بورس تاپ

دانشگاه دموکراسی

دانشگاه دموکراسی ازمیر یکی از بهترین دانشگاه‌های پیشنهادی ما به تمامی کسانی است که به دنبال ادامه تحصیل در یک دانشگاه تراز اول با امکانات رفاهی خوب و محیطی آرام هستند. چرا که تحصیل در ترکیه به واسطه نزدیکی به ایران و همین‌طور هزینه‌های مناسب و مقرون به صرفه یک انتخاب برد برد است. در ادامه تمامی شرایط و اطلاعات مورد نیاز شما برای ورود به دانشگاه دموکراسی در ترکیه را آورده‌ایم، همراه ما شوید.

لوگوی دانشگاه دموکراسی
نام دانشگاه

دموکراسی (Izmir Democracy University)

نوع دانشگاه

دولتی

شهر

ازمیر

سال تاسیس

۲۰۱۶ میلادی

مورد تایید ایران:

نیست

مورد تایید اروپا و آمریکا

مورد تایید است

نحوه پذیرش

شرط معدل دیپلم یا آزمون‌های ملی و بین‌المللی

رتبه در ترکیه

۱۲۸

برنامه تبادل دانشجویی

اراسموس پلاس - فارابی

تعداد دانشکده

۱۰

زبان آموزشی

ترکی - انگلیسی

مقاطع تحصیلی

کارشناسی - کارشناسی ارشد - دکتری

پذیرش باز است

آنچه در این مطلب خواهید خواند

معرفی تاریخچه دانشگاه دموکراسی ترکیه

دانشگاه دموکراسی ازمیر در یک موقعیت مکانی عالی در جنوب شهر ازمیر و منطقه (Üçkuyular) قرار گرفته. فاصله دانشگاه تا ساحل Göztepe فقط ۱۰ دقیقه است. دانشگاه دولتی دموکراسی ازمیر به عنوان یکی از دانشگاه‌های جدید این شهر در سال ۲۰۱۶ تأسیس شده است.

دانشگاه دموکراسی در ازمیر یک دانشگاه دولتی است که توانسته از طریق همکاری بین‌المللی با مؤسسات آموزشی جهانی و همین‌طور همکاری و مشارکت در پروژه‌های ملی و بین‌المللی محیطی ایده‌آل برای رشد شخصی و همین‌طور حرفه‌ای دانشجویان فراهم کند.

در رابطه با شهر ازمیر همین‌قدر بگوییم که معروف است به شهر دانشگاه‌ها! شهری که زندگی در آن به لحاظ اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی آسان و برای دانشجویان ارزان است. امکان استفاده از خوابگاه‌های مؤسسات اعتباری در نقاط گوناگون شهر برای دانشجویان فراهم است. در صورت تمایل می‌توانید یک خانه و یا آپارتمان مبله نزدیک به دانشگاه را اجاره کنید، کاملأ بستگی به خود شما دارد.

دانشگاه دولتی دموکراسی ازمیر تشکیل شده است از ۱۰ دانشکده، ۳ مؤسسه و ۳ کالج. زبان آموزشی دانشگاه ترکی بوده و دوره‌های آموزشی زبان در دانشکده زبان‌های خارجی برگزار می‌گردد.

مزایای دانشگاه دموکراسی ازمیر

دانشگاه دموکراسی ازمیر در ترکیه به شما امکان تحصیل در رشته دلخواه، و همین‌طور امکانات تبادل دانشجو تحت برنامه‌های اراسموس پلاس و فارابی را مهیا می‌سازد. زیرساخت‌های دانشگاه ترکیبی است از کلاس‌های عمومی، آزمایشگاه‌های کامپیوتر، آزمایشگاه الکترونیک، استودیو موسیقی، اتاق کنفرانس، کارگاه معماری، سالن ورزشی و زمین بازی در محوطه دانشگاه. همچنین امکان استفاده از امکاناتی همچون کتابخانه عالی و پربار و سرویس غذا با کارت‌های دانشجویی نیز برای دانشجویان فراهم است.

پردیس دانشگاه دموکراسی در یکی از مناطق مرکزی شهر به نام (Üçkuyular Karabağlar) قرار گرفته است. این منطقه از آن جایی که غالبأ به دانشگاه‌ها و محیط‌های دانشگاهی اختصاص یافته، منطقه دانشجویی هم نامیده می‌شود. در کنار این پردیس، پردیس دیگری در اوزون دره در حال ساخت است که به پردیس کنونی متصل و مرتبط است. در محوطه دانشگاه امکانات فراوانی همچون استودیو برای فعالیت‌های موسیقایی، اتاق کنفرانس و میزگرد، سالن دادگاه مجازی برای کلاس‌های تمرینی، زمین بازی و..وجود دارد.

در محوطه مرکزی دانشگاه، کافه تریای مرکزی، غذاخوری مرکزی، رستوران و … وجود دارد. در عین حال، مؤسسات تجاری زیادی در اطراف محوطه دانشگاه خدمات پذیرایی ارائه می‌دهند. از دیگر مزایای تحصیل در دانشگاه دولتی دموکراسی در ازمیر، باشگاه‌های زیادی است که برای رشد شخصی و اجتماعی دانشجویان مهیا شده است. این باشگاه‌ها عبارت‌اند از باشگاه عکاسی، باشگاه رقص محلی ترکیه، باشگاه حسابرسی، باشگاه معماری و طراحی، باشگاه اتحادیه دانشجویان پزشکی ترکیه، باشگاه سیاست و باشگاه ادبیات و شعر.

در نهایت باید بگوییم که دانشگاه دموکراسی ازمیر منابع مالی خوبی را در داخل و خارج از دانشگاه برای دانشجویان خود فراهم می‌نماید. بورسیه تحصیلی ویژه (KYK) که مربوط به مؤسسه اعتباری و خوابگاهی است، در بین منابع غیر دانشگاهی رتبه اول را دارد. علاوه بر این بورسیه، دانشگاه برای دانشجویان متقاضی، بورسیه غذایی ارائه می‌دهد.

دانشگاه دموکراسی در ازمیر ترکیه به دلایل فراوانی محبوب و پرطرفدار بوده و متقاضیان زیادی درخواست ورود به این دانشگاه را دارند. از جمله دلایل محبوبیت دانشگاه دولتی دموکراسی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • برنامه‌های بورسیه عالی
 • اعتبار بالا
 • شهریه‌های جذاب
 • برنامه‌های کارآموزی خارج از کشور
 • برنامه‌های تبادلی بین‌المللی
 • همکاری بین‌المللی
 • حمایت از دانشجویان خارجی
 • مشارکت در تحقیقات علمی

اعتبار دانشگاه دموکراسی

آیا دانشگاه دموکراسی مورد تأیید ایران است؟

دانشگاه دموکراسی در ترکیه مورد تأیید وزارت علوم و تحقیقات ایران نیست. اما از سوی اتحادیه اروپا و همین‌طور آمریکا مورد تأیید است. دانشگاه دولتی دموکراسی با وجودی که یک دانشگاه جدید است، توانسته امکانات تبادل دانشجویی بی‌نظیری را برای دانشجویان متقاضی فراهم نماید. برخی از مهم‌ترین برنامه‌های تبادل دانشجویی این دانشگاه عبارت‌اند از:

 1. اراسموس پلاس (ERASMUS + STUDY MOBILITY QUOTES) که توسط ریاست مرکز آموزش و برنامه‌های جوانان اتحادیه اروپا برای استفاده دانشجویان متقاضی مهیا شده. این برنامه در چارچوب برنامه Erasmus + 2021 KA131 Study Mobility قرار دارد.
 2. از دیگر برنامه‌های تبادل دانشجو دانشگاه دولتی دموکراسی می‌توان به برنامه تبادل دانشجویی فارابی اشاره کرد که یک برنامه تبادلی برای دانشجویان و همین‌طور اعضای هیئت علمی، بین مؤسسات آموزش عالی است. این برنامه برای سطوح کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش علمی کارایی دارد. هدف این برنامه آن است که دانشجویان و یا اعضای هیئت علمی بتوانند به مدت یک یا دو ترم تحصیلی، فعالیت‌های آموزشی خود را در یک مؤسسه آموزش عالی خارج از دانشگاه اصلی محل تحصیل ادامه دهند. دانشجویان شرکت‌کننده در این برنامه می‌توانند از مزایای بورسیه رایگان برنامه تبادل فارابی استفاده کنند البته به اعضای هیئت علمی که از این برنامه استفاده کنند، دستمزد مازاد پرداخت می‌شود.

اگر شرایط پذیرش در یک دانشگاه خوب را دارید و رتبه دانشگاه مقصد برایتان اهمیت دارد، می‌توانید وارد صفحه رتبه دانشگاه‌های دولتی ترکیه شده و یک دانشگاه خوب برای ادامه تحصیل خود انتخاب کنید. اگر نیاز به راهنمایی داشتید، کافیست با ما تماس بگیرید تا در تمامی مراحل و تا ورود به دانشگاه همراهی‌تان کنیم.

رتبه و رنکینگ دانشگاه دموکراسی

دانشگاه دموکراسی در ازمیر یکی از دانشگاه‌های مطرح ترکیه با برنامه تبادل دانشجویی عالی است که می‌تواند امکان ادامه تحصیل شما در برترین دانشگاه‌های اروپا و آمریکا را فراهم سازد و همه این‌ها در حالیست که مدرک این دانشگاه خود در اروپا و آمریکا برای ادامه تحصیل معتبر است. با این تفاسیر باید بگوییم که دانشگاه دولتی دموکراسی از رتبه ۱۲۸ در ترکیه و ۶۱۸۳ در سطح جهانی برخوردار است.

سطح رتبه دهی

رتبه

رتبه  جهانی

۶۱۸۳

رتبه  داخل ترکیه

۱۲۸

شرایط پذیرش دانشگاه دموکراسی ازمیر

نحوه پذیرش دانشجویان خارجی در دانشگاه دولتی دموکراسی ازمیر به سه شکل صورت می‌گیرد که عبارت است از:

 • معدل دوره متوسطه
 • آزمون یوس خود دانشگاه و یا دانشگاه‌های مورد قبول
 • با توجه به نتایج آزمون‌های بین‌المللی مورد قبول سازمان آموزش عالی ترکیه

در کنار شرایط عمومی ذکر شده در بالا، داوطلبانی که تمایل دارند در آزمون استعدادهای درخشان دانشگاه (دانشکده هنرهای زیبا، هنرستان موسیقی و هنرستان هنرهای نمایشی) شرکت کنند، باید در آزمون دانشگاه موفق شده و در این حالت ارزیابی درخواست با توجه به شرایط صورت می‌گیرد.

علاوه بر نکات فوق‌الذکر، داوطلبان باید در آزمون مهارت زبان خارجی که توسط دانشکده زبان‌های خارجی برگزار می‌شود موفق شوند. همچنین می‌توانید از آزمون‌های معادل این آزمون (YDS/e-YDS) یا آزمون‌های بین‌المللی TOEFL-IBT، TOEFL-PBT، IELTS، CAE، FCE و یا CPE  به عنوان مدرک معادل مورد پذیرش دانشگاه استفاده کنید.

شرایط پذیرش کارشناسی ارشد در دانشگاه دموکراسی

متقاضیان ورود به دوره کارشناسی ارشد دانشگاه دولتی دموکراسی در ترکیه فراوان بوده و به این ترتیب دانشگاه دارای یک سری قوانین و مقررات به خصوص در زمینه پذیرش دانشجو برخوردار بوده و مسلماً لازمه ورود به دوره کارشناسی ارشد چنین دانشگاه معتبری داشتن یک سری مدارک است که عبارت‌اند از:

 • مدرک کارشناسی مرتبط
 • موفقیت در آزمون ALES EA با امتیاز بالای ۵۵ و یا حداقل ۱۴۹ امتیاز از آزمون GRE یا حداقل امتیاز ۴۵۰ در آزمون GMAT
 • شرط زبان خارجی (انگلیسی): کسب حداقل ۵۵ امتیاز از آزمون‌های YÖKDİL، KPDS، ÜDS، YDS، eYDS یا کسب نمره معادل از یکی از آزمون‌های بین‌المللی مورد قبول شورای آموزش عالی، و یا فارغ‌التحصیل شدن از مراکز آموزشی که پایه آموزشی آن‌ها زبان انگلیسی بوده است.

نحوه پذیرش دانشگاه دموکراسی ازمیر

شرایط پذیرش دکتری در دانشگاه دموکراسی

شرایط ورود به دوره دکترا دانشگاه دموکراسی به شرح زیر است:

 • داوطلبان باید دارای مدرک کارشناسی ارشد با پایان‌نامه بوده و حداقل ۵۵ امتیاز آزمون ALES در برنامه مورد درخواست خود را دریافت کرده باشند.
 • متقاضیان دکترا با مدرک لیسانس باید ۳ از ۴ یا نمره معادل آن را از میانگین فارغ‌التحصیلی خود در مقطع کارشناسی داشته باشند و حداقل ۸۰ امتیاز کامل از ALES در برنامه مورد درخواست خود را دریافت کرده باشند.
 • داشتن مدرک تحصیلی لیسانس کسب شده در محدوده ده نیمسال تحصیلی به استثنای دانشکده‌های پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی، داروسازی و یا داشتن تخصص در شاخه علوم آزمایشگاهی. همراه با کسب ۵۵ امتیاز از ALES در برنامه مشخص شده.
 • به استثنای دوره‌های مقدماتی و کاردانی، کسانی که دوره لیسانس را در ده ترم تحصیل می‌کنند دارای مدرک کارشناسی ارشد تلقی می‌شوند.
 • در پذیرش دانشجویان دوره دکتری، کسب حداقل ۵۵ امتیاز یا نمره معادل از آزمون‌های بین‌المللی زبان خارجی که به عنوان معادل آزمون‌های زبان خارجی توسط YÖK پذیرفته شده است. در صورت لزوم با توجه به ویژگی‌های برنامه‌های انتخابی، این حداقل امتیازات ممکن است افزایش یابد.
 • فارغ‌التحصیلان دانشکده پزشکی برای این‌که بتوانند برای دوره‌های دکتری پزشکی درخواست دهند باید دارای مدرک لیسانس و نمره پایه پزشکی ۵۰ از آزمون TUS یا ۵۵ امتیاز کامل در آزمون ALES باشند.
 • برای درخواست دوره‌های دکتری در رشته‌های علوم پایه پزشکی، افرادی که از دانشکده پزشکی فارغ‌التحصیل نشده‌اند باید دارای مدرک کارشناسی ارشد با پایان‌نامه، فارغ‌التحصیل دانشکده دندانپزشکی، داروسازی و یا لیسانس دامپزشکی با نمره ۵۵ از آزمون ALES. باشند.
 • نمره پزشکی ۰٫۷ نمره استاندارد به دست آمده از بخش علوم پزشکی آزمون ۱ TUS است. این نمره از جمع نمره استاندارد آزمون بالینی علوم پزشکی ضرب در ۰٫۳ به دست می‌آید.

مدارک ثبت نام دانشگاه دموکراسی

متقاضیان ورود به دانشگاه دموکراسی در ترکیه باید یک سری مدارک را در سامانه دانشگاه بارگذاری نمایند. این مدارک می‌بایست به صورت PDF و اسکن شده باشد. مدارک مورد نیاز برای درخواست پذیرش دانشگاه عبارت‌اند از:

 • گواهی نتیجه آزمون یوس دانشگاه İDÜYÖS
 • کپی صفحات پاسپورت و ویزای تحصیلی که اطلاعات هویتی و مدت اعتبار آن را نشان دهد. همچنین ترجمه ترکی آن که توسط دفتر اسناد رسمی تأیید شده باشد.
 • گواهی زبان خارجی معتبر بین‌المللی و گواهی مهارت زبان ترکی تأیید شده توسط سردفتر اسناد رسمی و یا نمایندگان ترکیه در کشور مربوطه
  گواهی اقامت (این گواهی باید حداکثر ظرف مدت یک ماه از تاریخ ثبت نام به دفتر واحد دانشجویی مربوطه ارائه شود)
 • هشت قطعه عکس ۴٫۵×۶ سانتی‌متری (باید طی شش ماه گذشته از روبرو گرفته شده باشد، به گونه‌ای که بتوان متقاضی را به راحتی شناسایی کرد)
 • فیش بانکی مبنی بر واریز شهریه به بانک مربوطه
 • تأییدیه امکان تأمین معیشت
 • مدارک ناقص حتی در صورت ثبت نام نهایی باطل می‌شوند و از دانشگاه اخراج می‌شوند.

آزمون های قبولی دانشگاه دموکراسی ترکیه

آزمون‌های لازم برای پذیرش در دموکراسی

هر دانشگاه معتبری یک سری آزمون‌های بین‌المللی خاص را برای دانشجویان و متقاضیان ورودی اعلام می‌کند. آزمون بین‌المللی yos  یکی از آزمون‌های مورد قبول و معتبر برای ورود به دانشگاه دموکراسی است. ناگفته نماند که این موضوع در رابطه با سایر دانشگاه‌های معتبر ترکیه نیز صادق است.

دانشگاه دموکراسی ترکیه یک دانشگاه معتبر داخلی و بین‌المللی ترکیه بوده و در همین راستا، ورود به این دانشگاه مستلزم موفقیت در برخی آزمون‌های بین‌المللی مورد قبول این دانشگاه می‌باشد. برخی از آزمون‌های مورد قبول دانشگاه دموکراسی عبارت‌اند از:

 • آزمون بین‌المللی دانشجویی (YÖS)
 • مدرک آزمون معتبر بین‌المللی

بورسیه دانشگاه دموکراسی ازمیر

یکی از حسن‌های بزرگ دانشگاه دموکراسی تنوع بورسیه‌های این دانشگاه است که می‌تواند دغدغه‌های مالی متقاضیان ورود به این مرکز آموزشی معتبر را کاهش دهد. دانشگاه دولتی دموکراسی ازمیر در واقع دو نوع بورسیه را به دانشجویان خود ارائه می‌کند که عبارت‌اند از:

 • بورسیه سازمان اوقاف
 • بورسیه اداره کل مؤسسه اعتباری آموزش عالی و خوابگاه‌ها

شرایط بورسیه دانشگاه دموکراسی

برخی سهمیه‌های بورسیه تحصیلی از طرف سازمان اوقاف ترکیه (TEV) به دانشگاه دموکراسی در ترکیه اختصاص داده می‌شود.

یکی دیگر از بورسیه‌ها، بورسیه اداره کل مؤسسه اعتباری آموزش عالی و خوابگاه‌ها است که طبق قانون شماره ۵۱۰۲ سهمیه بورسیه تحصیلی در هر سال برای دانشجویانی که دانشگاه معرفی می‌کند از طرف اداره کل مؤسسه اعتباری آموزش عالی و خوابگاه‌ها اختصاص می‌یابد. شرط برخورداری از این بورسیه موفقیت تحصیلی و نیازمندی مالی می‌باشد.

شهریه دانشگاه دموکراسی ازمیر

با تمامی مزایایی که از دانشگاه دموکراسی ازمیر گفته شد و این‌که این دانشگاه یکی از بهترین محل‌های تحصیل و زندگی در ترکیه و اروپاست، شهریه‌ها و حتی هزینه‌های زندگی به نسبت کیفیت، خوب و ارزان است تا جایی که ازمیر یک شهر ارزان دانشجویی به حساب می‌آید. از سوی دیگر این را هم در نظر داشته باشید که شهریه به نسبت رشته کاملأ متغیر است. در زیر لیست کامل شهریه‌های دانشگاه آورده شده است:

پزشکی

لیسانس پزشکی (Bachelor of Medicine )

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۵٫۰۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۵٫۰۰۰ دلار در سال
دندانپزشکی

لیسانس دندانپزشکی (Bachelor of Dentistry)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۸٫۰۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۸٫۰۰۰ دلار در سال
تغذیه و رژیم غذایی

لیسانس تغذیه و رژیم غذایی (Bachelor of Nutrition and diet)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۸٫۰۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۸٫۰۰۰ دلار در سال
فیزیوتراپی و توانبخشی

لیسانس فیزیوتراپی و توانبخشی( Bachelor of Physiotherapy and rehabilitation)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۸٫۰۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۸٫۰۰۰ دلار در سال
پرستاری

لیسانس پرستاری (Bachelor of Physiotherapy and rehabilitation)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۸٫۰۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۸٫۰۰۰ دلار در سال
علوم ورزشی

لیسانس علوم ورزشی (Bachelor of Sports science)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۸٫۰۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۸٫۰۰۰ دلار در سال
مهندسی زیست پزشکی

لیسانس مهندسی زیست پزشکی (Bachelor of Biomedical engineering)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۸٫۰۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۸٫۰۰۰ دلار در سال
مهندسی برق و الکترونیک

لیسانس مهندسی برق و الکترونیک (Bachelor of Electrical and Electronic Engineering)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۸٫۰۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۸٫۰۰۰ دلار در سال
مهندسی صنایع

لیسانس مهندسی صنایع (Bachelor of industrial engineering)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۸٫۰۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۸٫۰۰۰ دلار در سال
مهندسی عمران

لیسانس مهندسی عمران (Bachelor of civil engineerin)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۸٫۰۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۸٫۰۰۰ دلار در سال
مهندسی مکانیک

لیسانس مهندسی مکانیک (Bachelor of mechanical engineering)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۸٫۰۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۸٫۰۰۰ دلار در سال
مهندسی کامپیوتر

لیسانس مهندسی کامپیوتر (Bachelor of Computer Engineering)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۸٫۰۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۸٫۰۰۰ دلار در سال
معماری

لیسانس معماری (Bachelor of architecture)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۸٫۰۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۸٫۰۰۰ دلار در سال
برنامه ریزی شهری و منطقه ای

لیسانس برنامه ریزی شهری و منطقه ای (Bachelor of Urban and regional planning)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۸٫۰۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۸٫۰۰۰ دلار در سال
گروه معماری منظر

لیسانس گروه معماری منظر (Bachelor of Landscape architecture group)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۸٫۰۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۸٫۰۰۰ دلار در سال
هنرهای سنتی ترکیه

لیسانس هنرهای سنتی ترکیه (Bachelor of Turkish traditional arts)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۸٫۰۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۸٫۰۰۰ دلار در سال
طراحی گرافیک

لیسانس طراحی گرافیک (Bachelor of Graphic Design)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۸٫۰۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۸٫۰۰۰ دلار در سال
موسیقی

لیسانس موسیقی (Bachelor of Music)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۸٫۰۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۸٫۰۰۰ دلار در سال
تصویر

لیسانس تصویر (Bachelor of Image)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۸٫۰۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۸٫۰۰۰ دلار در سال
سینما و تلویزیون

لیسانس سینما و تلویزیون (Bachelor of Cinema and TV)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۸٫۰۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۸٫۰۰۰ دلار در سال
اقتصاد

لیسانس اقتصاد (Bachelor of Economy)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۸٫۰۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۸٫۰۰۰ دلار در سال
دارایی، مالیه، سرمایه گذاری

لیسانس دارایی، مالیه، سرمایه گذاری (Bachelor of Property, finance, investment)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۸٫۰۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۸٫۰۰۰ دلار در سال
مدیریت منابع انسانی

لیسانس مدیریت منابع انسانی (Bachelor of Human resources management)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۸٫۰۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۸٫۰۰۰ دلار در سال
تجارت

لیسانس تجارت (Bachelor of Business)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۸٫۰۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۸٫۰۰۰ دلار در سال
علوم سیاسی و مدیریت دولتی

لیسانس علوم سیاسی و مدیریت دولتی (Bachelor of Political science and public administration)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۸٫۰۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۸٫۰۰۰ دلار در سال
روابط بین الملل

لیسانس روابط بین الملل (Bachelor of International Relations)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۸٫۰۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۸٫۰۰۰ دلار در سال
سیستم های اطلاعات مدیریت

لیسانس سیستم های اطلاعات مدیریت (Bachelor of information management systems)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۸٫۰۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۸٫۰۰۰ دلار در سال
باستان شناسی

لیسانس باستان شناسی (Bachelor of Archaeology)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۸٫۰۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۸٫۰۰۰ دلار در سال
جامعه شناسی

لیسانس جامعه شناسی (Bachelor of Sociology)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۸٫۰۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۸٫۰۰۰ دلار در سال
روانشناسی

لیسانس روانشناسی (Bachelor of Psychology)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۸٫۰۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۸٫۰۰۰ دلار در سال

دانشکده های دانشگاه دموکراسی

دانشکده‌های دانشگاه دموکراسی، عالی‌ترین امکانات آموزشی و تحقیقاتی را در اختیار دانشجویان واجد شرایط خود قرار داده و به‌هیچ‌وجه شما را ناامید نخواهند کرد. کافیست رشته دلخواه خود را انتخاب، گوشی تلفن را بردارید و با ما تماس بگیرید! در ادامه لیست دانشکده‌های دانشگاه دموکراسی ترکیه را مشاهده می‌فرمایید:

 1. دانشکده پزشکی
 2. دانشکده دندانپزشکی
 3. دانشکده علوم بهداشت
 4. دانشکده حقوق
 5. دانشکده مهندسی
 6. دانشکده معماری
 7. دانشکده هنرهای زیبا
 8. دانشکده اقتصاد و علوم اداری
 9. دانشکده تعلیم و تربیت
 10. دانشکده علوم و هنر

دانشگاه دموکراسی چه رشته هایی دارد

رشته های دانشگاه دموکراسی

در دانشگاه دموکراسی در ازمیر مجموعه کاملی از دوره‌ها و رشته‌های تحصیلی در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا معرفی و در دانشگاه ارائه می‌گردد؛ بنابراین کافیست بر اساس نیازها، اهداف و همین‌طور آینده گری رشته دلخواه خود را انتخاب و آینده‌تان را بسازید. در زیر برخی از مهم‌ترین رشته‌های تحصیلی ارائه شده را آورده‌ایم:

 • پزشکی
 • دندانپزشکی
 • تغذیه و رژیم غذایی (انگلیسی)
 • فیزیوتراپی و توان‌بخشی
 • پرستاری
 • علوم ورزشی
 • مهندسی زیست پزشکی (انگلیسی)
 • مهندسی برق و الکترونیک (انگلیسی)
 • مهندسی صنایع
 • مهندسی عمران
 • مهندسی مکانیک

امکانات رفاهی دانشگاه دموکراسی ازمیر

خدمات رفاهی دانشگاه دموکراسی ازمیر

اگر به دنبال یک دانشگاه با شرایط خدمات رفاهی عالی، همچنین بورسیه‌های خوب، امکانات تفریحی و توریستی شهری، امکانات حمل‌ونقل و رفت‌وآمد درخور و مناسب هستید، قطعأ دانشگاه دموکراسی یکی از بهترین‌هایی است که می‌توانید پیدا کنید. مهم‌ترین امکانات رفاهی دانشگاه عبارت‌اند از:

 • بانک
 • پردیس در دسترس
 • مرکز پزشکی
 • سالن غذاخوری
 • مرکز کپی
 • سالن اجتماعات
 • کافه تریا
 • کتابخانه

خوابگاه دانشگاه دموکراسی

دانشجویان و متقاضیان خارجی این دانشگاه می‌توانند به‌سادگی در خوابگاه‌های بزرگ و ظرفیت بالا و یا آپارتمان‌های خصوصی متعلق به مؤسسه اعتباری و خوابگاه‌های آموزش عالی نزدیک به پردیس دانشگاه اقامت نمایند.

در کل ازمیر دانشگاه‌های خوبی دارد و یکی از بهترین شهرها برای ادامه تحصیل هست. مزایای تحصیل در دانشگاه‌های ازمیر را قبلاً بررسی کرده‌ایم، کلیک کنید تا وارد صفحه مربوطه شوید: لیست دانشگاه های دولتی و خصوصی ازمیر بهمراه رتبه

آدرس دانشگاه دموکراسی

دانشگاه دموکراسی ترکیه در یک منطقه خوش آب‌وهوا و زیبا قرار گرفته است. مهم‌ترین حسن این منطقه امکان رفت و آمده ساده دانشجویان به مناطق مختلف می‌باشد. چرا که پردیس دانشگاه در بخش مرکزی شهر واقع شده است و به این ترتیب امکانات خوبی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد.

آدرس دقیق دانشگاه: ازمیر، کاراباغلار۳۵۱۴۰، بلوار گورسر آکسل شماره:۱۴، اوچکویولار

جمع بندی

در صورت مطالعه شرایط و امکانات دانشگاه دولتی دموکراسی، قطعأ متوجه مزایای عمده تحصیل در این دانشگاه معتبر شده‌اید. تحصیل در دانشگاه دموکراسی در ترکیه نه تنها امکان نزدیکی به ایران و هزینه‌های مناسب زندگی را برای شما مهیا می‌کند، بلکه برای شما این امکان را فراهم می‌آورد که به راحتی و با برنامه‌های تبادل دانشجویی وارد سایر دانشگاه‌های معتبر اروپا و آمریکا شوید.

سوالات متداول کاربران درباره دانشگاه دموکراسی

شهریه رشته‌های ارائه شده قطعأ با توجه به رشته‌ها متغیر بوده و به تفکیک داخل مقاله آمده است، حتمأ جدول شهریه‌های دانشگاه را مطالعه کنید.

خیر. البته در مورد اعتبار مدرک این دانشگاه در اروپا و آمریکا داخل مقاله مفصل گفته‌ایم حتمأ آن بخش را بخوانید.

دانشگاه دولتی دموکراسی در ترکیه رتبه ۱۲۷ دارد.

در داخل مقاله به طور مفصل‌تری در مورد رشته‌های ارائه شده گفته شده، اما به طور خلاصه می‌توانید به انواع رشته‌های شاخه پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی، مکانیک، عمران و..اشاره کنیم.

بله. دانشگاه دارای خوابگاه‌های با ظرفیت بالا و تعداد زیادی آپارتمان‌های مبله در داخل شهر است که بسته به انتخاب متقاضی در دسترس هست. همچنین دانشجویان می‌توانند بسته به نیاز از دانشگاه برای اجاره مسکن نزدیک پردیس دانشگاه کمک بگیرند.

با کمک بورس تاپ، همین الان تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

۵/۵ – (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک در
اطلاع از
guest
۰ نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

ارتباط با مشاوران بورس تاپ

مشاوران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند

پیشنهاد می‌کنم مقالات زیر رو هم ببینید

لوگوی دانشگاه دموکراسی
دانشگاه دموکراسی
پذیرش باز است

نام دانشگاه به زبان انگلیسی:
Izmir Democracy University

نوع دانشگاه:
دولتی

نحوه پذیرش:
شرط معدل دیپلم یا آزمون‌های ملی و بین‌المللی

برنامه تبادل دانشجویی:
اراسموس پلاس – فارابی 

رتبه در میان دانشگاه های ترکیه:
۱۲۸

زبان آموزشی:
ترکی – انگلیسی

مورد تایید ایران:
نیست

مورد تایید اروپا و آمریکا:
است

تعداد دانشکده:
۱۰

مقالات به‌روز شده