بورس تاپ

دانشگاه یدی تپه

پردیس دانشگاه یدی تپه با معماری با شکوه خود در پردیسی سرسبز در قلب شهر استانبول واقع شده است. شما تجربه تحصیل در دانشگاهی را خواهید داشت که در آن به انگلیسی تدریس می‌شود و بسیاری از اساتید آن در دانشگاه‌های معتبر آمریکایی، کانادایی و اروپای تحصیل کرده‌اند. ‌بدین ترتیب در میان انبوه دانشجویانی قرار خواهید گرفت که برای تجربه زندگی در عرصه بین‌المللی آمده‌اند. موقعیت این دانشگاه به گونه‌ای است شما هم از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی لذت خواهید برد و هم از تفریحات این شهر بهره‌مند خواهید شد.

لوگوی دانشگاه یدی تپه
نام دانشگاه

یدی تپه (Yeditepe University)

نوع دانشگاه

خصوصی

شهر

استانبول

سال تاسیس

۱۹۹۶ میلادی

مورد تایید ایران:

مورد تایید وزارت علوم

مورد تایید اروپا و آمریکا

مورد تایید است

نحوه پذیرش

بدون آزمون

رتبه در ترکیه

۲۵

برنامه تبادل دانشجویی

اراسموس

تعداد دانشکده

۱۳

زبان آموزشی

ترکی - انگلیسی

مقاطع تحصیلی

کارشناسی - کارشناسی ارشد - دکتری

پذیرش باز است

آنچه در این مطلب خواهید خواند

معرفی تاریخچه دانشگاه یدی تپه ترکیه

دانشگاه یدی تپه در سال ۱۹۹۶ توسط بنیاد آموزش و فرهنگ استانبول (ISTEK) تأسیس شد. این دانشگاه با توسعه علوم و آموزش‌های معاصر بر اساس اصول آتاتورک، خدمات اجتماعی ارائه می‌دهد. هدف دانشگاه یدی تپه استانبول آموزش دانشجویان با مهارت‌های فنی مورد نیاز دنیای مدرن و تشویق آنها به آگاهی از پیشرفت‌های فنی و فرهنگ جهانی است.
دانشگاه یدی تپه فعالیت‌های آکادمیک خود را در ۱۳ دانشکده، ۲ مدرسه عالی و ۱ مدرسه فنی حرفه‌ای و در مجموع بیش از ۶۵ برنامه برای کارشناسی و ۴ برنامه کاردانی ارائه می‌‌دهد. همچنین ۵ مؤسسه تحصیلات تکمیلی دانشگاه، ۸۷ برنامه کارشناسی ارشد و ۴۳ برنامه دکتری را در اختیار دانشجویان متقاضی قرار می‌دهد. از نکات قابل توجه این دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی، زبان آموزشی انگلیسی آن است و همچنین به دانشجویان فرصت یادگیری ۸ زبان خارجی را می‌دهد: آلمانی، فرانسوی، چینی، روسی، اسپانیایی، انگلیسی، کره ای، ترکی (برای دانشجویان خارجی).

رنکینگ دانشگاه یدی تپه استانبول

در اینجا به رتبه و رنکینگ دانشگاه یدی تپه می‌پردازیم که بدین منظور از دو مرجع رنکینگ معتبر استفاده کرده‌ایم. اگر قصد مقایسه یدی تپه را با دانشگاهی همتراز آن دارید، مطابق سایت “edurank.org” دانشگاه ساکاریا با رتبه ۲۴ یک پله بالاتر از دانشگاه یدی تپه قرار گرفته است. در جدول زیر رتبه جهانی و ملی این دانشگاه آمده است:

سطح رتبه دهیرتبهمرجع رنکینگ
جهانی+۱۵۰۱Timeshighereducation
داخلی۲۵Edurank

اعتبار دانشگاه یدی تپه

ایا دانشگاه یدی تپه مور تایید است

دانشگاه یدی تپه در علوم پزشکی شهرت دارد به همین سبب در لیست دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت ایران قرار دارد. همچنین این دانشگاه در راستای تقویت همکاری‌های خود با ایران، توانسته وارد فهرست دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم شود. بدین ترتیب دانشجویان می‌توانند پس از تحصیل در این دانشگاه برای راه‌اندازی کسب‌وکار خود بدون دغدغه خاطر به ایران بازگردند.

علاوه بر آنچه گفته شد، دانشگاه یدی تپه ترکیه، در برنامه اراسموس مشارکت دارد. اراسموس، برنامه تبادل دانشجویی اتحادیه اروپا برای تشویق مؤسسات آموزش عالی به همکاری با یکدیگر است. از طریق این برنامه دانشجویان می‌توانند در بهترین دانشگاه‌های اروپا تحصیل کنند. برای نمونه می‌‎توان گروه فیزیک این دانشگاه را مثال زد که با دانشگاه گرونینگن در هلند، دانشگاه Umea در سوئد و دانشگاه اشتوتگارت در آلمان برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد در محدوده تبادل دانشجویی اراسموس توافقاتی منعقد کرده‌اند. از اهداف دانشگاه یدی تپه افزایش روابط و همکاری بین مؤسسات آموزش عالی و بازار کار است. همچنین همواره به منظور توسعه نظام آموزش عالی مطابق با نیازهای دنیای تجارت و افزایش قابلیت اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در دنیای تجارت تلاش می‌کند.

نکات بیشترخبر خوب:
دانشگاه یدی تپه دانشگاهی است که هر ساله بیشترین دانشجو را خصوصاً در رشته‌های پزشکی و مهندسی با سیستم تبادل دانشجو و اراسموس به اروپا و آمریکا می‌فرستد.

شرایط پذیرش دانشگاه یدی تپه استانبول

دانشگاه یدی تپه برنامه‌های آموزشی خود را در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌‌دهد. در ادامه قصد داریم به طور کامل شرایط پذیرش در این مقاطع را بیان کنیم. لازم به ذکر است که یدی تپه دانشگاهی خصوصی است که شرط پذیرش بدون آزمون ورودی را دارد. ابتدا شرایط پذیرش در مقاطع کاردانی و کارشناسی را معرفی می‌کنیم؛

 • اصل دیپلم دبیرستان یا گواهی معادل و ترجمه ترکی آن که به تأیید دفتر اسناد رسمی یا نمایندگان خارجی ترکیه در کشور مبدأ رسیده باشد.
 •  گواهی زبان انگلیسی یا ترکی (در صورت وجود)
  •  ارائه مدرک TOEFL IBT: 79
  • ارائه مدرک Tömer: B2

شرایط پذیرش تحصیلات تکمیلی دانشگاه یدی تپه

در این بخش به طور جداگانه شرایط پذیرش کارشناسی ارشد دانشگاه یدی تپه و دکتری دانشگاه یدی تپه را شرح می‌دهیم. داوطلبان توجه کنند که ارائه نتایج آزمون GRE برای متقاضیان خارجی اجباری نیست اما یک مزیت برای ورود به دانشگاه محسوب می‌شود.

شرایط پذیرش کارشناسی ارشد در دانشگاه یدی تپه:

 • ارائه مدرک کارشناسی معادل ترکیه و یا بین‌المللی
 • حداقل نمره ۵۵ و بالاتر از آزمون کمی و کیفی ALES و یا GRE با حداقل امتیاز ۱۴۹ برای برنامه‌های کارشناسی ارشد با پایان‌نامه؛ مدت اعتبار این آزمون‌ها پنج سال است.
 • ارائه یکی از مدارک زبان مورد نظر؛
  • حداقل امتیاز ۵۵ از YÖKDİL- YDS – E-YDS که در پنج سال گذشته برای معافیت از آزمون زبان انگلیسی گرفته شده باشد.
  • حداقل امتیاز ۶۶ از TOFEL IBT که در دو سال اخیر برای معافیت از آزمون زبان انگلیسی گرفته شده باشد.
  • فارغ‌التحصیلی از مقطع کارشناسی که زبان آموزشی آن ۱۰۰درصد انگلیسی بوده باشد.

شرایط پذیرش دکتری در دانشگاه یدی تپه:

 •  ارائه مدرک کارشناسی (دکتری مستقیم) یا کارشناسی ارشد معادل ترکیه و یا بین‌المللی
 •  حداقل نمره ۵۵ و بالاتر از آزمون کمی و کیفی ALES و یا GRE با امتیاز ۱۴۹ با مدرک کارشناسی ارشد؛ مدت اعتبار این آزمون‌ها پنج سال است.
 • حداقل نمره ۸۰ و بالاتر از آزمون کمی و کیفی ALES و یا GRE با امتیاز ۱۵۶ با مدرک کارشناسی؛ مدت اعتبار این آزمون‌ها پنج سال است.
 • ارائه یکی از مدارک زبان مورد نظر؛
  • حداقل امتیاز ۵۵ از YÖKDİL- YDS – E-YDS در پنج سال گذشته برای معافیت از آزمون زبان انگلیسی گرفته شده باشد.
  • حداقل امتیاز ۶۶ از TOFEL IBT که در دو سال اخیر برای معافیت از آزمون زبان انگلیسی گرفته شده باشد.
  • فارغ‌التحصیلی از مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد که زبان آموزشی آن ۱۰۰ درصد انگلیسی بوده باشد.

نحوه ثبت نام دانشگاه یدی تپه

مدارک ثبت نام دانشگاه یدی تپه

مدارکی که شما برای ثبت نام در دانشگاه یدی تپه نیاز دارید شامل مواردی است که به طور کامل در ادامه ذکر می‌کنیم؛

 • اصل دیپلم دبیرستان یا گواهی معادل و ترجمه ترکی آن که به تأیید دفتر اسناد رسمی یا نمایندگان خارجی ترکیه در کشور مبدأ رسیده باشد.
  اصل کارنامه ریزنمرات و ترجمه ترکی آن که به تأیید دفتر اسناد رسمی یا نمایندگان خارجی ترکیه در کشور مبدأ رسیده باشد.
 • توصیه‌نامه
 • گذرنامه
 • گواهی زبان انگلیسی یا ترکی (در صورت وجود)
  • ارائه مدرک TOEFL IBT: 7
  • ارائه مدرک Tömer: B2

آزمون زبان دانشگاه یدی تپه

زبان آموزشی در دانشگاه یدی تپه انگلیسی است. در ابتدای هر سال تحصیلی، آزمون مهارت زبان خارجی برگزار می‌شود. دانشجویانی که در آزمون TOFEL IBT شرکت کرده‌اند و حداکثر دو سال از از تاریخ امتحان آن‌ها می‌گذرد و حداقل نمره ۷۹ را کسب کرده‌‌اند، از امتحان زبان خارجی معاف می‌شوند. مراکز امتحانی که برای آزمون TOFEL IBT معتبر در نظر گرفته می‌شوند در سایت دانشگاه یدی تپه ذکر شده‌اند و سایر مراکز، مورد تأیید دانشگاه نیستند.

مراکز امتحانی مورد تأیید دانشگاه یدی تپه:

 1. دانشگاه یدی تپه در استانبول
 2. دانشگاه فنی استانبول
 3. دانشگاه فنی خاورمیانه در آنکارا

نکات شرکت در آزمون های دانشگاه:

 1. دانشجویانی که در آزمون تافل شرکت خواهند کرد، ملزم به ارائه کد ۷۰۵۰ به مراکز آزمون هستند که کد مؤسسه دانشگاه یدی تپه است. نتایج باید مستقیماً توسط مرکز تافل به مدرسه مقدماتی ارسال شود تا دانشجویان پذیرفته شوند.
 2. دانشجویانی که صلاحیت زبانی آن‌ها به تأیید دانشگاه نرسد باید در دوره‌ مهارت زبان انگلیسی که توسط دپارتمان مقدماتی انگلیسی برگزار می‌شود نیز شرکت کنند.
 3. برنامه آمادگی زبان انگلیسی شامل ۳ ترم تحصیلی پاییز، بهار و تابستان است. برنامه‌های مقدماتی مطالعات ترجمه، زبان و ادبیات انگلیسی و آموزش زبان انگلیسی شامل ترم‌های پاییز و بهار می‌شود و علاوه بر این دو ترم آموزش تابستانی را می‌توان برای این برنامه ها ترتیب داد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه یدی تپه استانبول

بورسیه دانشگاه یدی تپه استانبول

دانشگاه یدی تپه دارای ۳ برنامه بورسیه جامع است که قصد داریم آن‌ها را معرفی کنیم و به طور مفصل شرایط هر کدام را توضیح دهیم. البته پیش از ان بد نیست بدانید که همه درخواست‌ها توسط کمیته بورسیه ارزیابی می‌شود و بورسیه‌های جزئی یا کامل برای مدت درخواست اعطا می‌شود. برای درخواست بورسیه، معدل تجمعی (CGPA) باید حداقل ۲٫۰۰ باشد. درخواست‌های دارای معدل پایین‌تر پذیرفته نمی‌شوند. بورسیه برای اتاق‌های ۳-۴ نفره معتبر است و دانشجویان مقیم استانبول نمی‌توانند از این بورسیه بهره‌مند شوند.

 1. بورسیه احتیاج ضروری: دانشجویان دانشگاه یدی تپه پس از گذراندن سال اول تحصیلی در دانشکده خود، اگر در شش ماه گذشته تغییر جدی و منفی در وضعیت مالی خانواده‌هایشان ایجاد شده باشد و بتوانند با ارائه مدارک این وضعیت را اثبات کنند، این بورسیه به آن‌ها تعلق می‌گیرد که بر هزینه‌های تحصیل اعمال می‌شود.
 2. بورسیه خوابگاهی: در صورتی که دانشجویان دانشگاه یدی تپه پس از اتمام اولین سال تحصیلی در دانشکده خود در پرداخت هزینه‌های خوابگاه با مشکل مواجه شوند، می‌توانند برای این بورسیه اقدام کنند.
 3. بورسیه های موفقیت: این بورسیه‌ها با رعایت اصولی که کمیسیون‌های عالی دانشگاه در نیمسال تحصیلی مربوطه تعیین می‌کنند، شامل موارد زیر است:
  • ۷۵ درصد شهریه سال تحصیلی بعدی برای دانشجوی رتبه اول
  • ۵۰ درصد شهریه سال تحصیلی بعد برای دانشجوی رتبه دوم
  • ۲۵ درصد شهریه سال تحصیلی بعد برای دانشجوی رتبه سوم

نکات بیشتر  توجه:
یک دانشجو فقط می‌تواند از یک بورسیه تخفیف تحصیلی بهره‌مند شود. کسانی که حق بهره‌مندی از بیش از یک بورسیه را دارند، بالاترین فرصت بورسیه به آن‌ها تعلق می‌گیرد.

شهریه دانشگاه یدی تپه استانبول

شهریه و هزینه‌‌های تحصیل از مهم‌ترین چالش‌ها و دغدغه‌های پیش‌روی دانشجویان است که در همان ابتدای اپلای خود، به محاسبه آن می‌پردازند. در اینجا لیستی از رشته‌های دانشگاه یدی تپه به همراه شهریه هرکدام را در جدولی نمایش می‌دهیم.

پزشکی

لیسانس پزشکی (Bachelor of Medicine )

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۳۰٫۰۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۳۰٫۰۰۰ دلار در سال
داروسازی

لیسانس داروسازی (Bachelor of Pharmacy )

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۸٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۸٫۵۰۰ دلار در سال
دندانپزشکی

لیسانس دندانپزشکی (Bachelor of Dentistry)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۳۰٫۰۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۳۰٫۰۰۰ دلار در سال
پرستاری

لیسانس پرستاری (Bachelor of Nursing)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۱٫۳۰۵ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۱٫۳۰۵ دلار در سال
فیزیوتراپی و توانبخشی

لیسانس فیزیوتراپی و توانبخشی (Bachelor of Physiotherapy and rehabilitation)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۱٫۳۰۵ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۱٫۳۰۵ دلار در سال
مهندسی رایانه

لیسانس مهندسی رایانه (Bachelor of Computer Engineering)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۶٫۶۲۵ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۶٫۶۲۵ دلار در سال
مهندسی تجهیزات پزشکی

لیسانس مهندسی تجهیزات پزشکی (Bachelor of Medical Equipment Engineering)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۶٫۶۲۵ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۶٫۶۲۵ دلار در سال
مهندسی برق و الکترونیک

لیسانس مهندسی برق و الکترونیک (Bachelor of Electrical and Electronics Engineering)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۶٫۶۲۵ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۶٫۶۲۵ دلار در سال
مهندسی سیستم های صنعتی

لیسانس مهندسی سیستم های صنعتی (Bachelor of Industrial Systems Engineering)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۶٫۶۲۵ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۶٫۶۲۵ دلار در سال
بیوتکنولوژی و ژنتیک

لیسانس بیوتکنولوژی و ژنتیک (Bachelor of Biotechnology and Genetics)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۶٫۶۲۵ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۶٫۶۲۵ دلار در سال
مهندسی مواد غذایی

لیسانس مهندسی مواد غذایی (Bachelor of Food Engineering)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۶٫۶۲۵ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۶٫۶۲۵ دلار در سال
مهندسی عمران

لیسانس مهندسی عمران (Bachelor of Civil Engineering)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۶٫۶۲۵ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۶٫۶۲۵ دلار در سال
مهندسی مکانیک

لیسانس مهندسی مکانیک (Bachelor of Mechanical engineering)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۶٫۶۲۵ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۶٫۶۲۵ دلار در سال
مهندسی مواد و نانوتکنولوژی

لیسانس مهندسی مواد و نانوتکنولوژی (Bachelor of Materials Engineering and Nanotechnology)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۶٫۶۲۵ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۶٫۶۲۵ دلار در سال
حقوق

لیسانس حقوق (Bachelor of Law)

ترکی و ۳۰%انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۴٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۴٫۵۰۰ دلار در سال
اقتصاد

لیسانس اقتصاد (Bachelor of Economics)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۳٫۹۶۵ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۳٫۹۶۵ دلار در سال
مدیریت کسب و کار

لیسانس مدیریت کسب و کار (Bachelor of Business Administration)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۳٫۹۶۵ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۳٫۹۶۵ دلار در سال
روابط عمومی

لیسانس روابط عمومی (Bachelor of Public Relations)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۰٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۰٫۵۰۰ دلار در سال
روابط بین الملل و علوم سیاسی (انگلیسی)

لیسانس روابط بین الملل و علوم سیاسی (Bachelor of International relations and political science)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۳٫۹۶۵ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۳٫۹۶۵ دلار در سال
روابط بین الملل و علوم سیاسی (فرانسوی)

لیسانس روابط بین الملل و علوم سیاسی (Bachelor of International relations and political science)

فرانسوی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۳٫۹۶۵ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۳٫۹۶۵ دلار در سال
مدیریت بازرگانی بین المللی

لیسانس مدیریت بازرگانی بین المللی (Bachelor of International Business Administration)

آلمانی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۳٫۹۶۵ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۳٫۹۶۵ دلار در سال
تجارت الکترونیک و مدیریت فناوری

لیسانس تجارت الکترونیک و مدیریت فناوری (Bachelor of E-commerce and Technology Management)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۰٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۰٫۵۰۰ دلار در سال
سیستم ها و فناوری اطلاعات

لیسانس سیستم ها و فناوری اطلاعات (Bachelor of Systems and Information Technology)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۰٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۰٫۵۰۰ دلار در سال
تجارت و بازرگانی بین المللی

لیسانس تجارت و بازرگانی بین المللی (Bachelor of International Business and Commerce)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۰٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۰٫۵۰۰ دلار در سال
لجستیک و حمل و نقل بین المللی

لیسانس لجستیک و حمل و نقل بین المللی (Bachelor of International Logistics and transport)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۰٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۰٫۵۰۰ دلار در سال
سیستم اطلاعات مدیریت

لیسانس سیستم اطلاعات مدیریت (Bachelor of Management Information System)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۰٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۰٫۵۰۰ دلار در سال
مدیریت گردشگری و هتلداری

لیسانس مدیریت گردشگری و هتلداری (Bachelor of Tourism and Hotels Management)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۰٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۰٫۵۰۰ دلار در سال
مردم شناسی

لیسانس مردم شناسی (Bachelor of Anthropology)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۰٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۰٫۵۰۰ دلار در سال
فیزیک

لیسانس فیزیک (Bachelor of Physics)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۰٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۰٫۵۰۰ دلار در سال
روانشناسی

لیسانس روانشناسی (Bachelor of Psychology)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۰٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۰٫۵۰۰ دلار در سال
جامعه شناسی

لیسانس جامعه شناسی (Bachelor of Sociology)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۰٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۰٫۵۰۰ دلار در سال
ترجمه و تفسیر

لیسانس ترجمه و تفسیر (Bachelor of Translation and interpretation)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۰٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۰٫۵۰۰ دلار در سال
طراحی ارتباطات نوری

لیسانس طراحی ارتباطات نوری (Bachelor of Optical Communication Design)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۰٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۰٫۵۰۰ دلار در سال
روابط عمومی و تبلیغات

لیسانس روابط عمومی و تبلیغات (Bachelor of Public relations and publicity)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۰٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۰٫۵۰۰ دلار در سال
رادیو، سینما و تلویزیون

لیسانس رادیو، سینما و تلویزیون (Bachelor of Radio, Cinema and TV)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۰٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۰٫۵۰۰ دلار در سال
طراحی ارتباطات و تبلیغات

لیسانس طراحی ارتباطات و تبلیغات (Bachelor of Communication and advertising design)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۰٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۰٫۵۰۰ دلار در سال
معماری

لیسانس معماری (Bachelor of Architecture)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۶٫۶۲۵ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۶٫۶۲۵ دلار در سال
طراحی و معماری داخلی

لیسانس طراحی و معماری داخلی (Bachelor of Design and interior architecture)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۳٫۹۶۵ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۳٫۹۶۵ دلار در سال
طراحی محصولات صنعتی

لیسانس طراحی محصولات صنعتی (Bachelor of Design of industrial products)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۳٫۹۶۵ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۳٫۹۶۵ دلار در سال
طراحی شهری و معماری منظر

لیسانس طراحی شهری و معماری منظر (Bachelor of Urban Design and Landscape Architecture)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۶٫۶۲۵ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۶٫۶۲۵ دلار در سال
معماری داخلی

لیسانس معماری داخلی (Bachelor of Interior Architecture)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۳٫۹۶۵ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۳٫۹۶۵ دلار در سال
علوم تغذیه و مواد غذایی

لیسانس علوم تغذیه و مواد غذایی (Bachelor of Nutrition and Food Science)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۱٫۳۰۵ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۱٫۳۰۵ دلار در سال
غذا و هنر آشپزی

لیسانس غذا و هنر آشپزی (Bachelor of Cooking)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۱٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۱٫۵۰۰ دلار در سال
طراحی گرافیک

لیسانس طراحی گرافیک (Bachelor of Graphic Design)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۲٫۶۳۵ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۲٫۶۳۵ دلار در سال
طراحی مد و منسوجات

لیسانس طراحی مد و منسوجات (Bachelor of Fashion and Textiles Design)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۲٫۶۳۵ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۲٫۶۳۵ دلار در سال
هنرهای زیبا و نقاشی

لیسانس هنرهای زیبا و نقاشی (Bachelor of Fine Arts and Painting)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۲٫۶۳۵ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۲٫۶۳۵ دلار در سال
مدیریت هنری و فرهنگی

لیسانس مدیریت هنری و فرهنگی (Bachelor of Art and Cultural Management)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۲٫۶۳۵ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۲٫۶۳۵ دلار در سال
تئاتر

لیسانس تئاتر (Bachelor of Theatrical study)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۲٫۶۳۵ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۲٫۶۳۵ دلار در سال

دانشکده های دانشگاه یدی تپه

دانشکده پزشکی دانشگاه یدی تپه

دانشگاه خصوصی یدی تپه در ۱۳ دانشکده، برنامه‌های آموزشی خود را ارائه می‌دهد که در پایین آن‌ها را نام می‌بریم؛

 1. دانشکده پزشکی
 2. دانشکده دندانپزشکی
 3. دانشکده داروسازی
 4. دانشکده تعلیم و تربیت
 5. دانشکده علوم و هنر
 6. دانشکده هنرهای زیبا
 7. دانشکده حقوق
 8. دانشکده اقتصاد و علوم اداری
 9. دانشکده ارتباطات
 10. دانشکده معماری
 11. دانشکده مهندسی
 12. دانشکده علوم بهداشت
 13. دانشکده علوم بازرگانی

رشته های دانشگاه یدی تپه

دانشگاه‌ یدی تپه استانبول طیف گسترده‌ای از رشته‌های دانشگاهی را ارائه می‌دهد که در علوم پزشکی و پیراپزشکی محبوبیت زیادی دارد. در ادامه برخی از رشته‌های این دانشگاه را معرفی می‌کنیم؛

 • پزشکی
 • داروسازی
 • دندانپزشکی
 • پرستاری
 • فیزیوتراپی و توان‌بخشی
 • رادیو، سینما و تلویزیون
 • طراحی ارتباطات و تبلیغات
 • معماری
 • طراحی و معماری داخلی
 • مهندسی کامپیوتر
 • مهندسی تجهیزات پزشکی
 • مهندسی برق و الکترونیک
 • مهندسی عمران
 • مهندسی مکانیک
 • طراحی گرافیک
 • طراحی مد و منسوجات

رشته دندانپزشکی دانشگاه یدی تپه

دانشجویان دندانپزشکی دانشگاه یدی تپه

خوب است که در همین ابتدا بگوییم دانشگاه یدی تپه مطابق مرجع رنکینگ دانشگاهی “edurank.org” در رشته دندانپرشکی از میان ۱۰۰۲ مؤسسه آموزش عالی، در رتبه ۱۸۴ قرار گرفته است که نشان‌دهنده بالا بودن سطح علمی و فناوری این دانشگاه است. بدین ترتیب می‌توانید ضمن خواندن تحصیل دندانپزشکی در ترکیه و آشنایی با شرایط پذیرش و دانشگاه‌های این رشته، دانشگاه یدی تپه را در گزینه‌های خود قرار دهید.
دانشکده دندانپزشکی دانشگاه یدی تپه اولین دانشکده دندانپزشکی در دانشگاه‌های خصوصی ترکیه است. یدی تپه نه تنها مدرن‌ترین مؤسسه آموزشی و بهداشتی این کشور است، بلکه در رشته دندانپزشکی، یکی از مراکز منحصربفرد در سراسر دنیا به شمار می‌رود.
دروس پایه فیزیک، شیمی، زیست شناسی و ریاضی به دانشجویان دو سال اول دندانپزشکی داده می‌شود که در سال‌های بعد، با دروسی که برای رشته لیسانس مناسب هستند، ادامه می‌یابد. در ۳ سال آخر، گروه دندانپزشکی با ارائه درس‌های نظری به دانشجویان، دروس عملی ارائه می‌دهد. به دانشجویانی که دوره ۵ ساله دندانپزشکی را با موفقیت به پایان برسانند، عنوان «دندانپزشک» را اهدا می‌کنند.
دانشجویان آموزش‌های پیش بالینی خود را بر روی بیماران رباتیک در «آزمایشگاه‌های شبیه‌سازی» انجام می‌دهند که برای اولین بار در آموزش دندانپزشکی در ترکیه استفاده شده است. دانشجویان پس از ورود به دوره بالینی به درمان بیماران واقعی در حین آموزش می‌پردازند.
دندانپزشکان فارغ‌التحصیل از دانشکده دندانپزشکی می‌توانند در کلینیک‌های دندانپزشکی بیمارستان‌های دولتی و همچنین در بیمارستان‌ها و کلینیک‌های خصوصی مشغول به کار شوند. علاوه بر این، دندانپزشکان قادرند با استفاده از وام‌های حمایت از کارآفرینان جوان، به محض فارغ‌التحصیلی، مطب خود را افتتاح کنند.

نکات بیشترخبر خوب:
برخلاف پزشکی، که پزشکان فارغ‌التحصیل شده نمی‌‌توانند بدون گذراندن دوره‌های تخصصی، مطب خصوصی خود را باز کنند، دندانپزشکان به محض فارغ‌التحصیلی از دانشگاه فرصت افتتاح مطب خود را دارند.

رشته فیزیوتراپی در دانشگاه یدی تپه

دانشگاه یدی تپه به استناد “edurank.org” در رشته فیزیوتراپی رتبه ۳۹ دانشگاه‌های ترکیه و ۳۸۱ آسیا را دارد که روز به روز در حال ارتقای جایگاه خود است. دانشکده فیزیوتراپی و توان‌بخشی دانشکده بهداشت یدی تپه اولین گروهی است که در میان دانشگاه‌های خصوصی ترکیه آموزش آن به زبان انگلیسی ارائه شد که در سال تحصیلی ۲۰۰۹ – ۲۰۰۸ پذیرش دانشجو را آغاز کرد. در محدوده فیزیوتراپی و توان‌بخشی و فیزیوتراپی ورزشی در سال تحصیلی ۲۰۱۲ – ۲۰۱۱، مؤسسه علوم بهداشتی دانشگاه یدی تپه آغاز به کار کرد.
گفتنی است که بخش فیزیوتراپی و توان‌بخشی توسط سازمان بین‌المللی «فیزیوتراپی جهانی» برای سال‌های ۲۰۲۷ – ۲۰۲۲ به تأیید رسیده و اولین بخش در ترکیه با اعتبار بین‌المللی است که آموزش به زبان انگلیسی را ارائه می‌دهد. همچنین بخش فیزیوتراپی و توان‌بخشی دانشگاه یدی تپه توسط هیئت ارزیابی انجمن ارزیابی و اعتباربخشی برنامه‌های آموزش علوم بهداشت (FEDEK) تأیید شده است.

مزایای دانشگاه یدی تپه استانبول

مزایای تحصیل در دانشگاه یدی تپه استانبول

مزایایی که دانشگاه یدی تپه در اختیار دانشجویان می‌گذارد جامع و کامل است، خصوصاً برای رشته‌های علوم پزشکی که این دانشگاه را به یکی از بهترین‌های ترکیه در این حوزه تبدیل کرده است. در ادامه می‌پردازیم به برخی از مهم‌ترین مزایای دانشگاه یدی تپه؛

 • ۵۰۰ آزمایشگاه و ۴۶ کارگاه وجود دارد.
 • فرصت بهره‌مندی از برنامه‌های ماژور و مینور که در آن دانشجو می‌تواند در دو رشته اصلی همزمان یا در یک رشته اصلی به همراه واحد‌هایی از یک رشته مرتبط دیگر تحصیل کند.
 • برنامه‌های تبادل بین‌المللی دانشجویی با بیش از ۴۰۰ قرارداد بین دانشگاهی
 • قراداد همکاری بخش صنعت و دانشگاه یدی تپه با ۴۵ شرکت در سال ۲۰۲۲
 • ۱۴ مرکز تحقیقاتی، ۳ بیمارستان و ۶ مرکز سلامت
 • ۲۲۳ طرح اختراع شامل۵۴ طرح ملی و ۱۶۹ طرح بین‌المللی که ۴۴ مورد آن پروژه در حال انجام است، بالای ۳۷۰ مورد تمام شده و بالای ۵۳۰ پرونده طرح اختراع به ثبت رسیده است.

امکانات رفاهی دانشگاه یدی تپه استانبول

امکانات دانشگاه یدی تپه برای رفاه دانشجویان

دانشگاه یدی تپه با امکانات و خدمات رفاهی گسترده خود، برای دانشجویان رفاه یک زندگی دانشجویی راه فراهم آورده است. برای نمونه می‌توان به کتابخانه آن اشاره کرد که با مساحت ۶,۷۸۴ مترمربع دارای ۱۶۰,۰۰۰ عنوان کتاب چاپی و ۵۶۶,۷۶۵ کتاب الکترونیکی است. همچنین این دانشگاه ۳۸ شاخه ورزشی و ۵۴ کلوپ دانشجویی، ۵۰۰ آزمایشگاه و ۴۶ کارگاه دارد. در ادامه لیستی از امکانات دانشگاه یدی تپه ارائه می‌دهیم؛

 • باغ
 • پارکینگ
 • بانک
 • مرکز خرید
 • سالن اجتماعات
 • سالن سینما
 • سالن تئاتر
 • کتابخانه
 • کافه تریا
 • مرکز پزشکی
 • سالن غذاخوری
 • استخر
 • زمین بسکتبال
 • مرکز تناسب اندام و مرکز اسکواش
 • اتاق باشگاه

خوابگاه دانشگاه یدی تپه

امکانات خوابگاه دانشگاه یدی تپه

دانشگاه یدی تپه به دانشجویان خارجی خود این امکان را می‌دهد که در خوابگاهی درون محوطه پردیس «ییرمی آلتی آغوستوس» خود واقع در مرکز استانبول، با ظرفیت ۳,۲۷۰ تختخواب برای پسران و دختران مستقر شوند. این خوابگاه‌ها دارای اتاق‌های یک و دو نفره و سه نفره است که امکانات اصلی آن را نام می‌بریم:

 • حمام و سرویس بهداشتی
 • مینی یخچال
 • میز مخصوص
 • صندلی
 • کتابخانه با قفسه‌های شیشه‌ای
 • کمد لباس آینه کاری شده
 • تجهیزات ساخته شده از مواد نسوز

آدرس دانشگاه یدی تپه

دانشگاه یدی تپه در شهرک ییرمی آلتی در آتاشهیر مرکز استانبول واقع شده است که تنها ۸ کیلومتر با دانشگاه مارمارا فاصله دارد. از نظر رفت و آمد مسیری بسیار آسان و در دسترسی دارد. با استفاده از وسایل حمل‌و‌نقل عمومی مانند متروبوس اوزونچاییر، مترو مارمارای، از مراکزی مانند تکسیم، اوسکودار، کادیکوی، بوستانچی، کارتال به راحتی می‌توانید به دانشگاه برسید.

آدرس دقیق دانشگاه: استانبول، آتاشهیر۳۴۷۵۵، جاده کاییش داغی، محله ایناونو، کاییش داعی

برای دانشجویان ساکن استانبول، دانشگاه یدی تپه طیف گسترده ای از خدمات حمل‌ونقلی را ارائه می دهد. علاوه بر سرویس حمل‌ونقل پولی از تمام مناطق استانبول (به استثنای Çatalca، Silivri، Şile و Sultanbeyli)، به منظور تسهیل در رفت و آمد دانشجویان به محوطه دانشگاه، بین ایستگاه مترو Kozyatağı و دانشگاه Yeditepe در روزهای هفته و بین دانشگاه Kadıköy-Taksim-Yeditepe در روزهای جمعه و شنبه خدمات حمل‌ونقل رایگان ارائه می‌شود.

جمع بندی در این مقاله شرایط پذیرش، بورسیه و شهریه، مزایا و امکانات و سایر اطلاعات کاربردی دانشگاه یدی تپه را شرح داده‌ایم. شما می‌توانید با خواندن این صفحه درکی کلی از این دانشگاه به دست آورید و آن را با سایر دانشگاه‌هایی که می‌شناسید، مقایسه کنید.

سوالات متداول کاربران درباره دانشگاه یدی تپه

در قالب جدولی شهریه به‌روز بهترین رشته‌های دانشگاه یدی تپه را نمایش داده‌ایم که می‌توانید در همین صفحه مشاهده کنید.

بله. علاوه بر این دانشگاه یدی تپه در برنامه‌های بین‌المللی تبادل دانشجو مشارکت دارد.

دانشگاه یدی تپه دارای رتبه ۲۵ دانشگاه‌های ترکیه است.

دانشگاه یدی تپه تقریباً مهم‌ترین رشته‌های دانشگاهی را دارد که می‌‌توان به پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری و فیزیوتراپی اشاره کرد.

بله. دانشگاه یدی تپه خوابگاه‌های دخترانه و پسرانه دارد که اطلاعات آن به همراه جدول شهریه اتاق‌ها در این مقاله توضیح داده شده است.

دانشگاه یدی تپه در مرکز شهر استانبول واقع شده است.

اگر قصد تحصیل در دانشگاه خصوصی یدی تپه را دارید، می‌توانید با مشاوران ما در بورس تاپ تماس گرفته و از صفر تا صد فرایند اپلای خود مطلع شوید، به گونه‌ای که همه ابهامات و نگرانی‌های شما رفع شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on telegram
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp
رای دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک در
اطلاع از
guest
۰ نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

ارتباط با مشاوران بورس تاپ

مشاوران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند

پیشنهاد می‌کنم مقالات زیر رو هم ببینید

لوگوی دانشگاه یدی تپه
دانشگاه یدی تپه
پذیرش باز است

نام دانشگاه به زبان انگلیسی:
Yeditepe University

نوع دانشگاه:
خصوصی

نحوه پذیرش:
بدون آزمون

برنامه تبادل دانشجویی:
اراسموس

رتبه در میان دانشگاه های ترکیه:
۲۵

زبان آموزشی:
ترکی – انگلیسی

مورد تایید ایران:
مورد تایید وزارت علوم

مورد تایید اروپا و آمریکا:
است

تعداد دانشکده:
۱۳

مقالات به‌روز شده

راحت ترین راه برای پیدا کردن دانشگاه
راحت ترین راه برای اپلای دانشگاه

تماس با ما

تمامی حقوق برای دپارتمان بورس تاپ محفوظ است

طراحی و توسعه: تیم طراحی بورس تاپ