد در آزمون SAT

برای اون عده از دانش آموزانی که درآمد پایینی دارند مرکز کالج بورد ممکن از گرفتن پول از آنها صرفنظر نماید. آن عده از دانش آموزانی که معلولیت جسمی و یادگیری دارند میتوانند از شرایط کامل آزمون اس ای تی استفاده کنند.

نتایج آزمون اس ای تی ۳ هفته بعد از برگزاری آزمون اعلام میگردد .
آزمون SAT برای دانشجویان بین المللی : کشور آمریکا حدودا ۲۰۰۰ کالج دارد و دانشجویان می بایست طی ۴ سال در آنجا مشغول به تحصیل باشند و رشته ها و برنامه های گوناگون در این کالج ها وجود دارند . هر دانشگاه در این کشور شرایط خاص و منحصر بفرد خودش را دارد ، در این دانشگاه ها رقابت برای دانشجویان مشکل می باشد. بعضی د انشگاهها حدودا ۱۵% از دانشجویان را خارج از کشور می پذیرند .

دانشگاههایی مانند: استنفورد – اموری -شیکاگو – نوتردام – وندربیلت – دوک – جان هاپینکز – آزمون اس ای تی را قبول دارند . مدارک لازم برای درخواست به آزمون اس ای تی شامل نمرات آزمون – توصیه نامه – مقالات میباشد.

آن عده از دانش آموزانی که میخواهند در سال ۲۰۲۰ در آزمون SAT شرکت کنند می بایست به دریافت نمونه سوالات آزمون اس ای تی اقدام نمایند ، و عده ای از داوطلبانی که در آن آزمون قبلا شرکت نموده اند از نحوه تست زنی – افزایش سرعت عمل خود – و سوالات آزمون اطلاعات دقیقی بدست آورده اند، در اینصورت داوطلبینی که شرکت نکرده اند دراین آزمون میتوانند از اینها کمک بگیرند.

شهرهای برگزار کننده آزمون اس ای تی در کشور ترکیه؟ ارزروم – ازمیر – آنتالیا – استانبول – آنکارا

 

شهر های برگزار کننده SAT

چند بار میتوان در آزمون SAT شرکت نمود؟ بیش از یک بار ، ولی نتیجه آزمون قبلی در آزمون بعدی دخیل نمی باشد و محاسبه نمیشود.
به جز مقطع لیسانس در آزمون اس ای تی میتوان در مقاطع دیگر ثبت نام کرد ؟ این آزمون برای مقاطع لیسانس و رشته هایی در زمینه پزشکی – داروسازی – دندان پزشکی کاربرد دارد .

مدت زمان اعتبار این آزمون در کشورهای ترکیه و دیگر کشورها چقدر میباشد؟ برای کشور ترکیه حدودا ۲ سال و برای سایر کشورها ۵ سال است.
میتوان با آزمون اس ای تی در همه دانشگاههای ترکیه ثبت نام نمود؟ فقط در دانشگاههایی که هر سال از طریق وزارت علوم کشور ترکیه اعلام میگردد میتوان ثبت نام نمود.

قبولی ۱۰۰ درصد تضمینی در آزمون SAT :

دپارتمان بورس تاپ با گردآوری مجموعه از استادان متخصص و توانمند از سرتاسر کشور و بررسی آزمون های SAT پانزده سال گذشته دوره ای فوق ویژه برای آن دسته از عزیزانی که می خواهند به صورت ۱۰۰ درصد تضمینی در دانشگاه های ترکیه در رشته ی دلخواهشان مانند پزشکی و دندانپزشکی قبول شوند آماده کرده است. برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره هایی که در سایت قرار داده ایم تماس حاصل فرمایید.

کارنامه های که ذر ادامه آورده ایم نمونه ای از چندین دانش آموزانی هستند که در دوره های ویژه ما شرکت کردند. به زودی کارنامه های دانش آموزانی که در آزمون SAT اسفند ۹۸ شرکت کرده اند را نیز خواهیم گذاشت.

برخی از قبولی های دپارتمان بورس تاپ در آزمون SAT : 

نتایج درخشانی دانش آموزان ما که در چند سال گذشته کسب کرده اند. سعی ما در این است که بتوانیم تمامی عواملی که می تواند شما را در کسب نمره بالا آزمون SAT یاری نماید را فراهم کنیم. کارنامه های زیر فقط چشمه کوچکی از دریای موفقیت های دپارتمان بورس تاپ می باشد.  

 

نتایج آزمون satکارنامه sat ترکیهآزمون sat و نتیجه های آن

 

نتیجه آزمون SAT بورس تاپنتیجه آزمون SAT بورس تاپ 2کارنامه آزمون SAT بورس تاپکارنامه آزمون SAT بورس تاپ

 

توجه : چهار تصویر آخر کارنامه های جدید موسسه کالج بورد می باشد . جهت بزرگ نمایی تصاویر می توانید بر روی آن ها کلیک نمایید .

برای دریافت مشاوره آزمون اس ای تی و قبولی در این آزمون می توانید با شماره زیر تماس بگیرید

 

قبولی 100 درصد در آزمون SAT

All Comments:

 1. سینا رضایی

  ۱۰/۱۰/۱۳۹۸

  سلام منابع برای آزمون اس ای تی چی دارید؟ و اینکه برای همه شهر ها می فرستید ؟

  • fathi97

   ۰۹/۱۲/۱۳۹۸

   سلام دوست عزیز بله تمامی منابع آزمون اس ای تی منابع آزمون اس ای تی در دپارتمان بورس تاپ موجود می باشد و به تمامی نقاط کشور ارسال می شود .

 2. علی

  ۰۵/۱۲/۱۳۹۸

  نزدیک ترین آزمون کی قراره برگزار بشه؟

  • fathi97

   ۰۸/۱۲/۱۳۹۸

   نزدیک ترین آزمون ۲۴ اسفند ماه برگزار میشه ، اما ما به شما توصیه می کنیم به خاطر کنترل مرز ها توسط کشور ترکیه جهت جلوگیری از همه گیری ویروس کورنا برای اردیبهشت ماه ثبت نام نمایید.

 3. AcLalune

  ۰۸/۱۲/۱۳۹۸

  سلام. شرط سنی برای شرکت در آزمون sat زیر چند سال هست؟

  • fathi97

   ۰۹/۱۲/۱۳۹۸

   سلام دوست عزیز . شرایط سنی برای شرکت در آزمون اس ای تی ۱۸ سال می باشد.

 4. AcLalune

  ۱۰/۱۲/۱۳۹۸

  مرسی از پاسختون ولی بعد از اینکه این سوال رو گذاشتم کلی تحقیق کردم و متوجه شدم شرط سنی نداره.

  • fathi97

   ۲۱/۱۲/۱۳۹۸

   درسته دوست عزیز ولی باید بالای ۱۸ سال باشید تا بتوانید ثبت نام کنید .

 5. Sadaf

  ۲۰/۱۲/۱۳۹۸

  بعد از اردیبهشت دیگه کی میشه ثبت نام کرد؟!

  • fathi97

   ۲۱/۱۲/۱۳۹۸

   سلام دویت عزیز 🌹
   نزدیکترن آزمون بعد از اردیبهشت ۱۷ خرداد می باشد.

 6. حسین

  ۲۳/۱۲/۱۳۹۸

  سلام ، آیا متقاضیان‌ ایرانی در ترکیه میتوانند در هر ۶ امتحان سال ۲۰۲۰ شرکت کنند؟

  • fathi97

   ۲۳/۱۲/۱۳۹۸

   بله دوست عزیز . متقاضیان می توانند در هر ۶ آزمون SAT سال ۲۰۲۰ شرکت نمایند. دپارتمان آرتان بورس تاپ می تواند تمامی مراحل اعم از ثبت نام، تور شرکت در آزمون، پذیرش در دانشگاه و … برای شما انجام دهد برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره قرار داده شده تماس حاصل فرمایید.

 7. danyal amami

  ۲۳/۱۲/۱۳۹۸

  ba salam aya mishe man dar aznmun khordad mah sat sabt nam konam??

  • fathi97

   ۲۵/۱۲/۱۳۹۸

   بله دوست عزیز می شود . این آزمون در روز ۱۳ خرداد برگزار خواهد شد.

 8. حسین

  ۲۳/۱۲/۱۳۹۸

  ممنونم از پاسختون، البته‌ پسر من الان آنکاراست و تو کالج پوزا آماده امتحان میشه، در ضمن یکسری از پایگاههای امتحان فردای sat ، امتحان فردا رو کنسل کردن و یه سری نه، ممکنه فردا امتحان باشه یا نباشه، آیا برای امتحان بعدی میتونیم از شما کمک بگیریم؟

  • fathi97

   ۲۴/۱۲/۱۳۹۸

   بله ما کامل در خدمتتون هستیم . اگر چند روز قبل به ما خبر داده بودید می توانستیم با تغییر حوزه پسرتون رو در آزمون اسفند شرکت دهیم . اگر مایل باشید ما می توانیم پسر شما را در آزمون اردیبهشت ماه ثبت نام کرده و حمایت کنیم .

 9. حسین

  ۲۵/۱۲/۱۳۹۸

  سلام ، دوباره مزاحمتون شدم، خوشبختانه حوزه امتحان پسرم ، امتحانشونو کنسل نکرده بود و ایشون تونست تو امتحان شرکت کنه در ضمن تو امتحان اردیبهشت هم ثبت نام کرده، میشه بفرمائید چه کمکی برای تقویت ریدینگ و آمادگی برای امتحان اردیبهشت ماه میتونید به ایشون انجام دهید، ممنونم

  • fathi97

   ۲۵/۱۲/۱۳۹۸

   دوست عزیز برای اطلاعات بیشتر درباره دوره های ویژه آزمون SAT و طرح های حمایتی ما با شماره ۰۹۰۳۲۰۳۰۰۸۵ تماس حاصل فرمایید. نتایجی که در تصاویر بالا مشاهده می کنید در دوره های ویژه دپارتمان ما ثبت نام کرده بودند.

 10. A

  ۲۸/۱۲/۱۳۹۸

  سلام
  کسی که آزمون SAT رو میده نیاز هست که آزمون MCAT رو هم بده و یا برعکس؟

  • fathi97

   ۲۸/۱۲/۱۳۹۸

   آزمون SAT برای ورود به دانشگاه می باشد. آزمون MCAT توسط انجمن کالج های پزشکی آمریکا گرفته می شود جهت ادامه تحصیل در رشته پزشکی در برخی از دانشگاه های آمریکا ، استرالیا و کانادا می باشد. عموما پس از سه سال تحصیل در رشته پزشکی این آزمون از دانشجویان گرفته می شود. البته به این نکته باید اشاره کرد در آمرکیا و کانادا برای ادامه تحصیل پزشکی این آزمون ضروری می باشد. فعالیت دپارتمان بورس تاپ فقط در کشور ترکیه می باشد اگر قصد تحصیل پزشکی در ترکیه را دارید نیازی به شرکت در آزمون ام کت نداردید .

 11. سارا

  ۰۴/۰۱/۱۳۹۹

  سلام ببخشید برای ورود به رشته های هنر مثلا انیمیشن در مقطع لیسانس، چه آزمونی رو باید بدیم؟
  و اینکه من دیپلم رشته فتو-گرافیک دارم . اینکه رشته ی فنی هستم مشکل ایجاد نمیکنه؟

  • fathi97

   ۰۵/۰۱/۱۳۹۹

   سلام وقتتون بخیر، باید در یکی از آزمون های یوس یا SAT شرکت نمایید.البته به عنوان راه سوم میتونید پذیرش بدون آزمون هم بگیرین

   در مورد سوال دوم : نه هیچ مشکلی نداره

   • سارا

    ۰۵/۰۱/۱۳۹۹

    راه سوم رو میشه بگید چجوری؟
    و اینکه توی این مقطع بورسیه هم میکنن؟ اگه آره ، شرایطشو میفرمایید؟
    ببخشید اینقدر سوال میپرسم 🙁

دیدگاه شما:

نوشته های مرتبط

همه چیز درباره تحصیل پزشکی بدون کنکور

۰۹

فروردین
مطالب پذیرش بدون آزمون

پزشکی بدون کنکور | پذیرش قطعی

رشته پزشکی را می توان به جرئت پرمتقاضی ترین رشته در ایران و تقریبا در کل جهان دانست. از این رو متقاضیان رشته پزشکی روز به روز بیشتر از قبل می شود، ظرفیت های موجود پر شده و قبولی در این رشته سخت تر از قبل می شود. از این رو برخی از متقاضیان به دنبال قبولی […]

پذیرش بدون کنکور در دانشگاه های ترکیه

۰۳

فروردین
مطالب پذیرش بدون آزمون

پذیرش بدون کنکور در ترکیه

آیا می دانید برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه از چه راه هایی می توان اقدام کرد؟ شما می توانید از ۳ طریق آزمون YOS ، آزمون SAT و پذیرش بدون کنکور در دانشگاه های دولتی و خصوصی کشور ترکیه تحصیل نمایید. در این مقاله سعی خواهیم کرد راه سوم تحصیل در کشور ترکیه یعنی پذیرش بدون[…]