دانشگاه باشکنت

دانشگاه باشکنت با جشنواره‌های بهاری که به طور سنتی هر سال برگزار می‌شوند، زندگی دانشجویی پر نشاطی را رقم می‌زند. رویدادهای فرهنگی و اجتماعی مختلفی مانند مسابقات، فعالیت‌های هنری، نمایشگاه‌های دانشجویی، نمایش و اجراهای موسیقی، رقص و کنسرت در محوطه دانشگاه همیشه در این فصل برپاست. بر این اساس گروه‌های دانشجویی دانشگاه باشکنت ترکیه در مکان‌های مختلف به اجرای برنامه می‌پردازند. اگر به فکر اپلای برای این دانشگاه کم‌نظیر ترکیه هستید حتماً تا انتهای این مقاله را بخوانید تا به طور کامل با این دانشگاه آشنا شوید.

لوگوی دانشگاه باشکنت
نام دانشگاه

باشکنت (Baskent University University)

نوع دانشگاه

خصوصی

شهر

آنکارا

سال تاسیس

۱۹۹۴ میلادی

مورد تایید ایران:

مورد تایید وزارت بهداشت

مورد تایید اروپا و آمریکا

مورد تایید است

نحوه پذیرش

بدون آزمون

رتبه در ترکیه

۲۳

برنامه تبادل دانشجویی

اراسموس پلاس

تعداد دانشکده

۱۲

زبان آموزشی

ترکی - انگلیسی

مقاطع تحصیلی

کارشناسی - کارشناسی ارشد - دکتری

پذیرش باز است

آنچه در این مطلب خواهید خواند

معرفی تاریخچه دانشگاه باشکنت ترکیه

دانشگاه باشکنت یک دانشگاه خصوصی است که در سال ۱۹۹۴ تأسیس شد. داستان تأسیس دانشگاه به این صورت بوده است که پروفسور دکتر مهمت هابرال، بنیاد سوختگی و درمان پیوند عضو ترکیه را در سال ۱۹۸۰ احداث کرد و سپس مرکز دیالیز در سال ۱۹۸۲ به آن اضافه شد. پس از گذشت سه سال اولین بیمارستان این بنیاد در سال ۱۹۸۵ نیز افتتاح گردید. در آخر در سال ۱۹۸۶ بود که دکتر هابرال بنیاد آموزش هابرال را تأسیس کرد و در ادامه فعالیت‌های خود به منظور رفع نیاز مدرسه عالی و ایجاد آموزش مدرن، دانشگاه باشکنت آنکارا را بنیان نهاد.

باشکنت فعالیت‌ها و پروژه‌های تحقیقاتی را در سه پردیس مدرن خود که شامل حدود دانشجو ۱۴,۸۰۴ است، سازمان‌دهی می‌کند. این دانشگاه هم اکنون به یکی از برجسته‌ترین مؤسسات آموزش عالی در ترکیه تبدیل شده است و علاوه بر حدود ۱۳ مرکز تحقیقاتی، شامل ۱۲ دانشکده، ۷ مؤسسه تحصیلات تکمیلی، ۶ مدرسه فنی حرفه‌ای، ۱ کنسرواتور موسیقی و هنرهای زیبا و یک مدرسه عالی زبان‌های خارجی است.

دانشگاه با شعار «علم در دانشگاه باشکنت جمع می‌شود و از آنجا گسترش می‌یابد»، هدف خود را توسعه اطلاعات و داشتن مهارت‌های پیشرفته در استفاده از اطلاعات در سطح جهانی عنوان کرده است. بدین ترتیب پرورش افرادی آگاه و با تجربه در زمینه‌های بهداشت، آموزش، علوم انسانی، حقوق، ارتباطات، هنر، محیط زیست، صنعت، بازرگانی و فناوری را در دستور کار خود قرار داده است.

رنکینگ دانشگاه باشکنت

رتبه و رنکینگ دانشگاه باشکنت

دانشگاه باشکنت موفق به دریافت گواهی سازمان بین‌المللی استانداردسازی (ISO) شده است. این دانشگاه که به عنوان اولین دانشگاه خصوصی در زمینه بهداشت شناخته می‌شود، بر اساس داده‌های مرکز برگزاری آزمون و گزینش دانشجو (ÖSYM)، در اولویت اول دانشجویان در انتخاب دانشگاه‌های خصوصی شهر آنکارا در تمام سال‌ها بوده است. همچنین اگر به دنبال دانشگاهی هم‌تراز با این دانشگاه هستید می‌توانید مقاله دانشگاه ساکاریا را بخوانید که در رنکینگ دانشگاهی بعد از دانشگاه باشکنت در رتبه ۲۴ قرار گرفته است. در جدول زیر رتبه دانشگاه خصوصی باشکنت آورده شده است.

سطح رتبه دهیرتبهمرجع رنکینگ
رتبه  جهانی۱۵۰۱timeshighereducation
رتبه  در ترکیه۲۳edurank

آیا دانشگاه باشکنت مورد تایید است؟

همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم، دانشگاه باشکنت جز دانشگاه‌های برتر در زمینه علوم بهداشتی به شمار می‌رود، به همین دلیل به تأیید وزارت بهداشت ایران رسیده است . این مرکز آموزش عالی در برنامه تبادل دانشجویی اراسموس پلاس مشارکت فعال دارد که فرصت‌های کارآموزی و تحصیلی کم‌نظیری را در اختیار دانشجویان ممتاز قرار می‌دهد.

 دانشگاه باشکنت ترکیه  با کشورهای آلمان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا و… در چارچوب اراسموس پلاس همکاری دارد. مدت زمان بهره‌مندی از این برنامه ممکن است بین ۳ تا ۱۲ ماه (۱، ۲ یا ۳ ترم بر اساس سیستم‌های آموزشی هر کشور) متغیر باشد و برای کلیه مقاطع کاردانی تا دکتری اعتبار دارد.

شرایط پذیرش دانشگاه باشکنت آنکارا

در این بخش قصد داریم شرایط پذیرش دانشگاه باشکنت را شرح دهیم. این دانشگاه در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می‌پذیرد. توجه داشته باشید در صورتی که دانشجویان بدون ارائه مدرک زبان پذیرفته شوند، دوره مقدماتی زبان انگلیسی پس از ثبت نام آزمون مهارت‌های زبانی به آن‌ها ارائه می‌شود که دانشجویان با پشت سر گذاشتن این دوره می‌توانند تحصیل خود را آغاز کنند. در ادامه به شرایط پذیرش این دانشگاه در مقاطع کاردانی و کارشناسی اشاره می‌کنیم؛

 • داشتن دیپلم پیش دانشگاهی
 • نتایج آزمون یوس (BaşkentYÖS) یا آزمون‌های بین‌المللی و یا دیپلم‌های بین‌المللی معادل (در صورت وجود)

نکات بیشتر  نکته :
برای رشته‌های پزشکی و داروسازی در ترکیه داشتن دیپلم پیش دانشگاهی به تنهایی برای اخذ پذیرش در این رشته‌ها کافی نیست و متقاضی علاوه بر آن بایستی نتایج یکی از آزمون‌های درخواستی را با امتیاز خواسته شده ارائه نماید.

شرایط پذیرش دانشگاه باشکنت بدون آزمون

برای رشته‌هایی به غیر از پزشکی و داروسازی پذیرش این دانشگاه می‌تواند تنها براساس معدل دیپلم و بدون آزمون انجام پذیرد. برای رشته‌های غیرپزشکی این معدل برابر با ۱۵ از ۲۰ است و برای رشته دندانپزشکی باید معدل متقاضی بالای ۱۸ باشد. فقط در نظر داشته باشید که در هر دو حالت متقاضی حتماً باید الزامات آزمون زبان انگلیسی را هم رعایت نماید.

 آزمون‌های زبان مورد پذیرش دانشگاه باشکنت:

 • KPDS
 • ÜDS
 • TOEFL
 • ESOL(FCE)
 • CAE
 • CPE

شرایط پذیرش تحصیلات تکمیلی دانشگاه باشکنت

پذیرش ارشد و دکتری دانشگاه باشکنت

در این قسمت قرار است شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه باشکنت را به طور کامل شرح دهیم.  فقط در نظر داشته باشید داوطلبانی که زبان مادری آنها انگلیسی نیست باید حداقل نمرات تعیین شده توسط هیئت مدیره مؤسسه مربوطه را از هر یک از آزمون‌های KPDS – ÜDS –  TOEFL – CPE –  FCE (ESOL) کسب کرده باشند. در صورتی که داوطلبان مدرک زبان انگلیسی لازم را در یکی از این آزمون‌ها داشته باشند، مستقیماً وارد مرحله مصاحبه می‌شوند.

از طرفی دانشجویانی که قصد دارند به زبان ترکی تحصیل کنند باید به منظور تعیین سطح زبان ترکی، در آزمون مهارت زبان ترکی مرکز برنامه آموزشی و تحقیقاتی ترکی دانشگاه باشکنت برای خارجی‌ها (BÜTEM) شرکت کنند. دانشجویان با سطح ترکی “A” و “B” می‌توانند تحصیلات خود را مستقیماً در دپارتمان یا برنامه مربوطه شروع کنند. به موازات تحصیل، دروس ترکی توسط “BÜTEM” به دانشجویانی داده می‌شود که سطح ترکی آن‌ها کافی نیست، اما برای شروع تحصیلات تکمیلی مناسب تشخیص داده می‌شوند.

به طور خلاصه موارد الزامی برای اخذ پذیرش تحصیلات تکمیلی شامل مواردی است که در ادامه به طور کامل همگی آن‌ها را شرح خواهیم داد. فقط بدیهی است که باید مدرک مقطع پایین‌تر برای کارشناسی ارشد و دکتری ارائه شود.

شرایط پذیرش کارشناسی ارشد در دانشگاه باشکنت

به غیر از ارائه مدرک کارشناسی برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه باشکنت، سایر شرایط عمومی آن با مقطع دکتری طبق سایت خود دانشگاه برابر است که در ادامه به طور کامل آن‌ها را عنوان می‌کنیم.

شرایط پذیرش دکتری در دانشگاه باشکنت

برای اخذ پذیرش در مقطع دکتری دانشگاه باشکنت باید مدرک کارشناسی ارشد خود را ارائه دهید. برای آنکه با آزمون‌هایی که برای پذیرش دکتری الزامی است، آشنا شوید کلیه آن‌ها را در قالب جدولی ارائه می‌دهیم. همان‌طور که گفتیم این آزمون‌ها و امتیازات پایه آن‌ها با مقطع ارشد برابر هستند.

آزمون‌های ورودی در مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه باشکنت
نام آزمونALESGMATGRE
حداقل امتیاز آزمون۵۵۱۴۹۴۵۰
آزمون‌های زبان انگلیسی مورد قبول دانشگاه باشکنت
TOEFLPBTCBTIBT
56122184

مدارک ثبت نام دانشگاه باشکنت

مدارک عمومی که دانشگاه باشکنت از دانشجویان برای ثبت نام درخواست می‌کند شامل موارد زیر هستند:

 • فرم درخواست
 • گواهی معتبر نتیجه آزمون
 • دیپلم دبیرستان
 • ریزنمرات
 • فتوکپی پاسپورت
 • عکس دانشجو
 • ارائه رسید پرداخت هزینه درخواست

آزمون‌های لازم برای پذیرش در باشکنت

در ابتدا الزامات پذیرش برای دانشجویان بین‌المللی را شرح می‌دهیم، سپس در جدولی به طور خاص آزمون‌های لازم جهت اخذ پذیرش در شته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی که دانشگاه باشکنت جدا از سایر رشته‌ها برای آن‌ها در نظر گرفته را نمایش می‌دهیم.

الزامات دانشجویان بین‌المللی برای پذیرش دانشگاه باشکنت:

 • آزمون اتباع خارجی که توسط دانشگاه باشکنت و پذیرفته شدگان باشکنت برگزار می‌شود؛ نمره امتحان باید حداقل ۴۰ باشد.
 • گواهی A – LEVEL از GCE (General Certificate Education) ؛ حداقل یک موضوع در حوزه مرتبط با برنامه کاربردی از ۳ موضوع با امتیاز A
 • SAT (CR+CW+M)؛ حداقل نمره ۱۰۰۰ از ۱۶۰۰ شامل نوشتن
 • المپیادهای علمی بین‌المللی؛ داشتن مدال طلا، نقره یا برنز از المپیادهای علمی بین‌المللی به رسمیت شناخته شده توسط شورای تحقیقات علمی و فناوری ترکیه (TÜBİTAK)
 • شورای امتحانات آفریقای غربی (WAEC)؛ حداقل ۳ موضوع در حوزه مرتبط با برنامه کاربردی از ۵ موضوع با حداقل ۲۵ امتیاز در مجموع
 • لیسانس بین‌المللی (IB)؛ حداقل نمره ۲۴ از ۴۵

نام آزمون یا

دیپلم بین‌المللی

رشته پزشکیرشته دندانپزشکیرشته داروسازی
آزمون دانشجویان خارجی دانشگاه باشکنت
Başkent YÖS85 از ۱۰۰حداقل نمره ۸۵ از ۱۰۰ آزمون مورد نظر در دو سال گذشتهحداقل نمره ۸۰ از ۱۰۰ آزمون مورد نظر در دو سال گذشته
آزمون‌های بین‌المللی
SAT

برای کسانی که امتیاز آخرین نسخه SAT را دارند:

حداقل نمره ۱۳۰۰ از ۱۶۰۰ در مجموع

۶۵۰ از ۸۰۰ برای ریاضیات

برای کسانی که امتیاز آخرین نسخه SAT را دارند:

حداقل امتیاز ۱۳۰۰ از ۱۶۰۰ در مجموع

۶۵۰ از ۸۰۰ برای ریاضیات

برای کسانی که امتیاز SAT آخرین نسخه را دارند:

حداقل امتیاز ۱۲۸۰ از ۱۶۰۰ در مجموع

۶۴۰ از ۸۰۰ برای ریاضیات

ACT

حداقل امتیاز ۲۹ از ۳۶

حداقل امتیاز ۲۹ از ۳۶حداقل امتیاز ۲۹ از ۳۶
دیپلم‌ها و گواهینامه‌های بین‌المللی

IB

لیسانس بین‌المللی

حداقل نمره دیپلم ۳۶ از ۴۵ در مجموع

حداقل نمره ۵٫۶ از ۷ در حداقل یک درس در بین دروس سطح عالی ریاضی یا فیزیک یا شیمی.

حداقل نمره دیپلم ۳۲ از ۴۵ در مجموع

حداقل نمره ۵٫۶ از ۷ در حداقل یک درس در بین دروس سطح عالی ریاضی، فیزیک یا شیمی

حداقل نمره دیپلم ۳۶ از ۴۵ در مجموع

حداقل نمره ۴٫۹ از ۷ در حداقل یک درس در بین دروس سطح عالی ریاضی یا فیزیک یا شیمی.

لیسانس فرانسه

۱۸ از ۲۰حداقل نمره ۱۶ از ۲۰حداقل نمره ۱۶ از ۲۰

مدرک

پیش دانشگاهی

۱۸ از ۲۰۱۸ از ۲۰۱۶ از ۲۰

ABITUR (آلمان)

 

حداکثر نمره ۱٫۷ از ۴حداکثر نمره ۱٫۷ از ۴حداکثر نمره ۱٫۷ از ۴

GCE A LEVEL

 

A LEVEL حداقل در یک درس که ریاضیات، زیست‌شناسی، فیزیک یا شیمی است و دو A LEVEL حداقل در دو موضوع که ریاضیات، فیزیک، شیمی و زیست‌شناسی

یک A LEVEL در ریاضیات، فیزیک، شیمی و زیست شناسی؛ و یک سطح در دو درس فیزیک، شیمی و زیست‌شناسییک A LEVEL در ریاضیات، فیزیک، شیمی و زیست شناسی؛ و یک سطح در دو درس فیزیک، شیمی و زیست‌شناسی

بورسیه دانشگاه باشکنت آنکارا

دانشگاه باشکنت دو نوع بورسیه برای دانشجویان خود در نظر گرفته است که هرکدام از آن‌ها شامل برنامه بورسیه‌هایی است که در اینجا معرفی می‌کنیم. همچنین گفتنی است با توجه به برنامه بورسیه‌های مختلف، فرصت تخفیف در شهریه برای ۶۱ درصد از دانشجویان دانشگاه فراهم است که شامل تخفیف‌های ۱۰۰ درصدی، ۵۰ درصدی و ۲۵ درصدی می‌شود. در صورتی که بیش از یک بورسیه دریافت کنید، بورسیه‌های مورد نظر ترکیب می‌شوند و بورسیه در طول دوره تحصیل قطع نخواهد شد.

 • بورسیه‌های عمومی کمک هزینه‌های تحصیلی
  •  بورسیه ۱۰ درصدی خواهر و برادر
  • فارغ‌التحصیلان مدرک کاردانی دانشگاه باشکنت
  • ۲۵ درصد برای دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی
  • ۳۰ درصد برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری
 • بورسیه‌های دانشجویان بین‌المللی
  • بورسیه تحصیلی MERIT به غیر از کلاس‌های مقدماتی انگلیسی یا ترکی
  • بورسیه تحصیلی با معدل متقاضی یا نمره آزمون ورودی

انواع بورسیه های دانشگاه باشکنت آنکارا

شرایط بورسیه دانشگاه باشکنت

برنامه بورسیه‌هایی که در بالا معرفی کردیم هرکدام دارای شرایطی هستند که در بین آن‌ها به مواردی که توضیحات و الزامات به خصوصی دارند می‌پردازیم؛

بورسیه ۱۰ درصدی خواهر و برادر

به خواهر و برادرهایی که در دانشگاه باشکنت حضور دارند، در هر سالی که با هم تحصیل می‌کنند ۱۰ درصد تخفیف شهریه برای هر خواهر و برادر ارائه می‌شود.

بورسیه تحصیلی MERIT (به غیر از کلاس‌های مقدماتی انگلیسی یا ترکی)

دانشجویانی که دارای شرایط معدل ذکر شده در جدول زیر باشند، توسط هیئت مدیره دانشگاه ارزیابی و به عنوان نامزد دریافت بورسیه شایستگی معرفی خواهند شد. لیست نامزدها برای ارزیابی به ریاست دانشگاه ارسال می‌شود. پس از ارزیابی ریاست دانشگاه، برگزیدگان بورسیه شایستگی مطابق با شرایط مورد نیاز و ۱۰ درصد برتر کلاس با توجه به رتبه‌های موفقیت، به میزان مناسبی بورسیه تحصیلی دریافت خواهند کرد.

رشته

حداقل معدل وزنی

پزشکی و دندانپزشکی

۹۲۰ و بالاتر

برای دوره‌های کارشناسی

۳٫۵ و بالاتر

برای تحصیلات تکمیلی

۳٫۹۰ و بالاتر

بورسیه تحصیلی با معدل متقاضی یا نمره آزمون ورودی

در خصوص دانشجویان سال اول رشته‌هایی که ظرفیتشان به ۸۰ درصد رسیده است؛ کسانی که در رتبه‌بندی موفقیت در سه رتبه برتر قرار گرفتند، ۲۵ درصد بورسیه تحصیلی دریافت خواهند کرد. در جدول زیر آزمون و امتیازات لازم برای دریافت این بورسیه را آورده‌ایم.

نوع آزمون

امتیاز

YÖS

85

SAT

1500

ABITUR

1

GCE

AAB

ACT

26

دیپلم دبیرستان

۱۸

IB (لیسانس بین‌المللی)

۲۹

دیپلم فرانسه

۱۸

GRADUATION GPA

90

شهریه دانشگاه باشکنت آنکارا

برای آنکه بتوانید هزینه تحصیل خود را محاسبه کنید، لیست شهریه پرمتقاضی‌ترین رشته‌های دانشگاه باشکنت را به همراه زبان آموزشی هرکدام، آماده کرده‌ایم. همچنین خوب است بدانید رشته‌هایی مانند پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری و دندانپزشکی که جز پرطرفدارترین رشته‌های دانشجویان ایرانی است به زبان انگلیسی نیز ارائه می‌شوند.

پزشکی (انگلیسی)

لیسانس پزشکی (Bachelor of Medicine )

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۴۰٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
۱۴۰٫۰۰۰ لیر در سال
پزشکی (ترکی)

لیسانس پزشکی (Bachelor of Medicine)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۴۰٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
۱۴۰٫۰۰۰ لیر در سال
دندانپزشکی (انگلیسی)

دندانپزشکی (Bachelor of Dentistry)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۴۰٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
۱۴۰٫۰۰۰ لیر در سال
دندانپزشکی (ترکی)

لیسانس دندانپزشکی (Bachelor of Dentistry)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۴۰٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
۱۴۰٫۰۰۰ لیر در سال
داروسازی

داروسازی (Bachelor of Pharmacy)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۱۲۰٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
۱۲۰٫۰۰۰ لیر در سال
پرستاری (انگلیسی)

پرستاری (Bachelor of Nursing)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۹۲٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
۹۲٫۰۰۰ لیر در سال
پرستاری (ترکی)

لیسانس پرستاری (Bachelor of Nursing)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۹۲٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
۹۲٫۰۰۰ لیر در سال
تغذیه و رژیم غذایی

لیسانس تغذیه و رژیم غذایی (Bachelor of Nutrition and Dietetics)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۹۲٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
۹۲٫۰۰۰ لیر در سال
فیزیوتراپی و توانبخشی

لیسانس فیزیوتراپی و توانبخشی (Bachelor of Physiotherapy and Rehabilitation)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۹۲٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
۹۲٫۰۰۰ لیر در سال
شنوایی سنجی

لیسانس شنوایی سنجی (Bachelor of Audiology)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۹۲٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
۹۲٫۰۰۰ لیر در سال
حقوق

لیسانس حقوق (Bachelor of Law)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۹۹٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
۹۹٫۰۰۰ لیر در سال
روانشناسی (انگلیسی)

لیسانس روانشناسی (Bachelor of Psychology)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۹۲٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
۹۲٫۰۰۰ لیر در سال
روانشناسی (ترکی)

لیسانس روانشناسی (Bachelor of Psychology)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۹۲٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
۹۲٫۰۰۰ لیر در سال
جامعه شناسی (انگلیسی)

لیسانس جامعه شناسی (Bachelor of Sociology)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۹۲٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
۹۲٫۰۰۰ لیر در سال
جامعه شناسی (ترکی)

لیسانس جامعه شناسی (Bachelor of Sociology)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۹۲٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
۹۲٫۰۰۰ لیر در سال
مهندسی پزشکی (انگلیسی)

لیسانس مهندسی پزشکی (Bachelor of Biomedical Engineering)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۹۹٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
۹۹٫۰۰۰ لیر در سال
مهندسی پزشکی (ترکی)

لیسانس مهندسی پزشکی (Bachelor of Biomedical Engineering)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۹۹٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
۹۹٫۰۰۰ لیر در سال
مهندسی رایانه (انگلیسی)

لیسانس مهندسی رایانه (Bachelor of Computer Engineering)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۹۹٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
۹۹٫۰۰۰ لیر در سال
مهندسی رایانه (ترکی)

لیسانس مهندسی رایانه (Bachelor of Computer Engineering)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۹۹٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
۹۹٫۰۰۰ لیر در سال
مهندسی صنایع (انگلیسی)

لیسانس مهندسی صنایع (Bachelor of Industrial Engineering)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۹۹٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
۹۹٫۰۰۰ لیر در سال
مهندسی صنایع (ترکی)

لیسانس مهندسی صنایع (Bachelor of Industrial Engineering)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۹۹٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
۹۹٫۰۰۰ لیر در سال
مهندسی مکانیک (انگلیسی)

لیسانس مهندسی مکانیک (Bachelor of Mechanical Engineering)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۹۹٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
۹۹٫۰۰۰ لیر در سال
مهندسی مکانیک (ترکی)

لیسانس مهندسی مکانیک (Bachelor of Mechanical Engineering)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۹۹٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
۹۹٫۰۰۰ لیر در سال
مهندسی عمران

لیسانس مهندسی عمران (Bachelor of Civil Engineering)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۹۹٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
۹۹٫۰۰۰ لیر در سال
مهندسی برق و الکترونیک (انگلیسی)

لیسانس مهندسی برق و الکترونیک (Bachelor of Electrical Engineering and Electronics)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۹۹٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
۹۹٫۰۰۰ لیر در سال
مهندسی برق و الکترونیک (ترکی)

لیسانس مهندسی برق و الکترونیک (Bachelor of Electrical Engineering and Electronics)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۹۹٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
۹۹٫۰۰۰ لیر در سال
معماری (انگلیسی)

لیسانس معماری (Bachelor of Architecture)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۹۹٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
۹۹٫۰۰۰ لیر در سال
معماری (ترکی)

لیسانس معماری (Bachelor of Architecture)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۹۹٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
۹۹٫۰۰۰ لیر در سال
طراحی ارتباطات

لیسانس طراحی ارتباطات (Bachelor of Communication Design)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۹۲٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
۹۲٫۰۰۰ لیر در سال
اقتصاد (انگلیسی)

لیسانس اقتصاد (Bachelor of Economics)

انگلیسی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۹۲٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
۹۲٫۰۰۰ لیر در سال
اقتصاد (ترکی)

لیسانس اقتصاد (Bachelor of Economics)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۹۲٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
۹۲٫۰۰۰ لیر در سال
طراحی مد و پارچه

لیسانس طراحی مد و پارچه (Bachelor of Fashion & Textile Design)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۹۲٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
۹۲٫۰۰۰ لیر در سال
فیلمسازی

لیسانس فیلمسازی (Bachelor of FilmMaking)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۹۲٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
۹۲٫۰۰۰ لیر در سال
غذا و هنر آشپزی

لیسانس غذا و هنر آشپزی (Bachelor of Gastronomy & Culinary Arts)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۹۲٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
۹۲٫۰۰۰ لیر در سال
معماری داخلی و طراحی محیطی

لیسانس معماری داخلی و طراحی محیطی (Bachelor of Interior architecture and Environmental Design)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۹۹٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
۹۹٫۰۰۰ لیر در سال
تجارت بین المللی

لیسانس تجارت بین المللی (Bachelor of International Trade)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۸۲٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
۸۲٫۰۰۰ لیر در سال
مدیریت

لیسانس مدیریت (Bachelor of Management)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۹۲٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
۹۲٫۰۰۰ لیر در سال
سیستم های مدیریت اطلاعات

لیسانس سیستم های مدیریت اطلاعات (Bachelor of Management Information Systems)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۹۲٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
۹۲٫۰۰۰ لیر در سال
روابط عمومی و تبلیغات

لیسانس روابط عمومی و تبلیغات (Bachelor of Public Relations & Publicity)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۹۲٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
۹۲٫۰۰۰ لیر در سال
رادیو، تلویزیون و سینما

لیسانس رادیو، تلویزیون و سینما (Bachelor of Radio, Television and Cinema)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۹۲٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
۹۲٫۰۰۰ لیر در سال
مدیریت فناوری و دانش

لیسانس مدیریت فناوری و دانش (Bachelor of Technology & Knowledge Management)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۹۲٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
۹۲٫۰۰۰ لیر در سال
مدیریت گردشگری و هتلداری

لیسانس مدیریت گردشگری و هتلداری (Bachelor of Tourism & Hotel Management)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۹۲٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
۹۲٫۰۰۰ لیر در سال
موسیقی

لیسانس موسیقی (Bachelor of Music)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۸۴٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
۸۴٫۰۰۰ لیر در سال
هنرهای نمایشی

لیسانس هنرهای نمایشی (Bachelor of Performing Arts)

ترکی زبان آموزشی
تمام وقت سیستم تحصیلی
۸۴٫۰۰۰ لیر در سال شهریه همراه با بورس برای متقاضیان بورس تاپ
۸۴٫۰۰۰ لیر در سال

دانشکده‌های دانشگاه باشکنت

دانشگاه باشکنت برنامه‌های آموزشی خود را در ۱۲ دانشکده ارائه می‌دهد که طیف گسترده‌ای از رشته‌های مهم دانشگاهی را پوشش می‌دهد. این دانشکده‌ها عبارت‌اند از:

 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده دندانپزشکی
 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده تعلیم و تربیت
 • دانشکده علوم و هنر
 • دانشکده هنرهای زیبا، طراحی و معماری
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده اقتصاد و علوم اداری
 • دانشکده ارتباطات
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده علوم بهداشت
 • دانشکده علوم بازرگانی

دانشجویان دانشکده های دانشگاه باشکنت

رشته های دانشگاه باشکنت

دانشگاه باشکنت آنکارا جز بهترین دانشگاه‌های پزشکی ترکیه است که برای مثال با توجه به داده‌های سایت “edurank.org” رشته جراحی پلاستیک این دانشگاه از میان ۱۰۳۶ دانشگاه در رتبه ۱۵۶ قرار گرفته است. چنانچه قصد تحصیل رشته پزشکی در ترکیه را دارید، دانشگاه باشکنت گزینه بسیار ایده‌آلی برای گرفتن تخصص به حساب می‌آید. در اینجا برخی از رشته‌های این دانشگاه را نام می‌بریم؛

 • پزشکی
 • دندانپزشکی
 • داروسازی
 • پرستاری
 • شنوایی‌سنجی
 • مهندسی عمران
 • مهندسی برق و الکترونیک
 • فیزیوتراپی و توان‌بخشی
 • معماری
 • مدیریت بهداشت و درمان
 • مهندسی پزشکی
 • مهندسی کامپیوتر
 • طراحی مد و پارچه

مزیای تحصیل در دانشگاه باشکنت آنکارا

مزایای دانشگاه باشکنت آنکارا

دانشگاه باشکنت از جمله دانشگاه‌هایی است که بی‌شمار مزایا به ویژه در زمینه‌های پزشکی و بهداشتی دارد که به مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم؛

 • باشکنت در بین دانشگاه های خصوصی ترکیه اولین دانشگاهی است که جوایز بین‌المللی چون طلا، پلاتین و الماس را در زمینه کیفیت آموزشی کسب کرده است.
 • باشکنت اولین دانشگاه خصوصی است که دانشکده پزشکی تأسیس کرده و توسط هیئت ملی اعتباربخشی آموزش پزشکی (UTEAK) به رسمیت شناخته شده است.
 • دانشکده هنر و علوم، فرهنگ و ادبیات آمریکا و بخش‌های زبان و ادبیات ترکی توسط انجمن ارزیابی و اعتباربخشی دانشکده‌های علوم، ادبیات، علم – ادبیات، زبان و تاریخ – جغرافیا (FEDEK) تأیید شده‌اند.
 • بخش روان‌شناسی توسط انجمن روان‌شناسان ترکیه تأیید شده است.
 • دانشکده زبان‌های خارجی توسط “Pearson Assured” به تأیید رسیده‌اند.
 • تمامی بخش‌های دانشکده مهندسی توسط انجمن ارزیابی و اعتباربخشی برنامه‌های آموزش مهندسی (MÜDEK) معتبر بوده و نشان “EUR-ACE” را دریافت کرده‌اند.
 • گروه‌های علوم بهداشتی، تغذیه و رژیم غذایی، فیزیوتراپی و توان‌بخشی و گروه‌های مدیریت سلامت توسط “FEDEK” به رسمیت شناخته شده‌اند.
 • دانشگاه باشکنت اولین دانشگاهی است که برنامه فناوری دستگاه‌های زیست پزشکی و یک گروه مهندسی بیومدیکال تأسیس کرده است.
 • دانشکده حقوق باشکنت اولین دانشکده‌ای بود که دادگاه داشت.
 • مرکز مطالعات زبان دانشگاه باشکنت (BÜDAM)، فرصت یادگیری به ۵ زبان مختلف را فراهم می‌کند.
 • از نظر تعداد انتشارات علمی منتشر شده توسط دانشگاه‌های خصوصی به ازای هر عضو هیئت علمی و دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارشد رتبه اول را دارد.
 • به گفته شورای تحقیقات علمی و فناوری ترکیه (TÜBİTAK)، دانشگاه باشکنت از نظر عملکرد انتشارات علمی در ۲۳ سال گذشته بهترین دانشگاه خصوصی به حساب می‌آید.
 • دانشگاه باشکنت یک دانشگاه بین‌المللی با ۲۰۰ موافقت‌نامه همکاری دوجانبه است.
  با ۳۷ مرکز بهداشتی آموزشی خود در سراسر ترکیه به دانشجویان خود فرصت‌های کار و کارآموزی مفیدی ارائه می‌دهد.
 • باشکنت از کارآفرینی دانشجویان خود توسط مرکز نوآوری “TEKMER”، دفتر همکاری و انتقال فناوری (KOSGEB) و مرکز پیش کارآفرینی (BU-TYO BU) حمایت می‌کند.
 • باشکنت اولین دانشگاه و مؤسسه‌ای است که پس از وزارت بهداشت با واحدهای بهداشتی درمانی خود جامع‌ترین خدمات را ارائه می‌دهد.
 • باشکنت اولین دانشگاه خصوصی است که جایزه کیفیت طلایی را دریافت کرده است.
 • باشکنت اولین و تنها دانشگاه خصوصی و جوان‌ترین دانشکده پزشکی است که توسط هیئت ملی اعتباربخشی آموزش پزشکی (UTEAK) تأیید شده که هدف آن توسعه و بهبود کیفیت آموزش به‌طورکلی و آموزش پزشکی ارائه شده در دانشکده‌های پزشکی به منظور بالا بردن سطح سلامت است.
 • مرکز پیوند سلول‌های بنیادی و درمان سلولی بزرگسالان دانشگاه باشکنت در شهر آدانا اولین مرکز در ترکیه شد که در ژانویه ۲۰۱۲ اعتبار “JACIE” را با رعایت استانداردهای اروپایی دریافت کرد.
 • دانشکده پزشکی دانشگاه خصوصی باشکنت اولین دانشکده‌ای است که رتبه اول را در آزمون ورودی آموزش تخصصی پزشکی (TUS) کسب کرده است.
 • اولین و تنها دانشگاهی است که دانشکده دندانپزشکی در آزمون ورودی آموزش تخصصی دندانپزشکی (DUS) رتبه اول را کسب کرده است.
 • دانشکده علوم بهداشت اولین دانشکده‌ای است که با این نام در دانشگاه‌های ترکیه تأسیس شده است.
 • دانشکده علوم بهداشت اولین دانشکده‌ای است که بخش‌های مدیریت مؤسسات بهداشتی، تغذیه و رژیم غذایی، پرستاری و خدمات بهداشتی، فیزیوتراپی و توان‌بخشی، علوم ورزشی و مددکاری اجتماعی را ترکیب کرده است.
 • اولین دانشگاهی است که برنامه کارشناسی ارشد مدیریت مؤسسات بهداشتی را افتتاح کرده است.
 • اولین دانشگاهی است که رشته فناوری و مدیریت اطلاعات را ارائه کرد.
 • اولین دانشگاهی است رشته مهندسی مکانیک را ارائه کرد.
 • اولین دانشگاهی است رشته مهندسی بیومدیکال را ارائه کرد.
 • اولین دانشگاه خصوصی است که برنامه فناوری دستگاه‌های زیست پزشکی را راه‌اندازی کرد.
 • اولین دانشگاه خصوصی است برنامه تکنیک‌های آزمایشگاهی پاتولوژی را راه‌اندازی کرد.
 • اولین دانشگاهی است واحد پژوهش و کاربرد مدیریت استرس را تأسیس کرد.
 • برنامه آموزشی برای تربیت معلم که توسط مؤسسه علوم تربیتی دانشگاه باشکنت انجام شده است، اولین نمونه در دانشگاه‌های خصوصی در ترکیه به شمار می‌رود.

امکانات رفاهی دانشگاه باشکنت آنکارا

امکانات و خدمات رفاهی دانشگاه باشکنت به اندازه مزایای علمی آن جامع و گسترده است که می‌توان به مواردی از قبیل خدمات ۲۴ ساعته آمبولانس،۳۰ مرکز سلامت، ۱۰ بیمارستان،۲۴ مرکز تحقیقاتی، ۳۵  استادیوم، ۱۸۶ آزمایشگاه، سالن مطالعه ۲۴ ساعته و… اشاره کرد. در ادامه فهرستی از امکانات اصلی این دانشگاه ارائه می‌دهیم؛

 • بیمه
 • سالن‌های غذاخوری
 • کافه تریا
 • آرایشگاه‌های زنانه و مردانه
 • زمین فوتبال آمریکایی
 • زمین چمن
 • آزمایشگاه کامپیوتر
 • مرکز تناسب اندام چند منظوره
 • سالن‌های ورزشی
 • کتابخانه
 • تسهیلات اجتماعی
 • فوتبال
 • بسکتبال
 • بیلیارد
 • عکاسی
 • فوتبال
 • ورزش‌های موتوری
 • موسیقی
 • ورزش‌های زیر آب
 • تنیس والیبال
 • سفر دریایی
 • یوگا

کتابخانه دانشگاه باشکنت

امکانات کتابخانه دانشگاه باشکنت

کتابخانه باشکنت ۱۲,۵۰۰ متر مربع مساحت دارد و گنجایش ۱,۳۹۷ نفر را دارد. این کتابخانه دارای واحدهای مطالعه شخصی و اتاق‌های مطالعه گروهی است. همچنین اتاقی برای افراد کم‌بینا تعبیه شده که در آنجا سخت‌افزار و تجهیزات ویژه این کاربران آورده شده است. یک اتاق موسیقی – هنر متشکل از مجموعه‌های موسیقی و هنری، یک سالن سمعی و بصری با منابع سمعی و بصری، و ۱۳ اتاق مجهز به کامپیوتر در آنجا قرار دارد. مجموعه‌های خصوصی و نویسندگان به طور جداگانه در زیر طبقه همکف قرار دارند و همه می‌توانند به آن‌ها دسترسی داشته باشند.

خوابگاه دانشگاه باشکنت

خوابگاه‌های دانشگاه باشکنت در سال ۱۹۹۶ تأسیس شده‌اند تا فرصت اقامت، تغذیه و تحصیل در محیطی سالم و ایمن را برای دانشجویان فراهم کنند و حمایت لازم برای سازگاری آنها با شرایط زندگی جمعی را فراهم کنند.

خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه باشکنت در ۳ بلوک و دارای ظرفیت کلی ۴۵۶ تخت است که  اتاق‌های دو نفره و یک نفره دارد. علاوه بر آن‌ها اتاق‌های یک نفره و دو نفره دیگری هم وجود دارد که ارزان‌ترند و در گوشه‌های ساختمان خوابگاه قرار دارند. ۱ بلوک برای دانشجویان پسر و ۲ بلوک دیگر مختص دانشجویان دختر است. همچنین این خوابگاه اتاق‌های ویژه‌ای برای دانشجویان معلول در نظر گرفته است. در طبقه ششم هر بلوک یک محوطه تعبیه شده است که دانشجویان می‌توانند برای اهداف تحصیلی یا اجتماعی از آن استفاده کنند و یک کارگاه برای دانشجویان به ویژه دانشجویان دانشکده معماری وجود دارد.

امکانات خوابگاه دانشگاه باشکنت

در طبقات هر بلوک، تلفن هست که در صورت تماس از خارج، از طریق سیستم اعلام می‌توان به آنها دسترسی داشت. ساختمان خوابگاه و اتاق‌ها روزانه نظافت و ست‌های روتختی هر دو هفته یکبار تعویض می‌شوند. مأموران و حراست خوابگاه مرد و زن هستند که در شیفت‌های ۲۴ ساعته در خوابگاه‌ها کار می‌کنند. دانشجویان با کارت‌های الکترونیکی وارد بلوک‌ها و اتاق‌های خوابگاه می‌شوند که تحت کنترل دوربین‌های مداربسته است. آخرین ساعت ورود به خوابگاه‌ها در روزهای کاری ساعت ۲۴:۰۰ و روزهای جمعه، شنبه و تعطیلات رسمی ساعت ۰۱:۳۰ است. خوابگاه‌های این دانشگاه در محوطه دانشگاه هستند و حمل‌ونقل به مرکز شهر توسط وسایل نقلیه شاتل (رفت و برگشتی) دانشگاه به صورت رایگان انجام می‌پذیرد.

سایر امکانات و خدماتی که خوابگاه‌های دانشگاه باشکنت ارائه می‌دهند عبارت‌اند از:

 • همه اتاق‌ها با کف‌پوش لمینت پوشیده شده‌اند.
 • حمام، سینک، سرویس بهداشتی
 • تخت فنری و کمد
 • میز، صندلی و صندلی راحتی
 • تلویزیون
 • مینی یخچال
 • همه اتاق‌ها دارای اینترنت بی‌سیم هستند.
 • سالن غذاخوری سلف‌سرویس
 • کافه A la Carte
 • فروشگاه
 • سالن بازی
 • آرایشگاه مردانه و زنانه
 • سالن زیبایی
 • مسجد
 • خشکشویی؛ با تعداد کافی ماشین لباسشویی، خشک کن و اتو
 • در اتاق‌هایی که در گوشه ساختمان هستند، یک پیشخوان آشپزخانه اضافی وجود دارد.
 • مرکز بهداشت واقع در ساختمان خوابگاه به صورت ۲۴ ساعته خدمات‌رسانی می‌کند.
 • یک سالن مطالعه به صورت ۲۴ ساعته برای کلیه دانشجویان خوابگاهی باز است.

آدرس دانشگاه باشکنت

آنکارا شهری دانشجویی است، بنابراین از نظر حمل‌ونقل مقرون‌به‌صرفه‌تر از بسیاری از شهرهای بزرگ به حساب می‌آید. اگرچه دانشگاه باشکنت خارج از مرکز شهر در ۷ کیلومتری دانشگاه حاجت تپه، سومین دانشگاه برتر ترکیه واقع شده اما به چایولو، یکی از زیباترین مناطق آنکارا، بسیار نزدیک است و دانشجویان فعالیت‌های اجتماعی زیادی را با هم می‌توانند تجربه کنند. دانشگاه برای دانشجویان خدمات شاتل (سرویس‌های رفت و برگشت از پردیس‌ها به محل‌های مهم مثل ایستگاه‌های اتوبوس و مترو) به منظور رسیدن به واحدهای مختلف دانشگاه در مرکز شهر و پردیس Bağlıca را ارائه می‌دهد.

آدرس دقیق دانشگاه: آنکارا، اتیمه اسگات ۰۶۷۹۰، ۱۸ کیلومتری جاده اسکی شهیر، محله فاتیح سلطان، پردیس باغلیجا

نکات بیشتر پیام مشاور:
شهر آنکارا به عنوان پایتخت کشور ترکیه، دانشگاه‌های برتر زیادی دارد که سالانه پذیرای دانشجویانی از نقاط مختلف جهان است. اگر شما هم قصد تحصیل در آنکارا را دارید پیشنهاد می‌کنیم ابتدا با سایر دانشگاه‌های آن آشنا شده و سپس دانشگاه دلخواه خود را انتخاب کنید. به همین منظور می‌توانید وارد صفحه دانشگاه های دولتی و خصوصی آنکارا شوید و کلیه اطلاعاتی که نیاز دارید را دریافت کنید.

جمع بندی
دانشگاه باشکنت به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های خصوصی ترکیه، در زمینه بهداشت و علوم پزشکی شهرت زیادی دارد. شما می‌توانید با خواندن مقاله حاضر کلیه اطلاعاتی که باید درباره این دانشگاه مطرح بدانید را به دست آورید؛ از شرایط پذیرش و شهریه رشته‌ها گرفته تا امکانات و مزایای دانشگاه.

سوالات متداول کاربران درباره دانشگاه باشکنت

با مراجعه به جدول شهریه رشته‌های دانشگاه باشکنت می‌توانید از هزینه رشته دلخواه خود مطلع شوید.

دانشگاه باشکنت مورد تأیید وزارت بهداشت ایران است و در برنامه اراسموس پلاس عضویت دارد.

دانشگاه باشکنت رتبه ۲۳ دانشگاه‌های ترکیه را به خود اختصاص داده است.

دانشگاه باشکنت طیف گسترده‌ای از رشته‌های محبوب دانشگاهی را پوشش می‌دهد، مانند: پزشکی، داروسازی، پرستاری، دندانپزشکی و طراح مد و پارچه که می‌توانید در همین مقاله با سایر رشته‌های این دانشگاه آشنا شوید.

بله. باشکنت دارای خوابگاه‌های دخترانه و پسرانه است که توضیحات آن در بخش خوابگاه‌ها آورده شده است.

دانشگاه باشکنت در شهر آنکارا قرار دارد.

اگر قصد تحصیل در دانشگاه خصوصی باشکنت را دارید، می‌توانید با مجموعه بورس تاپ تماس گرفته و از کلیه اطلاعاتی که باید برای اپلای این دانشگاه بدانید، مطلع و همچنین در طول مسیر اپلای خود از خدمات مشاوره تخصصی ما بهره‌مند شوید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

رای دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک در
اطلاع از
guest
۰ نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

ارتباط با مشاوران بورس تاپ

مشاوران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند

پیشنهاد می‌کنم مقالات زیر رو هم ببینید

لوگوی دانشگاه باشکنت
دانشگاه باشکنت
پذیرش باز است

نام دانشگاه به زبان انگلیسی:
Baskent University

نوع دانشگاه:
خصوصی

نحوه پذیرش:
بدون آزمون

برنامه تبادل دانشجویی:
اراسموس پلاس

رتبه در میان دانشگاه های ترکیه:
۲۳

زبان آموزشی:
ترکی – انگلیسی

مورد تایید ایران:
مورد تایید وزارت بهداشت 

مورد تایید اروپا و آمریکا:
است

تعداد دانشکده:
۱۲

مقالات به‌روز شده

راحت ترین راه برای پیدا کردن دانشگاه
راحت ترین راه برای اپلای دانشگاه

تماس با ما

تمامی حقوق برای دپارتمان بورس تاپ محفوظ است

طراحی و توسعه: تیم طراحی بورس تاپ