بورس تاپ

دانشگاه کوچ

دانشگاه کوچ در شهر زیبا و توریستی استانبول قرار دارد. این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه‌های خصوصی ترکیه است که با سطح علمی بالا، استانداردهای آموزشی بسیار قوی و امکانات و مزیت‌های منحصربه‌فرد خود دانشجویان زیادی را برای تحصیل در کوچ ترغیب می‌کند. علاوه بر این دانشگاه خصوصی کوچ با شرط معدل دیپلم و ارائه یکی از آزمون‌های بین‌المللی مورد تأیید دانشگاه پذیرش دانشجو دارد. در همین راستا دانشجویان ایرانی به دلیل شرایط تحصیل سخت و رقابتی که برای رشته‌های دلخواه خود دارند برای تحصیل کشور ترکیه که دارای دانشگاه‌های معتبر با سطح علمی بالا هستند را انتخاب می‌کنند.

چنانچه قصد تحصیل در یک دانشگاه بسیار عالی با اساتید مجرب و کارآزموده را دارید دانشگاه کوچ استانبول گزینه بسیار مناسبی است. ازاین‌رو در این مقاله ویژگی‌ها، شرایط پذیرش، بورسیه‌های تحصیلی و امکانات و خدمات کوچ ارائه شده است. همچنین برای دسترسی راحت‌تر به بخش‌های مختلف مقاله می‌توانید از فهرستی که در قسمت زیر قرار گرفته است استفاده کنید.

لوگوی دانشگاه کوچ
نام دانشگاه

کوچ (Koc University)

نوع دانشگاه

خصوصی

شهر

استانبول

سال تاسیس

۱۹۹۲ میلادی

مورد تایید ایران:

مورد ایران وزارت علوم و بهداشت

مورد تایید اروپا و آمریکا

است

نحوه پذیرش

شرط معدل دیپلم و نتایج یکی از آزمون های بین المللی

رتبه در ترکیه

۱۴

برنامه تبادل دانشجویی

آراسموس پلاس

تعداد دانشکده

۷

زبان آموزشی

ترکی-انگلیسی

مقاطع تحصیلی

کارشناسی-کارشناسی ارشد-دکتری

پذیرش باز است

آنچه در این مطلب خواهید خواند

تاریخچه دانشگاه کوچ ترکیه

دانشگاه کوچ ترکیه یک دانشگاه پایه است که در سال ۱۹۹۲ در استانبول تأسیس شد. این دانشگاه آموزش را به‌عنوان یک مؤسسه آموزش عالی غیرانتفاعی که توسط بنیاد Vehbi Koç تأسیس شده است، آغاز کرد. همچنین از طریق آموزش جوانان مستعد با اساتید ارزشمند، باهدف ایجاد “مرکز تعالی”، خلاقیت را با هدایت دانشجویان خود به پرسش، تحقیق و انتقاد تشویق می‌کند. افرادی را آموزش می‌دهد که مجهز به بالاترین سطح ارزش‌های اخلاقی و دارای احساس مسئولیت اجتماعی هستند.

زبان‌آموزشی این دانشگاه با ۷ دانشکده و ۴ مؤسسه به طور کامل انگلیسی است. از این نظر می‌توان گفت که فارغ‌التحصیلان کوچ برای ورود به زندگی تجاری یک‌قدم جلوتر هستند. از طرفی جزو دانشگاه‌هایی قرار گرفته است که بالاترین شهریه را در بین دانشگاه‌های خصوصی دارد. با وجود این، این دانشگاه با شعار آموزش باکیفیت در بین دانشگاه‌های خصوصی برتر قرار دارد.

مزایای دانشگاه کوچ استانبول

مزایای تحصیل در دانشگاه کوچ استانبول

این دانشگاه که یکی از دانشگاه‌های برتر ترکیه است مزایا و شرایط فوق‌العاده‌ای دارد. در ادامه متن تعدادی از مزایای بسیار خوب دانشگاه کوچ را ارائه کرده ایم:

 1. بسیاری از اعضای هیئت‌علمی قبل از ورود به دانشگاه کوچ در دانشگاه‌های بزرگ ایالات متحده، اروپا و ترکیه مدرس بودند.
 2. دانشگاه خصوصی کوچ از نظر تعداد مقالات به‌ازای هر عضو هیئت‌علمی در بین دانشگاه‌های برتر ترکیه قرار دارد.
 3. کوچ یکی از دانشگاه‌های کشور ترکیه است که بیشترین فرصت‌ها را در خارج از کشور ارائه می‌دهد، دانشجویان آن می‌توانند در بهترین دانشگاه‌های دنیا به لطف ارتباطات بین‌المللی دانشگاه، یک ترم یا یک سال در خارج از کشور تحصیل کنند. همچنین دارای برنامه‌هایی که در بیش از ۲۹۰ دانشگاه در بیش از ۶۰ کشور انجام می‌شود است.
 4. ارائه برنامه‌های تبادل اراسموس که دانشجویان می‌توانند برای ۱ ترم یا ۱ سال تحصیلی در دانشگاه‌های منتخب در اروپا که گروه‌های آنها با آنها قرارداد بسته‌اند شرکت کنند و تجربه علمی و فرهنگی جدیدی کسب کنند. خوب است بدانید در این برنامه حمایت کمک‌هزینه نیز به شرکت‌کنندگان ارائه می‌شود.
 5. برنامه کارآموزی Erasmus+: این برنامه فرصتی برای انجام یک دوره کارآموزی برای حداقل ۲ ماه در یک تجارت یا مؤسسه در اروپا ارائه می‌دهد. در محدوده این برنامه، کمک‌های بلاعوض نیز می‌تواند به دانشجویان داده شود. در زمان درخواست برای برنامه، دانشجویان باید به‌عنوان کارآموز از یک مؤسسه در اروپا پذیرفته شده باشند.
 6. دانشجویان همچنین مجاز به شرکت در برنامه اراسموس در کشورهای خارج از اروپا هستند. کشورها و دانشگاه‌های شامل پروژه در طول دوره درخواست به دانشجویان اعلام می‌شود. در محدوده Erasmus+ Worldwide، دانشجویان کمک‌هزینه ماهانه ۶۵۰ یورو و پشتیبانی اضافی سفر باتوجه‌به کشوری که بروند دریافت می‌کنند.
 7. تبادل جهانی: دانشجویان می‌توانند در یک برنامه تبادل برای یک ترم یا یک سال تحصیلی در دانشگاه‌های همکار در آمریکا، آسیا و آفریقا شرکت کنند. در محدوده برنامه تبادل دانشگاه کوچ، درخواست‌های دانشجویان مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و می‌توان به تعداد معینی از دانشجویان بورسیه بورس جهانی و پشتیبانی سفر ارائه کرد. اگر شما هم مشتاقید که در دانشگاه‌های اروپا و آمریکا تحصیل کنید، فرصت‌هایی که از طریق برنامه‌های تبادل دانشجویی نصیبتان می‌شود را از دست ندهید. دانشگاه تینازتپه ازمیر یکی دیگر از دانشگاه‌هایی است که برنامه‌های تبادل دانشجویی اراسموس و اراسموس پلاس به دانشجویان خود ارائه می‌دهد و شما می‌توانید شانس خود را برای حضور در این برنامه‌ها امتحان کنید.
 8. برنامه‌های مبادله تابستانی: دانشجویان می‌توانند در مدارس تابستانی ارائه شده توسط دانشگاه‌های طرف قرارداد خود در اروپا و آسیا بدون پرداخت هزینه ثبت‌نام یا با استفاده از هزینه‌های تخفیف شرکت کنند. در محدوده برنامه‌های مبادله تابستانی، دانشجویان می‌توانند دوره‌های میدانی خود را بگذرانند و همچنین در فعالیت‌ها یا سفرهایی شرکت کنند که فرهنگ کشورهای مورد بازدید خود را معرفی می‌کند.
 9. اعضای هیئت‌علمی که در سطح بین‌المللی دارای سابقه تدریس قبلی در دانشگاه‌های آیوی لیگ در ایالات متحده و دانشگاه‌های دارای رتبه برتر در اروپا و آسیا و دریافت‌کنندگان برتر جوایز تحقیقاتی در ترکیه و کمک‌های مالی رقابتی اتحادیه اروپا هستند و شهرت بین‌المللی دارند.
 10. مشارکت در پروژه‌های تحقیقاتی برجسته
 11. مراکز تحقیقاتی میان‌رشته‌ای و آزمایشگاه‌های پیشرفته
 12. مشاوره شغلی از سال اول، مرکز توسعه شغلی کوچ، از نیازهای مختلف مشاوران، از انتخاب رشته، شغل، بخش یا حتی سازمان گرفته تا بررسی رزومه و توصیه‌نامه و تهیه مصاحبه پشتیبانی می‌کند.

رتبه و رنکینگ دانشگاه کوچ

این دانشگاه با رتبه برتر در ترکیه، در بین مؤسسات برتر جهان در معتبرترین رتبه‌بندی دانشگاه‌های بین‌المللی قرار گرفته است. از طرفی دیگر دانشگاه‌های ترکیه نیز در میان بهترین دانشگاه‌های دنیا از نظر سطح علمی و آموزش و امکانات در جایگاه‌های بسیار خوبی قرار گرفته‌اند. درصورتی‌که قصد تحصیل در ترکیه را دارید می‌توانید لیست کامل این دانشگاه‌ها را در این صفحه مطالعه کنید. در جدول زیر رتبه و رنکینگ دانشگاه کوچ قرار گرفته است.

سطح رتبه دهیرتبه
رتبه  جهانی۱۱۵۳
رتبه  داخل ترکیه۱۴

شرایط پذیرش دانشگاه کوچ استانبول

باتوجه‌به اینکه کوچ یک دانشگاه خصوصی عالی است، شرایط پذیرش از طریق شرط معدل و آزمون ورودی دارد. این بدین معنی است که متقاضیان باید دارای دیپلم دبیرستان با معدل بالای ۱۸ برای رشته‌های پزشکی و معدل بالای ۱۴ برای رشته‌های دیگر باشند. همچنین ارائه نتایج یکی از آزمون‌های بین‌المللی مانند (SAT,ACT,…) الزامی است. لازم به ذکر است که آزمون‌ها در زمان درخواست کمتر از ۲ سال قبل باشد.

همان‌طور که می‌دانید دانشگاه کوچ جز بیست دانشگاه برتر ترکیه محسوب می‌شود و شاید دریافت پذیرش برای بسیاری از داوطلبان دشوار باشد. اما این بدان معنی نیست که شما هیچ شانسی برای تحصیل در ترکیه نداشته باشید، کافیست صفحه دانشگاه‌های خصوصی ترکیه را مشاهده و بررسی کنید. حتماً دانشگاه‌هایی با رتبه‌های خوب و شرایط استثنایی پیدا خواهید کرد که اخذ پذیرش آن، برایتان راحت‌تر و بهتر باشد.

نکات بیشترنکته: درصورتی‌که دانشجویان به دلیل موجه – مانند نبود مرکز آزمون امتحانی در کشورشان نتوانند آزمون‌های بالا را ارائه دهند. ممکن است با نمرات دیپلم دبیرستان و سایر مدارک خود ارزیابی شوند. اما دقت داشته باشید که اگر بدون یکی از آزمون‌ها یا نمرات دیپلم ذکر شده در بالا درخواست دهید، شانس پذیرش شما کم خواهد بود.

مدارک ثبت نام دانشگاه کوچ

اعتبار مدرک دانشگاه کوچ استانبول

دانشجویان پس از دریافت پذیرش دانشگاه باید تمام مدارکی که برای ثبت‌نام در این دانشگاه نیاز است را آماده کنند و به دانشگاه تحویل دهند. لیست کامل مدارک را در ادامه اورده ایم:

 • نمره آزمون‌پذیرش دانشگاه استاندارد بین‌المللی یا نمره دیپلم بین‌المللی
 • دانشجویان باید حداقل نمره یا نمره قابل‌قبول را فقط از یکی از امتحانات یا مدارک ذکر شده کسب کنند
 • دیپلم رسمی دبیرستان (در صورت موجود بودن در زمان ارسال)
 • ریز نمرات رسمی دبیرستان (معدل پیش‌بینی‌شده دبیرستان)
 • انگیزه نامه
 • ارائه توصیه‌نامه: به این صورت که از شما خواسته می‌شود اطلاعات تماس (نام، نام خانوادگی، آدرس ایمیل مؤسسه، عنوان شغل) را برای ۱ نفر (می‌تواند یک معلم، مدیر یا مشاور راهنمایی باشد) ارائه دهید که می‌تواند از طرف شما برای پذیرش دانشگاه توصیه‌هایی ارائه دهد.
 • هزینه درخواست غیرقابل‌استرداد دانشگاه کوچ: برای دوره پذیرش پاییز ۲۰۲۲ هیچ معافیت از هزینه درخواست برای برنامه‌های بین‌المللی مقطع کارشناسی وجود ندارد. اگر هزینه درخواست را پرداخت نکنید، درخواست شما ارزیابی نخواهد شد.
 • نمره آزمون حرفه‌ای زبان انگلیسی
 • ارائه نمره آزمون حرفه‌ای زبان ترکی

نکات بیشترنکته: فقط برای داوطلبان رشته حقوق و پرستاری کپی نمره آزمون مهارت زبان ترکی ضروری است.

آزمون‌های لازم برای پذیرش در کوچ

ازآنجایی‌که دانشگاه کوچ یکی از بهترین دانشگاه‌های خصوصی ترکیه است متقاضیان برای دریافت پذیرش این دانشگاه باید دارای مدرک دیپلم دبیرستان با معدل قابل‌قبول باشند. همچنین باید در یکی از آزمون‌های بین‌المللی همچون (SAT,ACT) حداقل نمره مورد تأیید دانشگاه را کسب کنند. خوب است بدانید که اکثر دانشگاه‌های خصوصی ترکیه شرایط پذیرش بدون آزمون را دارند؛ ازاین‌رو دانشجویان زیادی برای تحصیل در این دانشگاه‌ها جذب می‌شوند. دقت داشته باشید که دانشجویان باید دارای مدرک معتبر زبان انگلیسی و ترکی نیز باشند.

بورسیه دانشگاه کوچ استانبول

انواع بورسیه دانشگاه کوچ برای دانشجویان

دانشگاه کوچ استانبول به طور خودکار تمام نامزدهای بین‌المللی جدید در مقطع کارشناسی و کاندیداهای انتقال بین‌المللی مقطع کارشناسی را برای بورسیه تحصیلی کامل ۱۰۰٪ یا جزئی (۲۵٪، ۵۰٪ یا ۷۵٪) بر اساس شایستگی علمی (به‌استثنای پزشکی) ارزیابی می‌کند.

باید بدانید که دانشکده پزشکی هیچ نوع بورسیه تحصیلی مبتنی بر شایستگی یا نیاز را برای دانشجویان بین‌المللی پذیرفته شده اعطا نمی‌کند. شما باید قبل از درخواست به‌دقت در نظر بگیرید که آیا قادر به تأمین هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه بدون بورسیه هستید. همچنین توجه داشته باشید که از همه داوطلبان خواسته می‌شود تا یک مصاحبه ویدئویی ضبط شده را به‌عنوان بخشی از فرایند ارزیابی بورسیه تکمیل کنند.

متقاضیان باید این مصاحبه را قبل از مهلت مقرر در پیامی که از سامانه درخواست آنلاین دریافت می‌کنند، تکمیل کنند. متقاضیان تا ۲ هفته پس از تکمیل مصاحبه خود در سیستم درخواست، نتیجه پذیرش و بورس تحصیلی خود را دریافت خواهند کرد.

شرایط بورسیه دانشگاه کوچ

به‌طورکلی این دانشگاه برای کاهش هزینه‌های تحصیل شرایطی را فراهم ساخته است که دانشجویان با استفاده از این بورسیه‌ها می‌توانند تمام یا قسمتی از شهریه را پرداخت کنند. به همین منظور باید شرایطی که دانشگاه در نظر گرفته است را داشته باشند. به این صورت که یک ویدئو برای درخواست بورسیه تهیه کنند و آن را به دانشگاه ارسال کنند. اما باید بدانید که معیار اصلی دریافت بورسیه بر اساس شایستگی علمی دانشجویان است.

شهریه دانشگاه کوچ

در این قسمت می‌پردازیم به شهریه‌ برترین رشته‌های دانشگاه کوچ که معمولاً بیشترین متقاضیان تحصیلی ترکیه در این رشته‌ها هستند. به همین خاطر ما لیست دقیق و به‌روزی از آن‌ها تهیه کردیم تا از این طریق برآوردی کلی از هزینه‌های خود برای اپلای این دانشگاه داشته باشید. همچنین از آنجایی که رشته‌های مطرح شده جز تاپ‌ترین‌های دانشگاه هستند، طبیعتاً میزان شهریه آن‌ها نسبت به خیلی از رشته‌های دیگر بالاتر است. از این نظر اگر قصد تحصیل در برنامه‎های آموزشی دیگری داشته باشید می‌توانید تخمین بزنید که هزینه‌های کمتری را متقبل خواهید شد.

پزشکی

پزشکی (Bachelor of Medicine)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲۶٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۲۶٫۵۰۰ دلار در سال
پرستاری

لیسانس پرستاری (Bachelor of Nursing)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۹٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۹٫۵۰۰ دلار در سال
اقتصاد

اقتصاد(Bachelor of Economy)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۹٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۹٫۵۰۰ دلار در سال
کسب و کار

لیسانس کسب و کار(Bachelor of Business)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۹٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۹٫۵۰۰ دلار در سال
روابط بین المللی

لیسانس روابط بین المللی(Bachelors in international relations)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۹٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۹٫۵۰۰ دلار در سال
باستان شناسی و تاریخ هنر

لیسانس باستان شناسی و تاریخ هنر(Bachelor of Archeology and art history)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۹٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۹٫۵۰۰ دلار در سال
رسانه و هنرهای تجسمی

لیسانس رسانه و هنرهای تجسمی(Bachelor of Media and visual arts)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۹٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۹٫۵۰۰ دلار در سال
روانشناسی

لیسانس روانشناسی (Bachelor of Psychology)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۹٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۹٫۵۰۰ دلار در سال
جامعه شناسی

لیسانس جامعه شناسی(Bachelor of Nursing)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۹٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۹٫۵۰۰ دلار در سال
حقوق

لیسانس حقوق(Bachelor of Low)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۹٫۵۰۰ در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۹٫۵۰۰ دلار در سال
مهندسی رایانه

لیسانس مهندسی رایانه(Bachelor of Computer engineering)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۹٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۹٫۵۰۰ دلار در سال
مهندسی شیمی و بیولوژیکی

لیسانس مهندسی شیمی و بیولوژیکی(Bachelor of Chemical and biological engineering)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۹٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۹٫۵۰۰ دلار در سال
مهندسی صنایع

لیسانس مهندسی صنایع(Bachelor of industrial engineering)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۹٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۹٫۵۰۰ دلار در سال
مهندسی الکترونیک برق

لیسانس مهندسی الکترونیک برق(Bachelor of Electrical electronics engineering)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۹٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۹٫۵۰۰ دلار در سال
شیمی

لیسانس شیمی (Bachelor of Chemical)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۹٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۹٫۵۰۰ دلار در سال
ریاضی

لیسانس ریاضی(Bachelor of Math)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۹٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۹٫۵۰۰ دلار در سال
زیست شناسی مولکولی و ژنتیک

لیسانس زیست شناسی مولکولی و ژنتیک(Bachelor of Molecular biology and genetics)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۹٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۹٫۵۰۰ دلار در سال

دانشکده های دانشگاه کوچ

دانشگاه کوچ دارای ۷ دانشکده است که در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در رشته‌های مختلف دانشجو می‌پذیرد. در قسمت زیر لیست تمام دانشکده‌های این دانشگاه تهیه شده است:

 1. دانشکده پزشکی
 2. دانشکده علوم
 3. دانشکده مهندسی
 4. دانشکده علوم اداری و اقتصاد
 5. دانشکده علوم اجتماعی و انسانی
 6. دانشکده پرستاری
 7. دانشکده حقوق

رشته های دانشگاه کوچ

دانشگاه خصوصی کوچ تلاش کرده است که لیست کاملی از رشته‌های مهم و پرطرف‌دار را به دانشجویان خود در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه کند. در قسمت زیر نام ۱۰ رشته پرطرف‌دار این دانشگاه را مشاهده می‌کنید:

 1. پزشکی
 2. پرستاری
 3. روان‌شناسی
 4. حقوق
 5. مهندسی رایانه
 6. مهندسی الکترونیک برق
 7. مهندسی شیمی و بیولوژیکی
 8. مهندسی مکانیک
 9. زیست‌شناسی مولکولی و ژنتیک
 10. ریاضی

امکانات رفاهی دانشگاه کوچ استانبول

دقت داشته باشید دانشگاه کوچ امکانات فوق‌العاده‌ای در زمینه‌های مختلف آموزشی، ورزشی، رفاهی و تفریحی برای دانشجویان در نظر گرفته است. در قسمت زیر سعی کردیم تعدادی از امکانات موجود در دانشگاه را به‌صورت تیتروار قرار دهیم:

 • پارکینگ ماشین
 • سینما، سالن بدنسازی، سالن رقص
 • پیست یخ، استخر
 • بانک
 • مرکز پزشکی
 • زمین تنیس
 • سالن غذاخوری
 • حمل‌ونقل دانشگاه
 • امنیت
 • خوابگاه دانشجویی
 • کارواش
 • آرایشگاه
 • کافه تریا
 • کتابخانه
 • آمفی‌تئاتر
 • مرکز کپی
 • پردیس در دسترس
 • مسیر پیاده‌روی
 • استودیو فیلم

خوابگاه دانشگاه کوچ

امکانات خوابگاه دانشگاه کوچ

خبر خوب این که دانشگاه کوچ دارای خوابگاه‌هایی با امکانات مجهز در دانشگاه است. به‌طورکلی این خوابگاه‌ها ظرفیت کلی ۲۶۸۹ تخت دارد که از این تعداد ۱۵۳۶ تخت در خوابگاه پردیس Rumelifeneri و ۱۱۵۳ تخت در خوابگاه پردیس غربی قرار دارد. هر ساختمان خوابگاه در پردیس روملیفنری دارای ظرفیت ۶۵ تا ۸۰ تخت است و در مجموع ۲۱ خوابگاه وجود دارد. در پردیس Rumelifeneri، بیشتر اتاق‌ها  ۱، ۳ و ۴ نفره با حمام مشترک، و تعداد کمی از اتاق‌ها ۱، ۳ و ۴ نفر با حمام وجود دارد. اتاق‌های ۱، ۳ و ۴ نفره با حمام‌های مشترک در پردیس غربی قرار گرفته‌اند.

از طرفی در پردیس غرب در مجموع ۷ خوابگاه وجود دارد که ۶ خوابگاه آن ۱۷۲ -۱۷۳ و ۱ خوابگاه با ظرفیت ۱۱۶ تخت است. همچنین در ساختمان‌های خوابگاه اتاق‌های ۱، ۳ و ۴ نفره وجود دارد. گرمایش مرکزی و آب گرم بدون وقفه در خوابگاه‌ها وجود دارد. آشپزخانه و خشک‌شویی در ساختمان‌های خوابگاه اصلی پردیس، خشک‌شویی‌ها در ساختمان‌های خوابگاه پردیس غرب و آشپزخانه در ساختمان B در دسترس دانشجویان است.

دانشجویان کارشناسی ارشد نیز می‌توانند در اقامتگاه‌های سازمانی اختصاص‌داده‌شده به آنها اقامت کنند. اقامتگاه‌های سازمانی تقریباً ۳ کیلومتر با محوطه دانشگاه فاصله دارند و مجموعاً ظرفیت ۴۰۰ نفر را دارند.

آدرس دانشگاه کوچ

دانشگاه کوچ در جاده روملیفنری، ۱۰ دقیقه با ماشین از سارییر فاصله دارد. همچنین هر ۱۰ دقیقه یک مینی‌بوس بین دانشگاه و سارییر حرکت می‌کند. ازطرفی یک شرکت خصوصی که دانشگاه با آن قرارداد دارد در ساعات مشخصی به دانشجویان از نقاط مختلف شهر خدمات ایاب‌وذهاب ارائه می‌دهد. هر روز هفته یک خط شهری به دنبال مسیر Kadıköy-Beşiktaş-Istinye- Sarıyer وجود دارد. یک اتوبوس شهری بین Sarıyer Rumelifeneri حرکت می‌کند. دانشجویانی که می‌خواهند با وسایل نقلیه شخصی خود به پردیس بیایند می‌توانند هر ترم با پرداخت هزینه‌ای معین از پارکینگ‌های دانشگاه استفاده کنند.

آدرس دقیق دانشگاه: استانبول، ساری‌یر ۳۴۴۵۰، جاده ساری‌یر روملی فنری، روملی فنری

جمع بندی

بر اساس کلیه مطالبی که در این مقاله از آن‌ها صحبت کردیم، سعی کردیم تمام اطلاعات جامع در مورد دانشگاه کوچ ترکیه را در اختیارتان قرار دهیم. همچنین سعی کردیم تا به طور خلاصه و مفید اطلاعات کافی و به‌روز جهت‌پذیرش از کوچ، آزمون‌های ورودی، شرایط ثبت نام دانشگاه، دریافت بورسیه‌های تحصیلی متنوع و امکانات این دانشگاه را برایتان ارائه دهیم. امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند که بهترین تصمیم را در برای تحصیل در  دانشگاه موردنظر خود بگیرید. چنانچه سؤالی در مورد پذیرش کوچ دارید، می‌توانید با مشاورین ما در تیم  بورس تاپ در میان بگذارید تا به سؤالات شما به طور کامل پاسخ دهند.

سؤالات متداول کاربران درباره دانشگاه کوچ

این دانشگاه دارای رشته‌های متنوعی است و ازآنجایی‌که شهریه رشته‌ها باهم یکسان نیست لیست کامل و دقیق رشته‌ها همراه با شهریه آنها را در جدول بالا قرار داده‌ای که با مراجعه به این جدول اطلاعات کاملی به دست آورید.

خوشبختانه مدرک تحصیلی کوچ مورد تأیید وزارت بهداشت و وزارت علوم قرار دارد. همچنین مورد تأیید کشورهای اروپایی و امریکایی نیز است که در مورد اعتبار مدرک این دانشگاه در قسمت بالا به طور کامل توضیح داده شده است.

این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه‌های خصوصی در سطح ملی و بین‌المللی است که توانسته رتبه ۱۴ در ترکیه و رتبه ۱۱۵۳ در جهان را به دست آورد.

این دانشگاه دارای رشته‌های متنوع و پرطرف‌دار زیادی همچون پزشکی، پرستاری، حقوق، روان‌شناسی، مهندسی کامپیوتر و … است که می‌توانید لیست کامل‌تر آن را در قسمت بالا مشاهده کنید.

بله خوشبختانه این دانشگاه دارای خوابگاه‌های دخترانه و پسرانه در دانشگاه است که به دانشگاه نزدیک هستند و رفت‌وآمد را برای دانشجویان آسان کرده است.

دانشگاه خصوصی کوچ در شهر زیبای و توریستی استانبول قرار دارد که دانشجویان به‌راحتی می‌توانند با وسایل نقلیه نزدیک دانشگاه به هر قسمت شهر بروند.

در صورت تمایل به تحصیل در این دانشگاه و کسب اطلاعات دقیق در مورد دانشگاه همین حالا با مشاوران ما در بورس تاپ تماس بگیرید تا هر اطلاعاتی که برای تحصیل در دانشگاه کوچ نیاز است را در اختیارتان قرار دهند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on telegram
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp
۵/۵ – (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک در
اطلاع از
guest
۰ نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

ارتباط با مشاوران بورس تاپ

مشاوران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند

پیشنهاد می‌کنم مقالات زیر رو هم ببینید

دانشگاه کوچ
لوگوی دانشگاه کوچ
پذیرش باز است

نام دانشگاه به زبان انگلیسی:
 Koc Universit

نوع دانشگاه:
خصوصی

نحوه پذیرش:

شرط معدل دیپلم و نتایج یکی از آزمون های بین المللی

برنامه تبادل دانشجویی:
اراسموس پلاس

رتبه در میان دانشگاه های ترکیه:
۱۴

زبان آموزشی:
ترکی-انگلیسی

مورد تایید ایران:
مورد تایید وزارت علوم و بهداشت

مورد تایید اروپا و آمریکا:
است

تعداد دانشکده:
۷

مقالات به‌روز شده

راحت ترین راه برای پیدا کردن دانشگاه
راحت ترین راه برای اپلای دانشگاه

تماس با ما

تمامی حقوق برای دپارتمان بورس تاپ محفوظ است

طراحی و توسعه: تیم طراحی بورس تاپ