بورس تاپ

دانشگاه کارابوک

اگرچه دانشگاه کارابوک تقریباً جدیدالتأسیس است، اما در زمینه آموزش، خود را بسیار نوآورانه و فعال نشان داده و با کیفیت آموزشی بالا جز ۵۰ دانشگاه برتر ترکیه قرار گرفته است. به سبب پویایی دانشگاه کارابوک، انرژی و اشتیاق زیادی برای به وقوع پیوستن چیزهای جدید در دانشجویان ایجاد شده است که آن‌ها را بیش از پیش برای رسیدن به موفقیت‌های آتی تشویق می‌کند.

از ویژگی‌های مهم دانشگاه کارابوک می‌توان به موقعیت جغرافیایی مناسب آن اشاره کرد؛ کارابوک از استانبول ۳٫۵ ساعت و از طریق جاده تا آنکارا ۱٫۵ ساعت فاصله دارد. کارابوک جز شهرهای متوسط ترکیه ​​است که حضور نزدیک به ۵۰ هزار دانشجوی دانشگاه، به شهر نشاط خاصی بخشیده است.

لوگوی دانشگاه کارابوک
نام دانشگاه

دانشگاه کارابوک (Karabuk University)

نوع دانشگاه

دولتی

شهر

کارابوک

سال تاسیس

۲۰۰۷ میلادی

مورد تایید ایران:

نیست

مورد تایید اروپا و آمریکا

است

نحوه پذیرش

شرط معدل دیپلم و آزمون‌های ملی و بین‌المللی

رتبه در ترکیه

۴۴

برنامه تبادل دانشجویی

اراسموس پلاس - فارابی - مولوی

تعداد دانشکده

۱۶

زبان آموزشی

ترکی - انگلیسی

مقاطع تحصیلی

کارشناسی - کارشناسی ارشد - دکتری

پذیرش باز است

آنچه در این مطلب خواهید خواند

معرفی تاریخچه دانشگاه کارابوک ترکیه

دانشگاه کارابوک، در شهری به همین نام، به عنوان یک مؤسسه آموزش عالی در سال ۲۰۰۷ تأسیس شد. دانشگاه دولتی کارابوک هر ساله با جنبه‌های فرهنگی، هنری و فناورانه خود در حال پیشرفت روزافزون است که علاوه بر کمک‌های قابل توجهی که در زمینه اقتصاد و صنعت به شهر ارائه داده، در توسعه منطقه دریای سیاه غربی نیز همواره پیشگام بوده است.

دانشگاه کارابوک قصد دارد با تبدیل اطلاعات و فناوری به عمل، دانشجویان را برای دنیای تجارت در آینده آماده کند. به این منظور پروژه‌هایی را با عنوان «دفتر انتقال فناوری» سازماندهی می‌کند که امکان ایجاد همکاری بین دانشگاه و صنعت را فراهم کرده است.

دانشگاه کارابوک با بالاترین نرخ جانمایی در بین سایر دانشگاه‌های منطقه خود، بیشترین ظرفیت پذیرش را دارد. این دانشگاه یکی از برگزیده‌ترین مؤسسات آموزش عالی منطقه به حساب می‌آید که بر اساس داده‌های سال ۲۰۲۱ میلادی ، ۴۱,۶۰۲ دانشجو را میزبانی می‌کند.

در سال ۲۰۱۷، دانشگاه کارابوک برای تقویت همکاری بین دانشگاه و صنعت بیش از گذشته به گسترش بخش تحقیق و توسعه خود پرداخت. در حال حاضر این دانشگاه با ۱۶ دانشکده، ۲ مؤسسه تحصیلات تکمیلی، ۵ مدرسه عالی، ۹ مدرسه فنی حرفه‌ای و ۱۴ مرکز تحقیقاتی به تحصیلات علمی و آموزشی می‌پردازد.

مزایای دانشگاه کارابوک

مزایای تحصیل در دانشگاه کارابوک

دانشگاه کارابوک علاوه بر دستاوردهای علمی اثبات شده، با داشتن مراکز تحقیقاتی و ساختمان‌های آموزشی، توسعه امکانات آزمایشگاهی و پویایی محیط تحصیلی خود، جز دانشگاه‌های برجسته ترکیه محسوب می‌شود. در کنار این‌ها، دانشگاه خدمات رفاهی و تفریحی قابل توجهی را در برای دانشجویان خود فراهم آورده است که در اینجا به آن‌ها اشاره می‌کنیم؛

 • پردیس دانشگاه کارابوک یکی از سبزترین و بزرگ‌ترین پردیس‌های ترکیه است؛ در زمان‌های خالی بین کلاس‌ها، می‌توانید آن طرف رودخانه، روبه‌روی دانشگاه بنشینید و با دوستان خود وقت بگذرانید.
 • مدیریت دانشگاه دانشجو محور است و به همین جهت کلیه تصمیمات با در نظر گرفتن نیازهای دانشجویان گرفته می‌شود.
 • زمین‌های فوتبال، بسکتبال، والیبال، تنیس، یک کتابخانه بزرگ و زیبا، یک باغ گیاه‌شناسی، یک استخر، یک سالن بدنسازی، یک کافه تریا، یک استادیوم بسیار زیبا و حتی یک باغ‌وحش کوچک در محوطه دانشگاه وجود دارد.
 • بر اساس نتایج ارزیابی جشنواره فیلم ۲۰۱۸-۲۰۱۷، دانشگاه کارابوک در رده‌بندی مؤسساتی که کارگردانان فیلم‌های برنده جایزه در آن‌ها، دوره آموزش سینما گذرانده‌اند، در بین ۱۰ دانشگاه برتر قرار گرفت.
 • دانشگاه کارابوک اولین دانشگاه ترکیه است که از EAQUALS یکی از معتبرترین مؤسسات آموزش زبان‌های خارجی در جهان، اعتبارنامه دریافت کرده است.
 • دانشگاه کارابوک در سال ۲۰۱۹ با حضور در مسابقه TÜSİAD عنوان دانشگاهی که بیشترین دانشجو را به بخش «کمپ کارآفرینی» فرستاده را کسب کرد و برنده «پرچم کارآفرینی» این دوره از رقابت‌ها شد.
 • دانشگاه کارابوک در میان دانشگاه‌هایی است که بیشترین تعداد دانشجویان بین‌المللی را دارد؛ بیش از ۶۰۰۰ دانشجوی خارجی از بیش از ۸۰ کشور از سراسر جهان، از آفریقا تا آسیا، از آسیای مرکزی تا خاورمیانه، از اروپا تا آمریکا، در این مرکز آموزش عالی آموزش می‌بینند.
 • دانشگاه کارابوک بهترین نمونه همکاری دانشگاه با مجموعه کارخانه‌های فولاد و آهن کارابوک (KARDEMIR) در سراسر کشور است.
 • دانشجویانی که در دانشگاه کارابوک تحصیل می‌کنند کارآموزی خود را در KARDEMIR می‌گذرانند و پس از فارغ‌التحصیلی می‌توانند مشغول به کار شوند.
 • دانشگاه کارابوک علاوه بر کاردمیر، با مؤسساتی مانند مؤسسه استاندارد ترکیه، Aselsan، Havelsan و TAI، در زمینه همکاری دانشگاه و صنعت، قراردادها و همکاری‌هایی دارد.

اعتبار دانشگاه کارابوک

دانشگاه کارابوک مورد تأیید ایران نیست. اما چنانچه تأییدیه ایران برای انتخاب دانشگاه برای شما اولویت دارد، می‌توانید در صفحات دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم ایران و دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت ایران، دانشگاه مطلوب خود را انتخاب کنید. گذشته از آنچه گفته شد، دانشگاه کارابوک به واسطه اعتبار بین‌المللی خود  توافق‌نامه‌ها و قراردهای همکاری بسیاری با دانشگاه‌های معتبر دنیا دارد.

طبق گزارش اعلام شده توسط آژانس ملی، دانشگاه کارابوک در بین ۸۱ دانشگاه دولتی و خصوصی در رتبه‌بندی تبادل دانشجویی اراسموس (Erasmus+) در بین مؤسسات آموزش عالی که در سال ۲۰۰۶ و بعد از آن تأسیس شد، رتبه اول را کسب کرد.

دانشگاه کارابوک با بیش از ۲۱۰ دانشگاه در محدوده مولانا و اراسموس تفاهم‌نامه امضا کرده است که برای نمونه دانشجو با بالا نگه داشتن معدل خود، می‌تواند در آزمون سطح متوسط ​​که معمولا در وسط ترم برگزار می‌شود، در برنامه اراسموس شرکت کنند؛ کشورهایی مانند لهستان، رومانی، ایتالیا طرف قرارداد دانشگاه هستند. البته دانشگاه‌های طرف قرارداد مدام در حال تغییرند.

رتبه و رنکینگ دانشگاه کارابوک

دانشگاه کارابوک در بین ۲۰ دانشگاه برتر ترکیه از میان نزدیک به ۲۰۰ دانشگاه از جمله دانشگاه‌های دولتی قرار دارد که فارغ‌التحصیلان آن سریع‌ترین دسترسی به بازار را دارند. همچنین دانشجویان دانشگاه کارابوک در «مسابقات پروژه تحقیقاتی ۲,۲۴۲ دانشجوی دانشگاه» که توسط ریاست برنامه‌های حمایت از دانشمندان TÜBİTAK برگزار شد، ۳ مقام اول را در سه دسته مختلف کسب کردند.

دانشگاه کارابوک ترکیه در رتبه‌بندی اعلام شده در سال ۲۰۱۸ توسط Nature Index در میان دانشگاه‌هایی قرار گرفت که با مقالات منتشر شده در ۸۲ مجله علمی معتبر جهان در زمینه پزشکی، بهداشت، شیمی، فیزیک، زمین و علوم محیطی،  با توجه به اندازه‌گیری عملکرد نشریات کیفی کشورها و دانشگاه‌ها، رتبه ۱۹ دانشگاه‌های ترکیه را به خود اختصاص داد.

در ادامه رنکینگ دانشگاه کارابوک را بر اساس داده‌های سایت معتبر edurank.org اعلام می‌کنیم. اگر هم از شرایط و رزومه تحصیلی خود به قدری مطمئن هستید که برای تحصیل به دنبال دانشگاه‌های دولتی با رتبه بالا می‌گردید، در لینک رتبه دانشگاه های دولتی ترکیه، دانشگاه مورد علاقه خود را خواهید یافت. پس از انتخاب دانشگاه خود، برای اطلاعات بیشتر و نحوه اخذ پذیرش و به طور کلی طی کردن مراحل اپلای می‌توانید با مجموعه بورس تاپ ارتباط برقرار کنید و با دریافت خدمات مشاوره تخصصی تحصیل در ترکیه، از مهاجرت تحصیلی خود مطمئن شوید.

سطح رتبه دهیرتبه
رتبه  جهانی۳۹۸۷
رتبه  داخل ترکیه۷۴

شرایط پذیرش دانشگاه کارابوک

دانشگاه کارابوک در همه مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری میزبان دانشجویانی از نقاط مختلف دنیا است و شرایطی که برای پذیرش اعلام کرده به شرح زیر است؛

 • داشتن دیپلم و یا پیش دانشگاهی با معدل بالای ۱۵
 • کسب امتیاز لازم در یکی از آزمون‌های ملی (YOS) و یا بین‌المللی مورد قبول (SAT,ACT,Gce) و یا ارائه یکی از دیپلم‌های بین‌المللی مورد پذیرش (ABITUR, IB)
 • مهارت زبان ترکی در سطح B2 آزمون TOMER
 • حداقل امتیاز ۵۰ آزمون‌های خارجی YDS یا YOLDIL یا آزمون‌های بین‌المللی معادل

کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه کارابوک

شرایط پذیرش تحصیلات تکمیلی دانشگاه کارابوک

در اینجا ابتدا شرایطی را که برای پذیرش کارشناسی ارشد دانشگاه کارابوک نیاز دارید را معرفی می‌کنیم و سپس مدارکی که برای پذیرش مقطع دکتری دانشگاه کارابوک نیاز دارید را ارائه می‌دهیم. ‌خوب است که بدانید که برنامه‌های بدون ‌پایان‌نامه، رشته‌های هنری با آزمون استعداد و همچنین فارغ‌التحصیلان رشته‌های  دندانپزشکی، پزشکی، دامپزشکی و داروسازی شرط آزمون ALES ندارند.

نکات بیشترخبر خوب:
 دانشجویان بین‌المللی برای پذیرش تحصیلات تکمیلی دانشگاه کارابوک، نیازی به آزمون ALES ندارند.

شرایط پذیرش کارشناسی ارشد دانشگاه کارابوک

 • ارائه مدرک کارشناسی
 • حداقل امتیاز ۵۵ از آزمون ALES و یا معادل آن در آزمون‌های بین‌المللی
 • برای رشته‌های زبان خارجی: امتیاز ۵۰ از آزمون زبان خارجی دانشگاه کارابوک
 • برای رشته‌های ترکی: مهارت زبان ترکی TOMER در سطح G1

شرایط پذیرش دکتری دانشگاه کارابوک

 • ارائه مدرک کارشناسی ارشد
 • حداقل امتیاز ۵۵ از آزمون ALES و یا معادل آن در آزمون‌های بین‌المللی
 • برای رشته‌های زبان خارجی: امتیاز ۵۰ از آزمون زبان خارجی دانشگاه کارابوک
 • برای رشته های ترکی: مهارت زبان ترکی TOMER در سطح G1

مدارک ثبت نام دانشگاه کارابوک

پس از آنکه توانستید پذیرش دانشگاه کارابوک را دریافت کنید، نوبت به ثبت نام دانشگاه می‌رسد. ما تمامی مدارکی که برای ثبت نام نیاز دارید را به طور کامل معرفی کرده‌ایم که در پایین می‌توانید مشاهده کنید؛

 • اصل دیپلم دبیرستان یا گواهی معادل و ترجمه ترکی آن که به تأیید دفتر اسناد رسمی یا نمایندگان خارجی ترکیه در کشور مبدأ رسیده باشد.
 • گواهی مهارت زبان خارجی در صورت وجود
 • گواهی مهارت زبان ترکی، در صورت وجود
 • کپی تأیید شده ترکی ویزای دانشجویی که باید از نمایندگی‌های خارجی دریافت شود یا توسط سفارت یا کنسولگری تأیید شود.
 • گذرنامه یا شناسنامه تأیید شده توسط مقامات رسمی ترکیه و نمونه ترکی مورد تأیید سفارت یا کنسولگری
 • رسید بانکی مبنی بر پرداخت حق بیمه
 • عکس (۴ عدد)
 • سند یا تعهد رسمی یا محضری مبنی بر اینکه داوطلبان دارای تمکن مالی برای تحصیل در دانشگاه هستند.

آزمون های لازم برای پذیرش در کارابوک

آزمون‌های لازمه پذیرش هر مقطع تحصیلی را بیان کردیم، در اینجا سایر آزمون‌هایی که برای پذیرش در صورت درخواست دانشگاه نیاز دارید را در جدولی ارائه می‌دهیم؛

نوع آزمونامتیاز و شرایط آزمون ملی و یا آزمون یا دیپلم بین المللیمدت اعتبار
YOS501 سال
SAT1حداقل امتیاز کل ۱۰۰۰ و حداقل امتیاز  ۶۰۰ در ریاضی۲ سال
ACT

حداقل امتیاز ۲۱ برای ریاضیات، علوم (استدلال علمی) و

مجموع (کامپوزیت)

نامحدود
IB28 از ۴۲نامحدود
Abiturحداقل ۴/۱نامحدود

بورسیه دانشگاه کارابوک استانبول

دانشجویان دانشگاه کارابوک می‌توانند علاوه بر بورسیه تحصیلی و وام‌های ارائه شده توسط مؤ‌سسه اعتباری و  امور خوابگاه‌ها، بورسیه‌های تحصیلی از بنیادها، انجمن‌ها، بخش خصوصی و سایر مؤسسات دریافت کنند. دو مورد از بورسیه‌های دانشگاه کارابوک عبارتند از:

 1. فرصت کار پاره وقت
 2. کمک غذا

شرایط بورسیه دانشگاه کارابوک

پس از شروع سال تحصیلی جدید، دانشجویان می‌توانند با اطلاعیه‌های موجود در سایت دانشگاه کارابوک از بورسیه‌های تحصیلی مطلع شوند. ضمناً آن‌ها قادرند بورسیه‌های اعطایی دانشگاه را از هیئت‌های دانشجویی دانشکده و یا از دفاتر بورسیه پیگیری کنند. دانشجویانی که واجد شرایط دریافت بورسیه هستند، می‌توانند به صورت آنلاین یا از طریق واحد امور دانشجویی درخواست دهند. در ادامه دو برنام بورسیه نام را توضیح می‌دهیم؛

 1. فرصت کار پاره وقت: به دانشجویان دانشگاه فرصت‌‎های شغلی پاره وقت از ۱۵ ساعت در هفته تا ۶۰ ساعت در ماه در واحدهای دانشگاهی و اداری مورد نیاز ارائه می‌شود. علاوه بر این، با پروژه مشترک Kardemir و İşkur، به دانشجویان ارشد موفق، امکان کار پاره وقت و استخدام پس از فارغ‌التحصیلی داده می‌شود.
 2. کمک غذا: این بورسیه به این صورت است که به دانشجویان ممتاز دانشگاه در صورت درخواست، کمک‌هایی برای تهیه ناهار و شام ارائه می‌شود.

شهریه دانشگاه کارابوک

دانشگاه کارابوک جز دانشگاه‌های دولتی خوب ترکیه است، به همین جهت شهریه رشته‌های آن نسبتاً مقرون‌به‌صرفه درمی‌آید. در جدول زیر میزان دقیق و به‌روز شهریه‌ برنامه‌های آموزشی پرمتقاضی این دانشگاه که قطعاً رشته مورد علاقه بسیاری از شما هم در آن قرار دارد را آورده‌ایم؛

پرستاری

لیسانس پرستاری (Bachelor of nursing)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۷٫۵۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۷٫۵۰۰ لیر در سال
فیزیوتراپی و توانبخشی

لیسانس فیزیوتراپی و توانبخشی (Bachelor of Physiotherapy and rehabilitation)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۷٫۵۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۷٫۵۰۰ لیر در سال
مامایی

لیسانس مامایی (Bachelor of Midwifery)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۷٫۵۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۷٫۵۰۰ لیر در سال
تغذیه و رژیم غذایی

لیسانس تغذیه و رژیم غذایی (Bachelor of Nutrition and diet)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۷٫۵۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۷٫۵۰۰ لیر در سال
معماری

لیسانس معماری (Bachelor of architecture)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۰٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۰٫۰۰۰ لیر در سال
مهندسی کامپیوتر (ترکی)

لیسانس مهندسی کامپیوتر (Bachelors in Computer Engineering)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۰٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۰٫۰۰۰ لیر در سال
مهندسی کامپیوتر (انگلیسی)

لیسانس مهندسی کامپیوتر (Bachelor of Computer Engineering)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۵٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۵٫۰۰۰ لیر در سال
مهندسی پزشکی

لیسانس مهندسی پزشکی (Bachelor of Biomedical Engineering)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۰٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۰٫۰۰۰ لیر در سال
مهندسی محیط زیست

لیسانس مهندسی محیط زیست (Bachelor of environmental engineering)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۰٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۰٫۰۰۰ لیر در سال
مهندسی الکترونیک برق

لیسانس مهندسی الکترونیک برق (Bachelor of Electrical electronics engineering)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۰٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۰٫۰۰۰ لیر در سال
مهندسی صنایع

لیسانس مهندسی صنایع (Bachelor of industrial engineering)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۰٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۰٫۰۰۰ لیر در سال
مهندسی عمران

لیسانس مهندسی عمران (Bachelor of civil engineering)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۰٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۰٫۰۰۰ لیر در سال
مهندسی حمل و نقل

لیسانس مهندسی حمل و نقل (Bachelor of Transportation engineering)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۰٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۰٫۰۰۰ لیر در سال
مهندسی مکانیک

لیسانس مهندسی مکانیک (Bachelor of mechanical engineering)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۰٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۰٫۰۰۰ لیر در سال
مهندسی مکانیک

لیسانس مهندسی مکانیک (Bachelor of mechanical engineering)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۵٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۵٫۰۰۰ لیر در سال
مهندسی خودرو

لیسانس مهندسی خودرو (Bachelor of Automotive engineering)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۰٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۰٫۰۰۰ لیر در سال
مهندسی سیستم های ریلی (ترکی)

لیسانس مهندسی سیستم های ریلی (Bachelor of Railway systems engineering)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۰٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۰٫۰۰۰ لیر در سال
مهندسی سیستم های ریلی (انگلیسی)

لیسانس مهندسی سیستم های ریلی (Bachelor of Railway systems engineering)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۵٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۵٫۰۰۰ لیر در سال
مهندسی مکاترونیک

لیسانس مهندسی مکاترونیک (Bachelor of Mechatronic engineering)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۰٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۰٫۰۰۰ لیر در سال
مهندسی متالورژی و مواد (ترکی)

لیسانس مهندسی متالورژی و مواد (Bachelor of Metallurgical and materials engineering)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۰٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۰٫۰۰۰ لیر در سال
مهندسی متالورژی و مواد (انگلیسی)

لیسانس مهندسی متالورژی و مواد (Bachelor of Metallurgical and materials engineering)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۵٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۵٫۰۰۰ لیر در سال
مهندسی پزشکی

لیسانس مهندسی پزشکی (Bachelor of Biomedical Engineering)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۰٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۰٫۰۰۰ لیر در سال
مهندسی نرم افزار

لیسانس مهندسی نرم افزار (Bachelor of software engineering)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۰٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۰٫۰۰۰ لیر در سال
مهندسی الکترونیک و کامپیوتر (ترکی)

لیسانس مهندسی الکترونیک و کامپیوتر (Bachelor of Electronics and computers)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۰٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۰٫۰۰۰ لیر در سال
مهندسی الکترونیک و کامپیوتر (انگلیسی)

لیسانس مهندسی الکترونیک و کامپیوتر (Bachelor of Electronics and computers)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۵٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۵٫۰۰۰ لیر در سال
آموزش فلز

لیسانس آموزش فلز (Bachelor of Metal training)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۷٫۵۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۷٫۵۰۰ لیر در سال
آموزش ماشین

لیسانس آموزش ماشین (Bachelor of Car training)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۷٫۵۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۷٫۵۰۰ لیر در سال
آموزش مبلمان و دکوراسیون

لیسانس آموزش مبلمان و دکوراسیون (Bachelor of Furniture and decoration training)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۷٫۵۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۷٫۵۰۰ لیر در سال
معماری منظر

لیسانس معماری منظر (Bachelor of landscape architecture)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۰٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۰٫۰۰۰ لیر در سال
معماری داخلی

لیسانس معماری داخلی (Bachelor of Interior Architecture)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۰٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۰٫۰۰۰ لیر در سال
برنامه ریزی منطقه ای شهر

لیسانس برنامه ریزی منطقه ای شهر (Bachelor of Regional planning of the city)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۰٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۰٫۰۰۰ لیر در سال
اقتصاد

لیسانس اقتصاد (Bachelor of Economy)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۶٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۶٫۰۰۰ لیر در سال
کسب و کار

لیسانس کسب و کار (Bachelor of Business)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۶٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۶٫۰۰۰ لیر در سال
علوم سیاسی و مدیریت دولتی

لیسانس علوم سیاسی و مدیریت دولتی (Bachelor of Political science and public administration)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۶٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۶٫۰۰۰ لیر در سال
روابط بین المللی (ترکی)

لیسانس روابط بین المللی (Bachelor international relations)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۶٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۶٫۰۰۰ لیر در سال
روابط بین المللی (انگلیسی)

لیسانس روابط بین المللی (Bachelor of international relations)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۹٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۹٫۰۰۰ لیر در سال
خدمات اجتماعی

لیسانس خدمات اجتماعی (Bachelor of Social service)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۶٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۶٫۰۰۰ لیر در سال
سیستم های مدیریت اطلاعات

لیسانس سیستم های مدیریت اطلاعات (Bachelor of Information management systems)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۶٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۶٫۰۰۰ لیر در سال
کسب و کار

لیسانس کسب و کار (Bachelor of Business)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۶٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۶٫۰۰۰ لیر در سال
مدیریت ریسک های تجاری

لیسانس مدیریت ریسک های تجاری (Bachelor of Business risk management)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۶٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۶٫۰۰۰ لیر در سال
تجارت و امور مالی بین المللی

لیسانس تجارت و امور مالی بین المللی (Bachelor of International trade and finance)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۶٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۶٫۰۰۰ لیر در سال
کارآفرینی

لیسانس کارآفرینی (Bachelor of Entrepreneurship)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۶٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۶٫۰۰۰ لیر در سال
روابط عمومی و تبلیغات

لیسانس روابط عمومی و تبلیغات (Bachelor of Public relations and advertising)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۶٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۶٫۰۰۰ لیر در سال
طراحی و مدیریت ارتباطات

لیسانس طراحی و مدیریت ارتباطات (Bachelor of Communication design and management)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۴٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۴٫۰۰۰ لیر در سال
رادیو، تلویزیون و سینما

لیسانس رادیو، تلویزیون و سینما (Bachelor of Radio, TV and cinema)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۴٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۴٫۰۰۰ لیر در سال
رسانه های نوین و ارتباطات

لیسانس رسانه های نوین و ارتباطات (Bachelor of New media and communication)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۴٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۴٫۰۰۰ لیر در سال
طراحی و مدیریت ارتباطات

لیسانس طراحی و مدیریت ارتباطات (Bachelor of Communication design and management)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۴٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۴٫۰۰۰ لیر در سال
مدیریت گردشگری

لیسانس مدیریت گردشگری (Bachelor of Tourism management)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۵٫۲۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۵٫۲۰۰ لیر در سال
غذا و هنر آشپزی

لیسانس غذا و هنر آشپزی (Bachelor of Gastronomy and culinary arts)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۵٫۲۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۵٫۲۰۰ لیر در سال
راهنمای گردشگری

لیسانس راهنمای گردشگری (Bachelor of Tourism Guidance)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۵٫۲۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۵٫۲۰۰ لیر در سال
مدیریت تفریح

مدیریت تفریح (Bachelor of Recreation Management)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۵٫۲۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۵٫۲۰۰ لیر در سال

دانشکده های دانشگاه کارابوک

دانشگاه کارابوک دارای ۱۶ دانشکده است که از جمله آن‌ها می‌توان به دانشکده پزشکی اشاره کرد که برای تحصیل پزشکی در ترکیه گزینه بسیار خوبی است و می‌توانید آن را در نظر داشته باشید. اما در ادامه دانشکده‌های کارابوک را نام می‌بریم؛

 1. دانشکده پزشکی
 2. دانشکده دندانپزشکی
 3. دانشکده علوم بهداشت
 4. دانشکده مهندسی
 5. دانشکده معماری باشاک چنگیز
 6. دانشکده مدیریت بازرگانی
 7. دانشکده اقتصاد و علوم اداری
 8. دانشکده جنگلداری
 9. دانشکده علوم اسلامی
 10. دانشکده ادبیات
 11. دانشکده علوم
 12. دانشکده آموزش فنی
 13. دانشکده فنی
 14. دانشکده گردشگری سفربولی
 15. دانشکده هنرهای زیبا و طراحی
 16. دانشکده ارتباطات

دانشگاه کارابوک چه رشته هایی دارد

رشته های دانشگاه کارابوک

دانشگاه کارابوک تقریباً در هر عرصه علمی، مهم‌ترین رشته‌های آن را دارد. یکی از رشته‌های مهم این دانشگاه مهندسی است که بر پایه اطلاعات edurank.org  با موفقیت در ثبت ۱,۰۱۷ مقاله علمی، در رتبه ۳۶ دانشگاه‌های ترکیه در رشته مهندسی قرار گرفته است. چنانچه شما هم متقاضی تحصیل در این رشته هستید پیشنهاد می‌کنیم مقاله مهندسی در ترکیه را مطاله کنید تا با آشنایی از مزایای تحصیلی این رشته از بهترین دانشگاه‌های مهندسی ترکیه مطلع شوید. در ادامه لیستی از بهترین رشته‌های دانشگاه کارابوک را ارائه می‌دهیم؛

 • پزشکی
 • دندانپزشکی
 • پرستاری
 • فیزیوتراپی و توانبخشی
 • مامایی
 • معماری
 • مهندسی کامپیوتر
 • مهندسی پزشکی
 • مهندسی الکترونیک برق
 • مهندسی صنایع
 • مهندسی عمران
 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی پزشکی
 • مهندسی نرم افزار
 • طراحی صنعتی
 • طراحی گرافیک

امکانات رفاهی دانشگاه کارابوک

دانشگاه کارابوک امکانات و مراکز رفاهی بسیاری دارد که قصد داریم به معرفی آن‌ها بپردازیم؛

در محوطه دانشگاه ساختمان‌های زیادی وجود دارد که خدماتی مانند آزمایشگاه، مرکز تحقیقات، کتابخانه، سالن‌های ورزشی سرپوشیده، استخر المپیک، زمین فوتبال، زمین بسکتبال، زمین والیبال، زمین تنیس، اداره پست و خوابگاه را ارائه می‌دهد. همچنین یک استادیوم با ظرفیت ۲۵,۰۰۰ نفر در محوطه دانشگاه جای گرفته است. این ورزشگاه برای برگزاری جشنواره‌های بهاری دانشگاه در کنار فعالیت‌های ورزشی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به منظور رفع نیازهای اجتماعی دانشجویان و افزایش همبستگی، کانون‌های دانشجویی و انجمن‌های دانشجویی فعال زیادی در دانشگاه کارابوک تشکیل شده است.

دانشگاه کارابوک یک محیط دانشگاهی راحت، آرام و امنی را برای دانشجویان خود فراهم آورده است که با پردیس سبز و مجهز به سیستم‌های انرژی خورشیدی، کتابخانه مدرن، آزمایشگاه‌های پیشرفته، مؤسسه دمیر-چلیک، فضاهای زندگی اجتماعی، فرهنگی و ورزشی، محیطی ایده‌آل برای انواع مطالعات دانشگاهی و برنامه‌های کاربردی ایجاد کرده است. به طور کلی محوطه دانشگاه، به گونه‌ای است که می‌توان انواع نیازهای زندگی روزمره را برآورده کرد که به آن‌ها اشاره می‌کنیم؛

 • بانک
 • باربری
 • پارکینگ ماشین
 • پردیس در دسترس
 • استخر
 • مرکز پزشکی
 • سالن غذاخوری
 • سالن اجتماعات
 • خوابگاه دانشجویی
 • سالن ورزش
 • کافه تریا
 • پردیس دوچرخه سواری
 • مهمان خانه
 • کتابخانه

امکانات خوابگاه دانشگاه کارابوک

خوابگاه دانشگاه کارابوک

دانشگاه کارابوک دارای دو خوابگاه دخترانه اختصاصی در محوطه اصلی خود است. همچنین می‌توان گفت بالای ۵۰ مجموعه خوابگاهی پسرانه و دخترانه دولتی و خصوصی در اطراف دانشگاه وجود دارد که دانشجویان خارجی می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. ضمن معرفی برخی از خوابگاه‌های اطراف دانشگاه برای نمونه، به طور عمومی می‌توان گفت امکانات و خدمات این خوابگاه‌ها شامل موارد زیر هستند:

 • صبحانه و شام
 • اتاق‌های یک نفره، دو نفره و سه نفره
 • خشکشویی
 • آشپزخانه
 • اینترنت رایگان
 • اتاق مطالعه
 • محل مطالعه به همراه میز و صندلی
 • تأمین امینت با دوربین‌های مداربسته ۲۴/۷

خوابگاه‌های دخترانه و پسرانه اطراف دانشگاه کارابوک:

 • خوابگاه دخترانه قلم طلایی
 • خوابگاه پسرانه قلم طلایی
 • خوابگاه دخترانه اصل
 • خوابگاه پسرانه Kayabaşı
 • خوابگاه دخترانه ابیک
 • خوابگاه پسرانه ارکام
 • خوابگاه دخترانه شاهینلر
 • خوابگاه دخترانه Aslantepe
 • خوابگاه پسرانه اوزتورک
 • خوابگاه پسرانه فتح

آدرس دانشگاه کارابوک

در قسمت سعی می‌کنیم تا با ارائه اطلاعاتی از محل دانشگاه کارابوک، شما را با موقعیت جغرافیایی و دسترسی‌های آن آشنا کنیم؛ دانشگاه کارابوک از ۵ پردیس دمیر چلیک، سافرانبولو، ینیس، اسکی پازار و افلانی تشکیل شده است.

پردیس دمیر چلیک به عنوان پردیس مرکزی در Balıklarkayası واقع در مرکز شهر قرار دارد. این پردیس در ۳ کیلومتری مرکز شهر کارابوک قرار گرفته است. به دلیل موقعیت مرکزی این پردیس که اغلب دانشکده‌ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه در آن قرار داند، شما دسترسی خوبی به شهر خواهید داشت.

آدرس دقیق دانشگاه: کارابوک، کارابوک مرکز، کیلاووزلار ۷۸۰۵۰، پردیس مرکزی دمیر- چلیک، جاده کاستامونی

جمع بندی
در این مقاله سعی کردیم یکی از دانشگاه‌های ایده‌آل ترکیه را معرفی کنیم. این دانشگاه دولتی با نام کارابوک در شهری به همین نام تأسیس شد. این دانشگاه دارای مزایا و برنامه‌های بین‌المللی قابل توجهی است که می‌توانید تمامی آن‌ها را به همراه شرایط اخذ پذیرش، بورسیه‌ها و شهریه‌های دانشگاه در همین صفحه مطالعه کنید.

سوالات متداول کاربران درباره دانشگاه کارابوک

در جدولی در بخش شهریه‌ها، هزینه رشته‌های تاپ دانشگاه کارابوک را آورده‌ایم که توصیه می‌کنیم حتماً مشاهده کنید.

خیر. دانشگاه کارابوک دارای تفاهم‌نامه‌های بین‌المللی اراسموس پلاس، مولانا و فارابی است که می‌توانید در بخش اعتبار دانشگاه این موارد را مطالعه کنید.

دانشگاه کارابوک هفتاد و چهارمین دانشگاه کشور ترکیه است.

کارابوک طیف گسترده‌ای از رشته‌ها را پوشش می‌دهد از جمله پزشکی، دندانپزشکی، مهندسی نرم‌افزار، مهندسی صنایع و مهندسی کامپیوتر. برای مشاهده موارد بیشتر به بخش رشته‌ها و جدول شهریه دانشگاه مراجعه کنید.

دانشگاه کارابوک دارای دو خوابگاه دخترانه اختصاصی است و اطراف آن تعداد زیادی خوابگاه خصوصی و دولتی وجود دارد که می‌توانید در بخش خوابگاه‌ها درباره آ‌نها اطلاعات کسب کنید.

این دانشگاه در شهر کارابوک ترکیه واقع شده است.

شما می‌توانید با مجموعه بورس تاپ تماس بگیرید تا مشاوران و کارشناسان ما در اسرع وقت، پاسخگوی تمامی سوألات و ابهامات شما در خصوص اپلای دانشگاه کارابوک باشند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

۵/۵ – (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک در
اطلاع از
guest
۰ نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

ارتباط با مشاوران بورس تاپ

مشاوران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند

پیشنهاد می‌کنم مقالات زیر رو هم ببینید

لوگوی دانشگاه کارابوک
دانشگاه کارابوک
پذیرش باز است

نام دانشگاه به زبان انگلیسی:
Karabuk University

نوع دانشگاه:
دولتی

نحوه پذیرش:
شرط معدل دیپلم یا آزمون‌های ملی و بین‌المللی

برنامه تبادل دانشجویی:
اراسموس پلاس – فارابی – مولوی

رتبه در میان دانشگاه های ترکیه:
۶۶

زبان آموزشی:
ترکی – انگلیسی

مورد تایید ایران:
نیست

مورد تایید اروپا و آمریکا:
است

تعداد دانشکده:
۱۶

مقالات به‌روز شده