بورس تاپ

دانشگاه بیرونی

کشور ترکیه با فراهم‌کردن فرصت تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی تنها با شرط معدل و بدون کنکور همچنین با ارائه برنامه‌های تبادل دانشجویی، یکی از بهترین گزینه‌ها برای تحصیل در رشته موردعلاقه دانشجویان است. در همین راستا دانشگاه بیرونی که یکی از دانشگاه‌های تحقیقاتی بین‌المللیِ پیشرو در ترکیه است که دارای رشته هی پرطرف‌دار همچون پزشکی است که از سراسر دنیا دانشجو می‌پذیرد. این دانشگاه برنامه‌های آموزشی مادام‌العمر را با این باور که دسترسی به فرصت‌های خودسازی حق اساسی افراد در هر سنی است، توسعه می‌دهد. هدف این دانشگاه فعالیت و خدمت در سطح ملی و بین‌المللی است. همچنین این دانشگاه قصد دارد تا ۷ سال دیگر به یکی از دانشگاه‌های بین‌المللی پیشرو ترکیه تبدیل شود. چنانچه تمایل دارید درمورد این دانشگاه، شرایط پذیرش و ویژگی‌های آن، اطلاعات جامع و کامل کسب کنید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

لوگو دانشگاه اطلس
نام دانشگاه

بیرونی (Biruni University)

نوع دانشگاه

خصوصی

شهر

استانبول

سال تاسیس

۲۰۱۴ میلادی

مورد تایید ایران:

مورد تایید نیست

مورد تایید اروپا و آمریکا

است

نحوه پذیرش

شرط معدل دیپلم

رتبه در ترکیه

۹۵

برنامه تبادل دانشجویی

آراسموس پلاس

تعداد دانشکده

۶

زبان آموزشی

ترکی - انگلیسی

مقاطع تحصیلی

کارشناسی - کارشناسی ارشد - دکتری

پذیرش باز است

آنچه در این مطلب خواهید خواند

تاریخچه دانشگاه بیرونی ترکیه

این دانشگاه یک دانشگاه پایه است که در سال ۲۰۱۴ توسط بنیاد آموزش جهانی در استانبول تأسیس شد. نام این دانشگاه از دانشمند بیرونی گرفته شده است. این دانشگاه با ارائه ۲۶ برنامه که تمام خدمات بهداشتی را که شامل دانشکده پزشکی، دانشکده دندانپزشکی، دانشکده داروسازی، دانشکده علوم بهداشتی، دانشکده آموزش، دانشکده مهندسی و طبیعی است را پوشش می‌دهد.

این دانشگاه، جامع‌ترین دانشگاه پزشکی ترکیه است که بیش از ۹۰۰۰ دانشجو دارد که شامل بیش از ۳۰۰ دانشجوی بین‌المللی در شش دانشکده است. همچنین این دانشگاه، اکثر متخصصان بهداشت و درمان را که کار خود را در بیمارستان دانشگاه بیرونی که معمولاً وابسته به دانشگاه است، آموزش می‌دهد. همچنین بیمارستان این دانشگاه در مجموع با ۵۰۰ پرسنل و ۷۰ پزشک که خدمات تشخیصی و درمانی پیشرفته را ارائه می‌دهند، مدیریت می‌شود. به‌طورکلی چشم‌انداز بیمارستان این است که یک مؤسسه مراقبت‌های بهداشتی مبتکر و پیشگاه باشد که الگویی برای سایر بیمارستان‌های ترکیه و بیمارستان‌های سراسر جهان باشد.

مزایای دانشگاه بیرونی استانبول

مزیت های دانشگاه بیرونی استانبول

 • دانشگاه بیرونی استانبول که خود را بر اساس استانداردهای جهانی می‌سنجد، با مؤسسات بهداشتی بین‌المللی، پیشرو و شناخته شده در زمینه آموزش همکاری می‌کند. این دانشگاه با مؤسسات پیشرو در این بخش توافقاتی را انجام داده است.بعلاوه بر این، دارای برنامه‌های تبادل دانشجویی اراسموس است که با بسیاری از دانشگاه‌ها در اروپا اجرا می شود.
 • BirBilginOl (بایگانی دانش بیرونی) یک مدل کاربردی است که برای اطمینان از ماندگاری دانش در دانشجویان به‌منظور انتقال و جذب دانش در فرایند آموزش ایجاد شده است. BirDeHa (آماده‌سازی درس بیرونی) یک مدل مشارکت فعال تعاملی است که باهدف اطمینان از اینکه دانشجویان موضوعات مربوط به رشد شناختی و بهبود عملکرد را به‌موقع یاد می‌گیرند توسعه‌یافته است.
 • دانشجویانی که در برنامه‌های دانشگاهی ما به سطح معینی از موفقیت می‌رسند، فرصت انتقال بین گروه‌ها را دارند. علاوه بر این، برنامه‌های رشته فرعی نیز ارائه می شود.
 • دانشجویان، تحت نظارت اعضای هیئت‌علمی این دانشگاه، این فرصت را دارند که در پروژه‌های مختلف کار کنند و فرهنگ تحقیق را در محدوده یک برنامه جامع به دست آورند تا بتوانند به دانشمندان برجسته آینده تبدیل شوند.
 • بیمارستان‌های این دانشگاه که بخشی از یک دانشگاه رشته‌محور اختصاص‌یافته به علوم بهداشتی هستند، در نظر دارند با مجرب‌ترین و کادر علمی، پیش‌گام در زمینه‌های خود، مجهز به پیشرفته‌ترین فناوری، خدمات بهتر به بیماران ارائه دهند.
 • بیرونی به معنای واقعی کلمه یک سازمان بین‌المللی است که تمام مدارک برنامه‌ها و اصول اعتباربخشی و شیوه‌هایی را که مطابق با استانداردهای بین‌المللی کیفیت هستند را به‌عنوان مرجع در نظر می‌گیرد. همچنین این دانشگاه برای حساس کردن دانشجویان و فارغ‌التحصیلان خود نسبت به مشکلات جامعه و جهان و مسئولیت‌پذیری اهمیت قائل است.

رتبه و رنکینگ دانشگاه بیرونی

توجه داشته باشید که این دانشگاه و دیگر دانشگاه ‌های ترکیه باتوجه‌به برنامه آموزشی که از استانداردهای بالایی برخوردار هستند همچنین با بکار گیری مهارت‌های آکادمیک حرفه‌ای با اساتید مجرب و کارآزموده در میان بهترین دانشگاه‌های بین‌المللی و بهترین دانشگاه‌های ترکیه قرار گرفته‌اند با مراجعه به این صفحه می‌توانید اطلاعات کاملی در مورد دیگر دانشگاه‌های ترکیه به دست اورید. در جدول زیر رتبه و رنکینگ این دانشگاه قرار گرفته است.

سطح رتبه دهی

رتبه

رتبه  در جهان

۶۵۹۰

رتبه  در ترکیه

۹۵

شرایط پذیرش دانشگاه بیرونی استانبول

ازآنجایی‌که این دانشگاه یک دانشگاه خصوصی است شرایط پذیرش بدون آزمون را دارد؛ اما متقاضیان باید دارای مدرک دیپلم با معدل قابل‌قبول دانشگاه باشند. از طرفی این دانشگاه بر اساس رشته‌های انتخابی دانشجویان حداقل معدل قابل‌قبول برای هر رشته را تعیین کرده است که برای رشته‌های تاپ و پرطرف‌دار همانند رشته پزشکی ۸۰ درصد معدل، رشته دندانپزشکی ۷۰ درصد معدل و داروسازی ۶۰ درصد معدل الزامی است. در صورت نداشتن دیپلم باید نتایج آزمون‌های بین‌المللی مثل SAT،ACT،Matur با حداقل امتیازات را ارائه دهید.

نکات بیشترنکته:
ارائه مدرک زبان تافل با حداقل امتیاز درخواست شده الزامی است.

مدارک ثبت ‌نام دانشگاه بیرونی

به‌طورکلی دانشجویان پس از دریافت پذیرش دانشگاه بیرونی ترکیه باید مدارکی که در سایت دانشگاه اعلام می‌شود را آماده کنند و در وب‌سایت دانشگاه بارگذاری کنند. مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام در لیست زیر قرار گرفته است.

 • فتوکپی دیپلم دبیرستان (به همراه ریز نمرات رسمی)
 • همه ریز نمرات/نمرات دبیرستان (۴ سال آخر دبیرستان)
 • فتوکپی پاسپورت
 • ۲ عدد عکس
 • کارت آبی در صورت موجود بودن
 • سابقه نمرات برای یک آزمون صلاحیت زبان انگلیسی مثلاً تافل یا
 • گواهی کمبریج

آزمون های لازم برای پذیرش

آزمون های لازم برای پذیرش این دانشگاه و دانشگاه ایستینیه که توسط خود دانشگاه تعیین می‌شود و متقاضیان باید متناسب با رشته انتخابی دارای نمره تعیین شده از سوی دانشگاه باشند. دانشگاه ایستینیه شرایط پذیرش بدون آزمون را نیز دارا است که با مراجعه به این صفحه می‌توانید اطلاعات کامل‌تری در مورد این دانشگاه به دست آورید.از طرفی ازآنجایی‌که زبان تدریس این دانشگاه انگلیسی است باید دارای مدرک زبان با نمره قابل‌قبول دانشگاه نیز باشند. به‌طورکلی آزمون های مورد تأیید برای پذیرش این دانشگاه در قسمت زیر قرار گرفته است:

 • آزمون SAT امتیاز ۱۲۰۰ در کل و حداقل ۶۰۰ امتیاز برای ریاضیات، ۱۰۰۰ امتیاز در کل
 • دوره‌های GCE A Level Minimum 2 A Level در فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی، ریاضیات حداقل سطح ۲ A در هر درسی
 • ACT حداقل ۲۴ امتیاز
 • IB (دیپلم) حداقل ۳۰ امتیاز
 • Matura حداقل ۳٫۵ امتیاز
 • لیسانس فرانسوی حداقل ۱۵ امتیاز
 • Abitur حداقل ۲٫۵ امتیاز
 • تافل IBT: حداقل نمره ۷۹
 • تافل CBT: حداقل امتیاز ۲۰۳

نکات بیشترنکته:
اگر دانشجوی بین‌المللی از یکی از آزمون‌های صلاحیت زبان انگلیسی نمره کافی کسب کرده باشد، دانشجو به مدت یک سال تحصیلی در دانشگاه بیرونی از «برنامه مقدماتی انگلیسی» معاف می‌شود.

بورسیه دانشگاه بیرونی استانبول

بورسیه دانشگاه بیرونی استانبول برای دانشجویان

ازآنجایی‌که این دانشگاه یک  دانشگاه خصوصی است و هزینه تحصیل در این دانشگاه بالا است. این دانشگاه در نظر دارد با ارائه  بورسیه‌های متنوع برای دانشجویان علاقه‌مند به تحصیل در این دانشگاه هزینه تحصیل آنها را کاهش دهد. به همین منظور بورسیه‌های زیر را برای دانشجویان واجد شرایط در نظر گرفته است:

 • در پایان هرسال تحصیلی بورسیه‌های موفقیت تحصیلی وجود دارد که بسته به وضعیت تحصیلی دانشجوی ثبت‌نام‌شده در مقاطع کاردانی و کارشناسی به مدت ۸ ماه ادامه خواهد داشت و در سال تحصیلی بعد معتبر خواهد بود.
 • برای دانشجویانی که از هر یک از رشته‌های دانشگاه بیرونی فارغ‌التحصیل شده‌اند و مجدداً در رشته‌های این دانشگاه قرار می‌گیرند، تخفیفی با نرخ‌های تعیین شده توسط هیئت‌امنا اعمال می‌شود
 • برای هر همسر، فرزند و خواهر و برادر (شامل خواهر و برادر دانشجویان تحصیلات تکمیلی) که در این دانشگاه تحصیل می‌کنند، ۵ درصد تخفیف اعمال می‌شود.
 • بورسیه معلولین تخفیفی است که با نرخ‌های تعیین شده توسط هیئت‌امنا از هزینه تحصیل به دانشجویان  با نرخ ناتوانی ۸۰ درصد یا بیشتر بر اساس گزارش بهداشتی به‌دست‌آمده از یک مؤسسه بهداشتی تمام‌عیار اعمال می‌شود.
 • درصورتی‌که کل شهریه در تاریخ‌های تعیین شده در ابتدای هرسال تحصیلی پیش‌پرداخت شود، تخفیفی است که به نرخ تعیین شده توسط هیئت‌امنا از هزینه پرداختی اعمال می شود.

نکات بیشترنکته:
تمام بورسیه‌ها غیرقابل‌استرداد هستند و در طول دوره تحصیلی معمولی خود معتبر هستند.

شرایط بورسیه دانشگاه بیرونی

این دانشگاه در تلاش است با توسعه سطح علمی بالا و کمک به کاهش هزینه‌های دانشجویان شرایط فراهم کند که تمام متقاضیان به تحصیل در این دانشگاه بتوانند تحصیلات خود را در این دانشگاه سپری کنند. ازاین‌رو این دانشگاه و دانشگاه مدیپل استانبول شرایطی را فراهم ساخته‌اند تا دانشجویان واجد شرایط بتوانند با کمک بورسیه‌ها امکان تحصیل در این دو دانشگاه مطرح ترکیه را داشته باشند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دانشگاه مدیپل استانبول به این صفحه مراجعه کنید. شرایط دریافت بورسیه به‌صورت زیر است:

 • کسب امتیاز بالا در ۲ ترم متوالی
 • پرداخت نقدی شهریه
 • داشتن نسبت فامیلی
 • تحصیل مجدد فارغ‌التحصیلان دانشگاه بیرونی
 • داشتن معلولیت بالای ۸۰%

شهریه دانشگاه بیرونی

همان‌طور که پیش‌ازاین ذکر شد این دانشگاه یک دانشگاه خصوصی است که هزینه تحصیل در این دانشگاه بالاتر از دانشگاه‌های دولتی است. اما این دانشگاه شرایطی را فراهم کرده است که دانشجویان با استفاده از بورسیه‌های متنوع این دانشگاه تحصیلت خود را در این دانشگاه ادامه دهند. در جدول زیر شهریه‌های تعدادی از رشته‌های این دانشگاه گردآوری شده است.

پزشکی

پزشکی (Bachelor of medicine)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۲۰٫۰۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۲۳٫۰۰۰ دلار در سال
پزشکی (ترکی)

پزشکی (Bachelor of Medicine)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۵٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۲۳٫۰۰۰ دلار در سال
دندانپزشکی

دندانپزشکی (Bachelor of Dentistry)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۵٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۲۰٫۰۰۰ دلار در سال
دندانپزشکی (ترکی)

دندانپزشکی (ترکی) (Bachelor of Dentistry)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۳٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۲۰٫۰۰۰ دلار در سال
داروسازی

داروسازی (ترکی) (Bachelors in Pharmacy)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۸٫۰۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۵٫۰۰۰ دلار در سال
مهندسی پزشکی

مهندسی پزشکی(Bachelor of Biomedical Engineering)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۶٫۰۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۱٫۵۰۰ دلار در سال
مامایی

لیسانس مامایی (Bachelor of Midwifery)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۳٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۸٫۰۰۰ دلار در سال
پرستاری

لیسانس پرستاری(Bachelor of Nursing)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۳٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۸٫۰۰۰ دلار در سال
فیزیوتراپی و توانبخشی

لیسانس فیزیوتراپی و توانبخشی(Bachelor of Physical Therapy and Rehabilitation)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۳٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۰٫۵۰۰ دلار در سال
آموزش زبان انگلیسی

لیسانس آموزش زبان انگلیسی (Bachelor of English Language Teaching)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۳٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۸٫۰۰۰ دلار در سال
زیست شناسی مولکولی و ژنتیک

لیسانس زیست شناسی مولکولی و ژنتیک (Bachelor of Molecular Biology & Genetics)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۶٫۰۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۱۱٫۵۰۰ دلار در سال
رشد کودک

لیسانس رشد کودک(Bachelor of Child Development)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۳٫۵۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
 
۸٫۰۰۰ دلار در سال

دانشکده های دانشگاه بیرونی

به‌طورکلی این دانشگاه و دیگر دانشگاه های خصوصی ترکیه که دارای سطح علمی بالا  و امکانات ممتاز برای دانشجویان است این دانشگاه‌ها در میان متقاضیان به ادامه تحصیل به دلیل شرایط آسان برای پذیرش طرف‌دار زیادی دارد شما می‌توانید سایر دانشگاه های خصوصی برتر ترکیه را در این صفحه مطالعه کنید. این دانشگاه دارای ۶ دانشکده با رشته‌های متنوع و تاپ است که متقاضیان می‌توانند باتوجه‌به رشتة انتخابی خود در هر یک از این دانشکده‌ها در تمام مقاطع تحصیلی ادامه تحصیل دهند. لیست دانشکده های این دانشگاه در قسمت زیر قرار گرفته است:

 1. دانشکده پزشکی
 2. دانشکده دندانپزشکی
 3. دانشکده داروسازی
 4. دانشکده تعلیم‌وتربیت
 5. دانشکده فنی و مهندسی و علوم طبیعی
 6. دانشکده علوم بهداشت

رشته های دانشگاه بیرونی

دانشجویان در دانشکده های بیرونی استانبول

به‌طورکلی این دانشگاه و دانشگاه اطلس دارای رشته های پرطرف‌داری همچون پزشکی و دندانپزشکی است که علاوه بر دارابودن رشته های محبوب بین دانشجویان از سطح علمی بالایی نیز برخوردار است که دانشجویان زیادی را علاقه‌مند به تحصیل در این دانشگاه‌ها می‌کند که شما می‌توانید اطلاعات دقیق در مورد سایر امکانات دانشگاه اطلس را در این صفحه مطالعه کنید. در لیست زیر نام ۱۰ رشته پر طرف‌دار این دانشگاه ذکر شده است.

 1. پزشکی
 2. دندانپزشکی
 3. داروسازی
 4. مهندسی پزشکی
 5. زیست‌شناسی مولکولی و ژنتیک
 6. رشد کودک
 7. درمان زبان و تلفظ
 8. مامایی
 9. فیزیوتراپی و توان‌بخشی
 10. پرستاری

خدمات رفاهی دانشگاه بیرونی استانبول

خوشبختانه این دانشگاه علاوه بر آموزش‌های باکیفیت و سطح علمی بالا دارای امکانات تفریحی، رفاهی، آموزشی … است که دانشجویان می‌توانند با خیال آسوده و تمام‌وقت از این امکانات استفاده کنند. تعدادی از امکانت موجود در این دانشگاه در قسمت زیر شرح داده شده است:

 • کتابخانه
 • ورزشگاه
 • سالن رستوران
 • خوابگاه دانشجویی
 • مرکز بهداشت
 • بانک
 • پارکینگ
 • امنیت
 • کافه تریا
 • پردیس در دسترس

خوابگاه دانشگاه بیرونی

امکانات خوابگاه دانشگاه بیرونی ترکیه
خبر خوب این است که این دانشگاه دارای خوابگاه‌های دخترانه و پسرانه است. همچنین دارای پردیس‌هایی است که در نزدیکی دانشگاه قرار گرفته‌اند. این خوابگاه‌ها دارای اتاق‌ها یک تخته، ذو تخته و چهار تخته است. علاوه بر این پردیس‌های دانشگاه نیز در قلب استانبول قرار گرفته است و به دلیل نزدیک بودن به وسایل نقلیه رف و آمد برای دانشجویان بسیار راحت است. همچنین این خوابگاه‌ها و پردیس‌ها دارای امکاناتی بسیار مجهز مانند سالن غذاخوری، کتابخانه، مرکز ژنوم ریحان، سفره‌خانه‌های مختلف، سالن‌های کنفرانس و سالن‌های ورزشی است که  به دانشجویان خدمت‌رسانی می‌کنند. خوابگاه‌های این دانشگاه به‌صورت زیر است.

خوابگاه دخترانه NOVU

این خوابگاه دارای ۴۲۲ اتاق و ۹۳۲ تخت است. فقط به دانش‌آموزان دختر خدمت می‌کند. در ورودی‌ها و خروجی‌ها از سیستم کارت استفاده می‌شود. خدمات فنی و امنیتی ۲۴ ساعته در دسترس است که توسط دوربین‌های امنیتی موجود پشتیبانی می شود. همچنین دارای امکاناتی مانند امکان استفاده از اینترنت پرسرعت، یک گاوصندوق برای هر دانشجو و یک اتو در قسمت‌های مشترک، اتاق‌های مطالعه، کتابخانه، انبار چمدان، سالن بدنسازی، سینما و اتاق‌های موسیقی وجود دارد که رایگان هستند.

خوابگاه دخترانه MÜNEVVER EREN

خوابگاه دخترانه Münevver Eren که دارای سیستم دوربین ۲۴/۷، سیستم ورود و خروج کارت هوشمند، زیرساخت‌های پیشرفته و خدمات امنیتی سطح بالا است، دارای اتاق‌های مطالعه عایق صوتی است که مخصوص مطالعه کارآمد طراحی شده است. برای دانشجویان با کافه تریا، رستوران، سالن مطالعه، سالن بدنسازی، استخر، سونا، حمام ترکی، اتاق‌های سرگرمی، سیستم گرمایش مرکزی، آب گرم بدون وقفه، اتاق‌های خشک‌شویی و اتو، سینما جیبی، اتاق تلویزیون، کتابخانه، نمازخانه آماده شده است.

خوابگاه دانشجویی پسرانه KAHRAMANMARAŞ

خوابگاه دانشجویی خصوصی Kahramanmaraş تا دانشگاه بیرونی ۲۰ دقیقه پیاده‌روی دارد و دسترسی به دانشگاه با یک وسیله نقلیه امکان‌پذیر است. همچنین این خوابگاه به وسایل حمل‌ونقل مانند اتوبوس، مترو، تراموا و مارماری نزدیک است. توجه داشته باشید که خوابگاه فقط برای اسکان است و غذا در دسترس نیست.

خوابگاه دخترانه مرتر

دارای دوطبقه در باغ مطابق با مقررات زلزله و ظرفیت ۷۰ دانشجو است. اتاق‌های آن کاملاً مجهز هستند. همچنین این خوابگاه که توسط سیستم امنیتی مداربسته داخلی و خارجی ۲۴ ساعته کنترل می‌شود، توسط یک سیستم مرکزی گرم می‌شود. علاوه بر این خدمات آب گرم ۲۴ ساعته ارائه می‌شود. صبحانه رایگان هر روز هفته در خوابگاه سرو می شود.

آدرس دانشگاه بیرونی

دانشگاه بیرونی با بیش از ۶۰۰۰ دانشجو، از جمله بیش از ۲۰۰ دانشجوی بین‌المللی، جامع‌ترین دانشگاه سلامت ترکیه با ۶ دانشکده خود در سمت اروپایی استانبول واقع شده است. این دانشگاه در منطقه زیتون بورنی قرار گرفته است. این دانشگاه در جاده پروتکل، در مرز منطقه Zeytinburnu استان استانبول واقع شده است. برای رسیدن به اینجا می‌توان از خطوط اتوبوس زیر استفاده کرد.

آدرس دقیق دانشگاه به فارسی: محله کازلی چشمه، پورتاکال یولوو:۴۵، جاده اونونجی ییل،۳۴۰۱۰ زیتون بورنو، استانبول، ترکیه

جمع بندی

باتوجه‌به توضیحاتی که در این مقاله داده‌ایم، شما می‌توانید تمام اطلاعات جامع و لازم راجع به دانشگاه بیرونی ترکیه را یکجا مطالعه کنید. همچنین سعی کردیم تا شرایط پذیرش، ویژگی‌های شاخص و امکانات این دانشگاه را برایتان توضیح دهیم. امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند تا بهترین تصمیم را درمورد ادامه تحصیل در رشته موردنظرتان در این دانشگاه بگیرید. چنانچه اگر سؤالی درمورد پذیرش دانشگاه زعیم دارید، آن  را با ما و بقیه در میان بگذارید. قطعاً در کم‌تر از ۲۴ ساعت همکاران ما در تیم بورس تاپ، به سؤالات شما پاسخ خواهند داد.

سؤالات متداول درمورد دانشگاه بیرونی

می‌توانید به جدول شهریه در این مقاله رجوع کنید تا به تفکیک هزینه‌های شهریه هر رشته را مشاهده کنید.

خیر. دانشگاه بیرونی در برنامه تبادل دانشجویی اراسموس شرکت دارد و مورد تأیید اروپا و آمریکاست.

در میان کل دانشگاه‌های ترکیه، دانشگاه بیرونی در رتبه ۹۵ قرار دارد.

بله. دانشگاه خصوصی بیرونی دارای خوابگاه‌های دخترانه و پسرانه است که می‌توانید اطلاعات این خوابگاه‌ها و پردیس‌های اطراف آن را در همین مقاله مشاهده کنید.

برای اطمینان و صرفه‌جویی در وقت و هزینه خود، می‌توانید با بورس تاپ همراه باشید تا با بهره‌گیری از مشاوران مجرب ما از اخذ پذیرش تحصیلی در این دانشگاه اطمینان حاصل نمایید.  

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

۴٫۶/۵ – (۹ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک در
اطلاع از
guest
۰ نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

ارتباط با مشاوران بورس تاپ

مشاوران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند

پیشنهاد می‌کنم مقالات زیر رو هم ببینید

لوگوی دانشگاه بیرونی ترکیه
دانشگاه بیرونی
پذیرش باز است

نام دانشگاه به زبان انگلیسی:
Biruni University

نوع دانشگاه:
خصوصی

نحوه پذیرش:

شرط معدل دیپلم

برنامه تبادل دانشجویی:
آراسموس پلاس

رتبه در میان دانشگاه های ترکیه:
۹۵

زبان آموزشی:
ترکی – انگلیسی

مورد تایید ایران:
مورد تایید نیست

مورد تایید اروپا و آمریکا:
است

تعداد دانشکده:
۶

مقالات به‌روز شده