بورس تاپ
لوگوی دانشگاه اژه

دانشگاه اژه

دانشگاه اژه در ازمیر ترکیه
همین الان پذیرش بگیر!
همین الان پذیرش بگیر!

دانشگاه اژه یکی از پیشروترین مراکز آموزش عالی در کشور ترکیه است که با دارا بودن بنیاد آموزشی قوی و اساتید مجرب، به تربیت نیروهای متخصص در عرصه‌های مختلف علمی می‌پردازد. این دانشگاه در ارائه برنامه‌های آموزشی متنوع و با کیفیت، از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و تلاش دارد دانشجویان را به سوی آینده شغلی روشن هدایت کند.

در ادامه این مقاله، قصد داریم دانشگاه اژه ترکیه را به تفصیل معرفی کرده و روند ثبت‌نام و انتخاب رشته‌ در این مرکز آموزشی را توضیح دهیم تا شما با اطلاعات کافی، گامی مطمئن به سمت تحصیل در این دانشگاه بردارید.

هر آنچه خواهیم گفت:

معرفی تاریخچه دانشگاه اژه ترکیه

تاریخچه دانشگاه اژه ترکیه

دانشگاه اژه یکی از دانشگاه‌های معروف ترکیه است که در سال ۱۹۵۵ شروع به کار کرد. این مؤسسه آموزش عالی با طی مراحل قانونی در تاریخ ۲۰ می ۱۹۵۵ تأسیس شد و تنها چند ماه بعد، در تاریخ ۵ نوامبر ۱۹۵۵، پذیرش دانشجویان را آغاز کرد. دانشگاه اژه با قرارگیری در بین ۱۰ دانشگاه برتر ترکیه و عضویت در برنامه‌های تبادل دانشجویی از جمله اراسموس، مولانا و فارابی از اعتبار و جایگاه بسیار ویژه‌ای برخوردار است. همچنین این دانشگاه مورد تأیید وزارت بهداشت و علوم ایران بوده و با مدرک دریافتی از آن در ایران هم می‌توان به راحتی مشغول به کار شد.

در ابتدا، دانشکده‌های پزشکی و کشاورزی این دانشگاه را تشکیل می‌دادند و در همان سال، مدرسه عالی پرستاری نیز افتتاح شد.پس از آن، به واسطه تلاش‌های بی وقفه، دانشگاه اژه ترکیه رشد کرده و دانشکده‌ها و مؤسسات بیشتری را تشکیل داد. این رشد و گسترش تا حدی ادامه پیدا کرد که در سال ۱۹۸۲، بخشی از این مرکز آموزشی جدا شده و دانشگاه دوکوز ایلول را تشکیل داد. همچنین، تأسیس دانشکده‌ها و کالج‌های جدید در استان‌ها و شهرهای مختلف ترکیه نیز انجام شد.

امروزه در سال ۲۰۲۳، دانشگاه اژه یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های ترکیه است و شامل ۱۹ دانشکده، ۹ مؤسسه تحصیلات تکمیلی، ۳ مدرسه عالی، ۱ کنسرواتور موسیقی، ۱۱ مدرسه حرفه‌ای و ۴۱ مرکز تحقیقاتی می‌شود. این دانشگاه حالا بیش از ۵۹ هزار دانشجو دارد که در زمینه‌های مختلف تحصیل می‌کنند.

دانشگاه اژه از زمان تأسیس تاکنون توانسته است عنوان‌های مختلفی مثل “دانشگاه تحقیقاتی” و اولین گواهینامه اعتباربخشی ترکیه را کسب کند. همچنین، رتبه بالایی در زمینه رضایت دانشجویان دارد و جایزه‌های مختلفی نیز دریافت کرده است. این موفقیت‌ها دانشگاه اژه را به یکی از دانشگاه‌های نمونه و پیش‌گام در ترکیه تبدیل کرده است و همچنان در راه پیشرفت و توسعه قرار دارد. اگر علاقه‌مند به تحصیل در دانشگاه‌های شهر زیبای ازمیر هستید، برای شناخت مراکز آموزشی این شهر نگاهی به لیست دانشگاه های ترکیه در بورس تاپ بیندازید.

آدرس دانشگاه اژه

دانشگاه Ege در منطقه بورنووا از بزرگ‌ترین مناطق شهر ازمیر واقع شده است. پردیس مرکزی آن با مساحت ۳۴۵۰ هکتاری خود علاوه بر ایجاد یک محیط آموزشی فوق‌العاده به فرهنگ، ورزش و خدمات اجتماعی نیز توجه ویژه دارد. با واقع شدن در مکان استراتژیکی در تقاطع بزرگراه‌های ازمیر – آنکارا – استانبول، دسترسی به این مرکز علمی با وسایل نقلیه عمومی مانند مترو، اتوبوس و مینی بوس و همچنین با استفاده از خدمات رینگ سواری رایگان در داخل محوطه، بسیار آسان است.

آدرس دقیق دانشگاه: ازمیر-منطقه بورنووا ۳۵۰۴۰ – محله ارزنه-دانشگاه اگه پردیس مرکز

رتبه و رنکینگ دانشگاه اژه

دانشگاه اژه با داشتن استانداردهای بالای آموزشی و پژوهشی، جایگاه خوبی در رنکینگ‌های بین‌المللی دارد. رتبه‌ی این دانشگاه که بعد از دانشگاه قاضی آنکارا در لیست بهترین مراکز آموزشی ترکیه قرار دارد، نمایانگر توانمندی‌ها و دستاوردهای بزرگ علمی آن است. در ادامه، جدولی از رنکینگ ملی و بین‌المللی دانشگاه اژه بر طبق منبع Edurank در سال‌های مختلف ارائه خواهیم داد؛

مقیاس رتبه بندیرتبه
رتبه در ترکیه۸
رتبه بین المللی۸۲۲

در ادامه می‌توانید رتبه این دانشگاه را در رشته پزشکی ببینید. رتبه ها از منبع Edurank هستند:

نام رشتهرتبه در ترکیهرتبه در آسیارتبه در جهان
پزشکی۴۹۵۴۶۸

شرایط پذیرش دانشگاه اژه ازمیر

پذیرش دانشگاه اژه ازمیر

داوطلبان تحصیل در دانشگاه اژه در صورت داشتن شرایط و معیارهای تعیین شده از طرف دانشگاه می‌توانند درخواست پذیرش مقاطع کاردانی و کارشناسی دهند. این شرایط عبارت‌اند از:

 • امتیاز آزمون: داوطلبانی که خواهان ورود به دوره‌های کاردانی یا کارشناسی هستند، باید حداقل ۲۰۰ امتیاز از آزمون‌های TR-YÖS یا EGEYÖS دریافت کرده باشند.
 • تأیید مدارک زبان: داوطلبان دارای مدارک مهارت زبان مانند YDS، YÖKDİL، TOEFL IBT، باید تا تاریخ مشخص شده به دانشکده زبان‌های خارجی مراجعه و مدارک خود را تأیید کنند.

توجه داشته باشید برخی رشته‌ها از جمله برنامه‌های دانشکده علوم ورزشی، کنسرواتور موسیقی دولتی ترکیه و دانشکده آموزش هنر نیازمند شرکت در آزمون استعداد ویژه‌اند که توسط سازمان سنجش دانشجو “ÖSYM” برگزار می‌شود. همچنین داوطلب قبولی در این برنامه‌ها باید حداقل ۲۰۰ امتیاز یا بیشتر از آزمون‌های TR-YÖS یا EGEYÖS را کسب کرده باشد. برای شرکت در آزمون استعداد ویژه لازم است درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت کرده و در روز آزمون در حوزه امتحانی تعیین شده حضور پیدا کنید.

شرایط پذیرش کارشناسی ارشد دانشگاه اژه

برنامه کارشناسی ارشد در دانشگاه اژه به دو صورت با پایان نامه و بدون پایان نامه اجرا می‌شود. به‌طورکلی برای شرکت در این برنامه‌ها نیاز به ارائه مدارک زیر دارید:

 • مدرک لیسانس
 • ریز نمرات و کارنامه دوران کارشناسی
 • رزومه تحصیلی
 • عکس
 • گواهی مهارت زبان ترکی

توجه داشته باشید که در صورت نداشتن مدرک مهارت زبان ترکی لازم است در آزمون تومر شرکت کرده و سطح C1 این آزمون را به دست آورید. همچنین می‌توانید در آزمون‌های ترکی که توسط مؤسسات بین‌المللی مورد تأیید سازمان سنجش دانشجو ترکیه است، شرکت کرده و حداقل نمره ۷۰ را کسب نمایید.

نکته دیگری که باید به آن توجه شود، شرط داشتن مدرک مهارت زبان خارجی برای دانشجویانی است که قصد تحصیل مقطع کارشناسی بدون پایان نامه را دارند؛ در این خصوص دانشجو باید علاوه بر داشتن مهارت زبان ترکی شرایط زیر را هم در ارتباط با مهارت زبان خارجی برآورده کند:

 • کسب حداقل ۵۰ امتیاز از آزمون YÖKDİL یا YDS
 • شرکت در یکی از آزمون‌های معادل YÖKDİL یا YDS که توسط سازمان سنجش دانشجو قابل تأیید است و کسب نمره قبولی در آن.

مدت اعتبار آزمون‌های YÖKDİL، YDS و e-YDS 5 سال است. به بیان دیگر اگر متقاضی تا ۵ سال بعد از کسب نتیجه، اقدام به درخواست تحصیل کارشناسی ارشد دانشگاه اژه نکند، لازم است مجدد در این آزمون‌ها شرکت نماید.

اساتید دکتری دانشگاه اژه

شرایط پذیرش دکتری دانشگاه اژه

متقاضیان تحصیل دکتری در دانشگاه اژه با در دست داشتن مدارک زیر می‌توانند اقدام به اخذ پذیرش در رشته دلخواه کنند. دانشجویان رشته‌های پرستاری و پیراپزشکی که قصد تحصیل دکتری دارند، باید مدرک کارشناسی ارشد مورد تأیید دانشگاه اژه را ارائه دهند.

 • گواهی مهارت زبان ترکی (برای آزمون تومر سطح C1 و برای آزمون‌های معادل حداقل نمره ۷۰ قابل قبول است)
 • گواهی مهارت زبان خارجی (حداقل ۵۵ امتیاز از برای آزمون YÖKDİL یا YDS)
 • مدرک فوق لیسانس
 • ریزنمرات مقطع کارشناسی
 • رزومه تحصیلی
 • عکس

مدارک ثبت نام دانشگاه اژه

برای ادامه تحصیل در مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه اژه، داوطلبان باید مدارک درخواستی را تهیه و ارائه کنند. این مدارک نشان‌دهنده سوابق تحصیلی و تأیید صلاحت دانشجو برای حضور در دانشگاه اژه است. اکثر مؤسسات آموزش عالی مشابه دانشگاه اژه ازمیر که آن‌ها را در مقاله معرفی دانشگاه های دولتی ترکیه نام برده‌ایم، مدارکی که در این بخش گفتیم را از متقاضیان می‌طلبند. در ادامه هر یک از این مدارک را نام می‌بریم؛

 • اصل مدرک دیپلم و ریز نمرات دبیرستان
 • ترجمه ترکی مدرک دیپلم و ریز نمرات دبیرستان
 • اصل گواهی معادل سازی دبیرستان
 • اصل و ترجمه پاسپورت متقاضی
 • برگه مجوز اقامت در ترکیه یا کارت آبی
 • ۳ قطعه عکس بیومتریک (عکسی که در ۶ ماه گذشته گرفته شده باشد)
 • ضمانت نامه مالی
 • مدرک مهارت زبان ترکی یا برگه قبولی در آزمون تومر
 • رسید بانکی پرداخت شهریه دانشگاه

شهریه دانشگاه اژه ازمیر

تحصیل در ترکیه مثل سایر کشورها، هزینه‌های متفاوتی را به دنبال دارد. این هزینه‌ها می‌توانند شامل شهریه، محل اقامت، کتاب و هزینه‌های جانبی دیگر مانند حمل و نقل و غذا باشند. دانشگاه اژه یکی از دانشگاه‌های دولتی ترکیه شناخته می‌شود که هزینه تحصیل در آن، بسته به رشته و مقطع تحصیلی، متفاوت است. این دانشگاه با توجه به امکانات و کیفیت آموزشی که ارائه می‌دهد، شهریه مناسب و مقرون به صرفه‌ای دارد که این موضوع اژه را تبدیل به یکی از گزینه‌های اقتصادی برای دانشجویان داخلی و خارجی می‌کند.

در این بخش از مقاله، برای آگاهی شما جدولی ارائه داده‌ایم که در آن شهریه رشته‌های مختلف در دانشگاه اژه آورده شده است.

رشته هازبان تدریسظرفیتشهریه سالانه (لیر)
پزشکیترکی۱۰۲۷۰,۱۵۰
دندانپزشکیترکی۳۵۲۷۰,۱۵۰
داروسازیترکی۱۵۲۲۸,۲۷۰
تغذیه و رژیم غذاییترکی۵۸۱,۰۴۵
ماماییترکی۲۰۱۲۱,۵۶۰
فیزیوتراپی و توان‌بخشیترکی۵۸۱,۰۴۵
پرستاریترکی۸۰۸۱,۰۴۵
شنوایی شناسیترکی۲۸۱,۰۴۵
باستان شناسی کلاسیکترکی۲۰۲۷,۰۱۵
مهندسی مکانیکانگلیسی۴۰۹۳,۲۰۰
مهندسی شیمیانگلیسی۳۰۹۳,۲۰۰
مهندسی کامپیوترانگلیسی۱۵۹۳,۲۰۰
مهندسی زیستیانگلیسی۲۵۹۳,۲۰۰
مهندسی برق – الکترونیکانگلیسی۲۰۹۳,۲۰۰
مهندسی مواد غذاییانگلیسی۲۰۹۳,۲۰۰
اقتصادترکی۳۰۸۱,۰۴۵
مدیریت کسب و کارترکی۳۰۸۱,۰۴۵
روزنامه نگاریترکی۱۵۲۷,۰۱۵
رادیو، تلویزیون و سینماترکی۱۵۲۷,۰۱۵
طراح مدترکی۱۰۸۱,۰۴۵
مدیریت گردشگریترکی۱۵۲۷,۰۱۵
معلم ترکیترکی۱۰۲۷,۰۱۵

بورسیه دانشگاه اژه ازمیر

دانشجوی بورسیه دانشگاه اژه ازمیر

دانشجویان موفق دانشگاه اژه ازمیر که به حمایت مالی نیاز دارند می‌توانند از بورسیه‌ها و وام‌های ارائه شده توسط مؤسسات، بنیادها، انجمن‌ها و شرکت‌های مختلف بهره‌مند شوند. از جمله مهم‌ترین بورسیه‌ها می‌توان به بورسیه تحصیلی دانشگاه، بورسیه‌های مؤسسه اعتباری آموزش عالی و خوابگاه‌ها اشاره کرد. در ادامه دو نوع از بورسیه‌ای که دانشجویان دانشگاه اژه از آن بهره‌مند می‌شوند را تشریح می‌کنیم؛

 1. بورسیه غذایی: دانشجویان بی‌بضاعت می‌توانند در ابتدای هر سال تحصیلی از بورسیه غذایی بهره‌مند شوند. اطلاعیه مرتبط با این بورسیه در تابلوهای اعلانات معاونت بهداشتی، فرهنگی و ورزشی، وب‌سایت و تابلوی اعلانات امور دانشجویی دانشگاه‌ها قرار می‌گیرد.
 2. بورسیه‌های اعتباری آموزش عالی و موسسات خوابگاهی: دانشجویانی که ورودی جدید هستند، می‌توانند پس از اعلام نتایج توسط سازمان ÖSYM برای دریافت بورسیه تحصیلی و وام از مؤسسه اعتباری آموزش عالی و خوابگاه‌ها اقدام کنند. همچنین اطلاعیه‌های مرتبط با بورسیه‌های ارائه شده توسط سایر بنیادها، انجمن‌ها و شرکت‌ها به اداره فرهنگ و خدمات هنری اداره بهداشت، فرهنگ و ورزش ارسال می‌شود و از این طریق دانشجویان می‌توانند از فرصت‌های موجود آگاه شوند.

دانشکده های دانشگاه اگه

دانشگاه اژه به عنوان یکی از معتبرترین دانشگاه‌های ترکیه، دارای ۱۹ دانشکده در زمینه‌های مختلف علمی، فنی، هنری و انسانی است. این دانشکده‌ها به دانشجویان فرصت مطالعه در موضوعات متنوعی را فراهم می‌کنند. در این بخش از مقاله، لیست کاملی از دانشکده‌های موجود در دانشگاه اژه را آورده‌ایم:

 1. دانشکده علوم اسلامی بیرگیوی
 2. دانشکده گردشگری چشمه
 3. دانشکده دندانپزشکی
 4. دانشکده داروسازی
 5. دانشکده ادبیات
 6. دانشکده تعلیم
 7. دانشکده علوم
 8. دانشکده هنرهای زیبا، طراحی و معماری
 9. دانشکده پرستاری
 10. دانشکده اقتصاد و علوم اداری
 11. دانشکده ارتباطات
 12. دانشکده مهندسی
 13. دانشکده حقوق
 14. دانشکده علوم بهداشتی اودمیش
 15. دانشکده علوم بهداشت
 16. دانشکده علوم ورزشی
 17. دانشکده شیلات
 18. دانشکده پزشکی
 19. دانشکده کشاورزی

پردیس های دانشگاه اگه

پردیس مرکزی دانشگاه اگه

دانشگاه اژه در شهر ازمیر ترکیه با داشتن ۱۰ پردیس مجزا، فضای مناسبی را برای تحصیل و تحقیق دانشجویان فراهم کرده است. هر یک از این پردیس‌ها در نقاط متفاوتی از شهر واقع شده و امکانات علمی ویژه‌ای به دانشجویان ارائه می‌دهند. در این بخش مقاله، لیستی از پردیس‌های دانشگاه اژه قرار داده شده است:

 1. پردیس مرکزی (Merkez)
 2. پردیس قاضی امیر (Gaziemir)
 3. پردیس کارشی یاکا (Karşıyaka)
 4. پردیس علی آقا (Aliağa)
 5. پردیس بایندیر (Bayındır)
 6. پردیس برگاما (Bergama)
 7. پردیس چشمه (Çeşme)
 8. پردیس اودمیش (Ödemiş)
 9. پردیس تیر کوتسان (Tire Kutsan)
 10. پردیس اورلا (Urla)

رشته های دانشگاه اژه

دانشگاه اژه با داشتن تنوع وسیعی از رشته‌ها در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد، فرصت‌های متعددی برای تحصیل در زمینه‌های مختلف علمی به دانشجویان ارائه می‌دهد. در این بخش از مقاله، لیست کاملی از رشته‌های موجود در دانشگاه اژه ارائه شده است تا دانشجویان بتوانند با توجه به علاقه‌مندی‌ها و هدف‌های تحصیلی خود، انتخاب مناسبی انجام دهند.

 • پزشکی
 • دندانپزشکی
 • تغذیه و رژیم غذایی
 • مامایی
 • فیزیوتراپی و توان‌بخشی
 • باستان شناسی کلاسیک
 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی زیستی
 • مهندسی برق – الکترونیک
 • کسب و کار

فیزیوتراپی یکی از رشته‌های تحصیلی پرطرفدار در ترکیه به شمار می‌رود. جالب است بدانید بسیاری از علاقه‌مندان این رشته، دانشگاه اژه را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند. اگر شما نیز به دنبال تحصیل در زمینه فیزیوتراپی در ترکیه هستید، پیشنهاد می‌شود شرایط پذیرش این رشته در دانشگاه اژه را مطالعه فرمایید.

امکانات رفاهی دانشگاه اژه ازمیر

باشگاه ورزشی دانشگاه اژه ازمیر

دانشگاه اژه ازمیر به دانشجویان خود امکانات رفاهی گسترده‌ای ارائه می‌دهد تا به راحتی بتوانند در محیطی آرام و مطمئن تحصیل کنند. این امکانات شامل خوابگاه‌ها، رستوران‌ها و کافه‌ها، امکانات ورزشی، کتابخانه‌ها و مراکز اطلاع‌رسانی، مراکز سلامت و بهداشت، و امکانات تفریحی و فرهنگی است. از دیگر امکانات رفاهی این دانشگاه دولتی کم نظیر می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • سینما
 • استودیوی موسیقی
 • سالن ورزش
 • زمین تنیس
 • استودیو رادیو
 • تالار رقص
 • آمفی تئاتر
 • خشکشویی
 • مرکز پزشکی
 • سالن غذاخوری
 • سالن اجتماعات
 • خوابگاه دانشجویی
 • بانک
 • پارکینگ ماشین
 • مرکز کپی
 • حمل و نقل داخل دانشگاه
 • کافه تریا
 • سیستم امنیتی قوی

امکانات آموزشی دانشگاه اژه ترکیه

در بخش قبل با امکانات رفاهی دانشگاه اژه ترکیه آشنا شدیم؛ در خصوص امکانات آموزشی این دانشگاه هم جا دارد بگوییم که اژه با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های روز و امکانات متنوع آموزشی، زمینه‌ساز پیشرفت علمی دانشجویان و افزایش کیفیت تحصیلات است. در ادامه برخی از امکانات آموزشی این دانشگاه را مشاهده می‌کنید:

 • کتابخانه
 • آزمایشگاه‌ها
 • کارگاه‌های علمی

خوابگاه دانشگاه اژه

امکانات اتاقهای خوابگاه دانشگاه اژه

خوابگاه‌های دانشگاه اژه به دانشجویانی که به دنبال اسکان در طول دوره تحصیلی‌شان هستند، امکانات گوناگونی ارائه می‌دهند. در سال تحصیلی ۲۰۰۷-۲۰۰۶، دهکده دانشجویی این دانشگاه با هدف رفع نیاز اسکان دانشجویان، به بهره‌برداری رسیده و امکان اسکان ۱۷۰۸ دانشجو در ۱۲ بلوک خوابگاهی را فراهم آورد. با افزایش ظرفیت، اکنون تعداد کل دانشجویان اسکانی در خوابگاه‌های دانشگاه اژه ازمیر به ۶۰۰۰ نفر می‌رسد. علاوه بر این، خوابگاه‌های جدیدی نیز با ظرفیت ۲۵۰۰ نفر در حال ساخت هستند که این موضوع نشان‌دهنده توجه دانشگاه به ایجاد محیط‌های امن و راحت برای دانشجویان است.

دهکده دانشجویی دانشگاه اژه با رعایت مقررات زلزله ‌سازی ساخته شده و هر اتاق با مساحت ۱۵ مترمربع، دارای دو تخت و امکاناتی مثل تلویزیون، یخچال، تلفن و دسترسی به اینترنت، محیطی آرام و امن برای دانشجویان فراهم می‌کند. در هر بلوک خوابگاهی، آشپزخانه، اتاق استراحت و مطالعه وجود دارد و همچنین در دو بلوک خوابگاهی، اتاق خشکشویی عمومی نیز در دسترس است.

از سایر امکانات رفاهی این خوابگاه‌ها می‌توان به سالن‌های مطالعه، کتابخانه، اتاق‌های بازی و تلویزیون، زمین‌های ورزشی مانند فوتبال، بسکتبال، والیبال و تنیس اشاره کرد. علاوه بر این، پارکینگ‌هایی هم در نزدیکی خوابگاه‌ها وجود دارد.

دانشجویانی که قصد ثبت‌نام در این دانشگاه را دارند، پس از تکمیل مراحل ثبت‌نام می‌توانند به دهکده دانشجویی مراجعه کرده و از امکانات مختلف خوابگاه‌های آن بهره‌مند شوند. با این امکانات و خدمات، دانشگاه اژه ترکیه محیطی جذاب و مفرح برای تجربه زندگی دانشجویی است.

جمع بندی

با بررسی ویژگی‌ها و امکانات دانشگاه اژه ترکیه، متوجه شدیم که این مرکز آموزش عالی با داشتن کادر آموزشی مجرب و برنامه‌های درسی متنوع، محیطی مناسب برای تحصیل و پیشرفت علمی دانشجویان فراهم می‌کند. این دانشگاه با دارا بودن امکانات رفاهی برجسته، از جمله خوابگاه‌های دانشجویی با ظرفیت بالا و خدمات متنوع، می‌تواند یک تجربه‌ی تحصیلی مثبت و به‌یادماندنی را برای دانشجویان به ارمغان بیاورد.

اگر سؤالی دارید یا به دنبال اطلاعات بیشتری در مورد برنامه‌های تحصیلی دانشگاه اژه هستید، می‌توانید با مشاوران مجموعه بورس تاپ تماس بگیرید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

سوالات متداول کاربران درباره دانشگاه اژه

مبلغ شهریه‌ها معمولاً بستگی به رشته تحصیلی مد نظرتان دارد. در این مقاله جدولی قرار داده‌ایم که در آن شهریه‌های تمامی رشته‌های دانشگاه اژه را می‌توانید مشاهده کنید.

بله دانشگاه اژه ترکیه هم از سوی وزارت بهداشت و هم از سوی وزارت علوم ایران مورد تأیید واقع شده است؛ بنابراین شما می‌توانید با اطمینان از مدرک تحصیلی اخذ شده از این دانشگاه در ایران استفاده کرده و در زمینه تخصصی خود فعالیت کنید.

بله، دانشگاه ege دارای خوابگاه‌های مخصوص دانشجویان دختر و پسر است. در داخل هر کدام از این خوابگاه‌ها امکانات مختلف رفاهی و خدماتی وجود دارد که به ایجاد محیطی آرام و مناسب برای اسکان دانشجویان کمک می‌کند.

پردیس اصلی این دانشگاه در منطقه بورنوا شهر ازمیر واقع شده است.

بله دانشگاه‌های ترکیه از جمله دانشگاه اژه معمولاً برنامه‌های بورسیه مختلفی برای دانشجویان بومی و خارجی خود ارائه می‌دهند. این بورسیه‌ها ممکن است بر اساس شایستگی علمی، نیاز مالی یا هر دو ارائه شوند.

پیشنهاد ما برای آگاهی بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک در
اطلاع از
guest
۰ نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها