آزمون yos

آزمون یوس

یکی از راه‌هایی که برای موفقیت و ترسیم یک آینده زیباتر ممکن است توسط هر فردی بررسی شود، امکان ادامه تحصیل در خارج از کشور است. ممکن است شما هم به فکر ادامه تحصیل در خارج از کشور افتاده باشید تا بتوانید با توجه به استعداد خود در رشته بهتری نسبت به رشته‌هایی که امکان قبولی آن‌ها را در فضای کنکور زده ایران را دارید، تحصیل کنید. ممکن است به فکر استفاده از امکانات بیشتر و فضای فرهنگی بهتر در دانشگاه‌ها و شهرهای دیگر دنیا افتاده باشید. اگر به فکر ادامه تحصیلات در ترکیه افتاده‌اید، حتماً انبوهی از سؤالات پیرامون آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های این کشور را دارید. یکی از این آزمون‌ها و متداول‌ترین آن‌ها آزمون یوس است. در این مقاله می‌کوشیم تا به سؤالات احتمالی شما در مورد این آزمون پاسخ بدهیم.

در ابتدا و برای آشنایی بیشتر شما باید اشاره کنیم که آزمون یوس برای تمام دانشجویان بین‌المللی که قصد ادامه تحصیل در ترکیه را داشته باشند، طراحی شده است و هر دانشگاه براساس تعداد دانشجویی که از قبل برای جذب بین‌المللی برنامه داشته باشد، از طریق این آزمون جذب انجام می‌دهد. بنابراین پیشنهاد میکنیم که حتی کسانی که قصد دریافت مشاوره برای بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱ را دارند هم این مقاله را مطالعه کنند. این آزمون تا حدود ده سال پیش به‌صورت جامع و سراسری انجام می‌شد، اما از سال ۲۰۱۲ هر دانشگاه خود می‌تواند این آزمون را برگزار کند، یا حتی نتایج آزمون برگزار شده توسط یک دانشگاه دیگر را برای ثبت‌نام در نظر بگیرد.

آزمون یوس سخته؟

در پاسخ به این سؤال که آیا واقعاً آزمون یوس سخته، اگر بخواهیم منصف باشیم باید جواب بدیم که نه آزمون یوس سخت نیست. حداقل برای هر دانش‌آموزی که یک بار در کنکور سراسری شرکت کرده و سؤالات این آزمون را که فقط بر پایه روش‌های تست‌زنی هست و تعدد کتاب‌ها و موضوعات کنکور سراسری را دیده و لمس کرده، نه سخت نیست. با یک بار مقایسه، هر فرد منصفی متوجه می‌شود که واقعاً سؤالات آزمون یوس از منابع از پیش تعیین شده این آزمون مطرح می‌شوند و طرح سؤال سلیقه‌ای یا سؤالی که فقط قصد گمراه کردن فرد را داشته باشد، جزو سلیقه طراحان این آزمون نیست. مثل هر امتحان استانداردی، اگر قبل اینکه وارد جلسه امتحان بشوید، اعتقاد دارید که به مباحث مسلط هستید، حتماً سؤالات برای شما مفهوم و مشخص است و از دیدن سؤالات شگفت زده نمی‌شوید. به خاطر مشخص بودن دامنه سؤالات این امتحان، سؤالاتی مثل درس هندسه قابل حدس زدن است و سؤالات هوش در سطح هوش نرمال افراد مطرح می‌شود. قابلیت پاسخگویی به سؤالات ریاضی هم در اثر تمرین و تکرار، به‌صورت کامل وجود دارد.
البته باید به این موضوع نیز اشاره کرد که سطح سختی سؤالات آزمون یوس دانشگاه‌های مختلف متفاوت است. برای مثال سؤالات یوس دانشگاه استانبول ساده‌تر از دانشگاه اگه ازمیر یا دانشگاه ارجیس کایسری می‌باشد. برخی از دانشگاه‌ها مانند اگه ازمیر، سلیمان دمیرل اسپارتا و … به جز سؤالات هوش، ریاضی و هندسه سؤالات عمومی کشور ترکیه را نیز مطرح می‌کنند.

آزمون یوس برای چه رشته‌هایی است؟

اگر برایتان این سؤال مطرح شده که آزمون یوس برای چه رشته‌هایی است؟ آیا رشته دلخواه من جزء رشته‌هایی است که با شرکت در آزمون یوس، بتوانم در آن ثبت‌نام کنم؟ باید گفت که آزمون یوس کلید ورود تمام رشته‌ها در دانشگاه‌های ترکیه است. به غیر از رشته خلبانی که فقط باید بومی کشور ترکیه باشید و در مدرسه خلبانی ثبت‌نام کنید، خواهان شرکت در هر رشته‌ای که باشید می‌بایست در آزمون یوس که دانشگاه مورد نظر شما، یا دانشگاهی که دانشگاه مورد نظر شما نتیجه آزمون آن را قبول دارد، شرکت کنید و نمره مناسب بیاورید. البته تعدادی دانشگاه در ترکیه وجود دارند که دانشجویان خود را از طریق آزمون دیگری با عنوان SAT گزینش می‌کنند. دانشگاه‌هایی که از طریق یوس دانشجو نمی‌پذیرند عبارت‌اند از:

 • دانشگاه فنی خاورمیانه
 • دانشگاه کوچ
 • دانشگاه بغازیچی
 • دانشگاه قاضی
 • دانشگاه حاجت تپه
 • دانشگاه فنی استانبول
 • دانشگاه بیلکنت
 • دانشگاه سابانجی

نکته مهم: به غیر از این دانشگاه‌ها سایر دانشگاه‌ها یا با یوس و یا با هر دو آزمون یوس و سات دانشجو می‌پذیرند. توجه داشته باشید که اعتبار آزمون یوس برای قبولی در دانشگاه‌های ترکیه فقط ۱ سال می‌باشد.

آزمون یوس به چه زبانی است؟

اینکه آزمون یوس به چه زبانی برگزار شود، به انتخاب شما بستگی دارد. می‌توانید از بین دو زبان ترکی استانبولی یا انگلیسی، هر کدام که برایتان راحت‌تر است را انتخاب نمایید. حتی امکان انتخاب زبان‌هایی مثل فرانسه هم توسط برخی دانشگاه‌ها، برای شرکت در این آزمون فراهم است؛ اما به طور کلی نباید نگران زبان این آزمون باشید، چرا که جوابگویی به سؤالاتی مثل ریاضی، هوش یا هندسه، نیازی به دامنه وسیعی از لغات، به هر زبانی که مطرح شود، ندارد و فقط لازم است شما مسلط به پاسخگویی به خود سؤال ریاضی باشید. در حقیقت اگر خود را برای این آزمون آماده کنید، با دانستن تعداد محدودی کلمه چه به انگلیسی، چه به ترکی می‌توانید، نمره واقعیتان را از این آزمون به دست آورید.

آزمون یوس کی برگزار می‌شود؟

از سال ۲۰۱۲ هر دانشگاه خود، آزمون یوس را برگزار می‌کند. پس آزمون یوس، یک آزمون سراسری نیست که بتوان گفت آزمون یوس کی برگزار می‌شود. هر دانشگاهی در زمان ثبت‌نام خود زمان دقیق برگزاری آزمون یوس مربوط به خود را مشخص می‌کند و شما می‌بایست در آزمون همان دانشگاهی که قصد ادامه تحصیل دارید، شرکت کنید. اگر در حدود بهمن ماه برای ثبت‌نام این آزمون اقدام کنید، می‌توانید زمان دقیق برگزاری آزمون را نیز با دقت مشخص کنید؛ اما برای آنکه زمان‌بندی درستی داشته باشید، به عنوان اطلاعات کلی، این آزمون‌ها توسط هر دانشگاه تقریباً از بعد از نیمه فروردین تا اوایل خرداد هر سال، در یک بازه زمانی دو ماهه برگزار می‌شوند. البته در سال ۲۰۲۰ که جهان درگیر کرونا بوده است، این آزمون هم تحت تأثیر قرار گرفت و هم زمان ثبت‌نام وهم زمان برگزاری آزمون‌هایی که در این سال برگزار می‌شدند، همگی تغییر کردند و اغلب تأخیر داشتند.

توجه: خبر خوب اینکه کانال تلگرام بورس تاپ، اطلاعات و زمان دقیق این آزمون‌ها را به روز رسانی کرده و در اختیار شما قرار می‌دهد.

آزمون یوس 2021

آزمون یوس کجا برگزار می‌شود؟

سیاست‌های هر دانشگاهی، تعیین می‌کند که آزمون یوس کجا برگزار شود. این آزمون ممکن است در کمپ و محوطه همان دانشگاه برگزار شود، ممکن است در یک شهر بزرگ مثلاً استانبول یا آنکارا یا حتی تهران برگزار شود. در زمان ثبت‌نام هر دانشگاه مشخص می‌کند که آزمونش به صورت همزمان در کدام شهرها برگزار می‌شود. برخی دانشگاه‌ها این آزمون را در شهرهای ایران مثل تبریز، ارومیه یا تهران هم برگزار می‌کنند. از جمله دانشگاه‌هایی که آزمون‌های خود را در شهرهای مختلف ایران برگزار می‌کنند، می‌توان به دانشگاه‌های لیست ذیل اشاره کرد:

 • دانشگاه کاپادوکیا
 • دانشگاه سلیمان دمیرل اسپارتا
 • دانشگاه ییلدیز تکنیک استانبول
 • دانشگاه قاضی آنتپ
 • دانشگاه بالیک اسیر
 • اینونو مالاتیا
 • آتاترک ارزروم
 • دانشگاه ساکاریا

توجه: دانشگاه‌های اشاره شده هر سال در ایران آزمون یوس برگزار نمی‌کنند بلکه در سال‌های گذشته ممکن است یک بار فقط در ایران برگزار کرده باشند.
در مورد آزمون‌هایی که توسط این دانشگاه‌ها و دانشگاه‌های دیگر ترکیه در شهرهای این کشور برگزار می‌شود، نیز با توجه به برگزاری تورهای آزمون که توسط «بورس تاپ»، در همان زمان اجرا می‌شوند، نیازی به نگرانی نیست و می‌توانید از این امکان استفاده کنید.

آزمون یوس چند بار در سال برگزار می‌شود؟

خیلی مهم است که در مورد زمان آزمون یوس دقیق باشیم، چرا که این آزمون چند بار در سال برگزار نمی‌شود. آزمون یوس، توسط هر دانشگاه، حتی اگر در چند شهر مختلف برگزار شود، فقط یک‌بار و در یک روز برگزار می‌شود. از این جهت اگر آزمون یک سال را از دست بدهید، برای سال بعد، می‌بایست اقدام کنید. ولی برخی از دانشگاه‌ها مانند کاپودکیا، کارابوک، باشکنت، آیدین، یلدیز تکنیک و … ممکن است تا ۴ بار در سال هم آزمون یوس را برگزار کنند. تاریخ دقیق ثبت‌نام، تاریخ پایان ثبت‌نام، تاریخ آزمون و همچنین محل دقیق تمامی آزمون‌های یوس دانشگاه‌های ترکیه در کانال تلگرام بورس تاپ قرار خواهد گرفت. روی لینک زیر کلیک کنید و در کانال تلگرام ما عضو شوید تا اخرین و به روزترین اخبار در مورد تحصیل در ترکیه را دریافت نمایید.

آزمون یوس چند نمره است؟

اغلب دانشگاه‌ها، برای پاسخ غلط به سؤالات نمره منفی در نظر می‌گیرند، یعنی هر چهار جواب غلط، یک نمره از نمره کلی شما کم می‌کند. برای ثبت‌نام در دانشگاه‌ها مجموع نمره‌ای که از این سه بخش به دست می‌آید، نباید کمتر از ۵۰ باشد. نمرات کمتر از ۵۰ معمولاً ثبت‌نام نمی‌شوند؛ اما همان‌طور که گفته شد، کسب نمره ۱۰۰ هم در این آزمون دور از دسترس نیست، چرا که سؤالات آن قابل پیش‌بینی و مهارتی است و با مطالعه و تمرکز به دست می‌آید. برای قبولی در رشته‌ها و دانشگاه‌های برتر ترکیه، هدف خود را برای کسب نمره بالاتر از ۹۰ بگذارید. البته از رقابت سنگینی که در برخی دانشگاه‌ها مثل دانشگاه استانبول وجود دارد هم نباید چشم‌پوشی کنیم. در برخی دانشگاه‌های دولتی و تراز اول ترکیه، کسب نمره کامل هم جواز حضور در دانشگاه نیست و به خاطر رقابت نزدیکی که بین داوطلبان است، فاکتورهای دیگر مثل نمرات دبیرستان یا مدارک علمی دیگر مثل قبولی در المپیادها باعث ثبت‌نام خواهد شد.

شرط اول موفقیت در هر آزمونی این است که اطلاعات درستی در مورد ساختار آن آزمون داشته باشیم. مهم است که بدانیم آزمون یوس چند نمره است؟ از چه مطالب و منابعی مطرح می‌شود و برای قبولی در رشته دلخواه چه نمره‌ای باید کسب کنیم؟ اول اینکه موضوع سؤالات آزمون یوس، از سه مبحث ریاضی، هندسه و هوش است. مجموع این سؤالات ممکن است به ۸۰ یا ۱۰۰ سؤال برسد. بودجه‌بندی سه بخشی این سؤالات به این شکل است:

سوالات هوش آزمون یوس

تعداد سؤالات هوش معمولاً بیشترین تعداد و در حدود نیمی از سؤالات (۴۵ تا ۵۵ سؤال) را شامل می‌شود. بر خلاف نامی که برای این بخش قرار داده‌اند، لازم نیست در سر جلسه آزمون زکاوت زیادی به خرج دهید، سؤالات آزمون هوش با تکرار و تمرین توسط یک فرد باهوش نرمال به راحتی پاسخ داده می‌شوند.

سوالات ریاضی آزمون یوس

قسمت بعدی مربوط به سؤالات بخش ریاضی است که در یک آزمون ۸۰ سواله، حدود ۳۰ سؤال مربوط به بخش ریاضی است. اگر تعداد سؤالات کلی ۱۰۰ سؤال باشد، سؤالات این بخش تا ۴۵ سؤال هم افزایش می‌یابد. مباحث ریاضی شامل مباحث استاندارد ریاضیات پایه است که از توابع و مثلثات و لگاریتم شروع و به مباحث مربوط به مشتق و انتگرال می‌رسد. این مباحث همگی در طول چهار ساله دیپلم یا سه ساله دبیرستان و یک سال پیش‌دانشگاهی گنجانده شده است، اما به‌صورت منسجم با مطالعه منابع اصلی این آزمون این بخش از سؤالات نیز قابل پیش‌بینی و مدیریت است.

سوالات هندسه آزمون یوس

کمترین تعداد سؤالات مربوط به این بخش است که ممکن است بین ۵ تا ۱۰ سؤال باشد؛ بنابراین هندسه سرفصل‌های کمتری دارد و کاملاً پایه‌ای مطرح می‌شوند. مباحثی مثل اصول اساسی هندسه یعنی، زوایا، دایره‌ها، مثلث و تشابه آن‌ها و هندسه فضایی و بردارها را شامل می‌شود. با اینکه سؤالات این بخش تعداد کمی از سؤالات را شامل می‌شود، اما مثل هر آزمون دیگری، هر بخشی که کمترین تعداد سؤالات را دارد و ممکن است توسط بسیاری از افراد، چشم‌پوشی شود، می‌تواند برتری استراتژیک شما در کسب نمره برتر بشود. پس در مطالعه مباحث هندسه کوتاهی نکنید، زیرا همین ۵ سؤال ممکن است دلیل برتری شما نسبت به رقیب دیگرتان باشد.

چگونه در آزمون یوس قبول شویم

به غیر از فاکتورهای اصلی که برای قبولی در هر آزمونی وجود دارند، مثل برنامه‌ریزی، زمان‌بندی درست، تمرکز و مطالعه پیگیر و مستمر، قبولی در آزمون یوس به دسترسی به منابع هم نیاز دارد. با داشتن منابع و در حالت بهتر با شرکت درکلاسهایی که منابع استاندارد این آزمون را تدریس می‌کنند، در سر جلسه آزمون، سؤال‌ها برایتان جدید و شگفت‌آور نخواهد بود، همان نمره‌ای را در پایان آزمون کسب می‌کنید که از ابتدا انتظار داشتید.

منابع استاندارد این آزمون کتاب‌های پوزا و متروپل هستند. این منابع به صورت کلاس‌های حضوری و آنلاین تدریس می‌شوند و با صرف یک زمان شش تا نه ماهه به خوبی در آن‌ها به مهارت کافی خواهید رسید. البته انتقادی به سؤالات متروپل مطرح است این است که در این کتاب‌ها، سرفصلی که بیان شده با سؤالات همخوانی ندارد، یعنی برای پاسخگویی به سؤالات آن باید به تمام مباحث اشراف داشته باشید تا از پس پاسخگویی به سؤالات بربیایید. البته این مسائل به طور کامل در کلاس‌هایی که این مباحث را تدریس می‌کنند، به صورت کامل تشریح می‌شوند و بعد از مدت کوتاهی به انواع این سؤالات کاملاً آشنا خواهید شد.

نکته مهم: نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که حتی اگر در آزمون Yos نمره حد نصاب را به دست آوردید، باید قبل از ورود به دانشگاه ۶ ماه دوره‌ی زبان ترکی را بگذراند. به این دوره اصطلاحاً در ترکیه حاضرلیک می‌گویند.

چگونه در آزمون یوس شرکت کنیم

بعد از آنکه در وب‌سایت دانشگاه در آزمون ثبت‌نام کردید، یک کپی از برگه شرکت در آزمون تهیه کنید. در سر جلسه آزمون به غیر از این برگه، اصل پاسپورت و مداد و پاک کن هیچ چیز دیگری حتی ساعت همراه خود نبرید. تغذیه در هنگام آزمون در اختیار شما قرار داده خواهد شد. هر گونه فکر تقلب برای این آزمون را از سر خود بیرون کنید. شاید بدترین اتفاقی که ممکن است برای ادامه تحصیل شما در ترکیه بیافتد این باشد که در هنگام آزمون تقلب کنید یا با کسی صحبت کنید. در این صورت به صورت سیستماتیک از سیستم آموزشی ترکیه طرد خواهید شد و دیگر امکان ادامه تحصیل در این کشور را از دست خواهید داد.

آیا آزمون یوس شرایط سنی دارد؟

در پاسخ به این سؤال باید بگوییم خیر این آزمون شرایط سنی ویژه و رسمی ندارد و هر داوطلب در پایان دوره دبیرستان می‌تواند در این آزمون شرکت کند.

آزمون آنلاین یوس

آزمون یوس انلاین

آزمون یوس معمولاً به صورت حضوری و با حضور نمایندگان دانشگاه برگزار می‌شود. در سال ۲۰۲۰ و به خاطر شرایط کرونا برخی دانشگاه‌ها مثل دانشگاه آنکارا این آزمون را آنلاین برگزار کردند. ممکن است برای سال ۲۰۲۱ و به خاطر ادامه شرایط کرونا، تعداد دیگری از دانشگاه‌ها به برگزاری آنلاین این آزمون روی بیاورند. از دانشگاه‌هایی که امسال آزمون یوس خود را به صورت آنلاین برگزار کردند می‌توان به دانشگاه آنکارا، دانشگاه دجله دیارباکر، دانشگاه مارمارا و … اشاره کرد.

ثبت‌نام آزمون یوس ۲۰۲۱

زمان ثبت‌نام آزمون یوس برای سال ۲۰۲۱ از حدود بهمن ماه آغاز و تا اواسط فروردین ادامه دارد. البته می‌بایست توجه کنید که هر دانشگاه زمان ثبت‌نام مربوط به خود را دارد. از میان حدود ۲۰۰ دانشگاه ترکیه به غیر از تعداد بسیار محدودی که با آزمون SAT دانشجو می‌پذیرند، با مراجعه به وب‌سایت هر دانشگاه می‌توانید از زمان برگزاری آزمون sat 2021 و یوس و همچنین تغییرات احتمالی آزمون یوس همان دانشگاه، مطلع شوید. برای سهولت کار، کانال تلگرام بورس تاپ هم مرجع مناسبی برای اعلام این تغییرات و زمان ثبت‌نام است. مراحل ثبت‌نام آزمون یوس به صورت زیر می‌باشد:

 • ورود به سایت دانشگاه مد نظر
 • مطالعه دفترچه آزمون
 • انتخاب مکان برگزاری آزمون
 • تکمیل اطلاعات درخواست شده در سایت
 • تکمیل اطلاعات و پرداخت هزینه آزمون
 • حضور در محل آزمون در تاریخ و زمان تعیین شده

هزینه ی آزمون یوس

هزینه شرکت در آزمون یوس به طور معمول در حدود ۴۰۰ لیر در نظر گرفته می‌شود. هر دانشگاه مبلغ متفاوتی برای این آزمون اخذ می‌کند، دانشگاه‌های دولتی مبلغ بیشتر و دانشگاه‌های خصوصی کمتر. برخی دانشگاه‌ها مثل دانشگاه آنکارا ممکن است مبلغی به دلار دریافت کنند. جدول ذیل هزینه برخی از دانشگاه‌ها را برای ثبت‌نام آزمون یوس در سال ۲۰۲۰ نشان می‌دهد. مشاهده می‌کنید در دانشگاهی مثل دوزجه این مبلغ بسیار کم و ۵۰ لیر است.

ردیفنام دانشگاههزینه ثبت‌نام (لیر ترکیه)
۱دانشگاه استانبول۴۰۰
۲دانشگاه مصطفی کمال هاتای۳۵۰
۳دانشگاه بورسا۳۰۰
۴دانشگاه دوزجه۵۰
۵دانشگاه کاپودکیا۳۰۰
۶دانشگاه ارجیس۳۲۵
۷دانشگاه مرسین۱۵۰
۸دانشگاه جراح پاشا۱۲۰
۹دانشگاه چوکورووا۳۰۰
۱۰دانشگاه دموکراسی ازمیر

 

۳۵۰

باید و نبایدهای آزمون یوس

شرکت در آزمون یوس اصول خود را دارد و باید به موارد مهمی توجه داشته باشید تا با سهل‌انگاری نتیجه چندین ماه تلاش خود را بر باد ندهید. در ادامه سعی شده است به برخی از موارد مهمی که باید در مورد آزمون yos توجه داشته باشید اشاره کنیم.

 • حتماً پاسپورت خود را به همراه داشته باشید و حتماً تاریخ انقضای آن را چک کنید.
 • باید پاسپورت شما معتبر باشد و منقضی نشده باشد.
 • باید اصل پاسپورت را در اختیار داشته باشید و به‌هیچ‌وجه کپی آن مورد قبول نیست.
 • مکان آزمون را از قبل چک کنید و بهترین و سریع‌ترین زمان ممکن را انتخاب کنید.
 • آزمون یوس به شدت قانونمند بوده و در رأس زمان مشخص شده درب‌های محل آزمون بسته می‌شود.
 • نباید ثبت‌نام آزمون هود را به روزهای آخر محول کنید. چرا که زمان‌ها محدود و انتخاب‌های شما نیز محدودتر خواهد شد.

صمیمانه امیدواریم که توانسته باشیم پاسخ سؤالات احتمالی شمارا بدهیم و به این طریق سهم کوچکی در موفقیت شما در این آزمون داشته باشیم. در پایان به شما پیشنهاد میکنیم که مطالعه شرایط تحصیل در ترکیه بدون کنکور را از دست ندهید. در این مقاله به تمام ابهاماتی که در مورد تحصیل بدون کنکور در کشور ترکیه وجود دارد پاسخ داده ایم.

All Comments:

 1. danyal amami

  ۲۳/۱۲/۱۳۹۸

  ba salam khaste nabashid khedmat azaye sayt
  kodam daneshgah ha azmun khodeshun ro az farvardin be khordad mah entegal dadand??

  • fathi97

   ۲۵/۱۲/۱۳۹۸

   همه تغییرات زمان آزمون یوس در کانال تلگرامی دپارتمان بورس تاپ قرار داده شده است . آیدی کانال @artanburstap

دیدگاه شما:

نوشته های مرتبط

همه چیز درباره تحصیل پزشکی بدون کنکور

۰۹

فروردین
دانشگاه های ترکیه

پزشکی بدون کنکور ترکیه

رشته پزشکی را می توان به جرئت پرمتقاضی ترین رشته در ایران و تقریبا در کل جهان دانست. از این رو متقاضیان رشته پزشکی روز به روز بیشتر از قبل می شود، ظرفیت های موجود پر شده و قبولی در این رشته سخت تر از قبل می شود. از این رو برخی از متقاضیان به دنبال قبولی […]

پذیرش بدون کنکور در دانشگاه های ترکیه

۰۳

فروردین
دانشگاه های ترکیه

پذیرش بدون کنکور در ترکیه

آیا می دانید برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه از چه راه هایی می توان اقدام کرد؟ شما می توانید از ۳ طریق آزمون YOS ، آزمون SAT و پذیرش بدون آزمون ترکیه در دانشگاه های دولتی و خصوصی کشور ترکیه تحصیل نمایید. در این مقاله سعی خواهیم کرد راه سوم تحصیل در کشور ترکیه یعنی پذیرش[…]