دانشگاه مال تپه

دانشگاه مال تپه یکی از معتبرترین دانشگاه‌های خصوصی استانبول است. این دانشگاه در منطقه مال تپه در بخش آسیایی شهر، در کنار ساحل دریای مرمره واقع شده است. این منطقه آب‌وهوایی بسیار خوبی دارد و تا شهر استانبول فاصله زیادی ندارد و تمامی امکانات رفاهی از قبیل مراکز خرید، سینما، رستوران و.. را در خود دارد.

لوگو دانشگاه مال تپه
نام دانشگاه

مال تپه (Maltepe University)

نوع دانشگاه

خصوصی

شهر

استانبول

سال تاسیس

۱۹۹۷ میلادی

مورد تایید ایران:

نیست

مورد تایید اروپا و آمریکا

هست

نحوه پذیرش

بدون آزمون

رتبه در ترکیه

۶۵

برنامه تبادل دانشجویی

اراسموس - اراسموس پلاس

تعداد دانشکده

۹

زبان آموزشی

ترکی - انگلیسی

مقاطع تحصیلی

کارشناسی - کارشناسی ارشد - دکتری

پذیرش باز است

آنچه در این مطلب خواهید خواند

پیش از آنکه به جزئیات دانشگاه مال تپه بپردازیم، به ۳ دلیلی که شما باید در این دانشگاه تحصیل کنید، اشاره می‌کنیم که با خواندن این مقاله به این دلایل پی خواهید برد؛

 1. هدف اولیه دانشگاه مال تپه «آموزش تفکر» به دانشجویان و ارائه اندیشه علمی به عنوان یک چشم‌انداز مدرن است.
 2. دانشگاه که نسبت به محیط و جامعه خود حساس است؛ می‌داند که چگونه دانش را به تولید منتقل کند که این دانش منتقل شده به تولید، زندگی را با نتایج ملموس خود آسان می‌کند.
 3. دانشگاه مال تپه با تأکید بسیار بر بین‌المللی بودن، با داشتن ویژگی‌های ملی، پایبندی خاصی به اصل جهانی بودن علم دارد و پروژه‌های مربوط به حال و آینده جامعه را تولید می‌کند.
  اکنون به سراغ معرفی و ارائه گزارشی کامل از دانشگاه مال تپه می‌رویم. با ما تا انتهای مقاله همراه شوید تا کلیه اطلاعات لازم برای تحصیل در این دانشگاه معتبر و جهانی را کسب نمایید.

تاریخچه دانشگاه مال تپه ترکیه

ابتدای بنیان‌گذاری دانشگاه مال تپه بدین ترتیب بود که مؤسسه آموزشی مرمره در سال ۱۹۹۱ با شعار «از کودکستان تا دانشگاه» توسط حسین شیمشک، رئیس هیئت امنای دانشگاه تأسیس شد. سپس بنیاد آموزش استانبول مرمره “IMEV” در سال ۱۹۹۶ فعالیت خود را آغاز کرد. یک سال بعد از تأسیس این بنیاد، دانشگاه مال تپه در سال ۱۹۹۷ احداث و راه‌اندازی شد.

دانشگاه خصوصی مال تپه که وابسته به  “IMEV” است ، با ارائه خدمات جامع به‌ویژه در زمینه آموزش، بهداشت، محیط زیست، فرهنگ، هنر و زمینه‌های اجتماعی، کار خود را آغاز کرد. دهکده آموزشی مرمره در سال ۲۰۰۲ در کنار یک جنگل درخت کاج در یک منطقه باز ۱۰۰۰ هکتاری و یک منطقه بسته به وسعت ۳۰۰ هکتار تأسیس شد. دانشگاه مال تپه در این پردیس قرار دارد که شامل ۹ دانشکده، ۱ مدرسه فنی حرفه‌ای با شانزده برنامه آموزشی و ۳ مدرسه زبان‌های خارجی، علوم سلامت و پرستاری است.

از موضوعاتی که دانشگاه مال تپه به آن اهمیت ویژه‌ای می‌دهد تحصیلات باکیفیت است. به همین منظور دفتر مدیریت کیفیت در دانشگاه ایجاد شده است. کلیه فرایندهای مرتبط باکیفیت آموزش عالی به دقت در این دفتر رصد می‌شوند. اصول آموزشی دانشگاه مال تپه استانبول در شعار «آزاد در اندیشه، مدرن در آموزش و جهانی در علم» خلاصه می‌شوند. هدف اصلی دانشگاه مال تپه این است که جوانان کارآمد و روشنفکری را برای آینده آماده کند و آنها را به عنوان افرادی تربیت کند که اصول اساسی جمهوری ترکیه را درونی کرده باشند، از تمام قوانین سکولار دموکراسی پیروی کنند و همچنین فعال، منطقی، متفکر باشند.

مزایای دانشگاه مال تپه استانبول

مزیت های تحصیل در دانشگاه مال تپه استانبول

همه آنچه برای یک زندگی دانشجویی نیاز است در دانشگاه مال تپه استانبول واقع در محوطه‌ای که به عنوان دهکده آموزش شناخته می‌شود، فراهم شده است. جایی که در خلال روابط و فعالیت‌های اجتماعی، می‌توان دوستی‌های پایداری را شکل داد. دانشگاه مال تپه به دور از سروصدای شهر قرار داد و  با حوزه‌های کاربردی که از آموزش نظری پشتیبانی می‌کند، در صدر نظرسنجی رضایت دانشجویان قرار گرفته است. برای مثال می‌توان به فرصت‌های گسترده‌ای که در حوزه‌های کاربردی از فعالیت‌های نوآورانه و خلاق پشتیبانی می‌کند و به دانشجویان خود ارائه می‌دهد، اشاره کرد؛ از جمله آزمایشگاه مصالح ساختمانی در دانشکده مهندسی و علوم طبیعی، دادگاه نمونه برای دانشکده حقوق، کارگاه ساختمانی که فرصت‌های طراحی را برای دانشجویان دانشکده معماری و طراحی فراهم آورده است.

دانشگاه مال تپه به بین‌المللی بودن اهمیت زیادی می‌دهد و اولین پیشرفت‌ها در این مسیر در اوایل دهه ۲۰۰۰ محقق شد. برنامه اراسموس در سال ۲۰۰۴ و اراسموس پلاس در سال ۲۰۰۷ ارائه شدند که از این بابت می‌توان گفت دانشگاه مال تپه همواره در هر گامی که برای بین‌المللی شدن برداشته است، جزء اولین‌ها بود. از طریق این برنامه‌ها دانشجویان و اعضای هیئت علمی بین دانشگاه‌های ترکیه و اروپا مبادله می‌شوند و بدین گونه ارتباطات قوی‌ای با دانشگاه‌های معتبر دنیا برای تحقیقات مشترک و مطالعات علمی برقرار می‌شود. برنامه‌های تبادل بین‌المللی و پروژه‌های مشترک از جمله شاخص‌های مهم کیفیت بین‌المللی دانشگاه مال تپه است. دانشگاه مال تپه دارای ۱۷۶ قرارداد اراسموس و ۳۱ قرارداد بین‌المللی با ۲۹ کشور، ۱۱۴ دانشگاه و بیش از ۶۰۰ دپارتمان می‌باشد. از طریق توافقات در این محدوده، بسیاری از اعضای هیئت علمی خارجی در دانشگاه حضور می‌یابند و کنفرانس‌ها، سمینارها و کارگاه‌های آموزشی متنوعی را برگزار می‌کنند.

این دانشگاه به دانشجویان خود این فرصت را داده است که علاوه بر برنامه‌های اصلی کارشناسی خود، مدرک کارشناسی دوم را نیز دریافت یا در یک برنامه جزئی تحصیل کنند. دانشجویان مقطع کارشناسی دانشگاه مال تپه در صورت تمایل و احراز شرایط لازم می‌توانند وارد برنامه‌های «دو رشته اصلی» و «فرعی» شوند.

نکات بیشتربیشتر بدانید:
برنامه مینور یا رشته فرعی، برنامه‌ای است که در آن دانشجویان می‌توانند در کنار واحدهای درسی رشته اصلی خود، تعدادی واحد از رشته مرتبط بر رشته اصلی را دریافت کنند و پس از پاس کردن این واحدها یک گواهینامه هم دریافت کنند که برای استخدام، مزیت بزرگی محسوب می‌شود.

رتبه و رنکینگ دانشگاه مال تپه

دانشگاه مال تپه جز مؤسسات آموزش عالی رو به رشد ترکیه به حساب می‌آید که توانسته است در رشته پزشکی خود را به رتبه ۶۶ از میان ۱۱۲ دانشگاه ترکیه در این حوزه برساند. به طور کلی رشته پزشکی در ترکیه به سبب کیفیت آموزشی جهانی آن محبوبیت زیادی دارد که شما می‌توانید شرایط پذیرش و تحصیل در این رشته را در صفحه مربوط مطالعه کنید. در جدول زیر رتبه ملی و جهانی این دانشگاه بر پایه داده‌های سایت رتبه دهی “edurank.org”  آورده شده است؛

سطح رتبه دهیرتبه
رتبه  جهانی۳۵۶۲
رتبه  داخل ترکیه۶۵

شرایط پذیرش دانشگاه مال تپه استانبول

دانشگاه مال تپه دانشگاهی خصوصی است که اخذ پذیرش از آن، بدون آزمون ورودی و با مدرک دیپلم دبیرستان انجام می‌گردد. اما ارائه نتایج آزمون‌های یوس (YOS) و یا آزمون‌های بین‌المللی مورد تأیید دانشگاه، امتیاز قابل توجهی در گرفتن پذیرش دارد.

شرایط پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه مال تپه

اگر برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه مال تپه برنامه‌ریزی می‌کنید، لازم است که ابتدا بدانید شرایط پذیرش آن به چه ترتیبی است. در ادامه به این شرایط اشاره می‌کنیم؛

 • ارائه مدرک کارشناسی
 • نگیزه‌نامه
 • برای برنامه‌های به زبان انگلیسی: گواهی مهارت زبان انگلیسی (TOEFL IBT، CAE، CPE، YDS، YOKDIL)؛ حداقل نمره آزمون تافل ۶۶ است.
 • برای برنامه‌هایی به زبان ترکی: گواهی آزمون TÖMER در سطح B2.

شرایط پذیرش دکتری در دانشگاه مال تپه

برای اینکه موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه مال تپه در مقطع دکتری شوید، باید مدارکی را که در ادامه نام می‌بریم را تهیه کنید؛

 • ارائه مدرک کارشناسی ارشد
 • انگیزه‌نامه
 • برای برنامه‌های به زبان انگلیسی: گواهی مهارت انگلیسی (TOEFL IBT، CAE، CPE، YDS، YOKDIL)؛ حداقل نمره آزمون تافل ۶۶ است.
 • برای برنامه‌های آموزشی به زبان ترکی: گواهی آزمون TÖMER در سطح C1.

نکات بیشترتوجه:
دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری که از یک برنامه آموزشی ترکی در ترکیه فارغ‌التحصیل شده‌اند به مدرک آزمون TOMER نیاز ندارند و دانشجویانی که مدرک لازم را نداشته باشند در طول یک سال اجازه یادگیری زبان ترکی را خواهند داشت.

مدارک ثبت نام دانشگاه مال تپه

مدارکی که شما برای ثبت نامه دانشگاه مال تپه به آن‌ها نیاز دارید و باید در سامانه دانشگاه بارگذاری کنید به شرح زیر هستند؛

 • ارائه دیپلم دبیرستان؛ در صورتی که داوطلب در طول درخواست آنلاین، دیپلم دبیرستان نداشته باشد، گواهی فارغ‌التحصیلی موقت و مدارک تأیید کننده معدل هر سال قابل قبول است. همچنین دانشجو می‌تواند ترجمه رسمی ترکی یا انگلیسی نتیجه آزمون SAT و یا هر آزمون بین‌المللی معتبر دیگر را ارئه دهد.
 • ریز نمرات دوره دبیرستان
 • ارائه گذرنامه
 • گواهی مهارت زبان: برای دانشجویانی که در دانشکده‌های حقوق، ارتباطات، گروه روان‌شناسی، دانشکده علوم انسانی و اجتماعی، گروه تجارت بین‌المللی و مدیریت لجستیک و پزشکی ثبت نام کرده‌اند، TOEFL IBT با امتیاز ۷۸ و برای سایر رشته‌ها TOEFL IBT با امتیاز ۷۲ مورد قبول است.

نکات بیشتر  نکته:
برای برنامه‌های آموزشی به زبان ترکی، باید حداقل سطح B2 آزمون TÖMER را داشته باشند.

آزمون‌های لازم برای پذیرش در مال تپه

همان‌طور که گفتیم دانشگاه مال تپه جز مراکز آموزش عالی خصوصی ترکیه است، در نتیجه آزمون خاصی به عنوان آزمون ورودی برای پذیرش، الزامی نیست؛ ولی ارائه نتایج هریک از آزمون‌های ملی (مانند یوس) و بین‌المللی (SAT,ACT,..) امتیاز محسوب می‌شود.

بورسیه دانشگاه مال تپه استانبول

دانشگاه مال تپه با وجود اینکه یک دانشگاه خصوصی است اما ۱۰ برنامه بورسیه به همراه تخفیفات منحصربه‌فرد برای دانشجویان خود دارد که در این بخش آن‌ها را معرفی می‌کنیم؛

 1. تخفیف خواهر و برادر
 2. تخفیف پرسنلی
 3. تخفیف فارغ‌التحصیلان
 4. تخفیف مدرک بین‌المللی IB و تخفیف موفقیت فارغ‌التحصیلی
 5. تخفیف مؤسسات آموزشی مارمارا
 6. تخفیف دستاورد
 7. تخفیف برای دانشجویان خارجی
 8. بورسیه و تخفیف نیازمندی ضروری
 9. بورسیه نقدی
 10. سایر بورسیه‌ها و کمک هزینه‌های تحصیلی

شرایط بورسیه دانشگاه مال تپه

در اینجا قصد داریم به تفکیک کلیه بورسیه‌ها و تخفیفات دانشجویی که در بالا معرفی کردیم را توضیح دهیم تا شما بتوانید بررسی کنید که واجد شرایط کدام یک از بورسیه‌های دانشگاه مال تپه هستید؛

 1. تخفیف خواهر و برادر: برای هر خواهر و برادری که در دانشگاه تحصیل می‌کنند؛ شامل خواهر و برادر (تنی) دانشجویان تحصیلات تکمیلی، ۵% تخفیف اعمال می‌شود.
 2. پرسنلی: ۵۰% تخفیف برای فرزندان کارکنان دانشگاه اعمال می‌شود.
 3. تخفیف فارغ‌التحصیلان: ۲۵٪ تخفیف برای دانشجویانی که از هر یک از برنامه‌های کاردانی یا کارشناسی دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند و قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را دارند.

تخفیف مدرک بین‌المللی IB و تخفیف موفقیت فارغ‌التحصیلی

دانشجویانی که از تمام مدارس خصوصی و دولتی در سراسر ترکیه با دیپلم IB فارغ‌التحصیل شده‌اند؛ واجد دریافت تخفیف‌های ویژه‌ای هستند که در ادامه شرح می‌دهیم؛

 • نمره دیپلم بین ۳۲ تا ۴۱ ، ۵۰ درصد.
 • نمره دیپلم ۴۲ و بالاتر، ۹۵ درصد.
 • نمرات دیپلم ABITUR00 و بالای ۲٫۰۰ ، ۵۰ درصد.
 • نمرات دیپلم ABITUR بین ۱٫۹۹ –۰۰ تا ۹۵ درصد.
 • نمرات دیپلم MATURA بالای ۲٫۰۰، ۵۰ درصد.
 • نمرات دیپلم MATURA بین ۱٫۹۹ –۰۰ تا ۹۵ درصد.
 • دارندگان مدرک دیپلم فرانسه با نمرات بین ۱۸٫۹۹ –۰۰ تا ۵۰ درصد.
 • دارندگان مدرک دیپلم فرانسه با نمرات بین ۲۰٫۰۰ – ۱۹٫۰۰ دارند، تا ۹۵ درصد.

انواع بورسیه دانشگاه مال تپه

تخفیف مؤسسات آموزشی مرمره

 • ۲۵٪ به دانشجویانی که از مؤسسات آموزشی مرمره فارغ‌التحصیل شده و در هر یک از برنامه‌های آموزشی شهریه کامل (که هزینه کامل باید پرداخت شود) دانشگاه ثبت نام کرده‌اند.
 • ۲۰٪ به فرزندان کارکنان مؤسسه آموزشی مرمره
 • ۵% برای دانشجویانی که خواهر و برادری دارند که در مؤسسات آموزشی مرمره تحصیل می‌کنند.
 • ۹۵٪ تخفیف برای کسانی که از مؤسسات آموزشی مرمره با مدرک IB فارغ‌التحصیل شده‌اند.

تخفیف موفقیت تحصیلی

سال اول به شرط یک سال تحصیل در مقطع کاردانی یا کارشناسی در دانشگاه؛ برای دانشجویان اول تا سوم به این صورت که تخفیف ۵۰ درصدی برای نفر اول، ۲۵ درصد برای نفر دوم و ۱۵ درصد برای نفر سوم در نظر گرفته می‌شود. تخفیف مذکور در سال تحصیلی بعد (بدون احتساب ترم تابستانه) اعمال می‌شود.

تخفیف برای دانشجویان خارجی

برای دانشجویان خارجی که نمره معتبری در آزمون‌های برگزار شده توسط دانشگاه‌های دولتی در ترکیه کسب کرده و نمره دیپلم دبیرستان آنها حداقل ۸۰ امتیاز از ۱۰۰ باشد، ۲۵ درصد تخفیف در نظر گرفته می‌شود. مدارک قبولی آزمون و گواهینامه به شرح زیر است:

 • گواهینامه امتحان دانشجویان خارجی (YÖS)
 • سند آزمون e-YÖS
 • گواهینامه آزمون عمومی GCE AL سطح A
 • مستندات آزمون SAT
 • گواهینامه IB (لیسانس بین‌المللی)
 • گواهی لیسانس اروپایی
 • دیپلم دبیرستان (نمره دیپلم باید حداقل ۸۰ امتیاز از ۱۰۰ باشد.)

بورسیه و تخفیف دانشجویان نیازمند

به دانشجویانی که در حین تحصیل در دانشگاه به دلایل مختلفی در پرداخت هزینه خود دچار مشکل شده باشند، به پیشنهاد کمیسیون بورسیه، در صورت تأیید رئیس دانشگاه توسط هیئت امنا بورسیه یا تخفیف داده می‌شود. بورسیه یا تخفیف ارائه شده برای یک ترم می‌باشد و دانشجویانی که می‌خواهند در ترم بعدی از این بورسیه یا تخفیف بهره‌مند شوند باید با همراه داشتن مدارک مورد نیاز مجدداً اقدام کنند.

 • بورسیه نقدی: به دانشجویانی که در دانشگاه تحصیل می‌کنند و با توجه به نیاز خود درخواست می‌دهند، به پیشنهاد کمیسیون بورسیه، در صورت تأیید رئیس دانشگاه توسط هیئت امنا بورسیه یا تخفیف داده می‌شود. بورسیه‌های داده شده برای یک ترم می‌باشد و دانشجویانی که می‌خواهند در ترم بعدی از این بورسیه بهره‌مند شوند باید با مدارک مورد نیاز مجدداً اقدام کنند.
 • سایر دستاوردها و کمک هزینه‌های تحصیلی: فرزندان افرادی که در زمینه‌های هنری، علمی، ورزشی، نظامی و مانند آن به کشور ترکیه خدمت کرده‌اند و یا نیازمند هستند، بنا به پیشنهاد کمیسیون بورسیه، در صورت تأیید رئیس دانشگاه توسط هیئت امنا بورسیه یا تخفیف داده می‌شود. بورسیه‌های داده شده برای یک ترم می‌باشد و دانشجویانی که می‌خواهند در ترم بعدی از این بورسیه بهره‌مند شوند باید با مدارک مورد نیاز مجدداً اقدام کنند.

شهریه دانشگاه مال تپه

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های دانشجویان همیشه شهریه دانشگاه است. ما در اینجا جدولی از شهریه مهم‌ترین رشته‌های دانشگاه مال تپه را  تدوین کرده‌ایم که می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید و هزینه‌های تحصیل خود را محاسبه کنید.

پزشکی (انگلیسی)

پزشکی (Bachelor of MEDICINE)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۴٫۰۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۴٫۰۰۰ دلار در سال
پزشکی (ترکی)

پزشکی (Bachelor of MEDICINE)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۰٫۰۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۰٫۰۰۰ دلار در سال
پرستاری

لیسانس پرستاری (Bachelor of Nursing)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۴٫۰۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۴٫۰۰۰ دلار در سال
حقوق

لیسانس حقوق (Bachelor of Law)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۴٫۰۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۴٫۰۰۰ دلار در سال
معماری

لیسانس معماری (Bachelor of architecture)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۴٫۰۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۴٫۰۰۰ دلار در سال
مهندسی کامپیوتر

لیسانس مهندسی کامپیوتر (Bachelor of Computer Engineering)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۵٫۰۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۵٫۰۰۰ دلار در سال
مهندسی برق و الکترونیک

لیسانس مهندسی برق و الکترونیک (Bachelor of Electrical and Electronic Engineering)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۵٫۰۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۵٫۰۰۰ دلار در سال
مهندسی صنایع

لیسانس مهندسی صنایع (Bachelor of industrial engineering)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۵٫۰۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۵٫۰۰۰ دلار در سال
غذا و هنر آشپزی

لیسانس غذا و هنر آشپزی (Bachelor of Food and culinary art)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۴٫۰۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۴٫۰۰۰ دلار در سال
گرافیک

لیسانس گرافیک (Bachelor of Graphics)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۴٫۰۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۴٫۰۰۰ دلار در سال
هنرهای نمایشی

لیسانس هنرهای نمایشی (Bachelor of Performing Arts Department)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۴٫۰۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۴٫۰۰۰ دلار در سال
روزنامه نگاری

لیسانس روزنامه نگاری (Bachelor of journalism)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۴٫۰۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۴٫۰۰۰ دلار در سال
روانشناسی

لیسانس روانشناسی (Bachelor of Psychology)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۵٫۰۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۵٫۰۰۰ دلار در سال
طراحی ارتباطات بصری

لیسانس طراحی ارتباطات بصری (Bachelor of Visual communication design)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۴٫۰۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۴٫۰۰۰ دلار در سال
مدیریت کسب و کار

لیسانس مدیریت کسب و کار (Bachelor of business management)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۴٫۰۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۴٫۰۰۰ دلار در سال
جامعه شناسی

لیسانس جامعه شناسی (Bachelor of Sociology)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۵٫۰۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۵٫۰۰۰ دلار در سال

دانشکده‌های دانشگاه مال تپه

دانشگاه مال تپه دارای ۹ دانشکده در حوزه‌های علمی مختلف است که اسامی این دانشکده‌ها عبارت‌اند از:

 1. دانشکده پزشکی
 2. دانشکده فنی و مهندسی و علوم طبیعی
 3. دانشکده تعلیم و تربیت
 4. دانشکده هنرهای زیبا
 5. دانشکده حقوق
 6. دانشکده ارتباطات
 7. دانشکده علوم انسانی و اجتماعی
 8. دانشکده علوم بازرگانی و مدیریت
 9. دانشکده معماری و طراحی

رشته‌های دانشگاه مال تپه

در اینجا برخی از پر متقاضی‌ترین رشته‌های دانشگاه مال تپه را نام می‌بریم، اما طبیعی است که این دانشگاه، تعداد بسیار بیشتری از رشته‌ها را ارائه می‌دهد. این رشته‌های پرمتقاضی عبارت‌اند از:

 • پزشکی
 • پرستاری
 • حقوق
 • طراحی داخلی
 • معماری
 • مهندسی کامپیوتر
 • مهندسی برق و الکترونیک
 • مهندسی صنایع
 • غذا و هنر آشپزی
 • گرافیک
 • روزنامه نگاری
 • طراحی ارتباطات بصری
 • مدیریت کسب و کار
 • روان‌شناسی
 • جامعه‌شناسی

خدمات رفاهی دانشگاه مال تپه

امکانات رفاهی دانشگاه مال تپه استانبول

دانشگاه مال تپه همه امکانات رفاهی لازم برای اینکه دانشجویان بتوانند در کنار تحصیل خود، آسایش لازم را داشته باشند، تأمین کرده است. از آنجایی که همه دانشکده‌ها، خوابگاه‌ها در همان محوطه اصلی دانشگاه قرار دارند، شما به راحتی به تمامی امکانات رفاهی آن دسترسی دارید. از میان امکانات زیادی که در پردیس دانشگاه مال تپه وجود دارد به امکانات کتابخانه آن می‌پردازیم و سپس لیستی از سایر امکانات آن ارائه می‌دهیم.

کتابخانه دانشگاه، با ظرفیت ۲۰۰,۰۰۰ جلد کتاب در فضایی به مساحت تقریبی ۳۲۰۰ متر مربع و فضای نشیمن برای ۵۰۰ نفر در کنار اتاق‌های مطالعه رایگان و کامپیوترهایی که دانشجویان می‌توانند با صدا کار کنند، در اختیار دانشجویان قرار گرفته است. بدیهی است که کامپیوترها به اینترنت متصل‌اند. تمامی میزهای کار دارای روشنایی و پریز برق مخصوص هستند و یک اتصال شبکه بی‌سیم در ساختمان کتابخانه وجود دارد. دانشجویان دانشگاه Maltepe، می‌توانند به صورت رایگان کتاب امانت بگیرند. با سیستم کتابخانه هوشمند، کاربران می‌توانند کتاب‌های مورد نظر خود را در اسرع وقت بدون نیاز به پشتیبانی پیدا کنند و خیلی سریع و راحت کتاب‌های خود را به امانت بگیرند.

بیش از ۱۳۵,۰۰۰ منبع چاپی و ۵۰۰,۰۰۰۰ منبع الکترونیکی موجود است و این مجموعه به طور مداوم در حال توسعه است. تعداد انتشارات الکترونیکی به ازای هر دانشجو در کتابخانه دانشگاه ۶۸۰٫۹۲ و تعداد کتاب چاپی به ازای هر دانشجو ۱۲٫۶۲ عدد است.

دیگر امکانات دانشگاه مال تپه از این قرارند:

 • آمفی تئاتر
 • بانک
 • پارکینگ ماشین
 • حمل‌ونقل دانشگاه
 • پردیس در دسترس
 • استخر
 • مرکز پزشکی
 • سالن غذاخوری
 • مرکز کپی
 • سالن اجتماعات
 • خوابگاه دانشجویی
 • سالن ورزش
 • زمین تنیس
 • پیست یخ
 • تالار رقص
 • کافه تریا
 • کتابخانه

امکانات خوابگاه دانشگاه مال تپه

خوابگاه دانشگاه مال تپه

خوابگاه‌های دانشگاه مال تپه در دهکده آموزشی مارمارا یعنی محوطه اصلی دانشگاه، واقع شده‌اند، بنابراین، در چند قدمی دانشکده‌ها قرار دارند. یک کافه تریا در محوطه دانشگاه وجود دارد که هر سه وعده غذایی در آن سرو می‌شود.  به غیر از کافه تریا، کافه و رستوران‌های دیگری در پردیس هستند که در صورت درخواست، می‌توانند سفارش‌های دانشجویان را جلوی در ورودی خوابگاه تحویل دهند. کافه تریاها با داشتن تلویزیون، فضای نشستن راحت و خوب، میزبان دانشجویان هستند و فوتبال روی میز، بیلیارد و… برای تفریح دانشجویان، در اختیارشان قرار می‌دهند.

در این پردیس، یک مرکز بهداشت به همراه آمبولانس کاملاً مجهزی، خدمات ۲۴ ساعته برای رسیدگی و رفع مشکلات سلامتی به دانشجویان ارائه می‌دهد.

در میان جنگل‌های کاج، جایی که خوابگاه دانشجویی در آنجا واقع شده، با طبیعت فوق‌العاده و هوای پاکی که دارد، یک زمین ورزشی طبیعی برای دانشجویان فراهم شده است. برای دانشجویان استفاده از مسیرهای پیاده‌روی، استخر کاملاً المپیکی، زمین‌های بسکتبال و فوتبال رایگان است. همچنین آنها می‌توانند از مرکز تناسب اندام، زمین‌های تنیس سرپوشیده و روباز به همراه تخفیف بهره‌مند شوند.

در خوابگاه دانشجویی دانشگاه مال تپه دسترسی به اینترنت بی‌سیم نامحدود ۲۴ ساعته وجود دارد. جدای از این‌ها، اتاق مطالعه با کامپیوترهای متصل به اینترنت، میزهای مطالعه، میزهای نقاشی و فضای استراحت در خوابگاه دانشجویی در اختیار دانشجویان می‌باشد و بانک و دستگاه‌های خودپرداز هم در محوطه خوابگاه قرار دارند.

آدرس دانشگاه مال تپه

شما می‌توانید با استفاده از اتوبوس‌های IETT که از نقاط مختلف استانبول حرکت می‌کنند به ایستگاه دهکده آموزشی مارمارا جایی که دانشگاه مال تپه قرار دارد، به راحتی تردد داشته باشید. همچنین جالب است بدانید که از خدمات شاتل (سرویس‌های رفت و برگشت از ایستگاه تا پردیس) برای حمل‌ونقل درون دانشگاهی استفاده می‌شود.

آدرس: استانبول، مال تپه ۳۴۸۵۷، دهکده آموزشی مارمارا، دانشگاه مال تپه، بویوک باککال کوی

شهر استانبول دارای دانشگاه‌های زیادی است که هرکدام از آن‌ها ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود را دارند و همیشه یکی از مقصدهای تحصیلی دانشجویان بوده است. شما می‌توانید در صفحه لیست دانشگاه‌های استانبول، اطلاعات این دانشگاه‌ها از جمله شرایط پذیرش و رتبه و… را بررسی کنید.

جمع‌بندی

دانشگاه مال تپه از جمله مراکز آموزش عالی خصوصی ترکیه است که با فعالیت‌های خود توانسته است در سطح جهانی خود را مطرح کند. در اینجا ما سعی کردیم هر اطلاعاتی که یک دانشجو برای تحصیل در این دانشگاه نیاز دارد را جمع‌آوری کنیم تا بدون اینکه دانشجو به منبع دیگری نیاز داشته باشد همه شرایط و جزئیات پذیرش آن را یکجا دریافت کند.

سؤالات متداول کاربران درباره دانشگاه مال تپه

در همین صفحه در بخش شهریه رشته‌های دانشگاه مال تپه می‌توانید لیست شهریه رشته‌های مختلف این دانشگاه را ببینید.

خیر. دانشگاه مال تپه دارای قراردادهای بین‌المللی زیادی از جمله اراسموس پلاس است که در بخش مزایا می‌توانید اطلاعات آن  را مشاهده کنید.

دانشگاه مال تپه در میان دانشگاه‌های ترکیه رتبه ۶۵ را به خود اختصاص داده است.

دانشگاه مال تپه ۹ دانشکده دارد که طیف گسترده‌ای از رشته‌ها، مانند پزشکی، پرستاری، حقوق، جامعه‌شناسی و روان‌شناسی را پوشش می‌دهد. در همین مقاله می‌توانید برخی دیگر از رشته‌های این دانشگاه مشاهده کنید.

بله. دانشگاه مال تپه دارای خوابگاه دانشجویی دخترانه و پسرانه است که توضیحات آن را می‌توانید در بخش خوابگاه‌ها مطالعه کنید.

دانشگاه مال تپه در منطقه‌ای به همین نام در استانبول واقع شده است.

کافیست همین الان با مشاوران ما در بورس تاپ تماس بگیرید تا پاسخگوی همه سوالات و ابهامات شما باشند و صفر تا صد مراحل اپلای را با جزئیات برایتان شرح دهند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

۴/۵ – (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک در
اطلاع از
guest
۰ نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

ارتباط با مشاوران بورس تاپ

مشاوران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند

پیشنهاد می‌کنم مقالات زیر رو هم ببینید

لوگو دانشگاه مال تپه
دانشگاه مال تپه
پذیرش باز است

نام دانشگاه به زبان انگلیسی:
Maltepe University

نوع دانشگاه:
خصوصی

نحوه پذیرش:
بدون آزمون

برنامه تبادل دانشجویی:
اراسموس – اراسموس پلاس

رتبه در میان دانشگاه های ترکیه:
۶۵

زبان آموزشی:
ترکی – انکلیسی

مورد تایید ایران:
نیست

مورد تایید اروپا و آمریکا:
هست

تعداد دانشکده:
۹

مقالات به‌روز شده

راحت ترین راه برای پیدا کردن دانشگاه
راحت ترین راه برای اپلای دانشگاه

تماس با ما

تمامی حقوق برای دپارتمان بورس تاپ محفوظ است

طراحی و توسعه: تیم طراحی بورس تاپ