بورس تاپ

دانشگاه کوچ

یکی از جذابیت‌های پردیس دانشگاه کوچ وجود فعالیت‌های اجتماعی، باشگاه‌های دانشجویی و تیم‌های ورزشی متعدد آن است که زندگی دانشجویی پویایی را برای شما رقم می‌زند. این دانشگاه به علت انگلیسی بودن زبان تحصیل در تمام رشته‌ها در کنار دیگر مزایای آن از جمله کلاس‌ها و آزمایشگاه‌های مجهز به آخرین فن‌آوری روز، می‌تواند گزینه‌ای ایده‌آل برای ایرانیانی باشد که قصد تحصیل در ترکیه را دارند. در این مقاله قصد داریم دانشگاه خصوصی کوچ را که با شیوه آموزش خلاق و یادگیری مشارکتی خود توانسته است جزء ۱۵ دانشگاه برتر ترکیه شود، معرفی کنیم. پس با ما همراه باشید تا برنامه‌ها و مزیت‌های این دانشگاه را به اطلاعتان برسانیم.

لوگوی دانشگاه کوچ
نام دانشگاه

کوچ (Koc University)

نوع دانشگاه

خصوصی

شهر

استانبول

سال تاسیس

۱۹۹۲ میلادی

مورد تایید ایران:

موردتایید وزارت علوم و بهداشت

مورد تایید اروپا و آمریکا

مورد تایید است

نحوه پذیرش

شرط معدل دیپلم یا آزمون‌های بین‌المللی

رتبه در ترکیه

۱۴

برنامه تبادل دانشجویی

آراسموس پلاس

تعداد دانشکده

۷

زبان آموزشی

انگلیسی

مقاطع تحصیلی

کارشناسی - کارشناسی ارشد - دکتری

پذیرش باز است

آنچه در این مطلب خواهید خواند

معرفی تاریخچه دانشگاه کوچ ترکیه

دانشگاه خصوصی کوچ در سال ۱۹۹۳ در استانبول با حمایت مالی بنیاد بین‌المللی وهبی کوچ با هدف جابه‌جایی مرزهای علم و خدمت به ترکیه و جهان تاسیس شد. از زمان تاسیس این موسسه تحقیقاتی، دانشگاه کوچ وظیفه آموزش خلاق و یادگیری مشارکتی دانشجویان را بر عهده گرفته و تفکر انتقادی و توسعه فردی و آکادمیک را سر لوحه کارش قرار داده است. این دانشگاه رویکردی دانشجو محور دارد و در این راه تمامی حمایت‌های لازم را از اعضای خود می‌کند. در نتیجه این حمایت‌ها، دانشگاه فارغ‌التحصیلانی خلاق و مستقل وارد جامعه می‌کند. دانشگاه کوچ ترکیه دارای ۷ دانشکده، ۱ مدرسه فنی و حرفه‌ای، ۴ موسسه عالی، ۳ انجمن تحقیقاتی و ۴۸۶ هیات علمی در ۱۷ مرکز تحقیقاتی است.

رتبه و رنکینگ دانشگاه کوچ

دانشگاه کوچ ترکیه همواره در حال صعود در رتبه‌بندی دانشگاه‌ها در سطح بین‌المللی و ملی است و در حال حاضر با دانشگاه دوکوز ایلول با رتبه ۱۰ رقابت می‌کند. در جدول زیر رتبه این دانشگاه را بر اساس آمار سایت‌های معتبر جهانی، می‌توانید ببینید.

رتبه دانشگاه کوچ
سطح رتبهرتبهمرجع رتبه‌بندی
داخلی۱۴edurank
جهانی۵۰۰ – ۴۰۱timeshighereducation

اعتبار دانشگاه کوچ

دانشگاه کوچ استانبول از سوی وزارتخانه علوم و بهداشت ایران مورد تایید است. این دانشگاه عضو برنامه‌های تبادل دانشجویی اراسموس، اراسموس پلاس، اراسموس پلاس جهانی می‌باشد و علاوه بر این سه مورد، دانشگاه کوچ برنامه تبادل تابستانی، تبادل جهانی، پژوهش بین‌دانشگاهی و آموزش‌های مجازی بین‌دانشگاهی دانشگاه کوچ را نیز ارائه می‌دهد. این دانشگاه به شما اجازه می‌دهد تا در طول تحصیل مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکتری در بیش از ۶۰ کشور و ۳۰۰ دانشگاه متفاوت، مانند هلند، آلمان، آمریکا، تایلند، کانادا، ژاپن، چین، انگلیس و کره جنوبی درس‌تان را ادامه دهید. در بخش بعد به طور کامل به برنامه تبادل دانشجویی دانشگاه کوچ استانبول می‌پردازیم.

دانشگاه کوچ مورد تایید است

برنامه های تبادل دانشجویی دانشگاه کوچ

برنامه‌های تبادل دانشجویی دانشگاه غیرانتفاعی کوچ این فرصت را به دانشجویانش می‌دهد که در خارج از ترکیه تحصیل کنند. با این برنامه‌ها سالانه ۳۰۰ تا ۳۵۰ دانشجو از دانشگاه‌های مشهور جهان مانند جورج تاون، بریتیش کلمبیا، نورث وسترن و دانشگاه ملی استرالیا وارد دانشگاه می‌شوند و فرهنگ و دانش خودشان را به جامعه دانشگاه کوچ تزریق می‌کنند. در زیر برنامه‌های تبادل دانشجویی دانشگاه کوچ را به صورت مختصر توضیح داده‌ایم:

 • برنامه اراسموس پلاس: در این برنامه دانشجویان می‌توانند به مدت ۱ ترم یا ۱ سال تحصیلی به دانشگاه‌های منتخب در اروپا منتقل شوند. به دانشجویانی که از این برنامه بهره‌مند می‌شوند، کمک هزینه‌های بلاعوض تعلق می‌گیرد.
 • برنامه اراسموس پلاس جهانی: در برنامه اراسموس پلاس جهانی می‌توان به کشورهای خارج از اروپا که توسط دانشگاه اعلام می‌شود، منتقل شد. دانشگاه خصوصی کوچ به دانشجویان این برنامه کمک هزینه ماهانه ۶۵۰ یورویی پرداخت می‌کند و پشتیبانی سفرشان را بر عهده می‌گیرد.
 • برنامه تبادل جهانی: دانشجویان دانشگاه کوچ می‌توانند به مدت ۱ ترم یا ۱ سال تحصیلی در دانشگاه‌های عضو این برنامه در آمریکا، آسیا و آفریقا تحصیل کنند.
 • برنامه تبادل تابستانه: دانشجویان دانشگاه کوچ می‌توانند در مدارس تابستانی طرف قرارداد دانشگاه کوچ، در اروپا و آسیا بدون پرداخت هزینه یا با استفاده از تخفیف دانشگاه کوچ شرکت کنند. همچنین دانشجویان در این برنامه می‌توانند دوره‌های عملی خود را نیز بگذرانند.
 • برنامه پژوهش بین‌دانشگاهی: برنامه پژوهش بین‌دانشگاهی فرصت شرکت در دوره‌های کارآموزی تحقیقاتی در موسسات طرف قرارداد دانشگاه کوچ را به دانشجویانی که می‌خواهند تجربه حرفه‌ای در پلتفرم‌های بین‌المللی کسب کنند، ارائه می‌دهد.

نکات بیشتر  نکته:
برنامه‌های ویژه برای دانشجویان بین‌المللی با هدف آوردن دانشجویان به صورت کوتاه مدت به دانشگاه کوچ، جدا از برنامه‌های تبادلی طراحی شده‌اند. از طریق این برنامه‌ها دانشجویان و اساتید مدعو از سراسر جهان با دانشجویان و اعضای هیئت علمی کوچ گرد هم جمع می‌شوند و تجربیاتشان را تبادل می‌کنند.

شرایط پذیرش دانشگاه کوچ استانبول

برای گرفتن پذیرش در مقاطع کاردانی تا دکتری دانشگاه کوچ، به علت انگلیسی بودن زبان آموزشی این دانشگاه داوطلبان نیازمند به ارائه مدرک زبان دارند. همچنین تمامی مراحل درخواست و گرفتن پذیرش دانشگاه کوچ در استانبول از طریق سامانه درخواست آنلاین دانشگاه انجام می‌گیرد.

شرایط پذیرش در تحصیلات تکمیلی دانشگاه کوچ

برای گرفتن پذیرش در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه کوچ نیاز است که در آزمون زبان و آزمون‌های علمی بین‌المللی و یا آزمون‌های معادل ترکی‌شان شرکت کنید. در ادامه به سراغ شرایط ورود به مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه کوچ می‌رویم.

شرایط ورود در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه کوچ:

 • ارائه اصل مدرک کارشناسی
 • ارائه انگیزه نامه
 • ارائه ریزنمرات رسمی
 • بیوگرافی
 • ۲ عدد توصیه نامه
 • ۲ عکس بیومتریک با پس‌زمینه سفید
 • ارائه مدرک TOEFL یا YDS – E-YDS – YÖKDİL
  • حداقل امتیاز TOEFL IBT: 80
  • حداقل امتیاز : ۸۰ YDS – e-YDS – YÖKDİL
 • ارائه مدرک ALES یا GRE
   • حداقل امتیاز ALES: 55
   • حداقل امتیاز معادل ALES: 55 از آزمون GRE

دانشجویان ارشد و دکتری دانشگاه کوچ

شرایط ورود به مقطع دکتری دانشگاه کوچ:

 • ارائه اصل مدرک کارشناسی (دکتری مستقیم) و کارشناسی ارشد
 • ارائه انگیزه نامه
 • ارائه ریزنمرات رسمی
 • بیوگرافی
 • ۳ عدد توصیه نامه
 • ۲ عکس بیومتریک با پس‌زمینه سفید
 • ارائه مدرک TOEFL یا YDS – E-YDS – YÖKDİL
  • حداقل امتیاز TOEFL IBT: 80
  • حداقل امتیاز : ۸۰ YDS – e-YDS – YÖKDİL
 • ارائه مدرک ALES یا GRE
   • حداقل امتیاز ALES: 60
   • حداقل امتیاز معادل ALES: 60 از آزمون GRE

مدارک ثبت نام دانشگاه کوچ

با توجه به اینکه نقص در مدارک یکی از مشکلات رایجی است که در فرآیند ثبت‌نام پیش می‌آید و دانشگاه‌ها هیچ مسئولیتی در قبال این مشکل ندارند، ما در این بخش این مدارک را به طور کامل لیست کرده‌ایم تا دیگر نگرانی از این بابت نداشته باشید. لیست مدارکی که برای ثبت‌نام به دانشگاه باید ارائه کرد، به شرح زیر است:

 • مدرک دیپلم که ترجمه ترکی یا انگلیسی آن به تایید دفتر اسناد رسمی یا نمایندگان خارجی ترکیه در کشور مبدأ رسیده باشد.
 • فتوکپی دیپلم دبیرستان که ترجمه ترکی یا انگلیسی آن به تایید دفتر اسناد رسمی یا نمایندگان خارجی ترکیه در کشور مبدأ رسیده باشد.
 • ریزنمرات که ترجمه ترکی یا انگلیسی آن به تایید دفتر اسناد رسمی یا نمایندگان خارجی ترکیه در کشور مبدأ رسیده باشد.
 • انگیزه‌نامه
 • حداقل ۲ توصیه‌نامه
 • مدرک زبان انگلیسی
 • کپی از مدرک زبان ترکی برای داوطلبان رشته‌های حقوق و پرستاری

آزمون های لازم برای پذیرش در کوچ

همان‌طور که در بخش‌های قبلی اشاره شد یکی از شرایط پذیرش دانشگاه کوچ که یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه است، ارائه مدرک زبان می‌باشد. البته اگر در آزمون‌های مربوطه نتوانستید حداقل نمره را کسب کنید یا به هر دلیلی در آن‌ها شرکت نکردید، دانشگاه فرصتی ۱ساله به شما می‌دهد تا در کلاس‌های آمادگی زبان شرکت کنید و دوباره در این آزمون‌ها شرکت کنید. نمره قبولی و معافیت از شرکت در این کلاس‌ها به شرح زیر است:

آزمون‌های زبان دانشگاه کوچ
آزمون‌های زبان انگلیسیحداقل نمره
TOEFL IBT80
WRT20
YDS – eYDS80
PTE67
CAE – CPEC

حداقل نمرات آزمون‌های علمی در مقطع کارشناسی را نیز می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید:

آزمون و دیپلم‌های بین‌المللی دانشگاه کوچ
آزمون‌های بین‌المللیحداقل نمره در رشته پزشکیحداقل نمره در رشته پرستاریحداقل نمره در رشته‌های مهندسی
SAT1450 از ۱۶۰۰۱۲۰۰ از ۱۶۰۰۱۲۶۰ از ۱۶۰۰
ACT33 از ۳۶۲۵ از ۳۶۲۷ از ۳۶
GCE (A LEVEL)

کسب امتیاز A در دوره A-LEVEL:

در ۳ درس مرتبط

(ترجیحا گروه‌های علوم پایه و ریاضی)

کسب حداقل امتیاز B در دوره A-LEVEL:

در ۳ درس مرتبط

(ترجیحا در گروه‌های علوم پایه، ریاضی، حرفه‌های خلاق)

کسب امتیاز A در دوره A-LEVEL:

در درس ریاضی

کسب حداقل امتیاز B در دوره A-LEVEL:

در ۲ درس مرتبط

(ترجیحا در گروه‌های ریاضی، علوم پایه یا حرفه‌های خلاق)

(لیسانس بین‌المللی)

IB

کسب امتیاز ۳۸ از ۴۲ در ۶ درس (ترجیحاً ریاضی، شیمی و زیست‌شناسی در سطح پیشرفته)کسب امتیاز ۳۰ از ۴۲ در ۶ درس (ترجیحا ریاضیات و دو درس مطالعات فردی – اجتماعی و هنر در سطح پیشرفته)کسب امتیاز ۳۲ از ۴۲ در ۶ درس (ترجیحاً ریاضیات و دو درس گروه علوم پایه در سطح پیشرفته)
AP

حداقل ۴ آزمون AP:

حداقل امتیاز ۵ از درس حساب دیفرانسیل و انتگرال AB یا BC

و حداقل امتیاز ۴ در ۳ درس مرتبط دیگر (ترجیحاً از دروس علوم پایه)

حداقل ۴ موضوع AP:

حداقل امتیاز ۴ از درس حساب دیفرانسیل و انتگرال AB یا BC

و حداقل امتیاز ۳ در ۳ درس مرتبط دیگر (ترجیحا از دروس علوم پایه، ریاضی و علوم کامپیوتر)

حداقل ۴ موضوع AP:

حداقل امتیاز ۵ از درس حساب دیفرانسیل و انتگرال AB یا BC

و حداقل امتیاز ۴ در ۳ درس مرتبط دیگر (ترجیحاً از دروس علوم پایه و علوم کامپیوتر)

MCATنمره کل حداقل ۷۰
EB

نمره: ۹۰٪ یا حداقل نمره ۸ در دروس مرتبط (یکی از

آن‌ها باید ریاضی باشد)

نمره: ۸۰% یا حداقل نمره ۸ در دروس مرتبطنمره: ۸۰% یا حداقل نمره ۸ در دروس مرتبط

بورسیه دانشگاه کوچ استانبول

دانشگاه کوچ برای دانشجویانش برنامه‌های بورسیه متعددی تدارک دیده است که این برنامه‌ها برای هر مقطع متفاوت است. این بورسیه‌ها به شرح زیر می‌باشند:

 • بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه کوچ
 • بورسیه تحصیلی پروژه محور
 • بورسیه تحصیلی ترکیه (تورکیه بورسلاری) دانشگاه کوچ

بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی

دانشگاه کوچ به طور خودکار همه متقاضیان بین‌المللی جدید مقطع کارشناسی را برای تعلق دادن بورسیه تحصیلی کامل یا جزئی (۲۵%، ۵۰% و یا ۷۵%) بر اساس شایستگی علمی بررسی می‌کند.

نکات بیشتر  نکته:
دانشجویان دانشکده پزشکی شامل بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی نمی‌شوند.

برنامه ترکیه بورسلاری در دانشگاه کوچ

برنامه بورسیه تحصیلی ترکیه (تورکیه بورسلاری) شامل همه دانشجویانی که از کشورهای دیگر برای ادامه تحصیل در مقاطع مختلف به این دانشگاه می‌آیند، می‌شود.

بورسیه های تحصیلات تکمیلی دانشگاه کوچ

در این دانشگاه کمک‌های مالی و بورسیه از طریق اتحادیه اروپا، دانشگاه کوچ و شورای تحقیقات علمی و فناوری ترکیه TÜBİTAK)) برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی در نظر گرفته شده است که در این بخش راجع به این برنامه‌ها هر آنچه که باید گفت را به شما می‌گوییم.

بورسیه تحصیلی دانشگاه کوچ (KU)

انواع بورسیه های تحصیلی دانشگاه کوچ

برنامه بورسیه تحصیلی دانشگاه کوچ این فرصت را به دانشجویان ممتاز می‌دهد که نه تنها از پرداخت شهریه معاف شوند، بلکه کمک هزینه ماهیانه هم دریافت کنند. مزایای این برنامه برای دانشجویان دکتری به شرح زیر است:

 • معافیت از شهریه
 • کمک هزینه ماهیانه به مبلغ ۱۰,۰۰۰ لیر
 • بیمه درمانی خصوصی با پوشش محدود
 • کارت غذا
 • برچسب ماشین HGS برای حمل‌ونقل آسان به پردیس
 • پشتیبانی سفر برای حضور در رویدادهای علمی

مزایای این برنامه برای دانشجویان کارشناسی ارشد به شرح زیر است:

 • معافیت از شهریه
 • کمک هزینه ماهیانه به مبلغ ۵۰۰۰ لیر
 • بیمه درمانی خصوصی با پوشش محدود
 • پشتیبانی سفر برای حضور در رویدادهای علمی

بورسیه تحصیلی پروژه محور

دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری می‌توانند برای شرکت در پروژه‌های تحقیقاتی اتحادیه اروپا یا شورای تحقیقات علمی و فناوری ترکیه TÜBİTAK)) شرکت و کمک هزینه دریافت کنند. همچنین مزایایی که برای برنامه بورسیه تحصیلی دانشگاه کوچ ذکر شد، شامل این بورسیه تحصیلی هم می‌شود.

نکات بیشتر  پیام مشاور:
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بورسیه‌ها به مقاله «بورسیه تحصیلی در ترکیه» مراجعه فرمایید و پس از انتخاب دانشگاه مناسب خود با کارشناسان ما تماس حاصل کنید تا از خدمات مشاوره تخصصی مجموعه بورس تاپ بهره‌مند شوید.

شهریه دانشگاه کوچ استانبول

یکی از اطلاعات ضروری که برای انتخاب دانشگاه مهم است که بدانیم، مسئله شهریه دانشگاه‌ها است که بخش عظیم دغدغه‌ مالی مهاجرت، علاوه‌بر هزینه زندگی را تشکیل می‌دهد. در این بخش ما شهریه رشته‌های دانشگاه کوچ را جمع آوردی کردیم. شهریه رشته‌های مختلف دانشگاه کوچ به شرح زیر است:

پزشکی

پزشکی (Bachelor of Medicine )

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲۹٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۲۹٫۵۰۰ دلار در سال
پرستاری

لیسانس پرستاری (Bachelor of Nursing)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲۱٫۵۰۰ در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۲۱٫۵۰۰ دلار در سال
اقتصاد

لیسانس اقتصاد (Bachelor of Economy)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲۱٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۲۱٫۵۰۰ دلار در سال
کسب و کار

لیسانس کسب و کار (Bachelor of Business)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲۱٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۲۱٫۵۰۰ دلار در سال
روابط بین المللی

لیسانس روابط بین المللی (Bachelor of international relations)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲۱٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۲۱٫۵۰۰ دلار در سال
باستان شناسی و تاریخ هنر

لیسانس باستان شناسی و تاریخ هنر (Bachelor of Archeology and art history)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲۱٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۲۱٫۵۰۰ دلار در سال
رسانه و هنرهای تجسمی

لیسانس رسانه و هنرهای تجسمی (Bachelor of Media and visual arts)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲۱٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۲۱٫۵۰۰ دلار در سال
روانشناسی

لیسانس روانشناسی (Bachelor of Psychology)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲۱٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۲۱٫۵۰۰ دلار در سال
جامعه شناسی

لیسانس جامعه شناسی (Bachelor of Sociology)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲۱٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۲۱٫۵۰۰ دلار در سال
حقوق

لیسانس حقوق (Bachelor of Low)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲۱٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۲۱٫۵۰۰ دلار در سال
فیزیک

لیسانس فیزیک (Bachelor of physics)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲۱٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۲۱٫۵۰۰ دلار در سال
شیمیایی

لیسانس شیمیایی (Bachelor of Chemical)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲۱٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۲۱٫۵۰۰ دلار در سال
ریاضی

لیسانس ریاضی (Bachelor of Math)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲۱٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۲۱٫۵۰۰ دلار در سال
زیست شناسی مولکولی و ژنتیک

لیسانس زیست شناسی مولکولی و ژنتیک (Bachelor of Molecular biology and genetics)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲۱٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۲۱٫۵۰۰ دلار در سال
مهندسی رایانه

لیسانس مهندسی رایانه (Bachelor of Computer engineering)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲۱٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۲۱٫۵۰۰ دلار در سال
مهندسی الکترونیک برق

لیسانس مهندسی الکترونیک برق (Bachelor of Electrical electronics engineering)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲۱٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۲۱٫۵۰۰ دلار در سال
مهندسی صنایع

لیسانس مهندسی صنایع (Bachelor of industrial engineering)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲۱٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۲۱٫۵۰۰ دلار در سال
مهندسی شیمی و بیولوژیکی

لیسانس مهندسی شیمی و بیولوژیکی (Bachelor of Chemical and biological engineering)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲۱٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۲۱٫۵۰۰ دلار در سال
مهندسی مکانیک

لیسانس مهندسی مکانیک (Bachelor of mechanical engineering)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲۱٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۲۱٫۵۰۰ دلار در سال

دانشکده های دانشگاه کوچ

همانطور که در بخش‌های پیشین ذکر شد دانشگاه کوچ استانبول ۷ دانشکده دارد که برای اطلاع از آن‌ها می‌توانید به لیست زیر مراجعه کنید:

 1. دانشکده پزشکی
 2. دانشکده علوم
 3. دانشکده مهندسی
 4. دانشکده علوم اداری و اقتصاد
 5. دانشکده علوم اجتماعی و انسانی
 6. دانشکده پرستاری
 7. دانشکده حقوق

رشته های دانشگاه کوچ

دانشجویان دانشگاه کوچ در دانشکده‌هایش انتخاب‌های زیادی برای انتخاب رشته جلوی روی دانشجویانش می‌گذارد. در این بخش برخی از این رشته‌ها را نام می‌بریم:

 • پزشکی
 • پرستاری
 • زیست شناسی مولکولی و ژنتیک
 • مهندسی کامپیوتر
 • مهندسی الکترونیک برق
 • مهندسی صنایع
 • مهندسی شیمی و بیولوژیکی
 • مهندسی مکانیک
 • اقتصاد
 • باستان شناسی و تاریخ هنر
 • رسانه و هنرهای تجسمی
 • روانشناسی
 • جامعه شناسی
 • حقوق
 • فیزیک
 • ریاضی

رشته های پزشکی دانشگاه کوچ

دانشجویان پزشکی دانشگاه کوچ

دانشکده پزشکی دانشگاه کوچ در سال ۲۰۰۹ تاسیس شد و در سال ۲۰۱۰ اولین دانشجویانش را وارد این دانشکده کرد. از بین ۴۰ دانشجو پذیرفته شده، ۲۰ نفر با بورسیه کامل و ۲۰ نفر دیگر با بورسیه ۵۰ درصد در این دانشگاه مشغول به تحصیل شدند. در سال ۲۰۱۵ با افتتاح بخش اول این پروژه که شامل بیمارستان دانشگاه، دانشکده پزشکی و پرستاری و خوابگاه‌های دانشجویی می‌شود، دانشجویان آموزش بالینی خود را در این مکان آغاز کردند.

دانشکده پزشکی دانشگاه کوچ به آموزش و پژوهش علمی اهمیت ویژه‌ای می‌دهد که این موضوع را از تعداد ۲۳۵ عضو هیئت علمی‌اش می‌توان متوجه شد. این دانشکده دانشجویانش را از سال اول تحصیلی به انجام تحقیقات آزمایشگاهی و تحقیقات در کلینیک‌ها سوق می‌دهد. هر ساله در دانشکده پزشکی دوره‌ها و کنفرانس‌های علمی متعددی برگزار می‌شود.

اگر شما هم قصد تحصیل در رشته پزشکی در ترکیه را دارید به مقاله «تحصیل پزشکی در ترکیه» مراجعه فرمایید تا از دانشگاه‌های برتر در این رشته و شرایط تحصیل آن اطلاع پیدا کنید.

رشته های مهندسی دانشگاه کوچ

دانشگاه کوچ در رشته‌های مهندسی نیز تحقیقات محور است و تعداد زیادی از محققانی که در سطح جهانی شناخته شده‌اند در مراکز تحقیقاتی متعدد این دانشگاه فعال هستند.این دانشگاه در رشته‌های مهندسی مجموعا ۶۵ عضو هیات علمی دارد. در ادامه رشته‌های مهندسی این دانشگاه را برمی‌شماریم:

 • مهندسی کامپیوتر
 • مهندسی برق و الکترونیک
 • مهندسی شیمی و بیولوژیکی
 • مهندسی صنایع
 • مهندسی مکانیک

مزایای دانشگاه کوچ استانبول

فارغ التحصیلان دانشگاه کوچ

دانشگاه کوچ در راه ایجاد محیطی علمی غنی برای دانشجویانش هیچوقت از پا ننشسته است. این دانشگاه مزایای زیادی را برای دانشجویانش تدارک دیده است که در این بخش که به آن‌ها اختصاص دادیم، برخی از این مزایا را برمی‌شماریم:

 • دوره‌های تحقیقاتی با نظارت اعضای هیئت علمی ترکیه و جهان
 • فرصت‌های تحقیقاتی در بیش از ۲۰۰ مرکز تحقیقاتی بین‌رشته‌ای
 • حمایت بیشتر از دانشجو به علت نسبت پایین دانشجو به استاد
 • اعضای هیئت علمی با سابقه تدریس در دانشگاه‌های آیوی لیگ آمریکا و دانشگاه‌های برتر اروپا و آسیا
 • ارائه مشاوره شغلی از سال اول ورود به دانشگاه
 • تعداد بالای مقالات به ازای هر عضو هیئت علمی

امکانات رفاهی دانشگاه کوچ استانبول

امکانات دانشگاه کوچ استانبول

همان‌طور که دیدید دانشگاه کوچ برای دانشجویان خود امکانات، برنامه‌های درسی و تحقیقاتی متنوعی تدارک دیده است. اما این امکانات تنها در درس و تحقیقات خلاصه نمی‌شوند و خدمات رفاهی زیادی را نیز برای دانشجویانش مانند کتابخانه‌ای با ظرفیت بیش از ۲۶۲,۰۰۰ جلد کتاب چاپی، ۱۴۶,۰۰۰ جلد کتاب الکترونیکی و ۴۵۰۰۰ جلد مجله الکترونیکی، فراهم کرده است. در این بخش قصد داریم که این امکانات رفاهی را نام ببریم:

 • آمفی تئاتر
 • بانک
 • پارکینگ ماشین
 • حمل و نقل دانشگاه
 • سینما
 • پردیس در دسترس
 • استخر
 • مرکز پزشکی
 • سالن غذاخوری
 • کارواش
 • مرکز کپی
 • خوابگاه دانشجویی
 • آرایشگاه
 • سالن ورزش
 • زمین تنیس
 • پیست اسکی
 • استودیو فیلم
 • سالن رقص
 • کافه تریا
 • کتابخانه

خوابگاه دانشگاه کوچ

امکانات خوابگاه دانشگاه کوچ

خوابگاه دانشگاه کوچ دارای ظرفیت ۲,۶۸۹ نفر است که از این تعداد ۱,۵۳۶ تختش در خوابگاه پردیس روملفیتری و ۱,۱۵۳ تختش در خوابگاه پردیس غربی است. هر ساختمان خوابگاه پردیس روملیفنری دارای ظرفیت ۶۵ تا ۸۰ تخت و در مجموع دارای ۲۱ ساختمان خوابگاهی است. در این پردیس بیشتر اتاق‌ها ۱، ۳ یا ۴ نفره با حمام مشترک هستند و در تعداد کمی از آن‌ها حمام مستقل قرار گرفته است. در پردیس غرب در مجموع ۷ مجموعه خوابگاهی بنا شده که ۶ ساختمان آن ظرفیت ۱۷۳ تخت و دیگری ۱۱۶ تخت را دارند.

دانشجویان کارشناسی ارشد نیز می‌توانند در اقامتگاه‌های سازمانی اختصاص داده شده به آن‌ها اقامت کنند. اقامتگاه‌های سازمانی با ظرفیت ۴۰۰ تخت، تقریبا ۳ کیلومتر با محوطه دانشگاه فاصله دارند.

آدرس دانشگاه کوچ

دانشگاه کوچ که در ۲۴ کیلومتری دانشگاه سابانجی  قرار دارد، تنها ۱۰ دقیقه با ماشین از سارییر فاصله دارد. هر ۱۰ دقیقه یک مینی‌بوس سارییر را به مقصد دانشگاه کوچ ترک می‎‌کند. هر روز هفته یک قطار شهری مسیر کادیکوی – بشیکتاش – ایستینیه را طی می‌کند و به سارییر می‌رسد. دانشجویانی که می‌خواهند با وسایل نقلیه شخصی تردد کنند، می‌توانند با پرداخت هزینه‌ای معین از پارکینگ‌های دانشگاه استفاده کنند.

آدرس دقیق دانشگاه کوچ: استانبول، سارییر۳۴۴۵۰،جاده سارییر روملیفنری، روملیفنری

جمع بندی

در مقاله‌ای که خواندید به معرفی دانشگاه کوچ پرداختیم و شرایط پذیرش و برنامه‌های تبادل و بورسیه و هر آنچه که دانستنش برای تصمیم‌گیری ضروری بود را به اطلاعتان رساندیم. اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که تصمیم به اقدام برای درخواست پذیرش این دانشگاه گرفتید، حتما با بورس تاپ تماس حاصل فرمایید تا از کمک مشاوران ما بهره‌مند شوید.

سؤالات متداول کاربران درباره دانشگاه کوچ

دانشگاه کوچ دانشگاهی خصوصی است و شهریه‌هایش به طبع بالاتر از شهریه دانشگاه‌های دولتی است. در بخش شهریه، در همین مقاله، شهریه‌های رشته‌های این دانشگاه را آورده‌ایم.

بله دانشگاه کوچ مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران است. در بخش اعتبارات این مقاله می‌توانید راجع به اعتبار دانشگاه و برنامه‌های تبادلش مانند اراسموس و اراسموس پلاس مطالعه کنید.

دانشگاه کوچ در رتبه ۱۴ قرار دارد.

دانشگاه کوچ رشته‌های زیادی مانند پزشکی، پرستاری، مهندسی برق، مهندسی مکانیک و روان‌شناسی دارد. برای دیدن لیست کامل‌تر رشته‌ها به بخش مربوطه در همین مقاله مراجعه فرمایید.

بله. این دانشگاه دارای ۲ مجموعه خوابگاهی در پردیس روملیفنری و پردیس غربی دانشگاه است.

دانشگاه کوچ در استانبول قرار دارد.

اگر تصمیم دارید برای ادامه تحصیل در دانشگاه کوچ اقدام کنید، با مشاوران ما در بورس تاپ تماس بگیرید تا شما را در این راه راهنمایی کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on telegram
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp
رای دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک در
اطلاع از
guest
۰ نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

ارتباط با مشاوران بورس تاپ

مشاوران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند

پیشنهاد می‌کنم مقالات زیر رو هم ببینید

لوگوی دانشگاه کوچ
دانشگاه کوچ
پذیرش باز است

نام دانشگاه به زبان انگلیسی:
Koc University

نوع دانشگاه:
خصوصی

نحوه پذیرش:
شرط معدل دیپلم یا آزمون‌ها بین‌المللی

برنامه تبادل دانشجویی:
اراسموس پلاس

رتبه در میان دانشگاه های ترکیه:
۱۴

زبان آموزشی:
 انگلیسی

مورد تایید ایران:
مورد تایید وزارت علوم و بهداشت

مورد تایید اروپا و آمریکا:
است

تعداد دانشکده:
۷

مقالات به‌روز شده

راحت ترین راه برای پیدا کردن دانشگاه
راحت ترین راه برای اپلای دانشگاه

تماس با ما

تمامی حقوق برای دپارتمان بورس تاپ محفوظ است

طراحی و توسعه: تیم طراحی بورس تاپ