بورس تاپ

دانشگاه باهچه شهیر

دانشگاه باهچه شهیر که در شهر زیبای استانبول قرار دارد که از اعتبار بالایی برخوردار است. این دانشگاه دارای امکانات فوق‌العاده‌ای در تمام زمینه‌های آموزشی، رفاهی و تفریحی است. همچنین باتوجه‌به سطح علمی بالا شرایط پذیرش بدون آزمون ورودی را نیز برای دانشجویان در نظر گرفته اند. ازآنجایی‌که شرایط تحصیل در ایران بسیار سخت است  و برای قبولی در رشته‌های خوب باید آزمون‌های بسیار سختی را طی کنند؛ ازاین‌رو دانشجویان زیادی برای تحصیل دانشگاه‌های ترکیه را انتخاب می‌کنند. در همین راستا دانشگاه خصوصی باهچه شهیر نیز که شرایط پذیرش بسیار خوب و همچنین طیف گسترده‌ای از رشته‌های تاپ و پرطرف‌دار را ارائه می‌دهد دانشجویان زیادی هرساله برای تحصیل این دانشگاه را انتخاب می‌کنند.

چنانچه تمایل دارید درمورد این دانشگاه، شرایط پذیرش و ویژگی‌های آن، اطلاعات جامع و کامل کسب کنید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید. همچنین برای دسترسی راحت‌تر به بخش‌های مختلف مقاله می‌توانید از فهرستی که در قسمت زیر قرار گرفته است استفاده کنید.

لوگو دانشگاه باهچه شهیر
نام دانشگاه

باهچه شهیر (Bahcesehir University)

نوع دانشگاه

خصوصی

شهر

استانبول

سال تاسیس

۱۹۹۸ میلادی

مورد تایید ایران:

مورد تایید وزارت بهداشت و وزارت علوم

مورد تایید اروپا و آمریکا

است

نحوه پذیرش

شرط معدل

رتبه در ترکیه

۲۸

برنامه تبادل دانشجویی

آراسموس

تعداد دانشکده

۹

زبان آموزشی

ترکی-انگلیسی

مقاطع تحصیلی

کارشناسی-کارشناسی ارشد-دکتری

پذیرش باز است

آنچه در این مطلب خواهید خواند

تاریخچه دانشگاه باهچه شهیر ترکیه

باهچه شهیر در سال ۱۹۹۸ در استانبول توسط بنیاد آموزشی اوغور تأسیس شد. تحقیق و توسعه دانشگاه خصوصی باهچه شهیر برای تولید، حفظ و انتشار دانشی که استانداردهای زندگی کشور ترکیه و بشریت را بالا می‌برد. پرورش افراد منتقد، خلاق و کارآفرینی که بتوانند در ابتکارات و مطالعات پیشگامانه و نوآورانه شرکت کنند که باعث افزایش رفاه و شادی کشور  و مردم جهان شود.

دانشگاه باهچه شهیر استانبول با ۹ دانشکده، ۱ کالج، ۲ دانشکده فنی حرفه‌ای و ۴ مؤسسه، در راه تحقق چشم‌انداز خود برای تبدیل‌شدن به یک برند جهانی در خدمات آموزش عالی مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد است. همچنین دارای ۱۸ مرکز تحقیقاتی است.

دانشگاه Bahçesehir Üniversitesi (BAU) دوره‌ها و برنامه‌هایی را ارائه می‌دهد که منجر به دریافت مدارک تحصیلی عالی رسمی مانند مدرک لیسانس، مدرک کارشناسی ارشد، مدرک دکتری در چندین زمینه تحصیلی می‌شود. این دانشگاه چندین تسهیلات و خدمات آکادمیک و غیرآکادمیک از جمله کتابخانه، امکانات ورزشی، تحصیل در خارج از کشور و برنامه‌های تبادل دانشجویی، دوره‌های آنلاین و فرصت‌های آموزش از راه دور و همچنین خدمات اداری را به دانشجویان ارائه می‌دهد.

جالب است بدانید دانشگاه باهچه شهیر جز ۳۰ دانشگاه برتر ترکیه به حساب می‌آید. برای اینکه با رنکینگ دانشگاه‌های ترکیه آشنا شوید و رتبه‌های هرکدام از دانشگاه‌ها را بدانید، لیست دانشگاه‌های ترکیه را مشاهده کنید و دانشگاه مطلوب خود را انتخاب کرده و اطلاعات کامل هر را در سایت بورس تاپ کسب نمایید.

مزایای دانشگاه باهچه شهیر استانبول

مزایای تحصیل در دانشگاه باهچه شهیر

این دانشگاه که از دانشگاه‌های بسیار خوب ترکیه است از مزیت‌ها و ویژگی‌های ممتاز زیادی برخوردار است که در ادامه تعدادی از این ویژگی‌ها را شرح داده‌ایم:

 • دانشکده دندانپزشکی دانشگاه باهچه شهیر در برنامه کارشناسی دندانپزشکی خود که به زبان انگلیسی است، به‌سلامت و بهداشت دهان به‌عنوان بخش جدایی‌ناپذیر از سلامتی عمومی نگاه می‌کند این رویکرد با جذب مبحث کاربردی و پیشرفته “دندانپزشکی دیجیتال – زیبایی – ایمپلنت ” در مواد درسی خود که در نتیجه پیشرفت‌های تکنولوژی نوین توسعه‌یافته است در بین برنامه‌های دندانپزشکی سایر دانشگاه تفاوت چشمگیری ایجاد نموده است.
 • به دانشجویانی که دوساله اول را با موفقیت طی می‌کنند مدرک کاردانی در علوم پایه دندانپزشکی اعطا می‌شود و به دانشجویانی که دوره ۵ساله دندانپزشکی را به اتمام می‌رسانند مدرک کارشناسی ارشد دندانپزشکی داده می‌شود.
 • به‌منظور افزایش دانش و تجربه بین‌المللی، از داوطلبان معلم برای کسب تجربه در مدارس کشورهای مختلف در طول تحصیل حمایت می‌شود. همچنین قراردادهای آموزشی گسترده‌ای با دانشگاه‌های آمریکا وضع کرده است. باید بدانید که زبان‌آموزشی دانشکده انگلیسی است.
 • “دانشکده حقوق دانشگاه باهچه شهیر” آموزش حقوقی را با دانشکده حقوق خود شکل می‌دهد. این دانشکده قضات و وکلایی را آموزش می‌دهد که در زمینه‌های خود متخصص هستند، همچنین در محدوده برنامه درسی، دوره‌هایی در زمینه اصطلاحات حقوقی انگلیسی وجود دارد. در دادگاه مجازی و دروس بالینی که به‌عنوان دروس انتخابی برگزار می‌شود، دادگاه‌های مجازی زیر نظر مدرسان داخلی و بین‌المللی ایجاد می‌شود و با برنامه Co-op، دانشجویان تجربه بازار کار این رشته را کسب می‌کنند.
 • این دانشگاه فرصت‌های آماده‌سازی را در دانشکده پزشکی برای آزمون‌های مهم اعتباربخشی و تخصصی معتبر در جهان و کشور به دست می‌آورند. دانشجویان می‌توانند بدون خروج از محوطه دانشگاه از پشتیبانی لازم برای آزمون‌هایی مانند USMLE، FLEX و TUS برخوردار شوند.
 • یک رویکرد آموزش یکپارچه که فراتر از برنامه درسی است، با حمایت از سفرهای فنی ملی و بین‌المللی، سمینارها، مصاحبه‌ها، کنفرانس‌ها، فعالیت‌های نمایشگاهی حرفه‌ای و هنری، باهدف کمک به سطوح فرهنگی و فکری دانشجویان و همچنین حمایت از فرایندهای حرفه‌ای آنها است.

رتبه و رنکینگ دانشگاه باهچه شهیر

در حال حاضر این دانشگاه که یکی از برترین دانشگاه‌های خصوصی ترکیه است که توانسته در سطح ملی و بین‌المللی در جایگاه بالایی قرار گیرد. همچنین دیگر دانشگاه‌ های خصوصی ترکیه نیز باتوجه‌به امکانات و سطح علمی و آموزشی بالایی که دارند در میان بهترین دانشگاه‌های دنیا رتبه بسیار خوبی را کسب کرده‌اند درصورتی‌که قصد تحصیل در ترکیه را دارید می‌توانید لیست کامل این دانشگاه‌ها همراه با اطلاعات آنها را در این صفحه مطالعه کنید. رتبه و رنکینگ دانشگاه باهچه شهیر ترکیه در جدول زیر قرار گرفته است.

سطح رتبه دهیرتبه
رتبه  جهانی۱۷۴۹
رتبه  داخل ترکیه۲۸

پیام مشاور: برای خیلی از دانشجویان در انتخاب دانشگاه، اولین چیزی که جلب توجه می‌کند رتبه آن دانشگاه است. در اینجا به شما پیشنهاد می‌دهیم مقاله دانشگاه مارمارا شهر استانبول را بخوانید. این دانشگاه جز دانشگاه های خصوصی برتر ترکیه است.

شرایط پذیرش دانشگاه باهچه شهیر استانبول

متقاضیانی که تمایل دارند برای پذیرش دانشگاه خصوصی باهچه شهیر اقدام کنند می‌توانند بدون آزمون ورودی و با ارائه مدرک دیپلم پذیرش این دانشگاه را دریافت کنند. همچنین باتوجه‌به رشته انتخابی خود که ترکی یا انگلیسی است باید دارا مدرک زبان نیز باشند. به‌طورکلی مدارک لازم با حداقل نمره قبولی در لیست زیر قرار داده شده است:

 • داشتن مدرک دیپلم دبیرستان با معدل حداقل ۱۲ به بالا
 • مدرک تافل با امتیاز بالای ۷۲
 • حداقل PTE 55 (برای برنامه آموزش زبان انگلیسی: نمره ۷۸
 • حداقل CAE C (برای برنامه آموزش زبان انگلیسی: نمره A

نحوه پذیرش دانشجویان در دانشگاه باهچه شهیر

شرایط پذیرش کارشناسی ارشد در دانشگاه باهچه شهیر

به‌طورکلی متقاضیان علاقه‌مند به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باید دارای مدرک کارشناسی باشند. همچنین باید بر اساس رشته‌ای که انتخاب می‌کنند درصورتی‌که به زبان ترکی تدریس شود باید دارای مدرک زبان ترکی (TOMER) با حداقل نمره B2 و درصورتی‌که رشته موردنظر آنها به انگلیسی تدریس شود باید دارای مدرک زبان تافل (IBT) با حداقل نمره ۷۹ باشند.

شرایط پذیرش دکتری در دانشگاه باهچه شهیر

این دانشگاه با ارائه چندین رشته پرطرف‌دار در مقطع دکتری نیز دانشجو می‌پذیرد. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در این مقطع را دارند باید دارای مدرک کارشناسی ارشد باشند. علاوه بر این باید دارای مدرک زبان ترکی بر اساس رشتة انتخابی خود باشند. درصورتی‌که قصد ادامه تحصیل در رشته‌های ترک‌زبان در دانشگاه باهچه شهیر را دارند باید دارای مدرک زبان ترکی (TOMER) با حداقل نمره B2 و تحصیل در رشته‌های که به انگلیسی تدریس می‌شود باید دارای مدرک زبان تافل (IBT) با حداقل نمره ۷۹ باشند.

مدارک ثبت نام دانشگاه باهچه شهیر

به‌طورکلی دانشجویان پس از دریافت پذیرش این دانشگاه باید مدارکی که دانشگاه درخواست می‌کند را تا تاریخ اعلام شده تهیه کنند در اختیار دانشگاه قرار دهند. لیست مدارک موردنیاز برای ثبت‌نام به‌صورت زیر است.

 • ارائه دیپلم دبیرستان (به زبان انگلیسی یا ترکی)
 • ارائه رونوشت تکمیل شده دبیرستان از سوابق/نمرات موردنیاز (به زبان انگلیسی یا ترکی)
 • فتوکپی پاسپورت
 • نامه انگیزشی به زبان انگلیسی با حداقل ۳۰۰ کلمه (فقط برای برنامه‌های پزشکی اجباری)
 • نتیجه آزمون زبان خارجی
 • بیانیه شخصی: مقاله‌ای در مورد اهداف، دستاوردهای شما و اینکه چرا می‌خواهید در BAU تحصیل کنید (فقط برای دانشجویان پزشکی)
 • توصیه‌نامه از یک معلم
 • هرگونه گواهی مربوط به رشته‌ای که برای آن درخواست می‌دهید

نمرات آزمون مهارت قابل‌قبول برای دانشجویان مقطع لیسانس در قسمت زیر ذکر شده است.

 • حداقل تافل IBT 72 (برای برنامه آموزش زبان انگلیسی: ۷۹)
 • حداقل PTE 55 (برای برنامه آموزش زبان انگلیسی: ۷۸)
 • دقیقه CAE C (برای برنامه آموزش زبان انگلیسی: A)
 • YDS/e-YDS/YÖKDİL 60 (برای برنامه آموزش زبان انگلیسی: ۸۰)

نکات بیشترنکته: مدرک آیلتس پذیرفته نمی‌شود.

آزمون های لازم برای پذیرش در باهچه شهیر

ازآنجایی‌که دانشگاه باهچه شهیر یک دانشگاه خصوصی است شرایط پذیرش بدون آزمون ورودی را دارد و دانشجویان تنها با ارائه مدرک دیپلم با حداقل نمره قابل‌قبول می‌توانند پذیرش دانشگاه را دریافت کنند. همچنین دانشجویان باهچه شهیر می‌توانند در صورت نداشتن مدرک مورد تأیید دانشگاه نتایج یکی از آزمون های بین‌المللی (SAT,ACT,GRE) را ارائه دهند. از طرفی متقاضیان باید مدرک زبان ترکی یا انگلیسی را نیز دارا باشند.

بورسیه دانشگاه باهچه شهیر استانبول

یکی از بهترین ویژگی‌های باهچه شهیر ارائه بورسیه‌های متنوع برای دانشجویان است که شامل چند دسته می‌شوند. دانشگاه ایستینه که یکی دیگر از دانشگاه‌های خصوصی بسیار خوب ترکیه است که شرایط پذیرش بدون آزمون را دارد همچنین بورسیه‌های متنوعی را به دانشجویان ارائه می‌دهد تا شرایط تحصیل را برای دانشجویان علاقمند به تحصیل در این دانشگاه آسان کنند. دانشجویان می‌توانند برای اطلاعات بیشتر و دقیق‌تر در مورد دانشگاه ایستینیه این صفحه را مطالعه کنند. از طرفی دانشجویان با استفاده از این بورسیه‌های باهچه شهیر می‌توانند هزینه‌های تحصیل خود را تا مقدار قابل‌توجهی کاهش دهند. این بورسیه‌ها شامل موارد زیر است:

 • بورسیه اپلای باهچه شهیر
 • تخفیف خواهر و برادری در مقطع کاردانی و کارشناسی
 • بورسیه انتقال عمودی (از کاردانی به کارشناسی)

پیام مشاور: از آنجایی که بورسیه تحصیلی برای بسیاری از دانشجویان اهمیت زیادی دارد، دانشگاه بیلکنت از بهترین گزینه های شما خواهد بود. این دانشگاه برای اعطای بورسیه به دانشجویان بین المللی، شرایط ویژه ای را در نظر گرفته که همین موضوع باعث جذابیت هرچه بیشتر این دانشگاه برای دانشجویان ایرانی شده است.

شرایط بورسیه دانشگاه باهچه شهیر

انواع بورسیه های دانشگاه باهچه شهیر

به‌طورکلی دانشجویان برای دریافت انواع بورسیه‌های این دانشگاه باید دارای شرایط مشخص که دانشگاه تعیین کرده است باشند که در ادامه متن لیست شرایط موردنیاز قرار داده شده است.

بورسیه اپلای باهچه شهیر

با استفاده از این بورسیه، سیستم پذیرش درخواست که توسط دانشگاه خصوصی باهچه شهیر پیاده‌سازی شده است، بورسیه‌های مختلفی باتوجه‌به درخواست آنها به دانشجویان می‌دهند. دانشجویانی که به سیستم Apply BAU مراجعه می‌کنند و نامه پذیرش آنها در نتیجه درخواست ارسال می‌شود، بورسیه تحصیلی با نرخ مشخص شده در نامه پذیرش، مخصوص دپارتمان دریافت می‌کنند. شرایط دریافت این بورسیه به‌صورت زیر است:

 1. برای بهره‌مندی از بورسیه ApplyBAU، باید به سایتapplybau.com درخواست داده شود، درخواست پذیرفته شود و “نامه پذیرش” برای متقاضی ارسال شود.
 2. جهت بهره‌مندی از این بورسیه، دانشجویان باید در یکی از دپارتمان‌های نوشته شده در پذیرش نامه توسط OSYM از سهمیه مرکزی و غیر بورسیه و ثبت نام کنند. این وضعیت را می‌توان برای هر بخش با تصمیم ریاست دانشگاه باهچه شهیر تغییر داد.
 3. بورسیه‌های تحصیلی از طریق ApplyBAU در صورتی معتبر است که در سال درخواستی ثبت شده باشند. بورسیه ارائه شده به مدت ۷ (هفت) سال برای گروه‌های ۴ساله دانشکده‌ها معتبر است.
 4. بورسیه‌های ApplyBAU فقط برای قسمت‌های نوشته شده در نامه پذیرش ارسال شده به دانشجو معتبر است. مبلغ بورسیه نوشته شده در مقابل هر بخش فقط برای آن بخش معتبر است. در هیچ بخش دیگری قابل‌استفاده نیست.
 5. بورسیه ارائه شده با بورسیه‌های ÖSYM قابل تلفیق نمی‌باشد.
 6. این بورسیه‌ها برای برنامه‌های پولی خارج از کشور معتبر نیستند.
 7. این بورسیه هزینه‌های تحصیل را پوشش می‌دهد و هزینه‌های معیشت دانشجو، اسکان، حمل‌ونقل، بخش خلبانی، هزینه مدرسه پرواز و سایر هزینه‌ها متعلق به آنهاست.
 8. اگر دانشجویانی که با بورسیه ApplyBAU تحصیل می‌کنند، انتقال افقی در داخل مؤسسه انجام دهند، بورس تحصیلی آنها فقط برای سایر بخش‌هایی که ApplyBAU در آنها اعمال می‌شود معتبر است. بورسیه‌ها برای بخش‌هایی که از طریق سیستم ApplyBAU درخواست دریافت نمی‌کنند معتبر نخواهد بود.

تخفیف خواهر و برادری در مقطع کاردانی و کارشناسی

چنانچه خواهر و برادری که در مقاطع کاردانی یا کارشناسی تحصیل می‌کنند هم‌زمان به‌عنوان دانشجوی تمام‌وقت ثبت نام کنند، به هر خواهر و برادر ۱۰ درصد شهریه پرداخت می‌شود. بورس تحصیلی خواهر و برادر دانشگاه باهچه شهیر زمانی معتبر است که دانشجو شهریه تمام سال را بپردازند که  شامل هزینه‌های هر درس نمی‌شود. (فقط کسانی که دارای مادر و/یا پدر یا فرزندان تحت تکفل قانونی هستند از این تخفیف بهره‌مند می‌شوند) پس از فارغ‌التحصیلی یکی از دو خواهر و برادر، بورسیه برادر دیگر ادامه می‌یابد. این بورسیه برای دوره عادی تدریس تمامی واحدهای دانشگاهی معتبر است.

بورسیه انتقال عمودی (از کاردانی به کارشناسی)

در حالت کلی اکثر دانشجویان تمایل دارند بتوانند با استفاده از برنامه انتقال عمودی در دانشگاه های اروپایی تحصیلات خود را به پایان برسانند. خوشبختانه این دانشگاه شرایطی فراهم ساخته تا دانشجویان با استفاده از بورسیه انتقال عمودی در کشور های اروپایی تحصیلات خود را تکمیل کنند. به این صورت که فارغ‌التحصیلان دانشکده فنی حرفه‌ای دانشگاه باهچه شهیر در هر مقطع کارشناسی در دانشگاه می‌توانند به انجمن دانشجویان باهچه شهیر بپیوندند.

شهریه دانشگاه باهچه شهیر

همان‌طور که پیش‌ازاین اشاره کردیم دانشگاه بین‌المللی باهچه شهیر استانبول یک دانشگاه خصوصی است که تحصیل در آن نسبت به دانشگاه‌های دولتی مشابه هزینه بیشتری دارد. از طرفی این دانشگاه بسیاری از رشته‌های پرطرف‌دار و برتر دنیا را برای تحصیل به دانشجویان ارائه کرده است. در همین راستا دانشگاه خصوصی باهچه شهیر برای کاهش هزینه‌های شهریه، تخفیف‌ها و بورسیه‌های متنوعی را ارائه می‌دهد. در جدول زیر هزینه شهریه برخی از رشته‌های موجود در دانشگاه گردآوری شده است:

پزشکی

پزشکی (Bachelor of Medicine)

انگلیسی

زبان آموزشی

تمام وقت

سیستم تحصیلی

۲۵٫۰۰۰ دلار در سال

شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ

 

۲۵٫۰۰۰ دلار در سال

دندانپزشکی

دندانپزشکی (Bachelor of Dentistry)

انگلیسی

زبان آموزشی

تمام وقت

سیستم تحصیلی

۲۰٫۰۰۰ دلار در سال

شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ

 

۲۰٫۰۰۰ دلار در سال

فیزیوتراپی و توانبخشی

لیسانس فیزیوتراپی و توانبخشی(Bachelor of Physiotherapy and Rehabilitation)

انگلیسی

زبان آموزشی

تمام وقت

سیستم تحصیلی

۷٫۹۰۰ دلار در سال

شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ

 

۷٫۹۰۰ دلار در سال

مهندسی هوش مصنوعی

لیسانس مهندسی هوش مصنوعی(Bachelor of Artificial Intelligence Engineering)

انگلیسی

زبان آموزشی

تمام وقت

سیستم تحصیلی

۷٫۹۰۰ دلار در سال

شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ

 

۷٫۹۰۰ دلار در سال

مهندسی برق و الکترونیک

لیسانس مهندسی برق و الکترونیک(Bachelors in Electrical and Electronics Engineering)

انگلیسی

زبان آموزشی

تمام وقت

سیستم تحصیلی

۷٫۹۰۰ دلار در سال

شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ

 

۷٫۹۰۰ دلار در سال

مهندسی عمران

لیسانس مهندسی عمران(Bachelor of Civil Engineering)

انگلیسی

زبان آموزشی

تمام وقت

سیستم تحصیلی

۷٫۹۰۰ دلار در سال

شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ

 

۷٫۹۰۰ دلار در سال

مهندسی رایانه

لیسانس مهندسی رایانه(Bachelor of Computer Engineering)

انگلیسی

زبان آموزشی

تمام وقت

سیستم تحصیلی

۷٫۹۰۰ دلار در سال

شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ

 

۷٫۹۰۰ دلار در سال

مهندسی پزشکی

لیسانس مهندسی پزشکی (Bachelor of Biomedical Engineering)

انگلیسی

زبان آموزشی

تمام وقت

سیستم تحصیلی

۷٫۹۰۰ دلار در سال

شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ

 

۷٫۹۰۰ دلار در سال

پرستاری (ترکی)

لیسانس پرستاری (Bachelor of Nursing)

انگلیسی

زبان آموزشی

تمام وقت

سیستم تحصیلی

۷٫۹۰۰ دلار در سال

شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ

 

۷٫۹۰۰ دلار در سال

تغذیه و رژیم غذایی

لیسانس تغذیه و رژیم غذایی(Bachelor of Nutrition and Dietetics)

ترکی

زبان آموزشی

تمام وقت

سیستم تحصیلی

۷٫۹۰۰ در سال

شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ

 

۷٫۹۰۰ دلار در سال

معماری

لیسانس معماری(Bachelor of Architecture)

انگلیسی

زبان آموزشی

تمام وقت

سیستم تحصیلی

۷٫۹۰۰ دلار در سال

شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ

 

۷٫۹۰۰ دلار در سال

مهندسی نرم افزار

لیسانس مهندسی نرم افزار(Bachelor of Software Engineering)

انگلیسی

زبان آموزشی

تمام وقت

سیستم تحصیلی

۷٫۹۰۰ دلار در سال

شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ

 

۷٫۹۰۰ دلار در سال

دانشکده های دانشگاه باهچه شهیر

به‌طورکلی دانشگاه باهچه شهیر دارای ۹ دانشکده است که در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و مقطع دکتری (Ph.D)، از نقاط مختلف دنیا دانشجو پذیرش می‌کند. در ادامه این متن لیست دانشکده‌های این دانشگاه قرار داده شده است:

 • دانشکده دندانپزشکی
 • دانشکده علوم تربیتی
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده ارتباطات
 • دانشکده اقتصاد و علوم اداری
 • دانشکده معماری و طراحی من
 • دانشکده فنی و مهندسی و علوم طبیعی
 • دانشکده علوم بهداشت
 • دانشکده پزشکی

رشته‌های دانشگاه باهچه شهیر

این دانشگاه لیست کاملی از رشته‌های پرطرف‌دار و مهم را در تمام مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به دانشجویان خود ارائه کرده است. در این میان دانشگاه مدیپل استانبول نیز که یک دانشگاه مطرح و بسیار خوب ترکیه است مانند دانشگاه باهچه شهیر دارای طیف گسترده‌ای از رشته‌های پرطرف‌دار و تاپ است که دانشجویان زیادی برای دریافت پذیرش این دانشگاه اقدام می‌کنند که می‌توانید اطلاعات دقیق دانشگاه مدیپل را در این صفحه مشاهده کنید. در ادامه متن تعدادی از رشته های پرطرفدار باهچه شهیر قرار گرفته است:

 • پزشکی
 • دندانپزشکی
 • فیزیوتراپی و توانبخشی
 • حقوق
 • تغذیه و رژیم غذایی
 • پرستاری
 • روانشناسی
 • معماری
 • مهندسی رایانه
 • مهندسی برق و الکترونیک

امکانات رفاهی دانشگاه باهچه شهیر استانبول

این دانشگاه فضای زندگی منحصربه‌فردی را به دانشجویان خود ارائه می‌دهد که می‌توانند هم به‌عنوان خوابگاه و هم به‌عنوان مرکز فعالیت‌های اجتماعی در مرکزی‌ترین مکان اورتاکوی استفاده کنند. این مرکز زندگی در دانشگاه باهچه شهیر به‌عنوان مکانی است که دانشجویان می‌توانند به سرگرمی‌های خود رسیدگی کنند، ورزش کنند و بدون اتلاف وقت تمرکز خود را برای امتحانات آماده کنند. همچنین  امکاناتی مانند اتاق سرگرمی، اینترنت رایگان، پارکینگ، نگهبانی ۲۴ ساعته، درمانگاه، خشک‌شویی، استخر را برای دانشجویان خود فراهم ساخته است. برخی از خدمات ارائه شده توسط BAU & Republika برای دانشجویان به شرح زیر است:

 • سالن ورزشی و تناسب اندام
 • نگهبانی و پذیرش ۲۴ ساعته
 • فضای استراحتی که در آن می‌توانند آشپزی کنند و تلویزیون تماشا کنند
 • سالن سینما برای ۳۵ نفر
 • تأسیسات انبار
 • خدمات بوفه صبحانه، ناهار و شام
 • آرایشگاه
 • پلی‌استیشن/اتاق بازی
 • اتاق مطالعه و کتابخانه نظافت رایگان

خوابگاه دانشگاه باهچه شهیر

امکانات خوابگاه دانشگاه باهچه شهیر

یکی از دغدغه های بزرگ خانواده‌ها برای انتخاب دانشگاه، وجود خوابگاه در دانشگاه است. خوشبختانه دانشگاه باهچه شهیر با ارائه خوابگاه‌های دخترانه و پسرانه با امکانات بسیار مجهز این نگرانی و دغدغه را از بین برده است. از امکانات بسیار خوب این دانشگاه که دانشجویان می‌توانند در هر زمان که مایل بودند از آنها استفاده کنند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فضای سرپوشیده به مساحت بیش از ۴۰۰۰ مترمربع
 • اتاق‌های ۱-۳-۴ نفره همراه با حمام
 • اتاق‌های خوابگاه دارای قسمت استراحت و یخچال هستند.
 • لاندری، آشپزخانه و محوطه مشترک در ساختمان‌های خوابگاهی
 • اینترنت رایگان
 • تجربه پردیس دانشگاهی پرجنب‌وجوش با کتابخانه، امکانات ورزشی، کافه تریا و کافه‌ها، بازار و مغازه‌ها

آدرس دانشگاه باهچه شهیر

پردیس‌های دانشگاه باهچه شهیر در مرکزی‌ترین بخش‌های استانبول قرار گرفته است و دارای گزینه‌های زیادی در حمل‌ونقل هستند. پردیس شمالی در مرکزی‌ترین نقطه بشیکتاش، پردیس گالاتا که در مجاورت شبه‌جزیره تاریخی قرار دارد، و پردیس Göztepe که یکی از نقاط مهم سمت آناتولی است قرار دارد.

آدرس دقیق باهچه شهیر: استانبول، بشیکتاش ۳۴۳۴۹، جاده چیراغان، ییلدیز

جمع بندی

باتوجه‌به مطالبی که در این مقاله قرار داده شده است، شما می‌توانید تمام اطلاعات جامع و مهم درباره دانشگاه باهچه شهیر ازجمله آزمون‌های ورودی، شرایط پذیرش، بورسیه‌ها و شهریه‌ها را در این مقاله مطالعه کنید. امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند که بهترین تصمیم را در مورد رشته موردنظر خود برای تحصیل در این دانشگاه  بگیرید. چنانچه سؤالی در مورد پذیرش این دانشگاه دارید، می‌توانید آن را با مشاورین ما در تیم آرتان بورس تاپ در میان بگذارید تا به سؤالات شما به طور کامل پاسخ داده شود.

سوالات متداول کاربران درباره دانشگاه باهچه شهیر

باتوجه‌به اینکه این دانشگاه یک دانشگاه خصوصی است و هزینه تحصیل در رشته های مختلف یکسان نیست می‌توانید برای اطلاع دقیق‌تر شهریه رشته موردنظر خود به جدول بخش شهریه مراجعه کنید. اطلاعات دقیق هر رشته گرداوری شده است.

خوشبختانه این دانشگاه مورد تأیید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران نیز قرار گرفته است. میتوانید با مطالعه این مقاله در مورد اعتبار مدرک این دانشگاه در دیگر کشورهای جهان اطلاعات کاملی بدست آورید.

این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های خصوصی ترکیه است؛ که توانسته در ترکیه رتبه ۲۸ و در میان بهترین دانشگاه های دنیا رتبه ۱۷۴۹ را کسب کند.

این دانشگاه دارای رشته های متنوع و مهمی همچون پزشکی، دندانپزشکی، فیزیوتراپی، پرستاری، حقوق و…. است که میتوانید لیست کامل‌تر رشته های این دانشگاه را در بخش مربوطه مشاهده کنید.

خوشبختانه این دانشگاه دارای خوابگاه‌های دخترانه و پسرانه با تمام امکانات آموزشی، رفاهی و تفریحی است و اینکه خوابگاه ها در محوطه دانشگاه قرار دارند که رفت‌وآمد برای دانشجویان بسیار آسان شده است.

این دانشگاه در شهر زیبای استانبول و در مرکزی ترین قسمت این شهر قرار گرفته است. امکان دسترسی دانشجویان به تمام امکانات مورد نیاز آسان است.

در صورتی که تمایل دارید در باهچه شهیر درس بخوانید، برای دریافت اطلاعات کامل در مورد شرایط پذیرش، آزمون‌ها، شهریه و … همین حالا با مشاورین ما در بورس تاپ تماس بگیرید تا تمام اطلاعات لازم برای تحصل در این دانشگاه را در اختیارتان قرار دهند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

Share on telegram
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp
۵/۵ – (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک در
اطلاع از
guest
۰ نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

ارتباط با مشاوران بورس تاپ

مشاوران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند

پیشنهاد می‌کنم مقالات زیر رو هم ببینید

لوگو دانشگاه باهچه شهیر
دانشگاه باهچه شهیر
پذیرش باز است

نام دانشگاه به زبان انگلیسی:
Bahcesehir University

نوع دانشگاه:
خصوصی

نحوه پذیرش:

شرط معدل

برنامه تبادل دانشجویی:
اراسموس

رتبه در میان دانشگاه های ترکیه:
۲۸

زبان آموزشی:
ترکی-انگلیسی

مورد تایید ایران:
مورد تایید وزارت بهداشت و وزارت علوم

مورد تایید اروپا و آمریکا:
است

تعداد دانشکده:
۹

مقالات به‌روز شده

راحت ترین راه برای پیدا کردن دانشگاه
راحت ترین راه برای اپلای دانشگاه

تماس با ما

تمامی حقوق برای دپارتمان بورس تاپ محفوظ است

طراحی و توسعه: تیم طراحی بورس تاپ