بورس تاپ
لوگو دانشگاه ایستینیه

دانشگاه ایستینیه

پذیرش باز است

نام دانشگاه به زبان انگلیسی:
Istinye university

نوع دانشگاه:
خصوصی

تعداد دانشکده:
۳

نحوه پذیرش:
SAT-YOS

برنامه تبادل دانشجویی:
آراسموس

مقاطع تحصیلی:
کارشناسی-کارشناسی ارشد-دکتری

رتبه در سطح جهانی:
۷۲۱۹

رتبه ملی:
۱۴۷

زبان آموزشی:
ترکی-انگلیسی

مورد قبول وزارت علوم/بهداشت:
نیست

دانشگاه ایستینیه

برنامه های تبادل بین المللی
شهریه های جذاب
پردیس مدرن
سالها تجربه آموزشی

دانشگاه ایستینیه از جمله دانشگاه‌های خصوصی ترکیه است که به واسطه سطح علمی بالایی که دارد بسیاری از متقاضیان ایرانی قصد اعزام و تحصیل در این دانشگاه را دارند. این دانشگاه در سال ۲۰۱۵ توانست فعالیت خود را آغاز کند و به خاطر سابقه علمی بالایی که دارد، جزء بهترین‌ها خصوصا در حوزه علوم پزشکی قرار گرفته است. شرایط پذیرش ایستینیه را چنانچه شما با مشورت کارشناسان ماهر بورس تاپ مورد بررسی قرار دهید، شرایط آن چنان سختی نیست و معیارهای پذیرش با کسب مدرک‌های آزمون‌های مختلف که در بورس تاپ به صورت جامع به آن اشاره می‌شود می تواند شما را هرچه سریعتر به تحصیل در این دانشگاه نزدیک کند.

معرفی دانشگاه ایستینیه ترکیه

دانشگاه ایستینیه یک دانشگاه خصوصی است که با معیارهای پذیرش تقریباً متفاوت و سختی که داردو علاوه بر آن با آموزش هدفمند خود با یک سیستم اروپایی برابری می‌کند؛ چراکه این دانشگاه خصوصی با سوابق علمی بالایی که بدست آورده است، می‌تواند به شما کمک کند تا ضمن تحصیلی آسان در دانشگاه از امکانات و ابزارهای متفاوت و البته به روز به راحتی استفاده کنید و با یک مدرک کاملاً معتبر وارد بازار کار شوید که این دانشگاه جزء۷۵۰۰۰ دانشگاه برتر در جهان و جایگاهی در رده ۱۵۱ کشور خود را کسب کرده است. در بین دانشگاههای اروپایی جزوه ۲۰۰۰ دانشگاه‌های برتر است، که به واسطه داشتن دانشجو‌های جوان در جدول رده بندی تایمز به عنوان ۶۰۰ دانشگاه برتر معرفی شده است. دانشگاه ایستینیه ترکیه با داشتن اساتید و دانشمندان خارج و داخل ترکیه، خواهان ارائه دانش‌های آکادمیک خود در داخل کشور و در سطح بین‌الملل است. این دانشگاه با عضویت در برنامه‌هایی چون اراسموس، به تبادل دانشجویان ممتاز خود با دانشجویان ممتاز دانشگاه‌های اروپایی و آمریکایی می‌پردازد و این‌گونه آینده علمی درخشانی برای دانشجویان خود در برترین دانشگاه‌های دنیا فراهم می‌کند. اطلاعات کلی و مهم در مورد این دانشگاه به طور خلاصه عبارت است از:

 • نام انگلیسی دانشگاه: Istinye university
 • نام فارسی دانشگاه: دانشگاه ایستینیه
 • نام ترکی دانشگاه: Istinye Üniversitesi
 • سال تأسیس دانشگاه: ۲۰۱۵ میلادی
 • نوع دانشگاه: خصوصی
 • زبان تدریس در دانشگاه: ترکی استانبولی و انگلیسی
 • رتبه علمی دانشگاه: ۷۲۱۹
 • رتبه دانشگاه در ترکیه: ۱۴۷
 • آدرس وب‌سایت دانشگاه: https://www.istinye.edu.tr/en

رنکینگ دانشگاه ایستینیه

رتبه دانشگاه ایستینیه استانبول

رتبه دانشگاه ایستینیه که در ابتدای مقاله به آن اشاره شد، در دنیا رتبه ۷۵۰۰ و در ترکیه در رتبه ۱۵۱ قرار دارد. البته رتبه خاصی را در رده بندی تایمز به خود اختصاص داده است که شما می‌توانید آن را بین ۶۰۰ دانشگاه برتر در جهان قرار دهید. این دانشگاه به خاطر سطح علمی بالایی که دارد از جمله بهترین های ترکیه به شمار می آید. خاطر نشان میکنم که توانایی اساتید و آموزش عالی به سابقه و اعتباری این دانشگاه خصوصی به شدت افزوده است.

شرایط تحصیل در دانشگاه ایستینیه

شرایط تحصیل در دانشگاه ایستینیه شاید برای برخی شرایط سختی باشد؛ چرا که شما باید به واسطه کنکور ترکیه در این دانشگاه پذیرش شوید و داشتن مدرک SAT از جمله مدارکی است که شما حداقل ۱۰۰۰ امتیاز را در این مدرک باید به دست آورده باشید. سایت بورس تاپ که به صورت جامع به برگزاری آزمون های مهم ترکیه می پردازد، می‌تواند در این زمینه به شما به نحو احسن کمک کند.

آزمون‌های لازم برای پذیرش در دانشگاه ایستینیه

ثبت نام آزمون تومر که از جمله الزامات ورود به این دانشگاه است را شما در دو نوع دیپلم و گواهینامه می‌توانید دریافت کنید. برای آزمون دیپلم تومر چهار مهارت زبان ترکی را باید به خوبی به پایان برسانید. اعتبار گواهینامه ۶ ماه تا ۲ سال است. شما برای هر بخش باید حداقل ۱۰ و حداکثر نمره ۲۵ را دریافت کنید. کیفیت آزمون مهمترین نکته ای است که نباید از آن غافل شوید و به همین دلیل بهتر است به سابقه بورس تاپ در این زمینه بی توجه نباشید.

آزمون آلس برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا آزمون بسیار مهمی است و به زبان ترکی برگزار می‌شود دو بخش محاسباتی و بخش زبان از جمله بخش های مهم این آزمون به شمار می آید. چنانچه شما به دنبال موقعیت های شغلی و یا به دنبال اقامت و ادامه تحصیل در ترکیه هستید، در کنار تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا این آزمون برای شما یک آزمون الزامی است. حداقل نمره قبولی در آزمون آلس کسب نمره  ۵۵ است که البته نمره بالاتر صد در صد به نفع شماست. این ازمون در ماه می تقریبا آخرین روزهای اردیبهشت و در ماه دسامبر یا به قولی اواسط آذرماه برگزار می‌شود و شما برای شرکت در این آزمون حداقل دو ماه قبل از آن باید وارد عمل شوید.

در مورد نحوه و زمان برگزاری آزمون  sat می‌توانید با شماره تلفن سایت در تماس باشید و اطلاعات لازم را از کارشناسان سایت دریافت کنید. این آزمون از جمله آزمون هایی است که زمان ثبت نام آن بسیار محدود است و به سرعت ظرفیت خود را پر می کند. به همین دلیل است که ما به شما توصیه می کنیم نسبت به مراجعه به سایت بورس تاپ با دقت بیشتری عمل کنید؛ چرا که این سایت اخبار به روز را همیشه در اختیار شما قرار می دهد. این آزمون ثبت نام خود را برای مهر ماه آغاز کرده است.

مدارک ثبت‌نام در دانشگاه ایستینیه

باتوجه‌به اینکه بسیاری از رشته‌های دانشگاه ایستینیه هم به زبان انگلیسی و هم به زبان ترکی آموزش داده می‌شوند، تنها کسانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی دارند، ملزم به داشتن مدرک زبان انگلیسی هستند و بقیه باید زبان ترکی را بدانند. پس دانشجویان یا باید مدرک تافل با نمره ۷۵ به بالا و یا مدرک تومر را به دانشگاه ارائه دهند. دانشجویان خارجی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری را دارند باید در آزمون آلس شرکت کنند. مدارک موردنیاز عبارتند از:

 • آخرین مدرک تحصیلی که می‌تواند مدرک دیپلم یا مدرک کارشناسی باشد.
 • یک عدد عکس
 • جواب آزمون‌های انجام شده
 • مدرک آیلتس یا تافل (زبان انگلیسی)
 • مدرک تومر که برای تحصیل در دوره‌های ترکی است. برای شرکت در این آزمون می‌توانید ثبت‌ نام آزمون تومر را انجام دهید.
 • گواهی تمکن مالی
 • رسید واریز هزینه پذیرش تحصیلی
 • رزومه علمی
 • انگیزه نامه تحصیلی
 • پاسپورت

بورسیه دانشگاه ایستینیه استانبول

بورسیه دانشگاه ایستینیه

دانشگاه باشکنت امکان ترکیه بوسلاری دانش آموزان ممتاز در بدو ورود به دانشگاه و در زمان تحصیل را فراهم کرده است. با این کار دانشجویان همواره با علاقه برنامه‌های درسی و ورزشی خود را دنبال می‌کنند و با انگیزه می‌مانند؛ مثلاً بورسیه ۲۵ درصدی شهریه دانشگاه به نمرات یوس بالای ۸۵ یا Sat بالای ۱۵۰۰ داده می‌شود. به معدل یا GPA فارغ‌التحصیلی از دبیرستان درصورتیکه بیشتر از ۹۰ درصد یا ۱۸ باشد نیز بورسیه تعلق می‌گیرد. در حین تحصیل هم بورس‌های مختلفی وجود دارد، مثلاً معدل‌های بالا و دانش آموزان ممتاز (ده درصد برتر هر کلاس) یا سه نفر اول مسابقات ورزشی می‌توانند از بورس‌ها استفاده کنند.

بورس های دانشگاه باشکنت مقادیر مختلفی است. از ۲۵ درصد آغاز و حتی تا ۷۵ درصد (برندگان مسابقات بین‌المللی علمی) می‌رسد. بورس تاپ هم که تنها کانال پذیرش بین الملل این دانشگاه برای ۲۰۲۲-۲۰۲۱ است، امکان اخذ بورس‌های مختلف پذیرش برای شما از ۲۵ تا ۶۰ درصد را دارد. برای بهره‌مندی از این بورس‌ها با کارشناسان ما در تماس باشید.

بورسیه و روش‌های پرداخت شهریه دانشگاه

این دانشگاه به دانشجویان ممتاز بورسیه تحصیلی اعطا می‌کند و روش‌هایی برای پرداخت شهریه در نظر گرفته است. شهریه را می‌توان به صورت یکجا پرداخت کرد و یا می‌توان شهریه هر ترم را قبل از شروع هر ترم پرداخت. یکی از راه‌های پرداخت یکجای شهریه، گرفتن وام دانشجویی از بانک‌های کشور ترکیه است. دانشگاه معرفی‌نامه‌ای برای گرفتن وام از بانک به دانشجو می‌دهد و بانک با درنظرگرفتن شرایط دانشجو و اقساط وام مشخص شده، مبلغ شهریه دانشجو را یکجا می‌پردازد. تحصیل در هر رشته و در هر مقطعی، شهریه متناسب با خود را دارد. برای اخذ اطلاعات کامل و دقیق در مورد شرایط تحصیل و شهریه‌های رشته‌های مختلف این دانشگاه با مؤسسه بورس تاپ در تماس باشید.

نحوه درخواست برای دانشگاه ایستینیه

 • پاسپورت با اعتبار ۱ سال به بالا
 • بر روی دکمه «درخواست پذیرش» کلیک کنید
 • ارسال فرم پذیرش
 • مدارک و مراحل پذیرش را تکمیل کنید
 • برو درس بخون

شهریه دانشگاه ایستینیه استانبول

در این دانشگاه پرداخت شهریه به دو صورت امکانپذیر است؛ در روش اول دانشجو می‌تواند تمام هزینه تحصیل خود را به صورت یکجا پرداخت کند، روش دوم نیز به صورت سالیانه است، یعنی هر سال شهریه دو ترم پرداخت می‌شود. لازم به ذکر است پرداخت به صورت یکجا از تخفیف ۱۰ درصدی برخوردار است. اما دانشجویان بین المللی می توانند از شرایط ویژه‌ای که دانشگاه برای آن‌ها در نظر گرفته است یعنی؛ دریافت وام پرداخت شهریه با استفاده از معرفی نامه دانشگاه ایستینیه استانبول و پرداخت آن در ۸ قسط بهره‌مند شوند. در ادامه شهریه (تمام دوره تحصیلی) برخی از رشته‌های دانشگاه داخل جدول شرح عنوان شده است.

پزشکی

پزشکی (Bachelor of Medicine)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۹,۴۴۰ دلار در سال هزینه برای دانشجویان بین المللی
 
۱۹,۴۴۰ دلار در سال
داروسازی

لیسانس داروسازی (Bachelor of Medicine)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۰,۸۰۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان آرتان
 
۱۰,۸۰۰ دلار در سال
فیزیوتراپی و توانبخشی

لیسانس فیزیوتراپی و توانبخشی (Bachelor of Bachelor of Physiotherapy and Rehabilitation)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۴,۸۶۰ دلار در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان آرتان
 
۴,۸۶۰ دلار در سال
پرستاری

لیسانس پرستاری (Bachelor of nursing)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۴,۸۶۰ دلار در سال هزینه برای دانشجویان بین المللی
 
۴,۸۶۰ دلار در سال
مامایی

لیسانس مامایی (Bachelor of Midwifery)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۴,۳۲۰ دلار در سال هزینه برای دانشجویان بین المللی
 
۴,۳۲۰ دلار در سال
مهندسی کامپیوتر

لیسانس مهندسی کامپیوتر(Bachelor of Computer Engineering)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۵,۴۰۰ دلار در سال هزینه برای دانشجویان بین المللی
 
۵,۴۰۰ دلار در سال
زبان و گفتار درمانی

لیسانس زبان و گفتار درمانی (Bachelor of language and speech therapy)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۴,۳۲۰ دلار در سال هزینه برای دانشجویان بین المللی
 
۴,۳۲۰ دلار در سال
معماری

لیسانس معماری (Bachelor of Architecture)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۵,۴۰۰دلار در سال هزینه برای دانشجویان بین المللی
 
۵,۴۰۰ دلار در سال
اقتصاد

لیسانس اقتصاد (Bachelor of Economics)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۴,۳۲۰دلار در سال هزینه برای دانشجویان بین المللی
 
۴,۳۲۰ دلار در سال
مهندسی عمران

لیسانس مهندسی عمران (Bachelor of Civil Engineering)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۵,۴۰۰دلار در سال هزینه برای دانشجویان بین المللی
 
۵,۴۰۰ دلار در سال
لیسانس برق و مهندسی الکترونیک

لیسانس برق و مهندسی الکترونیک (Bachelor of Electrical and Electronics Engineering)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۵,۴۰۰دلار در سال هزینه برای دانشجویان بین المللی
 
۵,۴۰۰ دلار در سال
مدیریت بازرگانی

لیسانس مدیریت بازرگانی (Bachelor of Business Administration)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۴,۳۲۰دلار در سال هزینه برای دانشجویان بین المللی
 
۴,۳۲۰ دلار در سال
معماری

لیسانس معماری (Bachelor of Architecture)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۵,۴۰۰دلار در سال هزینه برای دانشجویان بین المللی
 
۵,۴۰۰ دلار در سال
روانشناسی

لیسانس روانشناسی(Bachelor of Psychology )

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۵,۴۰۰دلار در سال هزینه برای دانشجویان بین المللی
 
۵,۴۰۰ دلار در سال

رشته های دانشگاه ایستینیه استانبول

دانشگاه ایستینیه استانبول ۵۶ رشته را برای متقاضیان خود در نظر گرفته است، که شما با توجه به مدرک و علاقه خود می‌توانید یکی از این ۵۶ رشته را برای تحصیل در نظر بگیرید. البته اگر قبل از انتخاب با مشاورین بورس تاپ مشورت کنید، صددرصد انتخاب شما می‌تواند در پایان بازدهی بیشتری را به نمایش بگذارد تا بدین جهت در بازار کار حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشید.

برخی از رشته های ایستینیه استانبول شامل:

 • پزشکی
 • دندانپزشکی
 • داروسازی
 • زیست شناسی و ژنتیک مولکولی
 • روانشناسی
 • جامعه شناسی
 • زبان ترکی و ادبیات
 • ادبیات زبان انگلیسی
 • ریاضیات
 • تفسیر و ترجمه انگلیسی
 • فلسفه
 • شیمی
 • فیزیک
 • معماری داخلی و طراحی محیط
 • معماری
 • هنر های آشپزی
 • طراحی صنعتی
 • طراحی بازی دیجیتال
 • مهندسی نرم افزار
 • مهندسی کامپیوتر
 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی عمران
 • مهندسی الکترونیک
 • مهندسی صنایع و سیستم ها
 • مهندسی زیست پزشکی
 • ژنتیک
 • اقتصاد
 • مدیریت بازرگانی
 • مدیریت سلامت و بهداشت
 • علوم سیاسی
 • طراحی ارتباط بصری
 • تغذیه و رژیم درمانی

امکانات دانشگاه ایستینیه ترکیه

امکانات دانشجویان در دانشگاه ایستینیه ترکیه

دانشگاه ایستینیه از امکانات رفاهی، تحصیلی و بهداشتی متنوع و کاملا ایده‌آلی برخوردار است که برخی از آن‌ها عبارت اند از:

 • ظرفیت پذیرش ۴ هزار دانشجو
 • دارای ۳۷ کلاس
 • از ۴۷ آزمایشگاه پیشرفته برخوردار است.
 • دارای کتابخانه مرکزی و کتابخانه‌های اختصاصی رشته‌های گوناگون است.
 • بهره‌مندی از تعدادی سالن مطالعه
 • دو اتاق کنفرانس و سمینار
 • محیط‌های ورزشی مانند باشگاه‌های بدنسازی
 • فضاهای فرهنگی و اجتماعی
 • سالن غذاخوری
 • خوابگاه‌های خصوصی در نزدیک پردیس توپ کاپی
 • نزدیکی به حمل‌ونقل عمومی و راحتی ایاب‌وذهاب دانشجویان به دو طرف شهر استانبول

اینها بخشی از امکانات دانشگاه ایستینیه ترکیه است و مدیریت دانشگاه در حال گسترده‌تر کردن امکانات و تکمیل پردیس دوم دانشگاه در نزدیکی همین منطقه است.

بیمارستان دانشگاه ایستینیه

دانشگاه ایستینیه فارغ‌التحصیلان خود را به مشاغل مناسب برای ایجاد مهارت بالا و کارورزی تشویق می‌کند. به‌خصوص کار در بیمارستان‌های مرتبط با این دانشگاه از جمله بیمارستان Liv، بیمارستان پارک پزشکی و بیمارستان VM که دانشگاه بسیار مایل به حضور فعال دانشجویان در این سه بیمارستان است. بیمارستان Liv یکی از بیمارستان‌های دانشگاه است که در سال ۲۰۱۶ میلادی باهدف بیمار مداری و ارائه خدمات و مراقبت‌های بهتر و در اختیار داشتن کارمندان متخصص و زیرساخت‌های کامل، مشغول به فعالیت است. بیمارستان پارک پزشکی این بیمارستان از سال ۲۰۱۸ به‌عنوان بیمارستان مدرن دانشگاهی، همکاری خود را با دانشگاه شروع کرد.

دانشگاه ایستینیه کجاست؟

دانشگاه ایستینیه ترکیه به عنوان یک دانشگاه مشهور دارای دو پردیس با نام‌های توپ کاپی و پردیس وادی است که هر دو تقریبا در یک منطقه یعنی در استانبول قرار دارند. آدرس این دانشگاه در استانبول، شیشلی، جاده جمهوریت، الماداغ، آپارتمان سیبل، طبقه ۲، پلاک ۶۳ واقع شده است که شما می‌توانید این منطقه را از جمله مناطق مهم و حائز اهمیت در ترکیه نام ببرید. اما آدرس زبان ترکی این دانشگاه نیز به شرح زیر است:

Maltepe, İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsü, Teyyareci Sami Sk. No.3, 34010 Zeytinburnu/İstanbul, Turkey

جمع‌بندی

مجموعه بورس تاپ جزء مجموعه های با سابقه و معتبر دریافت مشاوره جهت تحصیل در ترکیه است، که با برگزاری آزمون های جامع با کیفیت و استاندارد بالا شرایط پذیرش ورود به دانشگاه ترکیه به ویژه دانشگاه ایستینیه یا دانشگاه ایستینه را برای دانشجویان ایرانی مهیا می کند. مشاورین مجرب و کارشناسان ماهر به صورت ۲۴ ساعته در این مجموعه مشغول به فعالیت هستند، تا شما بتوانید ضمن بررسی شرایط و موقعیت خود دانشگاه مطمئنی را انتخاب و با کسب مدرک معتبر از هزینه‌های بالای شهریه دانشگاه های خصوصی و گاها دولتی خود را دور کنید و رقم بالایی از بورسیه را دریافت نمایید. شما می توانید ضمن تماس با شماره تلفن سایت مشاوره خود را با مشاورین آغاز و در مورد شرایط، نحوه برگزاری و زمان آزمون ها اطلاعات کامل و جامع را دریافت کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

رای دهید!
اشتراک در
اطلاع از
guest
۰ نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

ارتباط با مشاوران بورس تاپ

مشاوران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند

پیشنهاد می‌کنم مقالات زیر رو هم ببینید

راحت ترین راه برای پیدا کردن دانشگاه
راحت ترین راه برای اپلای دانشگاه

تماس با ما

تمامی حقوق برای دپارتمان بورس تاپ محفوظ است

طراحی و توسعه: تیم طراحی بورس تاپ