بورس تاپ

دانشگاه نیشانتاشی

دانشگاه نیشانتاشی یکی از بهترین دانشگاه‌های خصوصی ترکیه است که شرایطی بسیار آسان برای پذیرش دانشجویان قرار داده است. از طرفی باتوجه‌به اینکه دانشگاه‌های ترکیه شرایط پذیرش بدون آزمون ورودی و همچنین امکانات آموزشی و رفاهی بسیار خوبی را ارائه می‌دهند، شرایط ایده‌آلی است برای اینکه دانشجویان برای تحصیل به کشور ترکیه مهاجرت کنند. در این راستا باتوجه‌به این اینکه این دانشگاه نیز شرایط پذیرش بدون آزمون ورودی و تنها با شرط معدل را دارد هرساله دانشجویان زیادی برای پذیرش این دانشگاه اقدام می‌کنند. از طرف دیگر این دانشگاه با استفاده از ساختار آموزشی مدرن، کادری مجرب و ارائه بورسیه‌های متنوع نظر دانشجویان زیادی را جلب کرده است.

برای اینکه با این دانشگاه، ویژگی‌ها، شرایط پذیرش، بورسیه‌های تحصیلی و امکانات یا خدمات رفاهی آن کاملاً آشنا شوید، در ادامه این مقاله همراه ما باشید. همچنین می‌توانید از اطلاعات خلاصة دانشگاه برای دسترسی راحت به بخش‌های مختلف مقاله استفاده کنید.

لوگو دانشگاه نیشانتاشی استانبول ترکیه
نام دانشگاه

نیشانتاشی (Nisantasi University)

نوع دانشگاه

خصوصی

شهر

استانبول

سال تاسیس

۲۰۱۲ میلادی

مورد تایید ایران:

مورد ایران نیست

مورد تایید اروپا و آمریکا

است

نحوه پذیرش

شرط معدل دیپلم

رتبه در ترکیه

۹۰

برنامه تبادل دانشجویی

آراسموس

تعداد دانشکده

۶

زبان آموزشی

ترکی - انگلیسی

مقاطع تحصیلی

کارشناسی - کارشناسی ارشد - دکتری

پذیرش باز است

آنچه در این مطلب خواهید خواند

تاریخچه دانشگاه نیشانتاشی ترکیه

این دانشگاه یک مؤسسه آموزشی غیرانتفاعی خصوصی است که در سال ۲۰۱۲ در استانبول تأسیس شده است. دانشگاه Nişantaşı یک نهاد حقوقی عمومی از طریق دانشکده اقتصاد، علوم اداری و اجتماعی، دانشکده مهندسی و معماری، دانشکده هنر و طراحی، مؤسسه علوم و علوم اجتماعی است و مدرسه حرفه‌ای نیشانتاشی نیز به دانشگاه نیشانتاشی منتقل شده است.

این دانشگاه اساس کار خود را بر پایة پرورش نسلی که از فناوری دیجیتال برای پاسخگویی به نیازهای دنیای اشیا و هوش مصنوعی استفاده می‌کند و نقش مهمی در حرفه‌های آینده ایفا می‌کند پایه ریزی کرده است. همچنین در این دانشگاه به دلیل سطح بالای تحصیلات، فرصت‌های زیادی برای کمک به دانشجویان برای کشف خود، شناخت علایق، تعیین اهداف و رویارویی با تمام چالش‌هایی که ممکن است در حین دستیابی به اهداف خود پیدا کنند، فراهم شده است.

دقت داشته باشید این دانشگاه توسط اتحادیه اروپا به رسمیت شناخته شده است و این یکی از دلایلی است که به نیشانتاشی کمک می‌کند تا دانشجویان زیادی را جذب کند همچنین این دانشگاه از طریق برنامه تبادل دانشجویی اراسموس با دانشگاه‌های مختلف در سراسر جهان مانند: آلمان، ایتالیا، یونان، فرانسه، لهستان، اسپانیا، هلند، بلژیک و سایر کشورهای اروپایی موافقت‌نامه‌های زیادی دارد.

مزایا دانشگاه نیشانتاشی استانبول

مزیت تحصیل در دانشگاه نیشانتاشی استانبول

این دانشگاه دارای مزایای بی‌نظیر است که تمام دانشجویان واجد شرایط می‌توانند از تمام شرایط و مزیت‌هایی که دانشگاه برای دانشجویان در نظر گرفته است استفاده کنند. مزایای این دانشگاه به شرح زیر است:

 • دانشجویان دانشگاه نیشانتاشی استانبول هنگام فارغ‌التحصیلی از دانشگاه دارای دیپلم آبی هستند به این معنا که می‌توانند با اخذ مدرک کاردانی (اختیاری)، کارشناسی و کارشناسی ارشد در سطح آموزش جهانی به زندگی تجاری خود در خارج از کشور ادامه دهند. دانشجویانی که دیپلم آبی دریافت می‌کنند این فرصت را دارند که به‌عنوان دانشجو در تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا به زندگی خود ادامه دهند. در همین راستا دانشجویانی که به دنبال شغل آکادمیک هستند، می‌توانند با دیپلم آبی خود در خارج از کشور در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا ادامه تحصیل دهند. باتوجه‌به اینکه دیپلم ابی یک مدرک بین‌المللی است دانشجویان دارای این دیپلم می‌توانند درصورتی‌که تمایل به تحصیل در کشورهای خارجی را دارند می‌توانند به‌راحتی برای تحصیل و زندگی به کشور موردنظر خود بروند.
 • پردیس نئوتک که با طراحی فناوری محور خود که دارای ۱۰۶ هزار مترمربع فضای سرپوشیده در ماسلاک، ۲۰۰ کلاس درس هوشمند، ۱۲۴ آزمایشگاه کاربردی، ۸ مرکز شبیه‌سازی داشته است و بسیاری از نکات تجربی از ورزش تا موسیقی در میان سایر پردیس‌ها متمایز است. همچنین در این پردیس هزاران دوره مجازی وجود دارد که با شبیه‌سازی‌ها و برنامه‌های کاربردی دانشجو محور و مبتنی بر مورد غنی شده است.
 • این دانشگاه با اعتقاد به فرصت‌های برابر در آموزش، یک برنامه بورسیه جامع و بدون وقفه را اجرا می‌کند.صرف‌نظر از معدل دانشجویان دانشگاه نیشانتاشی، بورسیه تحصیلی آنها قطع نمی‌شود. دانشجویان تا فارغ‌التحصیلی از فرصت‌های بورسیه بدون ضایع شدن حقوق بهره‌مند می‌شوند. همچنین تمام دانشجویان می‌توانند با استفاده از فرصت ثبت‌نام زودهنگام، تحصیلات خود را بدون افزایش هزینه‌ها به پایان برسانند.
 • این دانشگاه به دانشجویان موفق این فرصت را می‌دهد که علاوه بر تحصیل در مقطع کارشناسی خود، مدرک کارشناسی دوم را دریافت کنند یا در یک برنامه جانبی تحصیل کنند. به این صورت که دانشجویان مقطع کارشناسی این دانشگاه در صورت احراز شرایط لازم می‌توانند با مراجعه به رشته‌های «دو رشته‌ای» یا «مینور» از حق تحصیل رایگان بهره‌مند شوند.
 • دانشجویان مقطع کارشناسی این فرصت را دارند که در بسیاری از زمینه‌ها مانند استراتژی و مدیریت سازمانی با گذراندن دوره کارشناسی ارشد بازرگانی MBA با بورسیه کامل در صورت تحصیل برای یک سال آمادگی اختیاری، خود را توسعه دهند.
 • دانشگاه نیشانتاشی، امتحان انتقال عمودی (DGS) را به‌صورت رایگان به دانشجویان مقطع کاردانی و دوره KPSS (امتحان انتخاب پرسنل عمومی) را به همه دانشجویان خود ارائه می‌دهد.
 • دارای امتحان انتقال افقی، به این معنی که به دانشجویان خود فرصت دیگری برای انتخاب یک‌رشته می‌دهد. در این برنامه، دانشجویان می‌توانند در صورت داشتن شرایط لازم، بدون شرکت در آزمون مجدد دانشگاه، به برنامه‌ای که متناسب با شایستگی‌ها و رؤیاهایشان است، منتقل شوند.
 • این دانشگاه دانشجویان خود را با ۲ گواهینامه اجباری در هر ترم پشتیبانی می‌کند تا فارغ‌التحصیلان آن بتوانند جزو افراد مجرب و مجهز موردنظر دنیای تجارت باشند.

رتبه و رنکینگ دانشگاه نیشانتاشی

توجه داشته باشید که دانشگاه نیشانتاشی استانبول یکی از برترین دانشگاه‌های ترکیه است. این دانشگاه با استفاده از جدیدترین متد آموزشی و به‌روزترین امکانات، در میان بهترین دانشگاه‌های ترکیه و جهان قرار گرفته است. به‌طورکلی می‌توان گفت که بیشتر دانشگاه‌های خصوصی ترکیه از نظر ارائه امکانات و سطح آموزشی در جایگاه بالایی قرار دارند که شما می‌توانید اطلاعات کاملی دررابطه‌با تمام دانشگاه‌های خصوصی ترکیه در این صفحه به دست آورید. در جدول زیر رتبه و رنکینگ این دانشگاه بر اساس رتبه‌بندی سایت‌های مختلف ذکر شده است:

سطح رتبه دهیرتبه
رتبه جهانی۴۳۷۹
رتبه  داخل ترکیه۹۰

شرایط پذیرش دانشگاه نیشانتاشی استانبول

نحوه پذیرش در دانشگاه نیشانتاشی ترکیه

دانشگاه نیشانتاشی برای پذیرش دانشجویان علاقه‌مند به تحصیل در این دانشگاه شرایط بسیار راحتی را در نظر گرفته است. به این صورت که دانشجویان بدون آزمون ورودی و تنها با ارائه مدرک معتبر دیپلم دبیرستان با حداقل معدل و ریز نمرات قابل‌قبول دانشگاه برای پذیرش این دانشگاه اقدام کنند. همچنین باتوجه‌به رشتة انتخابی که به زبان ترکی یا انگلیسی تدریس می‌شود باید دارای مدرک زبان ترکی در سطح B2 و یا مدرک زبان انگلیسی باشند.

همچنین دقت داشته باشید که یک “برنامه مقدماتی انگلیسی” اجباری یک‌ساله برای دانشجویانی که مدرک زبان ندارد در کلاس‌های آموزشی خود دانشگاه شرکت می‌کنند. این دوره مشمول دوره تحصیلی نمی‌شود. پس از پایان دوره باید دانشجویان دوره حدنصاب را کسب نمایند.

مدارک ثبت نام دانشگاه نیشانتاشی

متقاضیان پس از دریافت نامه پذیرش باید تمام مدارک موردنیاز که در سایت دانشگاه آپلود می‌شود را تهیه کنند و در تاریخ اعلام شده از سوی دانشگاه آنها را در سایت دانشگاه اپلای کنند. مدارک خواسته شده برای ثبت‌نام به شرح زیر است:

 • فرم درخواست آنلاین پر شده از طریق RocApply
 • کپی پاسپورت بین‌المللی
 • گواهی پایان دبیرستان که نمرات و نتایج را نشان می‌دهد.
 • اثبات نتایج زبان انگلیسی (عمدتاً آیلتس یا تافل) اما برای دانشجویانی که در کشورهای
 • انگلیسی‌زبان تحصیل‌کرده‌اند و مدرک خود را در این کشورها دریافت کرده ارائه این مدرک اجباری نیست.
 • تمامی مدارک در صورت دریافت به زبان خارجی باید به انگلیسی یا ترکی ترجمه شوند

آزمون‌های لازم برای پذیرش در نیشانتاشی

ازآنجایی‌که نیشانتاشی، یک دانشگاه خصوصی است، دانشجویان برای پذیرش از این دانشگاه نیاز به آزمون ورودی ندارند و می‌توانند تنها با داشتن مدرک دیپلم و حدنصاب معدل، برای تحصیل در دانشگاه نیشانتاشی اقدام کنند.  اصولاً کمتر کسی هست که برای مدارک دیپلم خود مشکلی داشته باشد، به همین دلیل فقط یک مسئله می‌ماند که دانشجویان باید بر روی آن متمرکز شوند؛ آزمون زبان. با توجه به زبان رشته‌ای که برای آن اقدام می‌کنید، شما نیاز دارید تا امتیاز قبولی آزمون زبان ترکی مورد نظر دانشگاه را در سطح B2 و آزمون تافل برای زبان انگلیسی را با حداقل امتیاز ۶۵ داشته باشید.

بورسیه دانشگاه نیشانتاشی استانبول

بورسیه دانشجویان دانشگاه نیشانتاشی استانبول

باتوجه‌به اینکه این دانشگاه یک دانشگاه خصوصی است این دانشگاه با ارائه بورسیه‌های بسیار متنوع تا سقف ۱۰۰ درصد به دانشجویان واجد شرایط کمک کرده است که هزینه‌های تحصیل خود را به حداقل برسانند. این بورسیه‌ها شامل موارد زیر است:

 • بورسیه شایستگی تحصیلی
 • بورسیه‌های علم، هنر و فرهنگ
 • بورسیه‌های احتیاج ضروری
 • بورسیه‌های انتقال افقی
 • بورسیه‌های خواهر و برادر
 • بورسیه‌های معلولین

شرایط بورسیه دانشگاه نیشانتاشی

این دانشگاه در جهت توسعه سطح علمی و تربیت جوانانی بااستعداد و علاقه‌مند به تحصیل همواره در تلاش است که شرایطی را فراهم سازد که تمام دانشجویان بتوانند با استفاده از بورسیه‌های متنوع دانشگاه نیشانتاشی در راستای کاهش هزینه‌ها تحصیل خود در این دانشگاه مدرن مشغول به ادامه تحصیل شوند. شرایط لازم برای دریافت بورسیه به‌صورت زیر است:

 1. بورسیه شایستگی تحصیلی: در پایان هرسال تحصیلی، دانشجویانی که حداقل دو نیمسال تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کاردانی داشته باشند، هیچ‌گونه اقدام انضباطی دریافت نکرده باشند و دارای معدل ۳٫۶۰ و بالاتر باشند، در صورت درخواست بورسیه با نرخ تعیین شده توسط کمیسیون بورسیه بر اساس میزان موفقیت در شهریه سال بعد آنها اعمال می‌شود.
 2. بورسیه‌های علم، هنر و فرهنگ: این بورسیه‌ها برای دانشجویانی است که در زمینه‌های علم، هنر و فرهنگ در سطح بین‌المللی، به میزان و زمان تعیین شده توسط کمیسیون بورسیه، به موفقیت دست‌یافته‌اند.
 3. بورسیه‌های احتیاج ضروری: بورسیه‌هایی است که برای دانشجویانی که به دلایل غیرقابل‌پیش‌بینی در پرداخت مشکل دارند و این وضعیت را مستند می‌کنند، در محدوده کمیسیون بورسیه تحصیلی اعمال می‌شود.
 4. بورسیه‌های انتقال افقی: این بورسیه‌ها با نرخ تعیین شده توسط کمیسیون بورسیه اعمال می‌شود، درصورتی‌که دانشجویان باتوجه‌به مؤسسه‌ای که از آنجا آمده‌اند، نمره ورودی و معدل آنها به دانشگاه Nişantaşı مراجعه کنند.
 5. بورسیه‌های خواهر و برادر: بورسیه‌هایی است که به میزان ۵ درصد برای هر خواهر و برادر در برنامه‌های کارشناسی و کاردانی دانشگاه اعمال می‌شود.
 6. بورسیه‌های معلولین: بورسیه‌هایی است که کمیسیون مناسب تشخیص می‌دهد تا به دانشجویان معلول ثبت‌نام‌شده در دوره‌های کارشناسی و کاردانی دانشگاه اعطا شود.

شهریه دانشگاه نیشانتاشی

همان‌طور که پیش‌ازاین گفته شد این دانشگاه یک دانشگاه خصوصی است و امکانات آموزشی و رفاهی بالایی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد هزینه تحصیل در این دانشگاه نسبت به دانشگاه‌های هم سطح خود بالاتر است. دانشگاه کنت استانبول نیز یکی از دانشگاه‌های خصوصی ترکیه است که دارای طیف گسترده‌ای از رشته‌های پرطرف‌دار است این دانشگاه نیز برای کاهش هزینه‌های تحصیل دانشجویان بورسیه‌هایی در نظر گرفته است که می‌توانید اطلاعات کامل این دانشگاه را در این صفحه مطالعه کنید. در جدول زیر تعدادی از رشته‌های دانشگاه نیشانتاشی همراه با شهریه آنها ذکر شده است:

پزشکی

پزشکی (Bachelor of medicine)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۹٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۹٫۵۰۰ دلار در سال
داندان‌پزشکی (ترکی)

داندان‌پزشکی(Bachelor of Dentistry)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۷٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۷۵۰۰ دلار در سال
داندان‌پزشکی

داندان‌پزشکی(Bachelor of Dentistry)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲۰٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۲۰٫۵۰۰ دلار در سال
مهندسی عمران

لیسانس مهندسی عمران(Bachelor of Civil Engineering)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲٫۹۵۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۷٫۴۸۱ دلار در سال
مدیریت هوانوردی

لیسانس مدیریت هوانوردی(Bachelors in Aviation Management)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲٫۹۵۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۷٫۴۸۱ دلار در سال
مدیریت هوانوردی (ترکی)

دندانپزشکی(Bachelor of Dentistry)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲٫۹۵۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۷٫۴۸۱ دلار در سال
روانشناسی

لیسانس روانشناسی (Bachelor of Psycology )

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲٫۹۵۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۷٫۴۸۱ دلار در سال
تغذیه و رژیم غذایی(ترکی)

لیسانس تغذیه و رژیم غذایی (Bachelor of Nutrition and Dietetics)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲٫۹۵۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۷٫۴۸۱ دلار در سال
فیزیوتراپی و توانبخشی(ترکی)

لیسانس فیزیوتراپی و توانبخشی(Bachelor of Physical Therapy and Rehabilitation)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲٫۹۵۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۷٫۴۸۱ دلار در سال
موتور بدنه هواپیما

لیسانس موتور بدنه هواپیما (Bachelor of Aircraft Airframe Engine)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲٫۴۵۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۲٫۴۵۰ دلار در سال
مهندسی رایانه(ترکی)

لیسانس مهندسی رایانه (Bachelor of Computer Engineering)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲٫۴۵۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۷٫۴۸۱ دلار در سال
مهندسی برق و الکترونیک (ترکی)

لیسانس مهندسی برق و الکترونیک (Bachelor of Electrical and Electronics Engineering)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲٫۴۵۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۷٫۴۸۱ دلار در سال
طراحی مد و پارچه (ترکی)

لیسانس طراحی مد و پارچه (Bachelor of Fashion & Textile Design)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲٫۴۵۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۷٫۴۸۱ دلار در سال
طراحی گرافیک (ترکی)

لیسانس طراحی گرافیک (Bachelor of Graphic Design)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲٫۴۵۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۷٫۴۸۱ دلار در سال
امور مالی و بانکی (ترکی)

لیسانس امور مالی و بانکی (Bachelor of Finance and Banking)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲٫۴۵۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۷٫۴۸۱ دلار در سال
مدیریت کسب و کار (ترکی)

لیسانس مدیریت کسب و کار (Bachelor of Business Administration)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲٫۴۵۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۷٫۴۸۱ دلار در سال
هنرهای نمایشی (ترکی)

لیسانس هنرهای نمایشی (Bachelor of Performing Arts)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲٫۴۵۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۷٫۴۸۱ دلار در سال
تجارت بین المللی و لجستیک (ترکی)

لیسانس تجارت بین المللی و لجستیک (Bachelor of International trade and logistics)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲٫۴۵۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۷٫۴۸۱ دلار در سال
موسیقی (ترکی)

لیسانس موسیقی (Bachelor of Music)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲٫۴۵۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۷٫۴۸۱ دلار در سال
تاریخ(ترکی)

لیسانس تاریخ (Bachelor of History)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲٫۴۵۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۷٫۴۸۱ دلار در سال
روابط عمومی و تبلیغات (ترکی)

لیسانس روابط عمومی و تبلیغات (Bachelor of History)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲٫۴۵۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۷٫۴۸۱ دلار در سال
جامعه شناسی (ترکی)

لیسانس جامعه شناسی(Bachelor of Sociology)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲٫۴۵۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۷٫۴۸۱ دلار در سال
غذا و هنر آشپزی (ترکی)

لیسانس غذا و هنر آشپزی (Bachelor of Gastronomy & Culinary Arts)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲٫۴۵۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۷٫۴۸۱ دلار در سال
مهندسی مکانیک (ترکی)

لیسانس مهندسی مکانیک (Bachelor of Mechanical Engineering)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲٫۴۵۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۷٫۴۸۱ دلار در سال

دانشکده‌ های دانشگاه نیشانتاشی

به‌طورکلی این دانشگاه دارای ۶ دانشکده است که در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در سطح بین‌المللی دانشجو می‌پذیرد. در ادامه نام دانشکده‌های این دانشگاه قرار گرفته است:

 1. پزشکی
 2. دندانپزشکی
 3. اقتصاد، علوم اداری و اجتماعی
 4. معماری مهندسی
 5. هنر و طراحی
 6. علوم بهداشتی

رشته‌ های دانشگاه نیشانتاشی

خوب است بدانید که این دانشگاه علاوه بر امکانات آموزشی و رفاهی پیشرفته و مدرن دارای رشته‌های متنوع و پرطرف‌دار نیز است که دانشجویان زیادی را هرساله جذب می‌کند. در این قسمت نام تعدادی از رشته‌های مهم و پرطرف‌دار دانشگاه نیشانتاشی ترکیه ذکر شده است:

 • پزشکی
 • دندانپزشکی
 • تغذیه و رژیم غذایی
 • گفتار و زبان درمانی
 • فیزیوتراپی و توان‌بخشی
 • پرستاری
 • مهندسی کامپیوتر (ترکی)
 • مهندسی برق – الکترونیک (انگلیسی)
 • مهندسی صنایع (ترکی)
 • مهندسی عمران (انگلیسی/ترکی)

خدمات رفاهی دانشگاه نیشانتاشی استانبول

دانشگاه نیشانتاشی دارای امکانات و خدمات بی‌نظیری است که می‌تواند تمام نیازهای آموزشی، رفاهی و تفریحی دانشجویان را در سطح بالایی پوشش دهد. دیگر دانشگاه‌های ترکیه نیز همانند این دانشگاه از امکانات فوق‌العاده‌ای برخوردار هستند که دانشجویان زیادی برای تحصیل این دانشگاه را انتخاب می‌کنند. درصورتی‌که قصد تحصیل در ترکیه را دارید می‌توانید اطلاعات جامعی در مورد این دانشگاه‌ها را در این صفحه مشاهده کنید.

به‌طورکلی خدمات که این دانشگاه ارائه می‌دهد شامل بیش از ۵۰ باشگاه از هوانوردی تا تئاتر، از موسیقی تا تحقیق و توسعه، اجتماعی، هنری، دانشگاهی، علمی و فرهنگی. با بیش از ۲۵۰ فعالیت در سال است. همچنین بسیاری از فعالیت‌های درون دانشگاهی و خارج از دانشگاه باهدف ایجاد آگاهی اجتماعی و افزایش آگاهی، بهره‌مندی جامعه و محیط‌زیست از طریق پروژه‌های متعدد مسئولیت اجتماعی که توسط باشگاه‌های دانشجویی دانشگاه مانند موضوع، مددکاری اجتماعی، روان‌شناسی و دوستداران حیوانات است انجام می‌شود.

این دانشگاه بزرگ‌ترین پردیس سرپوشیده را نه‌تنها در کشور ترکیه بلکه در اروپا دارد. این پردیس همانند یک  شهر بزرگ با کافه‌ها، رستوران‌ها و هواپیماهای بدون سرنشین است. علاوه بر این، یک ویژگی ممتاز این پردیس این است که در مرکز شهر قرار دارد و در هر کجای استانبول که هستید به‌راحتی می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید.

خوابگاه دانشگاه نیشانتاشی

دانشگاه نیشانتاشی در ساختار خود خوابگاهی ندارد. اما خبر خوب این است که دانشجویانی بین‌المللی می‌توانند در خوابگاه‌هایی که در نزدیک دانشگاه قرار دارند اسکان بگیرند. این خوابگاه‌ها شامل خوابگاه‌های پسرانه ماسلاک شیشلی، بشیکتاش، بی اوغلو، وطن، Haseki ،Maltepe و همچنین خوابگاه‌های دخترانه اسکودار، فاتح، چاپا، Maltepe است. این خوابگاه‌ها علاوه بر امکانات بسیار خوب از هزینه‌های پایینی نیز برخوردار هستند.

آدرس دانشگاه نیشانتاشی

پردیس اصلی این دانشگاه در یکی از نقاط مرکزی استانبول یعنی محله ماسلاک در ناحیه مرکزی شیشلی و ساری یئر قرار دارد.  نزدیکی به ایستگاه مترو و اتوبوس و مراکز خرید از دیگر ویژگی‌های دانشگاه نیشانتاشی است.

آدرس نیشانتاشی: استانبول، ساری یئرش ۳۴۴۸۱۷۴۲، محله ماسلاک، کوچه تاش یونجاسی، ش:Y1 وv1

جمع بندی

بر اساس کلیه مطالبی که در این مقاله بیان شد، سعی کردیم تمام اطلاعات جامع در مورد دانشگاه نیشانتاشی ترکیه را در اختیارتان قرار دهیم. همچنین تلاش کردیم اطلاعات کافی و به‌روز جهت‌پذیرش از این دانشگاه، آزمون‌های ورودی، شرایط ثبت نام دانشگاه، دریافت بورسیه‌های تحصیلی متنوع و امکانات این دانشگاه را برایتان ارائه دهیم. امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند که بهترین تصمیم را برای تحصیل در  دانشگاه موردنظر خود بگیرید. چنانچه سؤالی در مورد پذیرش این دانشگاه دارید، می‌توانید با مشاورین ما در تیم بورس تاپ در میان بگذارید تا به سؤالات شما به طور کامل پاسخ دهند.

سؤالات متداول کاربران در مورد دانشگاه نیشانتاشی

برای سهولت در کسب اطلاع از میزان هزینه و شهریه هر رشته تحصیلی، در جدول شهریه دانشگاه، لیست تمامی شهریه‌های هر رشته را قرار داده‌ایم.

خیر. این دانشگاه مورد تأیید اتحادیه اروپاست و در برنامه تبادل دانشجویی اراسموس عضویت دارد.

دانشگاه نیشانتاشی یک دانشگاه خصوصی است که رتبه ۹۰ را در میان دانشگاه‌های ترکیه به خود اختصاص داده است.

دانشگاه نیشانتاشی به طور اختصاصی خوابگاه ندارد اما در نزدیکی دانشگاه، خوابگاه‌های دانشجویی دخترانه و پسرانه برای دانشجویان بین‌المللی قرار دارد که هزینه این خوابگاه‌ها پایین است. در مقاله حاضر به این خوابگاه‌ها اشاره کردیم.

به راحتی شما می‌توانید با مشاوران ما در تیم بورس تاپ ارتباط برقرار کنید، تا شما را برای اطلاع از تمامی جزئیات تحصیل در این دانشگاه، راهنمایی کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک در
اطلاع از
guest
۰ نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

ارتباط با مشاوران بورس تاپ

مشاوران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند

پیشنهاد می‌کنم مقالات زیر رو هم ببینید

لوگو دانشگاه نیشانتاشی استانبول ترکیه
دانشگاه نیشانتاشی
پذیرش باز است

نام دانشگاه به زبان انگلیسی:
Nisantasi University

نوع دانشگاه:
خصوصی

نحوه پذیرش:

شرط معدل دیپلم

برنامه تبادل دانشجویی:
آراسموس پلاس

رتبه در میان دانشگاه های ترکیه:
۹۰

زبان آموزشی:
ترکی – انگلیسی

مورد تایید ایران:
مورد تایید نیست

مورد تایید اروپا و آمریکا:
است

تعداد دانشکده:
۶

مقالات به‌روز شده