بورس تاپ
لوگوی دانشگاه آتاتورک

دانشگاه آتاتورک

دانشگاه آتاتورک در ارزروم ترکیه
همین الان پذیرش بگیر!
همین الان پذیرش بگیر!

دانشگاه آتاتورک در ترکیه یکی از معتبرترین مراکز آموزش عالی است. این دانشگاه در شهر ارزروم واقع شده و دارای ویژگی‌ها و امکاناتی از قبیل برنامه‌های تحصیلی در مقاطع مختلف از کارشناسی تا دکتری است. در این مقاطع رشته‌های مختلف علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم پایه، مهندسی، پزشکی و… ارائه می‌شوند. دانشگاه آتاتورک دارای دانشکده‌های مدرن و امکانات کامل و مناسب برای دانشجویان است. با هدف آشنایی بیشتر شما در این مقاله به معرفی کامل این دانشگاه برتر خواهیم پرداخت و اطلاعات لازم را برای تحصیل خواهیم داد. تا آخر این مطلب صفحه را نبندید.

هر آنچه خواهیم گفت:

معرفی تاریخچه دانشگاه آتاتورک ترکیه

تاریخچه دانشگاه آتاتورک ترکیه

دانشگاه آتاتورک یا به عبارتی دیگر Ataturk University در سال ۱۹۵۷ میلادی در شهر ارزروم تأسیس شد. ارزروم در طول تاریخ مهد تمدن‌ها بوده و با امکانات فراوانی که دارد، در تمام زمینه‌ها مهم‌ترین و توسعه یافته‌ترین شهر ترکیه است. اکثر افرادی که برای تحصیل به ارزروم می‌روند، با وجود مهمان‌نوازی و دوستی مردم این شهر نمی‌توانند آنجا را ترک کرده و همان جا به زندگی خود ادامه می‌دهند. دانشگاه آتاتورک ارزروم در بین دانشگاه‌های ترکیه رتبه ۱۳ را دارد و تقریباً هم‌سطح دانشگاه مرمره با رتبه ۱۱ است.

در این دانشگاه دولتی، دروس به زبان ترکی و انگلیسی آموزش داده می‌شوند و دانشجویان بعد از اتمام دوره کارشناسی از بین ۳۰۲ رشته کارشناسی ارشد و ۲۰۹ رشته دکتری فرصت بسیاری برای ادامه تحصیل دارند. مدرک پایان تحصیلات دانشگاه آتاتورک مورد تأیید وزارت بهداشت ایران، همچنین مورد تأیید اروپا و آمریکا است. دانشگاه Ataturk عضو برنامه‌های تبادل دانشجو اراسموس، مولانا، فارابی است و با دانشگاه‌های بسیاری قراردادهای تبادل دانشجو دارد. این دانشگاه دارای ۲۳ دانشکده و یک پردیس زیبا است.

پردیس دانشگاه آتاتورک یک فضای ایده‌آل است که توجه همگان را به خودش جلب می‌کند. این پردیس دارای فضای باز به مساحت ۶٫۵ میلیون متر مربع و فضای داخلی با مساحت ۱ میلیون متر مربع است.

آدرس دانشگاه آتاتورک

دانشگاه آتاتورک ترکیه در استان ارزروم در منطقه یاکوتیه قرار دارد و اولین دانشگاه در شرق آناتولی است. این دانشگاه هفتمین دانشگاه قدیمی ترکیه، در زمینی به مساحت ۸۵۰ هزار مترمربع واقع شده است. برای رفت‌وآمد بین مرکز شهر ارزروم و محوطه دانشگاه، اتوبوس‌های عمومی و مینی‌بوس‌های متعلق به شهرداری، بین ساعت ۰۷:۰۰ تا ۲۳:۰۰ فعال هستند.

آدرس دقیق دانشگاه: ارزروم، شماره ۲۵۲۴۰ دانشگاه آتاتورک

رتبه و رنکینگ دانشگاه آتاتورک

دانشگاه آتاتورک ارزروم ترکیه یکی از برترین دانشگاه‌های ترکیه است. در جدول زیر رتبه و رنکینگ این دانشگاه را آورده‌ایم که به استناد سایت های رتبه دهی معتبر تنظیم شده است.

مقیاس رتبه بندیرتبهمنبع
رتبه در ترکیه۱۳edurank
رتبه بین المللی۱۲۰۱times

با مراجعه به سایت edurank مشخص می‌شود که دو رشته زیست شناسی و شیمی دانشگاه آتاتورک رتبه برتر جهانی و کشوری دارند. رتبه این دو رشته در کشور ترکیه تک رقمی است و از رشته‌های پرطرفدار این دانشگاه هستند. میزان دقیق رتبه‌ها را در جدولی آورده‌ایم:

رتبه در جهانرتبه در ترکیهنام رشته
۶۷۵۶زیست شناسی
۷۰۰۸شیمی

شرایط پذیرش دانشگاه آتاتورک ارزروم

پذیرش دانشگاه آتاتورک ارزروم

در دانشگاه آتاتورک ارزروم ترکیه می‌توان برای رشته‌های گوناگونی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری درخواست پذیرش داد. برای دریافت پذیرش در این دانشگاه داوطلبان باید حداقل مدرک تحصیلی دیپلم را داشته باشند. در این دانشگاه زبان آموزش دروس ترکی است. متقاضیان برای ثبت نام باید در آزمون YÖS این دانشگاه (ATAYÖS) شرکت کرده و با توجه به رشته انتخابی‌شان، نمره اعلامی دانشگاه را کسب کنند. پذیرش دانشجو در این دانشگاه از طریق آزمون‌ یوس متمرکز (TR-YÖS)، ACT، SAT، ABITUR و IB است. برای قبولی در آزمون SAT باید حداقل نمره کل ۴۰۰ و حداقل نمره ریاضی ۲۰۰ را داشته باشیم.

شرایط پذیرش کارشناسی ارشد دانشگاه آتاتورک

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دو سال به طول می‌انجامد. دوره کارشناسی ارشد می‌تواند به دو صورت بدون و با پایان نامه انجام شود. برای درخواست پذیرش کارشناسی ارشد دانشگاه آتاتورک ارزروم، متقاضی باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • داشتن مدرک کارشناسی
 • کسب حداقل ۶۰ درصد نمره آزمون ALES و ۴۰ درصد AGNO
 • قبولی در آزمون عملی برای متقاضیان تحصیل در کنسرواتور و دانشکده‌های هنرهای زیبا

شرایط پذیرش دکتری دانشگاه آتاتورک

مقطع دکتری یک دوره چهار ساله است که در پایان دانشجویان مدرک تحصیلی آن را دریافت می‌کنند. برای ورود به این مقطع، در زمان ثبت نام متقاضیان باید شرایط پذیرش معین شده از دانشگاه را داشته باشند. در زیر شرایط لازم را ملاحظه می‌کنید:

 • دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد با پایان نامه
 • گواهی اتمام ۲۴۰ واحد ECTS(سیستم آموزشی استاندارد اروپا) شامل سمینار، آزمون مهارت، پروپوزال و پایان نامه
 • پایان نامه انتخابی در این مقطع باید یکی از ویژگی‌های نوآوری در علم را داشته باشد یا از یک روش شناخته شده در زمینه جدید استفاده کند.

مدارک ثبت نام دانشگاه آتاتورک

برای ثبت نام در دانشگاه آتاتورک ضروری است که متقاضیان مدارک اعلام شده در لیست زیر را ارائه کنند:

 • اصل دیپلم دبیرستان و ترجمه رسمی ترکی آن
 • گواهی معادل دیپلم که باید از کنسولگری ترکیه در کشور مبدأ دریافت شود.
 • اصل ریز نمرات و ترجمه ترکی آن که توسط کنسولگری ترکیه تأیید شده
 • اصل نتیجه آزمون (YÖS) ، اصل مدرک آزمون بین‌المللی و ترجمه رسمی ترکی آن
 • دو عدد عکس پاسپورت ۴٫۵ در ۶
 • کپی محضری پاسپورت و ترجمه ترکی آن
 • بیانیه کتبی مبنی بر توانایی مالی دانشجو در طول دوره تحصیل
 • فیش بانکی شهریه
 • گواهی مهارت زبان ترکی؛ داوطلبینی که نمی‌توانند این مدرک را ارائه دهند باید در آزمون تومر که برای تعیین سطح زبان است و توسط دانشگاه برگزار می‌شود شرکت کنند.

شهریه دانشگاه آتاتورک ارزروم

اساتید دانشگاه آتاتورک ارزروم

دانشگاه آتاتورک و دانشگاه دوکوز ایلول با توجه به دولتی بودن آن‌ها، دانشگاه‌هایی با شهریه مناسب هستند. باید توجه داشت، میزان شهریه وابسته به رشته تحصیلی است. میزان هزینه تحصیل در رشته‌های مختلف این دانشگاه را در جدول زیر مشاهده می‌کنید:

رشته زبانشهریه (لیر)
پزشکیترکی – انگلیسی۹۵,۰۰۰
پرستاریترکی – انگلیسی۱۵,۰۰۰
ماماییترکی۱۵,۰۰۰
تغذیه و رژیم درمانیترکی۱۵,۰۰۰
رشد کودکترکی۱۵,۰۰۰
مهندسی کامپیوترترکی – انگلیسی۱۸,۰۰۰
مهندسی برق – الکترونیکترکی۱۸,۰۰۰
مهندسی صنایعترکی۱۸,۰۰۰
مهندسی عمرانترکی۱۸۰۰۰
مهندسی شیمیترکی۱۵,۰۰۰
مهندسی نرم افزارترکی۱۸,۰۰۰
معماری داخلیترکی۱۸,۰۰۰
اقتصادترکی۱۵,۰۰۰
تجارت بین‌الملل و لجستیکترکی۱۵,۰۰۰
روابط بین‌المللترکی۱۵,۰۰۰
فضانوردی و علوم فضاییترکی۱۵,۰۰۰
زیست شناسیترکی۱۵,۰۰۰
داروسازیترکی۳۰,۰۰۰

بورسیه دانشگاه آتاتورک ارزروم

دانشگاه Ataturk برای حمایت از دانشجویان خود و به منظور کاهش هزینه تحصیلی، بورسیه‌های مختلفی ارائه می‌کند. در زیر این بورس‌ها را شرح داده‌ایم:

 1. بورسیه تحصیلی: بر اساس مفاد قانون شماره ۵۱۰۲ به دانشجویان موفق و نیازمند این دانشگاه بورسیه تحصیلی غیر قابل استرداد تعلق می‌گیرد.
 2. بورسیه بنیاد توسعه: در زمان‌های خاصی از طرف بنیاد توسعه دانشگاه آتاتورک به دانشجویانی که تمکن مالی کافی ندارند، بورسیه تحصیلی داده می‌شود. این بورس با هدف کمک به زندگی آموزشی دانشجویان است.
 3. برنامه کار پاره وقت دانشجویی: یک برنامه اشتغال پاره وقت دانشجویی در دانشگاه آتاتورک اجرا می‌شود که به دانشجویان کمک می‌کند تا قبل از شروع زندگی کاری خود تجربیات کاری کسب کنند و برای هزینه تحصیل مشکلی نداشته باشند.

دانشکده های دانشگاه آتاتورک

دانشکده گردشگری پزشکی دانشگاه آتاتورک

دانشگاه آتاتورک شامل ۲۳ دانشکده است که در هر کدام از آن‌ها علوم متنوعی آموزش داده می‌شوند. در ادامه لیست دانشکده‌ها را می‌بینید:

 1. دانشکده آموزش آزاد و از راه دور
 2. دانشکده دندانپزشکی
 3. دانشکده داروسازی
 4. دانشکده ادبیات
 5. دانشکده علوم
 6. دانشکده هنرهای زیبا
 7. دانشکده پرستاری
 8. دانشکده حقوق
 9. دانشکده اقتصاد و علوم اداری
 10. دانشکده الهیات
 11. دانشکده ارتباطات
 12. دانشکده تعلیم و تربیت کاظم کارابکر (Kazım Karabekir)
 13. دانشکده معماری و طراحی
 14. دانشکده مهندسی
 15. دانشکده علوم انسانی و اجتماعی اولتو (Oltu)
 16. دانشکده علوم بهداشت
 17. دانشکده علوم ورزشی
 18. دانشکده شیلات
 19. دانشکده پزشکی
 20. دانشکده گردشگری
 21. دانشکده علمی کاربردی
 22. دانشکده دامپزشکی
 23. دانشکده کشاورزی

رشته های دانشگاه آتاتورک

اساتید دانشگاه آتاتورک برای هر رشته دروس متنوعی را تدریس می‌کنند. اگر به دنبال تحصیل در دانشگاه آتاتورک هستید، می‌توانید از بین رشته های برتر، رشته داروسازی در ترکیه را بخوانید و یا اگر به رشته‌های دیگری همچون مهندسی، حقوق و… علاقه دارید، می‌توانید در رشته دلخواهتان تحصیل کنید و علوم جدید را بیاموزید. در زیر ۱۰ رشته برتر این مرکز علمی را آورده‌ا‌یم:

 • مهندسی عمران
 • مدیریت
 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی کامپیوتر
 • داروسازی
 • روابط عمومی و تبلیغات
 • فیزیکی
 • جامعه شناسی
 • رادیو، تلویزیون و سینما
 • مهندسی شیمی

امکانات رفاهی دانشگاه آتاتورک ارزروم

خدمات دانشگاه آتاتورک ارزروم

دانشگاه آتاتورک یکی از دانشگاه های ارزروم است که امکانات رفاهی متنوعی را برای دانشجویان فراهم کرده تا زندگی ایده‌آلی داشته باشند و با آسودگی خاطر به تحصیل بپردازند. در زیر به شرح این امکانات می‌پردازیم:

 • مرکز خرید: دانشگاه آتاتورک ۳ مرکز خرید دارد که زیر مجموعه بخش خصوصی است. دانشجویان در آنجا به راحتی می‌توانند تمام نیازهای خود را برطرف کنند. آن‌ها می‌توانند از لوازم‌التحریر و امکانات فتوکپی بهره‌مند شوند. علاوه بر آن، دانشجویان می‌توانند بسیاری از محصولات مانند تیشرت، سویشرت، لیوان، جاکلیدی و غیره با آرم دانشگاه آتاتورک را از فروشگاه آتا روبروی کافه تریا مرکزی خریداری کنند.
  بوفه فروش محصولات کشاورزی: روزانه به طور متوسط ۵ تن شیر، ۴ هزار و ۲۰۰ تخم مرغ و ۳ تا ۴ تن عسل در بوفه فروش محصولات کشاورزی موجود شده و به فروش می‌رسد.
 • عبادتگاه‌ها: در محوطه دانشگاه آتاتورک مساجد قرار دارند که فقط محل اقامه نماز نیستند و برای کمک به دانشجویان در آموزش دین محور و رفع مشکلات معنوی اجتماعی – فرهنگی ایجاد شده‌اند.
 • بانک: دانشجویان می‌توانند ۲۴ ساعته تراکنش‌های بانکی خود را در شعب بانک‌های دولتی – خصوصی واقع در ورودی دانشگاه انجام دهند و برای دریافت وجه نقد از دستگاه‌های خودپرداز بانکی واقع در مناطق مختلف مانند کافه تریا، پردیس، بیمارستان و خوابگاه استفاده کنند.

امکانات درمانی دانشگاه آتاتورک

در دانشگاه آتاتورک خدمات بهداشتی ارائه شده نه تنها درمان‌های بالینی بوده، بلکه شامل خدمات اجتماعی و روان‌شناختی نیز می‌شود. دانشجویان می‌توانند به راحتی از خدمات مراقبت‌های بهداشتی اولیه (معاینه، تزریق، پانسمان، مشاوره، ارجاع به سطح بعدی برای معاینه و درمان بیشتر و سایر خدمات بهداشتی پیشگیرانه) بهره‌مند شوند. بیمارستان تحقیقاتی دانشگاه آتاتورک با نزدیک به ۶۰ سال تجربه در یک منطقه بسته به مساحت ۱۶۵ هزار متر مربع، به صورت ۲۴ ساعته به دانشجویان خدمت می‌کند. علاوه بر این، درمان‌های دندانپزشکی مورد نیاز دانشجویان توسط دندانپزشکان متخصص در بیمارستان دندانپزشکی با ساختمانی کاملاً مجهز ارائه می‌شود.

بهتر است نکات زیر را در مورد خدمات بهداشتی بدانید:

 • دانشجویان مجردی که زیر ۲۵ سال سن دارند و همچنان از بیمه درمانی والدین خود بهره‌مند می‌شوند. باید هر سال مدارک دانشجویی خود را به اداره کل تأمین اجتماعی ارائه دهند.
 • دانشجویان زیر ۲۵ سال که والدین آن‌ها بیمه درمانی ندارند، می‌توانند با اعلام دانشجو بودن و ارائه مدرک دانشجویی از بیمه سلامت، بدون پرداخت حق بیمه، بهره‌مند شوند.
 • دانشجویانی که بالای ۲۵ سال سن داشته و هیچ‌گونه بیمه‌ای ندارند با پرداخت حق بیمه به سازمان تأمین اجتماعی از خدمات بیمارستان‌ها بهره‌مند می‌گردند.
 • با توجه به اصلاح مفاد قانون شماره ۶۴۸۶، ثبت نام بیمه سلامت برای دانشجویان خارجی دانشگاه آتاتورک اختیاری شده است و در صورت درخواست آن‌ها، مراحل ثبت نام توسط اداره کل تأمین اجتماعی استان انجام می‌شود.

امکانات ورزشی دانشگاه آتاتورک

امکانات استخر دانشگاه آتاتورک

دانشجویانی که در دانشگاه آتاتورک تحصیل می‌کنند با هدف حفاظت از سلامت جسمی و روانی و افزایش سطح فعالیت بدنی و تضمین رشد سالم از فعالیت‌های زیاد ورزشی که در داخل و خارج از دانشگاه انجام می‌شود، بهره‌مند می‌گردند. دانشگاه آتاتورک که در رتبه‌بندی فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی ترکیه در بین ۱۷۹ دانشگاه رتبه اول را دارد، دارای سالن‌ها، زمین‌ها و مراکز متنوعی است که در زیر مشاهده می‌کنید:

 • ۲ زمین چمن فوتبال
 • ۴ زمین فوتبال کوچک
 • ۵ زمین بسکتبال
 • ۵ زمین تنیس
 • ۱ استادیوم دوومیدانی المپیک
 • ۱ سالن والیبال
 • ۱ سالن هندبال
 • ۱ سالن ورزش‌های خاور دور
 • ۱ تالار رقص محلی
 • ۱ سالن کشتی
 • ۱ سالن ژیمناستیک
 • ۱ استخر نیمه المپیک
 • ۲ سالن ورزشی چندمنظوره

علاوه بر این‌ها، ارزروم که در سال ۲۰۱۱ میزبان بیست و پنجمین دوره بازی‌های زمستانی یونیورسیاد جهانی بود، دارای پیست‌های اسکی و سالن‌های نمایش یخ است که دانشجویان می‌توانند از اوقات خود لذت ببرند. همچنین می‌توان از مسیرهای پیاده‌روی ارگونومیک با چیدمان باغ‌ها و مسیرهای دوچرخه‌سواری ایجاد شده در اطراف دانشگاه استفاده کرد.

امکانات آموزشی دانشگاه آتاتورک ترکیه

امکانات آموزشی بسیاری در دانشگاه آتاتورک فراهم شده است تا دانشجویان با به کار بردن آن‌ها در کسب و ارتقا دانش فردی بکوشند و در آینده نیز در جامعه علمی نقش مفید و مؤثری داشته باشند. در ادامه این امکانات را معرفی خواهیم کرد.

باشگاه‌ها و انجمن‌های دانشجویی دانشگاه آتاتورک

باشگاه‌های دانشجویی دانشگاه آتاتورک تشکیلات فرهنگی اجتماعی هستند که برای توسعه استعدادهای فردی و مشارکت در فعالیت‌های مختلف ایجاد شده‌اند. دانشجویان می‌توانند به عضویت باشگاه‌های دانشجویی موردعلاقه‌شان درآیند و با فعالیت‌هایی که در اوقات فراغت خود انجام می‌دهند، در بسیاری از زمینه‌ها تجربه کسب می‌کنند.

مراکز هنری دانشگاه آتاتورک

امکانات دانشگاه آتاتورک برای رشته های هنر

دانشگاه آتاتورک یک مؤسسه آموزشی در مقیاس جهانی است و با عملکرد خود در آموزش و پژوهش و همچنین ارزشی که برای فرهنگ و هنر قائل است، در طول سال میزبان فعالیت‌های مختلفی بوده تا دسترسی به اطلاعات را در افزایش آگاهی فرهنگی تسهیل کند. مراکز نمایشی و فرهنگی واقع در محوطه دانشگاه، مکان‌هایی هستند که در آن رویدادهای مختلف سازماندهی می‌شوند. گروه‌های دانشجویی نمایش‌ها، ارائه‌ها، سمپوزیوم‌ها، کنفرانس‌ها و پانل‌هایی در مورد مطالعات آکادمیک ملی – بین‌المللی را برگزار می‌کنند. لیست این مراکز را در زیر آورده‌ایم:

 • محوطه کنسرت روباز
 • سالن نمایشگاه فرهنگسرای ننه هاتون
 • سالن همایش بیمارستان تحقیقاتی
 • سالن همایش دندانپزشکی
 • سالن کنفرانس اورهان یاووز دانشکده علوم
 • مرکز نمایش هنرهای زیبا

مراکز تحقیقات و کاربردی مشاوره و راهنمایی روان‌شناسی دانشگاه

مرکز کاربردی و تحقیقاتی مشاوره و راهنمایی روان‌شناسی دانشگاه آتاتورک ترکیه که در سال ۲۰۱۷ تأسیس شد، به دانشجویان کمک می‌کند تا خود را بهتر بشناسند. هدف آن کمک به تصمیم‌گیری سالم، کسب مهارت‌های ارتباطی، افزایش موفقیت تحصیلی و سازگاری با زندگی دانشجویی است. این فرایند به صورت مصاحبه و از طریق مشاوره انفرادی توسط روان‌شناسان متخصص انجام می‌شود. تمام مصاحبه‌ها با اصل “محرمانه بودن” انجام می‌شود و اطلاعات هرگز در اختیار هیچ واحد یا مؤسسه دیگری قرار نمی‌گیرد.

برای بهره‌مندی از خدمات ارائه شده توسط مرکز کاربردی و تحقیقاتی مشاوره و راهنمایی روان‌شناسی، می‌توانید با مراجعه حضوری یا از طریق وب سایت، وقت خود را تعیین کنید. خدمات ارائه شده در مرکز مشاوره برای دانشجویان رایگان است.

کتابخانه دانشگاه آتاتورک

امکانات کتابخانه دانشگاه آتاتورک

کتابخانه پروفسور فوات سزگین در سال تحصیلی ۵۹-۱۹۵۸ به منظور حمایت از فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی دانشجویان و برآورده کردن نیازهای اطلاعاتی و اسنادی آن‌ها در آتاتورک ترکیه تأسیس شد. این کتابخانه از ۷ سالن و ۶ بخش تشکیل شده است. سالن مطالعه در زمینی به مساحت ۷۷۱۵ متر مربع با مجموع ۸۰۰ نفر ظرفیت فعال است. کتابخانه دانشگاه آتاتورک ۲۵۳۳۵۶ کتاب چاپی، ۲۱۰ هزار کتاب الکترونیکی، ۴۴۵۸ مجله مختلف، بیش از ۱ میلیون و پانصد هزار پایان‌نامه الکترونیکی پشتیبانی شده آنلاین دارد.

علاوه بر این، خدمات اینترنت، غذاخوری، کافه تریا و فتوکپی در این کتابخانه ارائه می‌شود. منابع اطلاعاتی که در کتابخانه موجود نیست را می‌توان از دیگر کتابخانه‌های داخلی مطابق با سیستم ردیابی بین کتابخانه‌ای ترکیه به امانت گرفت. این سرویس مورد استفاده کادر علمی دانشگاه، دانشجویان دکتری و کارشناسی ارشد قرار می‌گیرد. این کتابخانه با سیستم قفسه باز کار می‌کند و دانشجویان در صورت تمایل می‌توانند کتاب‌ها را امانت بگیرند (منابع مرجع درجه اول مانند منابع مشاوره، پایان‌نامه‌ها، نشریات و آثار کمیاب امانت داده نمی‌شوند).

امکانات پردیس آتاتورک

پردیس دانشگاه آتاتورک، طبیعتی زیبا با مناطق سبز، باغ‌های گیاه‌شناسی بزرگ و مسیرهای دوچرخه سواری رنگارنگ را در بر می‌گیرد. می‌توان در هر فصلی از سال منظره‌ی فوق‌العاده را تجربه کرد و در تمام طول روز در حین شرکت در فعالیت‌های تفریحی تابستانی و زمستانی، اوقات خوشی را گذراند.

خوابگاه دانشگاه آتاتورک

امکانات اتاقهای خوابگاه دانشگاه آتاتورک

خوابگاه‌های این دانشگاه که زیر نظر KYK فعالیت می‌کنند، پاسخگوی نیازهای عمومی اسکان دانشجویان هستند. در خوابگاه خدمات غذاخوری، پخش تلویزیونی، دسترسی به شبکه اینترنت و خدمات خشکشویی رایگان ارائه می‌گردد و هر دانشجو دارای تخت، کمد، میز تحریر، کتابخانه و جاکفشی است. ورود و خروج به خوابگاه با سیستم‌های اسکن امنیتی اثر انگشت کنترل می‌گردد. در خوابگاه فعالیت‌های ورزشی و مسابقات بین استانی و بین خوابگاهی برگزار می‌شود. علاوه بر این، خدمات حمایتی روانی – اجتماعی و خدمات بهداشتی پیشگیرانه را به دانشجویانی که تازه ثبت نام کرده‌اند، ارائه می‌دهد.

جمع بندی

در این مقاله به یکی از دانشگاه‌های معتبر ترکیه که در شهر ارزروم قرار دارد پرداخته‌ایم. تمام نکات و موارد مهم برای ثبت نام در دانشگاه آتاتورک را گفته‌ایم تا از شرایط پذیرش، رشته، دانشکده‌ها، امکانات آموزشی و رفاهی، خوابگاه و… آگاهی داشته باشید و بتوانید به طور دقیق و با برنامه‌ریزی، رشته مورد علاقه‌تان از این دانشگاه را انتخاب کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در بورس تاپ تماس بگیرید.

۴/۵ - (۱ امتیاز)

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

سوالات متداول کاربران درباره دانشگاه آتاتورک

شهریه دانشگاه آتاتورک به رشته تحصیلی بستگی دارد. برای اطلاع شما میزان دقیق شهریه رشته‌های مهم را در جدولی در بخش شهریه‌ها آورده‌ایم. حتماً آن را ببینید.

بله مدرک دانشگاه آتاتورک مورد تأیید ایران است. برای آگاهی بیشتر از اعتبار مدرک این دانشگاه به بخش مربوطه در مقاله بروید. آنجا به طور کامل شرح داده‌ایم.

بله این دانشگاه برای دختر و پسر خوابگاه دارد. خوابگاه دانشگاه آتاتورک زیر نظر وزارت جوانان و ورزش ترکیه KYK است.

دانشگاه آتاتورک در استان ارزروم در منطقه یاکوتیه قرار دارد.

بله این دانشگاه برای حمایت دانشجویان با شرایط خاص، بورسیه‌های تحصیلی، بنیاد توسعه و کار پاره وقت دانشجویی را ارائه می‌دهد.

پیشنهاد ما برای آگاهی بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک در
اطلاع از
guest
۰ نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها