دانشگاه کارادنیز

تحصیل در بهترین و معتبرترین دانشگاه‌های جهان صرفاً یک رویا نخواهد بود، اگر تصمیم بگیرید که آن را عملی سازید. دانشگاه کارادنیز ترابزون چهارمین دانشگاه قدیمی ترکیه و اولین دانشگاه دولتی تحقیقاتی این کشور بوده، و می‌تواند پذیرای شما باشد. اگر قصد پذیرش در این دانشگاه را دارید، با ما همراه شوید. چرا که اطلاعات این صفحه کامل‌ترین مرجع و راهنمای ورود شما به این دانشگاه تراز اول خواهد بود.

لوگوی دانشگاه کارادنیز
نام دانشگاه

کارادنیز (Karadeniz Technical University)

نوع دانشگاه

خصوصی

شهر

ترابوزان

سال تاسیس

۱۹۵۵ میلادی

مورد تایید ایران

مورد تایید نیست

مورد تایید اروپا و آمریکا

است

نحوه پذیرش

آزمون‌های ملی یا بین‌المللی

رتبه در ترکیه

۲۱

برنامه تبادل دانشجویی

اراسموس - فارابی - بولونیا

تعداد دانشکده

۱۲

زبان آموزشی

ترکی - انگلیسی

مقاطع تحصیلی

کارشناسی - کارشناسی ارشد - دکتری

پذیرش باز است

آنچه در این مطلب خواهید خواند

تاریخچه دانشگاه کارادنیز ترکیه

دانشگاه فنی کارادنیز (KTU) یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های ترکیه است که در ۲۰ ماه می سال ۱۹۵۵ تأسیس گردیده است. این دانشگاه اولین دانشگاه تأسیس شده در خارج از استانبول و آنکارا است. طی مدت زمان ۸ سال پس از تأسیس (سال ۱۳۴۲ شمسی)، دانشکده‌های علوم پایه، ساختمان و معماری، ماشین آلات، برق و همین طور جنگلداری به دانشگاه اضافه شد. دانشگاه کارادنیز ترکیه در اصل در سال ۱۹۶۶ بود که به پردیس فعلی خود منتقل و به شکل امروزی فعالیت خود را ادامه داد.

دانشکده‌های زمین شناسی و پزشکی در سال ۱۹۷۳ به دانشگاه اضافه گردید. در حال حاضر دانشگاه دارای ۱۲ دانشکده، ۱ کالج، ۸ کالج حرفه‌ای، ۷۸ رشته در مقطع کارشناسی، ۳۴ رشته در مقطع کاردانی، ۸۰ رشته کارشناسی ارشد در ۶ مؤسسه مجزا و ۵۷ رشته دکتری می‌باشد. کادر علمی قوی و معتبر این دانشگاه به بیش از ۳۴ هزار دانشجو آموزش می‌دهند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید دانشگاه کارادانیز ترابزون با بیش از ۲۵۵ هزار فارغ‌التحصیل، یکی از دانشگاه‌های پیشرو ترکیه است.

دانشجویان دانشگاه کارادنیز ترکیه

یکی از به‌روزترین بخش‌های این دانشگاه، دانشکده‌های ارتباطات و دندان‌پزشکی است. از تحقیقاتی‌ترین بخش‌های دانشگاه کارادنیز، می‌توان به دانشکده داروسازی اشاره نمود. دانشگاه همچنین دارای برنامه عالی تبادل دانشجویی اراسموس است که به راحتی امکان تبادل دانشجو با برترین دانشگاه‌های اروپا، آمریکا، آسیا و اقیانوسیه را فراهم می‌سازد. با ارتقای سیستم آموزشی ترکیه در سال‌های اخیر، دانشجویان و متقاضیان بی‌شماری از کشورهای مختلف جهان جذب مراکز آموزشی پیشرفته این کشور شده و به تحصیل مشغول‌اند. یکی از مهم‌ترین دلایل ورود دانشجویان بین‌المللی به ترکیه تنوع زبان آموزشی (ترکی، عربی، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی و…) است. از سوی دیگر دانشجویان امکان استفاده از انواع بورسیه‌های تحصیلی را دارا می‌باشند. در صورت هر گونه سؤال و نیاز به راهنمایی، کافیست با مشاوران ما تماس بگیرید.

نکات بیشتر  پیام مشاور:
اگر قصد دارید پس از فارغ‌التحصیلی با مدرک خود در ایران مشغول به کار شوید، داشتن تأییدیه ایران ضروری است. بنابراین برای انتخاب دانشگاه مورد نظر خود، چه در رشته‌های پزشکی و چه غیرپزشکی، به صفحات لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ترکیه و لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در ترکیه رجوع کنید تا با این دانشگاه‌ها و شرایط پذیرش و ثبت نام هر کدام آشنایی پیدا کنید.

مزایای دانشگاه کارادنیز ترابزون

دانشگاه فنی کارادنیز بی‌اغراق یکی از بهترین مراکز آموزشی است. باید بدانید که اگر این مرکز آموزشی سطح عالی را انتخاب کرده‌اید هرگز پشیمان نخواهید شد. چرا که با یکی از زیباترین پردیس‌های دانشگاهی ترکیه روبرو هستید، محلی که در آن آبی دریا و سبزی کوه به هم می‌رسند و به‌علاوه دانشگاه با ۶۵ سال سابقه و تجربه، امکانات بی‌شماری از جمله بهترین امکانات آزمایشگاهی با تکنولوژی‌های مدرن و پیشرفته، کلاس‌های درس عالی، کتابخانه فوق‌العاده را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد.

امکانات آموزشی دانشگاه برای دوره‌های تحصیلی کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد، دارای استانداردهای بین‌المللی بوده و در کنار آن امکان انجام انواع فعالیت‌های تحقیقاتی، توسعه علمی و فرهنگی در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی را فراهم می‌سازد. گرچه زبان آموزشی دانشگاه کارادنیز ترکی است، با این حال دانشجویان جدیدالورود قبل از شروع تحصیل در مقطع کارشناسی باید وارد دوره‌های مقدماتی اجباری زبان انگلیسی دانشگاه شوند و با تکمیل دوره‌های زبان انگلیسی، دانشجویان قبل از شروع دوره کارشناسی مسلط به زبان انگلیسی هستند. به طوری که در برخی رشته‌ها همچون مهندسی عمران و مهندسی برق الکترونیک آموزش‌ها در مقطع کارشناسی کاملاً به زبان انگلیسی بوده و در سایر رشته‌ها هم تا ۳۰ درصد دروس در طی دوره و در دپارتمان‌های مختلف به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند.

دوره های زبان انگلیسی دانشگاه کارادنیز

شاید برایتان جالب باشد که بدانید، یکی از اولین دانشگاه‌های ترکیه که در طرح تبادل دانشجویی شرکت کرد، دانشگاه کارادانیز ترابزون بود. از آن زمان تعداد مبادلات دانشجویی دانشگاه کارادنیز به طور پیوسته افزایش یافته است و با دانشگاه‌های ژاپن، جمهوری‌های ترک آسیای مرکزی و بسیاری از کشورهای اروپایی دانشجو مبادله می‌نماید.

ECTS (سیستم انتقال اعتبار اروپا) یک سیستم اعتباربخشی است که توسط اتحادیه اروپا برای تسهیل انتقال دانشجویان و اطمینان از اینکه تحصیل دانشجویان خارج از کشور در کشور خودشان به رسمیت شناخته شود، توسعه یافته است. در بین درخواست ۳۱ کشور به کمیسیون فرهنگ و آموزش اروپا جهت دریافت برچسب ECTS، به پنج دانشگاه اروپایی از جمله دانشگاه فنی کارادنیز، نشان اعطا شد که استحقاق آن را هم داشت.

علاوه بر برنامه‌های تبادل اراسموس، این دانشگاه با کشورهای اتحادیه اروپا قراردادهای دوجانبه تبادل دانشجو دارد. به ویژه، فرصت‌های کارآموزی عالی در کشورهای اتحادیه اروپا برای دانشجویان شاخه‌های مهندسی و کاربردی وجود دارد. طبق توافقات دوجانبه انجام شده با ایالات متحده آمریکا و کانادا، دانشجویان می‌توانند به مدت یک یا دو ترم به صورت متقابل در دانشگاه‌های طرف قرارداد تحصیل کنند.

یکی دیگر از عمده مزایای دانشگاه کارادنیز ترابزون امکان آموزش در دو رشته تحصیلی است. به طوری که اگر دانشجویان شرایط لازم را داشته باشند می‌توانند به راحتی و هم‌زمان در دو رشته این دانشگاه معتبر بین‌المللی گواهی پایان دوره جداگانه دریافت کنند. برای استفاده از این برنامه می‌توانید در ابتدای ترم ۳ و حداکثر ترم ۵ درخواست بدهید. در صورتی که معدل حداقل ۷۰ از ۱۰۰ باشد، می‌توانید رشته دوم را هم شروع کنید و در نهایت دو مدرک کارشناسی دریافت کنید.

درخواست برای برنامه مینور در ترم ۳ یا حداکثر ترم ۶ امکان‌پذیر است. برای درخواست باید معدل حداقل ۶۵ از ۱۰۰ باشد. درصورتی‌که دوره‌ها با موفقیت به پایان رسانیده شوند، گواهینامه پایان دوره اعطا می‌شود. داشتن دو مدرک کارشناسی و یا دو گواهی پایان دوره می‌تواند برای برنامه‌های تبادل دانشجویی و یا حتی شغل یابی مزیت‌های بزرگی عاید متقاضیان نماید.

رتبه و رنکینگ دانشگاه کارادنیز

دانشگاه کارادنیز ترکیه یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های ترکیه بوده و دارای رتبه ۲۱ در بین دانشگاه‌های ترکیه و رتبه ۱۳۲۸ جهانی می‌باشد. در نظر داشته باشید که این دانشگاه یکی از بهترین‌هاست و بالطبع بهترین امکانات آموزشی و رفاهی را در اختیار متقاضیان خود قرار می‌دهد.

سطح رتبه دهیرتبه
رتبه جهانی۱۳۲۸
رتبه داخل ترکیه۲۱

نکات بیشتر  پیام مشاور:
اگر قصد ادامه تحصیل توی دانشگاه‌های دولتی ترکیه را داری، به جز دانشگاه کارادنیز که یکی از بهترین دانشگاه‌های این کشور هست، دانشگاه‌های خوب و عالی دیگری هم هستند که تو صفحه دانشگاه‌های ترکیه لیست کردیم. کافیه روی لینک کلیک کنید: کامل‌ترین لیست دانشگاه‌های ترکیه.

شرایط پذیرش دانشگاه کارادنیز ترابزون

برای ورود به دانشگاه کارادنیز ترابزون به یک سری مدارک اولیه نیاز دارید که عبارت‌اند از:

 • داشتن دیپلم دبیرستان و یا گواهی اشتغال به تحصیل برای دانش‌آموزان سال آخر متوسطه
 • ارائه نتیجه آزمون یوس دانشگاه کارادنیز و یا ارائه نتایج یکی از آزمون‌های بین‌المللی (SAT,ACT,Abitur,…)
 • ارائه نتایج تومر

شرایط پذیرش کارشناسی ارشد در دانشگاه کارادنیز

دانشگاه کارادنیز از جمله عالی‌ترین مراکز آموزشی ترکیه است و افراد زیادی در داخل و خارج ترکیه متقاضی ورود به دانشگاه کارادنیز ترابزون هستند. مسلمأ ورود به این دانشگاه تراز یک نیازمند یک سری مدارک است. از مهم‌ترین مدارک مورد نیاز می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • داشتن مدرک لیسانس مرتبط
 • ارائه نمرات آزمون آلس
 • ارائه مدرک تومر سطح B2

شرایط پذیرش دکتری در دانشگاه کارادنیز

در مجموع دانشگاه دارای ۵۷ رشته دکتری بوده و با توجه به قدمت دانشگاه و سطح عالی آموزشی آن می‌توان گفت که رشته‌های دکتری دانشگاه کارادنیز در بالاترین سطوح آموزشی و با بالاترین امکانات تحقیقاتی ارائه می‌شوند. در صورتی که متقاضی ورود به دوره دکتری در دانشگاه کارادنیز ترابزون هستید، بهتر است این قسمت را به دقت مطالعه کنید. مدارک لازم ثبت نام دوره دکتری عبارت‌اند از:

 • نامه درخواست
 • خلاصه سوابق کاری
 • داشتن فوق‌لیسانس
 • ارائه نمرات آزمون آلس
 • ارائه مدرک تومر سطح B2
 • برای ادامه تحصیل در دوره دکترای این دانشگاه بایستی حتما یا دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشد بوده و یا دارای مدرک کارشناسی ارشد باشید.

مدارک ثبت نام دانشگاه کارادنیز

برای ورود به این دانشگاه معتبر و محبوب، به یک سری مدارک اولیه نیاز دارید که عبارت‌اند از:

 • فرم درخواست (با امکان حداکثر ۵ انتخاب)
 • مدرک آزمون KTÜYÖS یا نتایج سایر آزمون‌های بین‌المللی مورد تأیید دانشگاه
 • کپی گواهی دبیرستان (ریز نمرات دبیرستان به زبان ترکی یا انگلیسی)
 • دانش‌آموزانی که سال آخر دبیرستان هستند و مدارک تحصیلی آن‌ها آماده نشده، می‌توانند با ریز نمرات اقدام کنند.
 • مدرک تعیین سطح زبان ترکی
 • عکس مورد تأیید پاسپورت

آزمون های لازم برای پذیرش در کارادنیز

برای ورود به دانشگاه کارادنیز ترابزون باید به یکی از زبان‌های انگلیسی و یا ترکی مسلط باشید:

 • آزمون یوس دانشگاه کارادنیز یا آزمون‌های بین‌المللی
 • آزمون تومر(سطح B2)
 • آزمون زبان انگلیسی برای رشته‌های انگلیسی زبان

بورسیه دانشگاه کارادنیز ترابزون

انواع بورسیه دانشگاه کارادنیز

قصد ادامه تحصیل در دانشگاه کارادنیز ترابزون و یا هر دانشگاه بین‌المللی دیگری را که داشته باشید، بهتر است قسمت مربوط به شرایط دریافت بورسیه آن دانشگاه را به دقت و به درستی مطالعه نمایید. چرا که قطعا در زمان مقتضی به کارتان خواهد آمد. بورسیه‌های دانشگاه کارادنیز ترکیه عبارت‌اند از:

بورسیه تحصیلی و خدمات کمکی

دانشگاه فنی کارادنیز ترابزون از طریق منابع مالی خود دانشگاه و همین طور کمک‌های مالی اشخاص حقیقی یا حقوقی، کمک هزینه تحصیلی را در اختیار دانشجویانی که نیاز به حمایت مالی دارند قرار می‌دهد. بورس‌ها توسط معاونت بهداشت، بخش فرهنگ و ورزش دانشگاه کارادنیز، پشتیبانی اسکان و غذا، کمک‌های مالی اشخاص حقیقی و حقوقی در قالب حمایت مالی ارائه می‌گردد.

بورسیه غذا

این بورسیه به دانشجویانی که نیازمندی آن‌ها اثبات شود داده می‌شود. بورسیه‌های غذایی از بودجه وزارت بهداشت، فرهنگ و ورزش تأمین می‌شود. سازمان کمک هزینه تحصیلی، از بین متقاضیان دانشجویان واجد شرایط را پس از ارزیابی‌های این اداره مشخص و سپس در حد امکانات دانشگاه فرد را مورد حمایت قرار می‌دهد:

 • بورسیه یک روزه ناهار رایگان در کافه تریا دانشگاه برای یک سال تحصیلی

بورسیه حمایت مالی

 • به دانشجویانی که نیازمندی آن‌ها اثبات شود داده می‌شود. بورسیه‌های حمایت مالی توسط اشخاص حقیقی یا حقوقی پوشش داده می‌شود.
 • نهایی شدن دانشجویانی که از حمایت مالی برخوردار خواهند شد به شرط تأیید اشخاص حقیقی یا حقوقی می‌باشد.

شهریه دانشگاه کارادنیز

یک خبر خوب برایتان داریم و آن اینکه با تمامی مزایایی که از دانشگاه کارادنیز گفته شد و اینکه این دانشگاه یکی از برترین‌های ترکیه و اروپاست، شهریه‌های آن به نسبت کیفیت خوب و ارزان است. به طوری که نسبت به اکثر دانشگاه‌های صاحب نام ترکیه در شهرهای استانبول و آنکارا، هزینه کمتری را متحمل خواهید شد. از سوی دیگر این را هم در نظر داشته باشید که شهریه به نسبت رشته کاملاً متغیر است. در زیر لیست کامل شهریه‌های دانشگاه آورده شده است:

پزشکی

پزشکی (Bachelor of Medicine)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۳۵٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۳۵٫۰۰۰ لیر در سال
دندان‌پزشکی

دندان‌پزشکی(Bachelor of Dentistry)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۵٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۵٫۰۰۰ لیر در سال
داروسازی

لیسانس داروسازی(Bachelor of Pharmacy)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۰٫۰۴۸ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۰٫۰۴۸ لیر در سال
پرستاری

لیسانس پرستاری(Bachelor of nursing)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۵٫۵۷۸ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۵٫۵۷۸ لیر در سال
مامایی

لیسانس مامایی(Bachelor of Midwifery)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۵٫۵۷۸ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۵٫۵۷۸ لیر در سال
فیزیوتراپی

لیسانس فیزیوتراپی(Bachelors in Physiotherapy)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۵٫۵۷۸ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۵٫۵۷۸ لیر در سال
شنوایی سنجی

لیسانس شنوایی سنجی(Bachelor of Audiologists)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۹۸٫۶۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۹۸٫۶۰۰ لیر در سال
مهندسی صنایع

لیسانس مهندسی صنایع(Bachelor of industrial engineering)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۵٫۵۷۸ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۵٫۵۷۸ لیر در سال
مهندسی جنگل

لیسانس مهندسی جنگل(Bachelor of Forest engineering)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۶٫۸۹۶ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۶٫۸۹۶ لیر در سال
مهندسی سیستم های انرژی

لیسانس مهندسی سیستم های انرژی(Bachelor of Energy systems engineering)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۴٫۵۹۲ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۴٫۵۹۲ لیر در سال
معماری

لیسانس معماری(Bachelor of architecture)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۴٫۱۴۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۴٫۱۴۰ لیر در سال
معماری

لیسانس معماری(Bachelor of architecture)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۳٫۶۷۸ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۳٫۶۷۸ لیر در سال

دانشکده های دانشگاه کارادنیز

دانشکده‌های دانشگاه کارادانیز با قدمت بالایی که دارند، عالی‌ترین امکانات آموزشی و تحقیقاتی را در اختیار دانشجویان واجد شرایط خود قرار داده و به هیچ وجه شما را ناامید نمی‌کنند؛ بنابراین کافیست رشته دلخواه خود را انتخاب کرده، گوشی تلفن را بردارید و با ما تماس بگیرید تا شما را در رسیدن به رؤیاهایتان راهنمایی کنیم. در ادامه لیست دانشکده‌های دانشگاه کارادنیز را مشاهده می‌فرمایید:

 1. دانشکده پزشکی
 2. دانشکده دندانپزشکی
 3. دانشکده علوم بهداشت
 4. دانشکده فنی و مهندسی
 5. دانشکده معماری
 6. دانشکده جنگلداری
 7. دانشکده فن آوری
 8. دانشکده علوم اقتصادی
 9. دانشکده علوم دریایی
 10. دانشکده علوم
 11. دانشکده ادبیات

رشته های دانشگاه کارادنیز

به هر رشته‌ای که علاقه داشته باشید، قطعا آن را در بهترین سطح و بالاترین کیفیت آموزشی در دانشگاه کارادنیز که یکی از معتبرترین دانشگاه‌های ترکیه با رنکینگ ۲۱ این کشور، خواهید یافت. چرا که مجموعه کاملی از دوره‌ها و رشته‌های تحصیلی در معرفی دانشگاه آورده شده و در اختیارتان قرار گرفته است. در زیر برخی از مهم‌ترین رشته‌های تحصیلی ارائه شده را آورده‌ایم:

 • پزشکی
 • دندانپزشکی
 • دانشکده داروسازی
 • داروسازی
 • پرستاری
 • مامایی
 • فیزیوتراپی
 • مهندسی صنایع
 • معماری
 • مهندسی جنگل
 • مهندسی سیستم‌های انرژی
 • اقتصاد
 • مدیریت
 • مهندسی علوم و تکنولوژی دریایی

نکات بیشتر  پیام مشاور:
رشته دندانپزشکی در ترکیه محبوبیت زیادی دارد که بسیاری از دانشجویان ایرانی هر ساله برای آن درخواست می‌دهند. یکی از دانشگاه‌هایی که در زمینه دندانپزشکی طرفداران زیادی دارد، دانشگاه کارادنیز است. برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با شرایط پذیرش و تحصیل این رشته مقاله تحصیل دندانپزشکی در ترکیه را مطالعه کنید.

امکانات رفاهی دانشگاه کارادنیز ترابزون

دانشگاه کارادنیز ترابزون از بهترین دانشگاه‌های ترکیه در زمینه امکانات رفاهی و همین طور آموزشی است. مهم‌ترین امکانات رفاهی دانشگاه عبارت‌اند از:

 • بانک
 • مسیر پیاده روی
 • بار
 • پارکینگ ماشین
 • امنیت
 • پردیس در دسترس
 • استخر
 • مرکز پزشکی
 • سالن غذاخوری
 • مرکز کپی
 • خوابگاه دانشجویی
 • استودیو رادیو
 • سالن ورزش
 • زمین تنیس
 • کافه تریا
 • مهمان خانه

از جمله نقاط قوت و مهم‌ترین مزایای دانشگاه کارادنیز ترکیه کتابخانه آن است. در واقع در دانشگاه کارادنیز دو کتابخانه اصلی وجود دارد، یکی در پردیس Merkez-Kanuni (کتابخانه Faik Ahmet BARUTÇU) و دیگری در پردیس Söğütlü-Fatih (کتابخانه احمد Hilmi İMAMOĞLU). تمامی مطالب موجود در مجموعه کتابخانه به برنامه اتوماسیون به نام YORDAM منتقل شده است. به علاوه دانشگاه با ۳۶۵ مجله خارجی اشتراک دارد.

فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه کارادنیز در زمینه‌های تئاتر، فرهنگ عامه، هنر و موسیقی مردمی، ارکستر موسیقی پاپ، گردش و سینما است. دانشگاه دارای دو سالن بزرگ و یک سالن کنفرانس است. از سوی دیگر ، دانشگاه علاوه بر زمین ورزشی فوتبال، والیبال و بسکتبال، دارای یک استخر شنای باز و یک سالن ورزشی بسته می‌باشد.

امکانات خوابگاه دانشگاه کارادنیز

خوابگاه دانشگاه کارادنیز

دانشگاه کارادنیز ترابزون با امکانات گسترده خوابگاهی خود، هیچ مشکلی در رابطه با اسکان دانشجویان خارجی و بین‌المللی خود ندارد. چرا که دارای:

 • ۱ خوابگاه دخترانه، ۲ پسرانه و ۱ خوابگاه مختلط دانشجویی در پردیس مرکزی کانونی وابسته به مؤسسه اعتباری و خوابگاه‌ها
 • ۲ خوابگاه پسرانه و ۱ خوابگاه مختلط دانشجویی در پردیس آموزشی فاتح
 • ۱ خوابگاه مختلط در سورمنه و یک خوابگاه در مرکز شهر ترابزون.
 • یک خوابگاه مختلط متعلق به دانشگاه در پردیس معمر درلی دانشکده علوم دریایی در سورمنه وجود دارد. در تمام ساختمان‌های خوابگاه، غذاخوری، کافه تریا و رستوران وجود دارد.
 • تعدادی خوابگاه‌های وابسته به مؤسسه اعتباری و خوابگاهی. به طوری که خوابگاه‌های خصوصی دانشجویی زیادی با امکانات کافی در نزدیکی پردیس مرکزی وجود دارد.
 • در چارچوب «المپیک جوانان اروپا ۲۰۱۱» که در سال ۲۰۱۱ در ترابزون برگزار شد، امکانات دریای سیاه شرقی ترابزون موسوم به خوابگاه دهکده المپیک، متشکل از ۸ بلوک در پردیس مرکزی کانونی، برای استفاده دانشجویان دانشگاه اختصاص یافت.

نکات بیشتر  پیام مشاور:
توی شهر ترابزون دانشگاه‌های دیگه‌ای هم هستن که می‌تونید به راحتی در اون‌ها به تحصیل بپردازید. ما این رو مفصل تو مقاله دانشگاه‌های ترابزون آوردیم، حتماً اونجا رو بخونید.

>

آدرس دانشگاه کارادنیز

دانشگاه فنی کارادنیز ۷ کیلومتر با مرکز شهر ترابزون و ۴ کیلومتر با فرودگاه فاصله دارد. و با وسایل نقلیه شخصی و وسایل حمل و نقل عمومی مختلف به راحتی قابل دسترسی است.

آدرس دقیق: ترابزون۶۱۰۸۰، دانشگاه فنی کارادنیز

جمع بندی

هزینه مناسب زندگی در شهرهای ترکیه و همین طور نزدیکی آن به ایران، باعث شده که ترکیه توجه ایرانی‌هایی باشد که به دنبال تحصیل با استانداردهای بالای اروپا هستند. دانشگاه کارادنیز ترکیه یک دانشگاه معتبر و تراز اول در سطح جهان است که در شهر کارادنیز واقع شده و تمامی آنچه از تفریح، آموزش، امکانات و فرصت‌های طلایی که برای رسیدن به رؤیاهایتان نیاز دارید را یک جا در خود دارد.

سؤالات متداول کاربران درباره دانشگاه کارادنیز

مسلما میزان شهریه به نسبت رشته‌ها متغیر است. اما خوشبختانه ما در مقاله لیست کامل شهریه‌های دانشگاه کارادنیز را بر اساس رشته‌ها آوردیم، حتما جدول رو ببینید.

خیر اما در رابطه با اعتبار دانشگاه مفصل داخل مقاله صحبت کردیم، حتماً مطالعه بفرمایید.

دانشگاه کارادنیز ترابزون در بین ۱۹۵ دانشگاه ترکیه رتبه ۲۱ دارد.

مفصل در رابطه با دانشکده‌ها و حجم گسترده و متنوع رشته‌های دانشگاهی کارادنیز ترکیه داخل مقاله گفته شده. اما به طور خلاصه برخی از مهم‌ترین رشته‌های دانشگاه عبارت‌اند از پزشکی، پرستاری، مهندسی عمران، داروسازی و…

بله. دانشگاه کارادنیز هیچ مشکلی به لحاظ اسکان دانشجو نداشته و تعداد زیادی خوابگاه دخترانه، پسرانه و یا مختلط دارد.

به کمک بورس تاپ. همین الان گوشی تلفن را بردارید و با ما تماس بگیرید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

۵/۵ – (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک در
اطلاع از
guest
۰ نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

ارتباط با مشاوران بورس تاپ

مشاوران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند

پیشنهاد می‌کنم مقالات زیر رو هم ببینید

لوگوی دانشگاه کارادنیز
دانشگاه کارادنیز
پذیرش باز است

نام دانشگاه به زبان انگلیسی:
Karadeniz Technical University

نوع دانشگاه:
خصوصی

نحوه پذیرش:
آزمون‌های ملی یا بین‌المللی

برنامه تبادل دانشجویی:
اراسموس – فارابی – بولونیا

رتبه در میان دانشگاه های ترکیه:
۲۱

زبان آموزشی:
ترکی – انگلیسی

مورد تایید ایران:
مورد تایید نیست

مورد تایید اروپا و آمریکا:
است

تعداد دانشکده:
۱۲

مقالات به‌روز شده

راحت ترین راه برای پیدا کردن دانشگاه
راحت ترین راه برای اپلای دانشگاه

تماس با ما

تمامی حقوق برای دپارتمان بورس تاپ محفوظ است

طراحی و توسعه: تیم طراحی بورس تاپ